Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

witam:) ja na chwilke tylko- Soul, a jaki lekarz zwrócił uwagę na te wędzidełka językowe, ze trzeba podciąć?? czy może sama zauważyłaś, ze coś jest nie tak?? aa i powiedzcie mi kiedy dzidzia powinna rozprostowywac rączki leżąc na brzuszku?? i kiedy zacznie sie przewracać?? bo madzia jeszcze nic z tych rzeczy:O buziaki dla wszystkich, pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszce raz ja, kurcze ciagle uciekają mi ze stopki moje tikerki, nie wiem czemu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola! Na wędzidełka zwrócili uwagę już lekarze w szpitalu a potem również ortopeda i zaproponowała aby po 3 miesiącu podciąć-tak też zrobiliśmy. Nie wiem kiedy dzieciaczek powinien prostować rączki, moje panny jutro konczą 7 miesięcy a w zasadzie nie przewracają się jeszcze z brzucha na plecy i odwrotnie... NIe marwtię sie tym, wiem że sie prawidłowo rozwijają i niedługo siądą same;) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boo 13
czesc Wam moje Panie, dzieki soul za wieści. U mnie tez o podcieciu mówili juz w szpitalu, a póżżniej przy okazji, gdy byłam I-szy raz z Mala u pani doktor z okazji jej przeziębienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boo 13
olala, moja Karola jest prawie miesiąc starsza od Twojej Madzi i już jakis czas prostuje rączki leżąc na brzuszku. Za każdym razem staram się kłaść przed nią jakąś kolorową zabawkę, żeby mogła po nią sięgać :) a jeśli chodzi o przewroty, to wiecej próbowała, gdy była młodsza. Teraz bardziej zadziera głowinę do siadania, widocznie to ją teraz bardziej kręci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Cześc Boo fajnie że do nas dołaczyłaś. W wolnej chwili nadrobie zaległosci, jak troszke dojde do siebie. Powiem wam, ze mam cholerny kryzys, czuje sie wyczerpana fizycznie i psychicznie. Pracuje już normalnie 8 godzin, po 7 wychodze z domu, wracam po 16, potem opieka nad dzieckiem, wieczorem kapanie i sama padam juz o 21.30 do wyra. Na dodatek Bartek nie dojsc, ze w nocy spi bardzo niespokojnie i co godzine potrafi sie budzić to jeszcze funduje mi pobudki juz o 5 i kiedy ja sie szykuje do pracy to mam \"wesoły poranek\". Czuje sie jakby ktos ze mnie wypompował powietrze, a w pracy robie coraz wiecej błędów:( Ufff troche sie wyżaliłam, sorki za marudzenie z rana, może po weekendzie bedzie lepiej. Buziaki dla wszytskich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boo 13
Moje poranne wstawanie przebiega podobnie, ale mam pewien sposób którego kurczowo sie trzymam. Starannie podsyłam męża do Małej ( gdy ta się kreci ) w nocy tłumaczac, że w pracy będę mieć kiepskie efekty po nieprzespanej nocy - czasami skutkuje :) :) :) Dziś mam odrobinę lajtowy dzień w pracy, wiec wczoraj pozwoliłam sobie na odrobinę więcej szaleństwa z córą i poszlyśmy spać grubo po 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boo 13
NICK------------IMIĘ---------DATA UR-----WAGA--WZROST----OSTATNIA WAGA (wiek w mies) gosiaczek26--Wiktoria----26.07.05 Hana-----------Oliwia--------27.10.05 Dorota28------Bartuś-------30.10.05-------3530g-----57cm Mia26----------Mateusz------01.11.05 Aga*-----------Pawełek-------03.11.05------3600g-----55cm-----9600 (6m) Zielna---------Ala--------------09.11.05------3130g-----54cm-----6635 (6m) Soul78--------Ala------------- 10.11.05-------3250------55cm-----8580 (6m) Soul78---------Maja-----------10.11.05------3230------54cm-----8700 (6m) Kasia12-------Hania----------11.11.05------3500------52cm----- 8700 (6m) flądra----------Maja----------18.11.05 ------3480------58cm-----8100 amelkaem-----Pawełek-------23.11.05 Dunia77 ------Hania ---------28.11.05 Milusia26 -----Olek ----------29.11.05 mafda----------Filipek--------30.11.05------3420------56cm Tlurpa ---------Benjamin-----01.12.05------3100------50cm-----8100 (6m) Oliwka77------Kubuś---------07.12.05------3900g-----52cm-----8200 (5m) Niki79--------Nela------------11.12.05 Emcia83------Gabrysia------15.12.05------3460g------57cm----6950---65 tu Kasia-------Bartuś--------07.01.06------4120G------57cm----8600 (4,5m) olala-----------Magda---------21.02.06------3160g------54cm---6250-(3,5) Elff-----------Dominik--------8.05.06--------3000g------52cm Boo 13-------Karolinka------27.01.06-------2720g------52cm-----5880 (4m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z mężem w ogóle spimy na zmiane z małym:) Zawsze ktos sie troszke wyspi, ale nawet jeśli maz z nim spi to i tak ja musze wstać o 5, bo maz jedzie z reguły na 6 do pracy, wiec ja ide do małego., żeby mąż sie wyszykował. całe szczęscie, że sam sobie robi sniadanie:) Dzisiaj chyba pojedziemy z Bartkiem do lekarza, bo mały charczy i nie wiem gdzie mu zalega wydzielina:( lepiej dmuchac na zimne niż potem leczyc oskrzela. A przy okazji moze go zważą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boo 13
Myślałyście, żeby Wasze pociechy zabrać na basen? Zastanawiamy sie nad tym z męzem, ale troche boimy sie tych wszystkich mikrobów w wodzie i wogóle czego tam jeszcze? Bo taka nauka pływania to musiałaby być niezła frajda dla niemowlaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) u nas nocka dzisiaj spokojna :) Bartek wstał ok 24, zjadł, poszedł spać koło 1, potem o 4 i o 6 wstaliśmy :) Soul udanego wyjazdu do rodziny Ci życzę :) żebyś odpoczeła troszkę :) boo 13 witaj na forum :) Dorotko współczuje kryzysu, może niebawem przejdzie kochana 🌻 będzie dobrze zobaczysz :) co do harmonogramu dziennego to mam to smao takze się nie przejmuj :) co prawda nocki mam spokojniejsze i pobudki ciut późniejsze. A z kim bartka zostawiasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu Kasiu. Tak sobie czytam o tych pobudkach Bartka i doceniam sen swojej Ali:-) Co to znaczy, że obudził się o 24, zjadł i zasnął o 1? To co on robił przez całą godzinę?! No i co Ty robiłaś? Moja Ala budzi się, zjada i śpi dalej:-) Ja użalam się nad sobą, gdy robi mi pobudkę na zabawę (tak jak dzisiaj:-) ), ale wtedy biorę ją do siebie do łóżka i max. po 15 min. obie śpimy. Chyba obie:-) Gdzieś mi umknął jeden dzień:-) Zaczynam pisać, patrzę na datę, a to już dziewiąty. A myślałam, że ósmy:-) Moja Ala kończy dziś siedem miesięcy!!! Dzisiaj podpatrzyłam ją pierwszy raz jak pełza:-) Cwaniara. Nigdy nie widziałam tego wcześniej, a ona po prostu nie miała motywacji. Jak leży na podłodze, to gdzie się zakula, tam coś ciekawego. A tym razem leżała na łóżku, żadnych zabawek, tylko mój telefon na wprost. To ona myk, myk, trzy podciągnięcia pupy do góry i już telefon w buzi:-) Na szczęście mam teraz telefon z klapką na tym ustrojstwie do ładowania, bo kiedyś tak załatwiła mi telefon Gosia:-) Ślina obkleiła mi w środku styki i telefon był do wyrzucenia:-( Dorota. A możeby jakiś krótki urlop? Taki kierat każdego wykończy. I to chyba najbardziej psychicznie, bo chciałoby się być super mamą, super żoną, super pracownikiem. Odpocznij, kobieto. Albo wyjedźcie chociaż gdzieś na weekend. Wszystkim życzę miłego dnia i pozdrawiam:-D Ale wkurza mnie ten wampir. Najbardziej, kiedy wpisuję hasło, a on mi się wpier....cza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kasiu:) Pewnie tak samo jak ja biegasz z mokrymi włosami i w piżamie, a na ostatnia chwile sie ubierasz?? Przynajmniej u mnie tak to wyglada:D Boo ja bardzo bym chciała chodzic na basen, ale w moim miescie jest tylko jeden basen gdzie są zajecia dla maluchów, ale w poniedziałki o 16:( a ja pracuje do tej godziny.Szkoda. Aga zapomniałm Ci napisac, ze trzymam kciuki zebyscie jak najszybciej zakończyli ćwiczenia z Pawełkiem, robi super postepy, siedzi sam, a mój bartek ciagle sie przegina. Nie wiem czy to normalne. Za to na plecach turla sie po całym pokoju, obraca sie z niewiarygodna szybkoscia dookoła własnej osi, ćwiczy to nawet w łózeczku i często sie klinuje i w ogóle ma głupi nawyk spania w poprzek, a nogi mu wisza za szczebelki. Czy wasze dzieciaczki tez tak spią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Zielna, masz racje czas odpoczac, w przyszłym tygodniu robie sobie długi weekend. Gratulacje dla Aluni!!!!!! Mój Bartek najbradziej lubi pilota do zabawy i komórke, oczywiscie tez wszytsklo zawsze obślini:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielna ja sobie czasem też współczuje, ja chodze spać koło 21.30-22, karmienie o 24 bierze na siebie mąż żebym jak mogła pospac ciutkę :) a on, no cóż, a to próbuje Bartka ponosić, a to go kładzie do łóżeczka, mały albo sie bawi albo kwęka z niezadowolenia, w zależności od tego mąz albo dogląda go i próbuje uspić albo jak mały sie bawi to go zostawia i idzie do komputera :) a Bartek bawi sie bawi i uspokaja i w koncu sam usypia, różnie czasowo to trwa :) mi przy cycku zazwyczaj zje i idzie spac, ale czasem jest tak że jak go kładę do łóżeczka czasem sie przebudza i rzuca na łóżeczku i trzeba go albo znów do cycka albo karuzelę się włącza :) nie jest tak źle, po dłuższym czasie człowiek się przyzwyczaja :) mój Bartek bawi się pilotem, komórką, a i chętnie wali w klawiturę komputera :) :) GRATULUJE 7 m-cy dla Ali 🌻 🌻🌻 🌻🌻 🌻🌻 🌻 Dorotko u mnie z rana w sumie jest spokojnie, o 6 wstajemy, małego przewijam, kłade w pokoiku na macie z zabawkami, vis a vis mam łazienkę wiec ide sie umyć, umalowac, ubrać a mały jak sie nie bawi to mi się przygląda :) potem zabieram go na dywan do salonu a sama urzeduję w kuchni (mam otwartą kuchnie na salon takze tez mnie widzi), robię sniadanko a mały albo "Kawę czy herbatę" oglada, albo się bawi albo patrzy co robię :) koło 7.30 juz wszystko jest gotowe wiec mam chwile żeby z nim się pobawić i obudzić męża :) potem przychodzi niania a my sie zbieramy do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boo 13
my też składamy życzonka dla Twojej Ali zielna. Myślę, że ja to w sumie nie mam tak żle. W nocy Karolka gdy chce jeść to owszem kwęka po swojemu, wtedy dostaje cyca i dalej spokój - śpi, ale wszysto robi na śpiąco - z zamkniętymi oczami. Tyle że ostatnie 2 - 3 dni zaczyna w nocy kwękać też z innego powodu. Już wiemy,że chodzi jej o to by spać z nami w łóżku, a nie w łóżeczku. Ciężka sprawa, bo trudno ponoć potem oduczyć spania z rodzicami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecz przegrany:-( Można iść spać:-) Żal mi tych kibiców, co tam pojechali:-) A może zwrócą im pieniądze:-D Dobranoc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie żebym była fanką piłki nożnej, nawet mój mąż nie jest, ale oglądał, to ja też:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Zielna ja też oglądałam mecz i też powiedziałam mężowi,że żał mi tych kibiców, co to pojechali dumni z drużyny Janasa, wykrzykiwali hasła: \"POlska biało-czerwoni\" i co potem? Pewnie mało co pod ziemię się nie zapadli ze wstydu. Ja nie wiem co jest z naszymi piłkarzami? Jeżeli nie potrafili wygrać z Ekwadorem, to nie poradzą sobie też z Kostaryką, która wsadziła NIemcom dwie bramiki, a z Niemcami...nie mamy szans. Więc z grupy nie wyjdziemy:( To tyle. MIłej soboty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :D Bartuś już śpi, ja po 16 do domku wrócilam :D zabawa była super, popiliśmy, potańćzyliśmy, było karaoke, a dzisiaj zawody zrużynowe, po prostu ekstra. Nawet udało mi się za dużo nie mysleć u moich chłopakach, co w domku robią, ale mąż sobie poradził ;) co prawda Bartek jakoś marudzi strasznie, wczraj był szok że po kąpaniu cyca nie było tylko butla i się zbuntował i nie zjadł, płakał męzowi z 1,5 godziny :( poczedł spać w końcu, potem koło 23 się obudził znowu butki nie chciał. Mąz eksperyment zrobił i okazało sie że jak zagęścił i dał łyżeczką to mały pałaszował aż mu sięuszy trzęsły, coś mi sie zdaje że będzie problem z karmieniem nocnym butlą, on tak strasznie woli nowości, butli nie chce wcale :roll w nocy troche sie budzili jeszcze ale mały nie jadl, tylko mąż bo pokołysał i synek usypiał. Dzisiaj pobawili sie w domku, pojedli, spacerek i po mamusię przyjechali do firmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim tu Kasiu - co to za imprezka że na noc do domu nie wróciłaś?? my dzisiaj podziałkowaliśmy prawie cały dzień - chwastów nam narosło i trzeba było uporządkować. Mamy już swoje truslaweczki - są PYCHA!! Sałatę też zajadamy już swoją, szkoda, że nie mogę ze śmietanką, ale z oliwką też jest pyszna, no i rzodkiewka - ale to najwięcej mąż, bo dla mnie i dla dzieci za ostra w tym roku - jakaś taka odmiana. W poniedziałek miałam iść do pracy, ale wezmę jeszcze L4 na te 3 dni i pójdę tylko na ostatni tydzień roku szkolnego, a potem wakacje :D Zauważyłam że Hania coraz dłużej wytrzymuje bez jedzenia - do niedawna po 3 godzinach darła się i domagała czegoś \"na ząb\" (którego jeszcze ani widu ani słychu) a teraz nawet po 3,5 godzinie nie krzyczy z głodu :) - nie zawsze ale coraz częściej tak ma. Soul - Twoje panienki kończą dzisiaj 7 miesięcy - wszystkiego NAJ NAJ NAJ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuję tabelkę, bo Boo 13 wpisała się \"nie po kolei\" i nie do najaktualniejszej :) NICK------------IMIĘ---------DATA UR-----WAGA--WZROST----OSTATNIA WAGA (wiek w mies) gosiaczek26--Wiktoria----26.07.05 Hana-----------Oliwia--------27.10.05 Dorota28------Bartuś-------30.10.05-------3530g-----57cm Mia26----------Mateusz------01.11.05 Aga*-----------Pawełek-------03.11.05------3600g-----55cm-----9600 (6m) Zielna---------Ala--------------09.11.05------3130g-----54cm-----6635 (6m) Soul78--------Ala------------- 10.11.05-------3250------55cm-----8580 (6m) Soul78---------Maja-----------10.11.05------3230------54cm-----8700 (6m) Kasia12-------Hania----------11.11.05------3500------52cm----- 9000 (7m) flooo-----------Maja-----------18.11.05 -----3480------58cm-----8100 (6,5) amelkaem-----Pawełek-------23.11.05 Dunia77 ------Hania ---------28.11.05 Milusia26 -----Olek ----------29.11.05 mafda----------Filipek--------30.11.05------3420------56cm Tlurpa ---------Benjamin-----01.12.05------3100------50cm-----8100 (6m) Oliwka77------Kubuś---------07.12.05------3900g-----52cm-----8200 (5m) Niki79--------Nela------------11.12.05-------3650g-----53cm----7400 (6m) Emcia83------Gabrysia------15.12.05------3460g------57cm----6950---65 tu Kasia-------Bartuś--------07.01.06------4120G------57cm----8800 (4,5m) Boo 13-------Karolinka------27.01.06-------2720g------52cm-----5880 (4m) olala-----------Magda---------21.02.06------3160g------54cm---6250-(3,5) Elff-----------Dominik--------8.05.06--------3000g------52cm NICK------------IMIĘ-----------ADRES WWW ze zdjęciami gosiaczek26---Wiktoria------http://www.gosiaczek26.bobasy.pl Aga*-----------Pawełek---------http://www.pawelek.bobasy.pl Zielna----------Ala ---------------http://www.zielna.bobasy.pl soul78---------Maja i Ala--------http://www.majaiala.bobasy.pl Kasia12 -------Hania------------http://www.hanuleczka.bobasy.pl Oliwka77------Kubuś------------http://www.kubus.bobasy.pl Emcia83------Gabrysia---------http://www.gabiwas.bobasy.pl tu Kasia-------Bartuś-----------http://www.kasiuniar.bobasy.pl olala-----------Magda------------http://www.magdziulka.bobasy.pl Elff---------Dominik-------------http://www.dominiczekg.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja nadrabiam zaległości :-) i jestem mimo późnej pory jak skowronek. Dominik śpi, mąż też - nareszcie spokój i chwila dla siebie :-). W sumie nie ma za wiele o czym pisać. Dziecko mi rośnie jak na drożdżach - waży już 4440 (dane z czwartku) i własnie w czwartek skończyliśmy równo miesiąc ! Tak też czytam o tym jak piszecie o zasypianiu dzieciaczków. Wiecie co ? Dominik od dwóch tygodni przesypia 6 godzin w nocy ! Przeważnie usypia ok. 22 (czasem najdalej o 24) i śpi 6 godzin pod rząd. W szoku jestem, bo właściwie nie mogę tu już mówić o nocnym karmieniu, bo jak się budzi to jest już widno - tak ok. 4 nad ranem. Oby mu się nie poprzestawiało nic bo tak jest super. Zmykam spać do moich chłopaków buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soul dzięki za wyjaśnienie:) muszę sie pochwalić córcią: od 3 dni daję jej butle o północy zamiast cyca i śpi do 7 rano!!!!!!! wreszcie moge troche sie wyspać:) a potem rano znów je i idzie dalej spać do 9, czasem nawet do 11 :) ANIOŁ!!! :) na razie uciekam, potem zajrzę jeszcze, pa:) miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Na początek: Ala, Maja, Hania, Nela 🌻 🌻 🌻 Moje dziewczyny smacznie śpią po dniu pełnym wrażeń. Byliśmy nad morzem. Ala zafascynowana piaskiem i wodą. Fikała na kocu gołymi nóżkami, grzebała rączkami w piasku, później je oblizywała:-) Cieszyła się jak gwizdek:-) Pierwszy taki prawdziwie letni wypad nad morze:-) Byli nawet tacy, co się kąpali, bo, nie wiem jakim cudem, ale woda była całkiem znośna:-) Można było w niej spokojnie nogi moczyć i wcale nie kostniały. Oby to był już początek lata:-) A Ala całkiem poważnie myśli o raczkowaniu. Jak ją kładę na podłodze, to nóżki podkurcza i rączki prostuje i potrafi już tak przez chwilę się utrzymać:-) A do siedzenia ją nie ciągnie, bo to za nudne.:-( Trzeba w miejscu być, a ona jak siedzi, to zaraz ma coś ciekawego poza zasięgiem rączek i musi się do tego dostać. Więc po sekundzie siedzenia już leży i się kula:-) Kończę te przechwałki:-D , bo spać się chce. Do jutra, pozdrawiam wszystkie Mamy🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja ........
Tu Tlurpa! To juz ostatni moj post, teraz nie bedzie mnie 2 tyg, jutro jedziemy do Polski!!! Walizki spakowane, juz 3 lata nie bylam ale sie ciesze!!! Bede za Wami tesknic :) Elff - Nie chce Cie dolowac ale moj synek tez jak byl malutki to spal nawet cala noc a im starszy tym gorzej, teraz czasami nawet co 2 godz sie budzi :) Oby Twojemu malemu sie nie odwidzialo ;) Gratulacje dla wszystkich solenizantow 🌼 Pozdrawiam i do uslyszenia za 2 tyg!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Tulrpa - dzięki za ostrzeżenie i właśnie tego się obawiam i jestem w pełni świadoma, że taki raj jak teraz może nie trwać wiecznie ! Miłego pobytu w Polsce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny w ten słoneczny poranek, u nas nocka taka sobie, ponieważ Bartek na spcaerku wczoraj spał i obudził sie po 6 to z góry wiedzieliśmy ze po 19 będzie trudno go uśpić, marudził, płakał, bawić sie chciał, kwękał, opierał się przed pójściem spać aż w końcu uśnął przed 22, potem koło 1.30 i 3.30 małe karmionko, o 5 go położyłam do łózeczka i myslałam że standard wstanie o 6.30 a on śpi jeszcze, ciekawe o której się obudzi dzisiaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×