Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

Oliwka___ baw sie dobrze. Fajnie, ze dalas sie wyciagnac z chaty. Trzeba czasami zlapac inny oddech, zeby odzyskac humorek :-D Ja jakis czas temu pislam, jak wyglada jedzenie Hani. Ale moge raz jeszcze: kolo 8:30 - kaszka na mleku (teraz nieco zadsza, bo albo z platkami, albo osobno chlebek, wedlinka) po spaniu, kolo 12 - obiadek: zupa (wczoraj i dzis ogorkowa, az jej sie uszy trzesly) lub jakies danie - z reguly sloiczkowe kolo 14 - 14:30 - deserek albo owoce ze sloika, albo swieze, albo jogurt albo kisiel (w zal od tego co jest i czy ze sloiczka, czy sama) po drzemce - kasza numer dwa (na mleku) przed spaniem - kasza (na mleku) czasami jeszcze pod wieczor dostanie albo owocki, albo chrupki, w zaleznosci jak jej sie spanie uklada :-) Mleko w zasadzie tylko w kaszach, nadal (do skonczenia roku) 3 razy dziennie, zeby jadla miedzy 350 a 500ml mleka na dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek - moja Mała tez jest alegikiem, po męzu ma alerię na białko mleka krowiego i jest na nutramigenie. Musimy bardzo ostrożnie wprowadzać do diety nowości i obserwować. Jak karmię opisałam bardzo dokładnie na stronie 125, myślę, że możesz zamiast jednego \"mleka\" podać taki posiłek jak ja czyli owoc ( kubeczek musu lub świeży ) zmieszać z misiowym ogródkiem ( z Nestle) tak ok. 100 ml wody u nas hit to groszek z marchewką, powstaje 200 250 ml gotowego posiłku i przynajmniej Mała się naje. zaraz wrócę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis wyruszylismy z mezem na zakupy dla malej do Torunia po zupki i deserki i z mala zostały babcie :) najlepsze że jak wrócilismy i mówie do meża zmienie jej pampersa i sie usmiałam babcie załozyły jej odwrotnie pampersa wiec obrazek miala z tyłu :) dzis kupilismy jej 4 i sa dobre:) co do malej i jej jedzenia to mala musi jesc co 3 godziny inaczej sie drze wiec czesto musimy jej dawac jedzonko jest uczulona na kukurydze i groszek , mleko, jajka i indyka wiec nie mamy duzo do wyboru :( ale mam ochote juz jej gotowac bo te słoiczki to fortuna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no słyszalam od emi że w weekend malo zagladacie... Tlurpa dzieki za zdjecia wysłałam juz swoje :) z dzis czyli swieżutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście w weekend pustki. Tlurpa - ja chyba od Ciebie żadnych zdjęć nie dostałam :-((( Byłam dzisiaj z Mała na pogotowiu pediatrycznym, bo miała zaczerwienione oko i dostałam krople. Zakraplaliśmy we dwójkę z marnym skutkiem. Następnym razem spróbuje chyba przez sen. A oko chyba zatarła i lekki stan zapalny. Byliśmy też przed chwileczką na pokazie fajerwerków z okazji zakończenia Jarmarku Dominika, na rozpoczęcie nie daliśmy rady ( bo nie wiem czy pamiętacie, ale zawróciła nas kupa ) tym razem przed wyjazdem były 2 ( tak dwie :-))) :-))) ) ale daliśmu radę i pokaz był SUPER. Trzeba tylko było przeczekać koncert Dody, a potem były komentarze, że to jej cycki tak eksplodowały !!!! Czy mam Was nawoływać jak ostatnio Emi ? Meldować się !!!!! Nie mogę się połapać komu wysłałam już zdjęcia Zośki, bo moje tylko Zielnej i porzuciła nasz topic :-))) Niektóre z Was piszą, że nie dostały zdjęc, ale nie wiem czy wcale czy kolejnych ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane mamuski pozdrawiam Was serdecznie,czytuje Was. U nas wszystko w porzadku. Pawełek ze wszytskim do przodu idzie.Dziękuje za wszystkie foty.Nie zapominajcie o nas,bo to że nie pisze nie oznacza,ze o Was zapomniałam i że Was nie czytam. Jestem tu dość często i wiem co w trawie piszczy. Jeszcze raz całuuuuski dla Was i Waszych dzieciaczków kochanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staralam sie wyslac zdejcia do wszystkich, Anka - do Ciebie tez wyslalam, powinny dojsc. Benjamin tez mial kiedys zapalenie oka, troche rumianku i przeszlo, zreszta to bylo w czasie podrozy samolotem i za bardzo nie mialam gdzie sie z tym udac. Ale ostatnio czesto trze oczy, najbardziej jak jest zmeczony ale tez sie boje ze cos tam mu sie tam nie dzieje. Poki co nie ma zadnych objawow i mysle ze to od zmeczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Tlurpa zdjęcia doszły, ale jeszcze ich nie ściągnęłam, bo oprócz nich mam maila z adresu chyba Hany (fazol75) a tytuł to: Odp:zdjęcia Pawełka. Ponieważ poprzedni laptop padł kompletnie po zainfekowanej poczcie, więc teraz mam schizę i ciągle się boję \"podejrzanej\" poczty :-((( Odezwijcie się !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu - te zdjęcia z tym tytułem co pisałas to sa od Hany :-) Odpisała na mój mail :-) Ja zawsze staram sie opisywac maila jak wysyłam zdjęcia - i chyba nie wysyłam wirusków :-D A ja dopominam się o Twoje zdjęcia - Zosię już widziałam. U mnie wczoraj przełom - mały był chyba tak głodny, że zjadł z łyżeczki :-D Co prawda to nie była zupka ale owoce ale to już zawsze coś. Zobaczymy jak pójdzie dzisiaj. Wczoraj Pawełek poznał nowego kolegę - 2 letniego Łukaszka. Najbardziej sie ubawiłam jak porównałam wzrosty dzieciaczków i mój synek jest tylko niewiele mniejszy niz tamten :-D Spadam teraz gotowac chłopakom obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam my juz po spacerze i kosciółku mamy zarezerwowana msze na nasza 4 rocznice 8 października ale meza wtedy juz nie bedzie wiec bede musiała sie wybrac sama :( ogólnie nie jestesmy tak strasznie pobożni robimy to dla siebie, róznie sie układało w naszym zyciu i nawet sie juz rozchodzic chcielismy ale w sumie jestesmy razem i jest za co dziekowac:) teraz grzeje zupke malej :) niedługo bedzie jadła wprowadziłam jej jeszcze jedna kasze w ciagu dnia. Tlurpo a skad jestes ? gdzie mieszkasz ? mówiłas ze leciałas samolotem .. tzn wyzej przeczytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam, że jak wrócę od teściowej to chociaż sobie poczytam, a tu pustki. Rozumiem, że wekeend, że z rodziną, że humoru brak ale od czego jest forum jak nie od wzajemnego wspierania sie ? Meldować się !!! No Dziewczyny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Prawda, Anka, weekend z rodzinką i dopiero teraz chwilka żeby poczytać co tam słychać w świecie. My byliśmy u rodziców, robilismy pieczonki na ognisku, pycha mniam, Kubuś też spróbował troszkę ziemniaczków i marchewki :) Anka, my tez wczoraj byliśmy na pogotowiu z Kubusiem - na jajeczkach zrobiła mu się wysypka i jeszcze dostał chrypki. Dostał maść, wapno i jest już troszkę lepiej. Nie mogłam się wczoraj dodzwonić do naszego pediatry i dlatego to pogotowie - ale powiem Wam, że masakra - stara, obleśna i opryskliwa baba doktor, cały czas krzyczała, a Kubusiowi jak oglądała gardełko, myślałam że go udusi :( Amelkaem - witaj po przerwie, super, że wszystko u was dobrze. Podeslij zdjęcia Pawełka, bo dawno go nie widziałysmy :) Anka - ja nie mam zdjęć twojej Zosi, poproszę :) mój mail pod nickiem. Asiulek - gratuluje zakupów i awansu Martynki do większego rozmiaru pampersów :) Aga - no i nareszcie sie udało z łyżeczką. teraz to już na pewno będzie z górki :) Tlurpa - dzięki za foteczki Benjaminka, super chłopak :) Wczoraj na panieńskim było fajnie, uśmiałam się setnie, szkoda, że tylko do 21, nie pojechałam z dziewczynami do klubu na tańce, ale i tak było super :) Ale najlepsze było dzsiaj. Mąż wziął Kubusia raniutko do salonu, bawili się, a ja spałam do 10.30!!! OK, zmykam do kąpieli i do wyrka, kolacji dzsiaj nie jemy, bo brzuchy mamy wielkie po pieczonkach. Miłej i spokojnej nocki. Całusy dla dzieciaczków ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wlasnie wrocilismy z grzybobrania :) Kto by pomyslal ze w Nowym Meksyku znajda sie prawdziwki :) Ale ostatnio czesto padalo wiec stad pewnie :) Zaraz mam zamiar zrobic sobie pyszna jajecznice z grzybami. asiulek - ja mieszkam w Stanach w Nowym Meksyku a o samolocie pisalam bo w czerwcu bylam w Polsce. (niby nie tak dawno a wydaje mi sie ze wcale tam nie bylam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana 🌻 mala własnie mi zasneła o 10 ma przyjsc moja znajoma z ost pracy i mamy wybrac sie na spacer obiad gotowy w lodówce wiec spokój tylko ziemniaczki obrac :) ooo Nowy Meksyk to jest kawał drogi od Polski, jak sie tam znalazłas jesli mozna zapytac, zastanawiam sie czy jak bede w anglii bede miala mozliwosc korzytsania z netu by Was tu odwiedzac Tlurpa Twoje malenstwo juz chodzi na zdjeciach wyglada jak roczne dziecko a nie 8,5 miesieczne ?? nasza tez ma 8,5 miesiaca a dokładnie którego sie urodził ?A co tam porabiasz w Stanach ? ale ciekawska jestem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Martwię się bo Zośce zupełnie nie pomagają te krople, dostaje je od soboty, zakraplam podczas snu 3 x dziennie po 1 kropelce do każdego oka, a białko jak było tak jest czerwone, i oczko takie jakby \"szkliste\". Nie wiem czy mam z nią iść do szpitala, może jakiś okulista dziecięcy, a nie zwykła pediatra z dyżuru pediatrycznego ? Nie wiem co robić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
Witam Aniu może jednak jedz z nią do okulisty bo to jednak jest oko.... Asiu mam czarny nick i czerwony czerwonego urzywam jak coś muszę szybko napisać albo po prostu który mi sie kliknie, Moja mała też jest alergikiem na jabłka, mleko, czekoladę orzechy, i ściętą trawę jak jej tatuś Amelkaem witam jak sie maluch sprawuje? Tlurpa, Duniu mam pyt ile kosztuje ta siatka do owoców bo siostra nie kupiła bo nie mogła znaleść i czy mogły bgyście mi ją przysłać a ja wam zpłacę? Aga mój bratanek ma też 2 latka a to co bratowa zdejmie z niego ja wkładam małej:) Tlurpa ja też byłam na grzybach i wróciłam z 8 kleszczami...no i sporym zapasem grzybków, u nas prawdziweczki też niezłe:) pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mama zabrala mi mala na spacer a ja chwilke odsapne :) Emi co za siatka do owoców ?? ale jestem ciekawska u meza w pracy ogłaszaja nabór na kogos w jego fachu jak dziwnie bo on jeszcze pracuje a tu nowy ktos przychodzi nasze zycie sie troche zmieni uuu zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Właśnie wróciłam od okulisty ( \"dorosłego\" ) bo tak mi poleciła przez telefon nasza lekarz pediatra i jak dotałam do przychodni to się ucieszyłam, bo akurat trafiłam na okulistkę - naszą klientkę z Kancelarii, a to kobieta do rany przyłóż taka delikatna, więc oglądała Małą tak delikatnie, że Ta się nawet nie zorientowała, że jest badana, a pediatra na pogotowiu to jak chciała Zosi odchylić główkę to nią walnęła o rurę biegnącą wzdłuż ściany. Teraz okulistka przepisała jej taki półantybiotyk w żelu i kroplach i stwierdziła, że Zośka musiała się dobrze czymś \"dziabnąć\" w to oko. I przyjęła nas bez kolejki, co wywołało oburzenie 4 emerytek, które napewno bardzo się gdzieś spieszyły. Pomimo to zeszło mi 2,5 godziny i powinnam się wziąć za obiad, ale nie mam weny twórczej. Buziaki dla wszystkich naszych Maluszków :-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, dziewczyny, zycze wszystkimmalym chorowitkom jak najwiecej zdrowia 🌼 Tlurpa__ alez Benjamin to fajny chlopak. Przejzalam starsze zdjecia - zmienil sie :-) Ale to przeciez wszystkie nasze maluchy tak teraz maja. Meza nie bylo pare dni, i jak wrocil to stwierdzil, ze Hance znowu sie buzia zmienila :-) Grzybki - mniam. U nas tez pewnie gdzies by rosly jesli tylko nie byloby tak sucho!!! Aga___ super, teraz juz z lyzeczka bedzie \"z gorki\" zobaczysz. Pawelek widocznie stwierdzil, ze takiemu duzemu chlopczykowi to juz wypada jest z lyzeczki. A ze zaczal od owockow - u nas tez tak bylo. Kaszka poszla dopiero jakies 2 tyg pozniej :-) emcia___ ja juz dokladnie nie pamietam ile kosztuje siateczka. Kupilam chyba od rzau pakowane po dwie i cos mi sie kolacze, ze to bylo cos w ok. 5-7$ (probowalam znalezc na stronie internetowej, ale nie znalazlam w tym sklepie, gdzie kupowalam. Znalazlam tylko takie: http://www.drugstore.com/products/prod.asp?pid=95236&catid=26964&trx=PLST-0-SEARCH&trxp1=26964&trxp2=95236&trxp3=1&trxp4=0&btrx=BUY-PLST-0-SEARCH Tlurpa___ a ty moze pamietasz lepiej ile to kosztowalo u ciebie? Lekkie to jest wiec, za przesylke tez nieduo by sie chyba zaplacilo. Pozdoriownka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek - jestem tutaj bo maz jest Amerykaninem i ma tu dobra prace, a ja poki co jestem w domu z malym. I nie spieszno mi do pracy :) Benjamin wlasnie zaczyna chodzic wokol mebli z trzymanka :) Benjamin urodzil sie 1 grudnia. emi - ta siateczka to kosztuje cos ok. 6 $ (od razu sa dwie zapakowane, pojedynczych nie widzialam). Powiem szczerze ze ja juz ich nie uzywam, przez pare tyg to byl hit ale teraz jak juz jest starszy to tylko tym rzuca, chyba woli jak mu daje pokrojone do buzi. Jesli nadal chcesz to nie ma sprawy moge wyslac tylko przesylka tez idzie z 2 tyg. wiec nie wiem czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie wyszorowałam wózek choc niewiem czy do jutra wyschnie :) co do tej siateczki byc moze ok ale ogolnie mysle że to na krótki okres takie jest moje zdanie choc nie uzywałam dziecko tez chce widziec jedzonko jestem juz zmeczona :( Aniu mam nadzieje że trafiłas teraz na dobrego lekarza :) Aguniu a co sie dzieje z twoim malenswtem że takie podchody robisz z jedzonkiem ?? Tlurpa to fajnie nasza gdy sie ja prowadza to chodzi chodz pediatra mowiła żeby jej nie prowadzac :( a ja tak sie ciesze że ona juz drepta :) wiecie dzis sobie duzo myślałam że moje zycie zmieni sie radykalnie przez ten wyjazd do Anglii uuu a tu mam taki spokój mam nadzieje ze tam tez bedego miala, dzis nawet miałam propozycje dobrej biurowej pracy ale odmówiłam bo powiedziałam że wyjeżdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim \"starym\" i nowym forumowiczkom Nie było mnie tu ho ho oj nie było... Ale wakacje miałam w tym roku bardzo wyjazdowe - najpierw u mamy trochę, potem u siostry na wsi, potem Bałtyk (przwie 2 tygodnie!!) no i jeszce rodzinka męża: Śląsk i wiocha w kieleckim. Także najeździliśmy się i naodwiedzaliśmy że hej Hanusia rośnie jak na drożdżach - ważyłam ją w zeszłym tygodniu w przychodni i waży już 10.100. Aż się pediatra śmiała że to jak nie nasze dziecko, bo tamte zupełnie inne były :D Jeść lubi bardzo, a nawet bardziej :), śmiga już na czterech po całym mieszkaniu a i przy meblach też nieźle sobie już radzi. Kilka razy nawet stała sama bez trzymanki bo czymś się zajęła i zapomniała się trzymać hi hi hi Może niedługo już zacznie chodzić? Poza tym jest wesoła i pogodna i nie przeszkadza jej że zasypia w jednym miejscu a budzi się w zupełnie innym. Godzina późna więc na dzisiaj tyle a coś więcej napiszę jutro albo kiedy indziej jak znajdę chwilę Dzisiaj robiłam z Edytką generalny porządek przed szkoła w jej pokoju (OKROPNOŚĆ), a jutro to samo w pokoju Piotrusia, poza tym czekają mnie jeszcze zakupy szkolne i kilka drobiazgów na wesele - bo w sobotę najbliższą idziemy na weselicho - ależ się cieszę!!! Tyle że nie mam z kim dzieci zostawić i idziemy a raczej jedziemy (100 km od nas) całą rodzinką. No i też dobrze - będzie super mam nadzieję... To na radzie pa pa i odezwę się wkrótce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze do tabeleczki się wpiszę z uaktualnieniem danych: NICK------------IMIĘ--------DATA UR-----WAGA----WZROST-----OSTATNIA WAGA (wiek w mies) gosiaczek26--Wiktoria---26.07.05 Hana---------Oliwia--------27.10.05 Dorota28----Bartuś-------30.10.05-------3530g-----57cm-----88009,5m) Anka33 ------Zosia --------31.10.05-------2970g-----51cm ----7400(7,5m) Mia26---------Mateusz-----01.11.05 Aga*-----------Pawełek-----03.11.05------3600g-----55cm-----9600 (6m) Zielna----------Ala-----------09.11.05------3130g-----54cm-----6635 (6m) Soul78---------Ala-----------10.11.05-------3250------55cm------ok.10,5 (9m) Soul78---------Maja--------10.11.05-------3230------54cm------ok.10,5 kg (9m) Kasia12-------Hania---------11.11.05------3500------52cm----- 10100 (9m) flooo-----------Maja----------18.11.05 ------3480------58cm------8100(8,5) amelkaem-----Pawełek------23.11.05------3320------54cm------7400 (6m) Dunia77 ------Hania ---------28.11.05------3060------49cm------8780(8.5) Milusia26 -----Olek ----------29.11.05 mafda----------Filipek--------30.11.05------3420------56cm-----ok9500(8,8m) Tlurpa ---------Benjamin------01.12.05------3100------50cm-----8100 (6m) Asiulek27------Martyna ------05.12.2005------3050-------51---ok 8 kg ( 8 m-cy) Oliwka77------Kubuś---------07.12.05------3900g-----52cm-----8200 (5m) Niki79---------Nela----------11.12.05-------3650g------53cm----7400 (6m) Emcia83------Gabrysia-----15.12.05-------3460g------57cm----7450(67cm tu Kasia-------Bartuś--------07.01.06------4120G------57cm----8900 (5,5m) Boo 13--------Karolinka------27.01.06-------2720g------52cm-----5880 (4m) olala----------Magda----------21.02.06-------3160g------54cm---7250 (5m) Elff------------Dominik--------8.05.06--------3000g------52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha bardzo bardzo dziękuję wszystkim za zdjęcia które podostawałam 🌼🌼 - mam nadzieję że z wszystkim się wyrobię i wyślę też swoje 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana 🌻i zycze miłego dnia moja mala jak sie na nia patrzy to sie mieje i mówi ti ti :) a ostatnio zaczyna mówic mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilę. Muszę się wyrobić z robotą, a w piątek wyjeżdżam w Karkonosze, więc tylko przeczytałam, co u Was, a na pisanie czasu brak. Pozdrawiam i miłego dnia. Anka, z Twoim wyglądem to nie wiem o co chodzi. Może za często wchodzisz na wagę i niepotrzebnie się dołujesz:-) Na zdjęciach waga stoi na honorowym miejscu:-) A na zdjęciu, to albo się dobrze kamuflujesz, albo nie jest tak źle:-) A Zośka super! Od reszty nie otworzyłam jeszcze fotek, ale dziękuję. Jak znajdę czas, to się zrewanżuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Zielna my chyba sie juz widzialysmy ;) próbuje mala nauczyc na nowo spac samej ale ciezko to idzie płacze mi i chce na rece na recach za to sie wierci i tak w kółko ale przytuliła wojego szczura pluszowego i śpi zauwazyłam ze poprrzednio jak zasneła sama to dłuzej spała a ja teraz ide wyjac obiad i arbuzika sobie ukroic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeee:-( Jak mnie nie ma, to tu tłumy, a jak mam czas, to pustki:-( Asiulek, witaj. Faktycznie, chyba żeśmy się już spotkały i to nie tylko na tym temacie:-) Ala na rękach mi się wyrywa, więc spadam. pa, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×