Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

witam walcze od rana z goraczka małej juz teraz wiem co przezywacie bo inaczej mówic a inaczej przezywac a my dopiero na poczatku drogi ... mam nadzieje ze to zwykly wirus jak mozna tak powiedzieć oczywiscie :(( narazie ma goraczke wczoraj w nocy 37,5 w dzien tez a teraz miala 38,9 :( daje jej paracetamol czy cos jeszcze mi radzicie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Asiu. Chyba jeśli nie ma żadnych innych objawów, to jedynie zbijaj gorączkę i to najlepiej tylko wtedy, gdy jest naprawdę wysoka. Przy gorączce do 38 st. ja nigdy nic nie daję. Niech organizm trochę powalczy. I musisz brać poprawkę na to, że jeśli mierzysz w pupie, to pokazuje zwykle kilka kresek więcej (chyba cztery trzeba odjąć, ale nie jestem pewna tych czterech) No i dawaj małej dużo pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki! Dziś pierwsze urodziny dzieciaczka z tabelki (pominąwszy Wiktorię z lipca). Wprawdzie nie poznałam Hany, ale wszystkiego najlepszego dla Oliwki!!!!! 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam bylam u malej teraz i wlasnie sie troche popłakala ale goraczka calkowicie zeszła wczoraj w nocy budzila sie kilka razy :( wiec dzis tez sie to moze powtórzyc dalam jej paracetamol jak goraczka podeszla do 38.9 wiec chyba ok dosc duzo pije jej jak jadła moze troche bardziej jest marudna i ma strasznie wrazliwe ciałko i to mnie troche zastanawia chyba jutro jej mocz pobiore i zbadam ... a temperature badam pod paszka jak np daje jej pic, w dupke to chyba musialabym jej wlozyc by zbadac bo ona zbyt ruchliwa a pod paszka ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołaczam sie do zyczen 🌻 a tak wogóle to nasza pierwsza od urodzenia goraczka :)wiec i tak nieźle ale kiedys musiala sie pojawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Zielna, przeczytałam co się stało, masakra!!! Dobrze, ze nikomu nic się nie stało. Gosia bardzo się wystraszyła??? Asiulek - możesz tez podać nurofen w syropku, nawet jest dobry w smaku i ma taką strzykawke do aplikacji. kubus jak gorączkował przy trzydniówce, to go parę razy dziennie kapałam, tylko, ze to było lato. A u nas dzisiaj przepiękna pogoda, faktycznie trochę wiało, w górach pewnie halny. Ale spacerowaliśmy po południu ponoad dwie godzinki. Wybaczcie, że troszkę się opuściłam w pisaniu, ale został mi tydzień z Kubusiem, staram się wykorzystać ten czas jak najlepiej. Troszkę przygotowuję sobie rzeczy do szkoły, troszke pomagam mamie - ona robi kartki okolicznościowe, teraz jest na topie Boże Narodzenie - wycięłam ej juz chyba ze 200 choinek (!!!) Oliwko - najlepsze życzonka 🌻 🌻 🌻 Rośnij na zdrową i wesołą dziewczynkę 🌻 🌻 🌻 Pozdrowienia i iłej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielna_____ rany, szczescie, ze nic sie rodzinie nie stalo!!! Boze, az mi sie slabo zrobilo, co musieli oni przezyc. Masz racje, ze gdyby kilka sekund pozniej, albo kilka sekund wczesniej... Takie mysli sa chyba normalne w takich sytuacjach. Ale skoro juz spadlo, to dobrze, ze te pare sekund wczesniej ❤️ A coz, kolezanka logopeda przyjdzie raz jeszcze :-) U nas tez dzis wieje. Bardzo nie lubie tak silnego wiatru, chyba gorzej znosze niz burze, ktorych sie zaczelam obawiac dopiero tutaj, bo sa tak gwaltowne i tak potezne... Szczescie, ze mijaja z reguly szybko. Emi_____ moja tez uwielbia Teletubisie. Sa codziennie chyba jakos po 13, ale wczesniej czasami wlaczam TV i jest ich zapowiedz. Hania ledwo uslyszy pierwsze takty muziki z okrzykiem leci na czterech do telewizora. A jak sie koncza, to robi im papa :-D Widze, ze myslimy o tym samym. Ja tez \"zamowilam\" u rodzinki dla hani szlafrok. Nie wiem, chyba mi na oczy padla jakas zacma i zejsc nie che, bo nigdzie nie moge trafic tu szlafroczka dl adziewczynki (trudno, niech bedzie rozowy, wole juz taki niz w zielone traktory) na jej wymiary. Sa takie niemowlece, do 9 mies, a potem nie ma nic!!! Dla chlopcow, dwulatkow widzialam, ale nie dla dziewczynek. Po kiego Hani taki na 9 mies, skoro ona ciuchy na 18 nosi?! Asiu___ ja ci z goraczka nic nie poradze. Hania poki co jeszcze nie miala ani razu, a pewnie jak ja w koncu trafi to niezle bede panikowac. Moze to fasktycznie trzydniowka? W kazdym razie trzymaj sie dzielnie i niech malutka szybko zdrowieje ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
Duniu ja widziałam na 86 a potem od 1-1,5 albo 1do 3 latek ale paniw sklepie mi powiedziała że lepiej żeby btył większy to rękawki można podwinąć, ja kupiłam różowy bo nic w zasadzie fajnego nie było.Teletubisie to zawalista bajka dla naszych szkrabów i jeżeli ktyoś jej nie rozumie to pewnie dlatego że nie ma dzieci:) zielna dobrze że nikomu nic się nie stało wiatry paskudne strach z bobasem na dwór wychodzić.... Oliwko rośnij duża 🌻🌻🌻 szkoda ze mam już nie zagląda mogła by się podzielić wrażeniami :)i osiągnięciami....lecę spać bo póxno a ja po imprezie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emcia. Jak miło, że po imprezie masz jeszcze chęć zajrzeć do nas:-) Dunia, czyżbyś też nie przepadała za różowym:-) Bo ja to delikatnie mówiąc, nie przepadam:-) Oliwka, korzystaj. Mam nadzieję, że jak pójdziesz do pracy, to zajrzysz tu jeszcze od czasu do czasu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie, to smieszne bo ja przed urodzeniem Zosi nienawidziłam kolorowych ubrań, a w szczególności różowego, a nosiłam głównie czarne i granatowe kostiumy ( na każdą okazję ) i wyglądałam bardzo powaznie jak na swój wiek ( może tez dlatego, że byłam na kierowniczym stanowisku w firmie consultingowej i miałam \"pod sobą\" kilka dużo straszych osób, które bardzo źle to znosiły i taki stój dodawał mi pewności siebie ). W każdym bądź radzie teraz moja garderoba odmieniła się diametralnie i pod względem kolorów i fasonów, a wręcz porafię tygodniami ( pasjami ) latac na spacery w dresach i adidasach, kupiłam różową !!! marynareczkę do dżinsów, różowy !!! sweter z falbankowym !!! wykończeniem. Obłęd. Znajomi mnie nie poznają :-))) Drugi problem - we wtorek Zoska ma urodziny, które wyprawię chyba na 2 tury: dla rodziny i dla dzieci rówieśników. Nie mam pomysłu na menu ani na jedno ani na drugie przyjęcie. To dla rodziny mnie bardzo stresuje bo moja siostra prowadzi mały catering i trudno jej dorównać - macie może jakieś nieskomplikowane popisowe potrawy które zawsze się udają, takie "przyjęciowe" ?. Tort zrobi moja siostra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana Zielna wybacz że ominełam twoja sprawe ale byłam pochłoneta moja mala i jak Gosi juz lepiej nie jest wystraszona po tym wszystkim? a przy trzydniówce jest tylko gorączka czy jeszcze cos innego ? Oliwka mala syropków nie chce przyjmowac wiec daje jej czopki Duniu moja tez nie chorowala do wczoraj :) co do rózowego to ja w sumie tez nie lubie za bardzo ale wiekszosc fajnych ubranek dla dziewczynek jest niestety rózowa wiec jakbym byla na ten kolor skazana :( ale wybieram te róze które najbardziej mi odpowiadaja mala ciagle walczy z temperatura raz ma raz jej schodzi a raz podchodzi do 38,1 wiec wtedy podaje lekarstwo, pobralam jej mocz i o 14 maja byc wyniki wiec czekam na tate z kartka i dzwonie do lekarza no chyba ze bedzie widac że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, ja niegdy za rozowym nie przepadala, a tutaj to juz poprostu przesadzaja z ta rozowoscia dla dziewczynek. I z kolei smutasami kolorami dla chlopcow. Ostatnio Hania miala pomaranczowe sztruksty, ciemnozolty sweterek (w serek, z kokardka na plecach i aksamitka przy szyji), a chyba ze dwie osoby zapytaly ile ON ma lat?! :-0 Poprawialam, a jakze bo mnie krew zalewa. A juz z dreszczem mysle o tym co bedzie, jasli Hanka polubi rozowy kolor i bedzie tak sie chciala cukierkowo ubierac pozniej, brrr. Bo to wszystko rozowe to taki na jedno kopyto, jeszcze dodatkowo wiekszosc ma np jakies koszmarne ozdoby, aplikacj i rysunki np z bajek Disney\'a. Takie szablonowe wszystko. No, nie wszystko, bo mam sklepy gdzie wlasnie moge Hani kupic kolorowe fajne ciuchy. Ale chyba powoli nastepuje jakis przelom, bo pokazaly sie ostatnio w sklepach nawet komplety z niebieskim dla dziewczynek - niemowlaczkow. Co prawda jest to albo turkusowy, albo wyraznie ciemnoniebieski kolor (ale np w kwiatki, zeby nie bylo watpliwosci). Pastelowy blekit zarezerwowany wylacznie dla chlopcow :-) No, ale jesli mialabym Hanie ubrac z zielone traktory (to apropos szlafroka, ktory widzilam) to juz wolalabym rozowy :-) Anka_____ ja ci z jedzeniem nie pomoge. Sama zawsze mam taki problem, a juz wogole z impreza dla dzieci... Na szczescie robimy w sali i serwujemy tylko tort plus jakies picie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wpadłam na to, że jak będzie starsza to będę jej wyprawiac "kinderbal" w stylu Halloween :-))) Wymyślcie coś z tym jedzeniem - wasze sprawdzone przepisy, każda ma jakiś jeden - to bym uzbierała, coś moze być np na zimno lub na ciepło, pomyślcie proszę bo czas mnie goni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka ja bylam na urodzinach niedawno to dla dzieci byla salatka owocowa a dzieciaki jadly az im se uszy tresly :) mozeasz zrobic np. takie malutkie kanapeczki z np szynka serem bialym czy zoltym ozdobione majonezem pomidorem ogorkiem itp.(czytaslam o tym gdzies w necie ze takie bylo tez dla dzieci na urodzinach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugo mnie nie bylo, nie mialam dostepu do kompa, mam nadzieje ze mnie nie zapomnialyscie ;) widze ze goraca dyskusja sie toczy co do prezentow i urodzin :) Ja pomyslalam ze skoro nie moge Benjaminowi zorganizowac imprezy to sobie gdzies pojdziemy np. do zoo albo akwarium zeby fajnie spedzic ten dzien. A na prezent mam juz pomysl bo chce mu kupic cymbalki? zapomnialam jak to sie nazywa! w gymboree maja takie fajnie i chyba je kupie. Co do jezykow to sa takie kursy zabawy polaczone z nauka ale nie wiem czy one cos daja. Ja mam problem z glowy bo moj maz mowi tylko po angielsku i cos mi sie wydaje ze to Benjamin bedzie mnie poprawial jak zacznie mowic :) Anka - idac twoim sladem weszlam na ebay i znalazlam kilka rzeczy. Chyba tez sie w to wciagne bo mozna naprawde kupic tanie rzeczy. A ja jestem akurat w trakcie urzadzania domu wiec sie przyda :) To narazie! Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi, hi, a ja kupiłam wczoraj dla Ali cymbałki i bębenek na urodziny:-) Kręcę sobie bicz nad własną głową;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
dziewczyny kiedyś któraś z was pisała o mieszance cebionu z czymś na pleśniawki? byłam wczoraj u bratowej i jej mała miała pleśniawki a dzisiaj moja mała ma.....cholera przez 10 m-cy nic i po jednej wizycie cała buziula:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielna - i jak Ala lubi te cymbalki? Robia duzo halasu? :) emi - moj maly mial plesniawki to od lekarza dostal Nystatyne, ale wczesniej to mu smarowalam wyciagiem z grejfruta (rozciencza sie z woda) w internecie czytalam ze bardzo pomaga wysmarowanie zesikana pieluszka, wiem ze to brzmi okropnie ale duzo matek to poleca. Nam na szczescie pomogla ta Nystatyna ale czytalam ze wielu dzieciom nie pomaga. I jeszcze dawalam malemu bakterie acidophilius, co sa w jogurtach tutaj mozna kupic w proszku tez zabijaja grzyba. Napiszcie ile wasze maluchy spia w ciagu dnia? Bylo o tym ale zastanawiam sie czy nie zredukowac mu drzemek do jedej dziennie bo usypianie malego zamienia sie w koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota28 wszystkiego najjjjjlepszego dla twojego synka z okazji skonczonego roczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mialyscie racje to chyba byla trzydniówka :) ale juz po jaka ulga dzis na jej cialku na brzuchu głownie pojawila sie wysypka Tlurpa moja mala spi ok 2 godzin choc teraz prze ta chorobe i zmane czasu to dzis spala 3 bo raz rano ok 1 godz i drugi raz 2 godziny az zagladalam czy oddycha juz nie pamietam by tak spala długo :) Dorota 28 - dołaczam sie do zyczeń co do nas jakos sie trzymamy dzis gadalam z mezem i bedzie dzwonil co 3 dni bysmy mogli czesciej gadac ale dzis jak gadalismy to jak wyglodzone hieny hehe :) czas robi swoje a krew nie woda :) zaprawilam mala bo dalam jej soku o godzinie 6 a 7.30 dalam jej mleka i wogóle nie chciala i zasnela na glodaka niewiem jak dlugo pospi choc kiedys spala tak cala noc ale teraz przez ta chorobe to budzi sie dosc czesto :( ale z zasypianiem nie mam problemu jak narzie przynajmniej nie chce zapeszyc jak tak mówie uciekam sie odprezyc w wannie zrobic depilacje woskiem brrr i bede sie powolutku ukladala do snu dobrej nocki Dziewczynki i Waszym maluchom tez zycze spokojnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartusiu, ode mnie też wszystkiego naj!!!🌻🌻🌻 Co do obsiusianej pieluchy, też słyszałam. Wcale mnie to nie obrzydza, bo sama stosowałam na sobie:-) Niecały tydzień przed ślubem wyskoczyła mi olbrzymia febra na ustach. Byłam w takiej desperacji, że sikałam na wacik i smarowałam wargę. Faktycznie pomogło:-) Tlurpa, co do cymbałków, to jeszcze nie wiem, bo Ala dostanie je dopiero na urodziny. Te cymbałki mają oprócz możliwości walenia w nie pałeczką dodatkowo klawisze, które walą w cymbałki od spodu. Ala lubi zdezelowane cymbałki Gosi, więc mam nadzieję, że te z klawiszami jej się tym bardziej spodobają. Hałasują całkiem nieźle:-) A co do spania, to sama nie wiem. Po ostatnich chorobach, a do tego po przestawieniu czasu wyznać się nie mogę. Asiulek. Jak mała ma już wysypkę, to ze spaniem powinno się unormować. Chyba, że ma mocną, to może ją jeszcze dzisiaj pomęczyć. Moja Gośka przechodziła trzydniówkę bez marudzenia, za to Ala miała na tyle swędzącą wysypkę, że była bardziej marudna przez dwa dni wysypki, niż przez wcześniejsze trzy dni gorączki. Ja, jak Ala nie chce butli przed snem, daję jej przez sen koło jedenastej. Zwykle wypija i śpi do rana. Ja również życzę Wam miłej nocki. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sto lat, sto lat dla Bartusia od Dorotki 🌻 🌻 🌻 Przepraszam, że tak rzadko piszę ale jakos mi ten czas przecieka przez palce - przy Pawełku nie ma szans by coś napisac a jak śpi to latam po domu i staram sie jakos go ogarnąć :-) Byliśmy u endokrynologa - z tarczycą OK, a waga faktycznie duża ale jak wziąść pod uwagę jego wzrost ( 84 cm) to jest po prostu wyrośnięty i tyle. Radziła nam tylko zrezygnować z jednego posiłku mlecznego (tego w poludnie) na korzysc warzyw i owocow. Od piątku karmię synka w ten sposób i nie ma żadnych protestów - mleko 2 razy dziennie mu w zupełności wystarcza :-) Co do spania to zalezy do dnia - spi jeszcze po 2 razy dziennie tak po ok. 1-1,5 h.Nie moge go jednak kłaśc później niż o 14 budzić póżniej niz o 16 bo potem wieczorem są cyrki z usypianiem. Między przebudzeniem z drugiej drzemki a nocnym snem musi minąć około 4-5 h to wtedy pieknie zasypia wieczorem :-) Dzisiaj znowu sobie nie popiszę bo strasznie chce mi sie spać - maly nie zalapał chyba tych zmian godzin bo o ile wieczorem zasypia wg nowego czasu to rano budzi sie wg starego :-( Pa pa Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala mi zasnela pewno za chwilke sie obudzi a ja na moment weszlam bo szukam sobie cwiczonek na brzuch i boczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosiu, wszystkiego najlepszego!!!🌻🌻🌻 Anka się nie pokazuje, chyba organizuje niezłą imprezę:-) Aga, super, że Pawełek zdrowy. Niezły z niego byczek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa tabelka urodzinowa :) NICK---------IMIĘ--------DATA URODZIN Hana------------Oliwia----------------27.10.05 Dorota28-------Bartuś----------------30.10.05 Anka33 --------Zosia -----------------31.10.05 Mia26----------Mateusz--------------01.11.05 Aga*-----------Pawełek---------------03.11.05 Zielna-----------Ala-------------------09.11.05 Soul78----------Ala-------------------10.11.05 Soul78----------Maja-----------------10.11.05 Kasia12--------Hania------------------11.11.05 flooo------------Maja-------------------18.11.05 amelkaem------Pawełek---------------23.11.05 Dunia77 -------Hania -----------------28.11.05) Milusia26 ------Olek ------------------29.11.05 mafda-----------Filipek-----------------30.11.05 Tlurpa ---------Benjamin--------------01.12.05 Asiulek27------Martyna --------------05.12.05 Oliwka77-------Kubuś-----------------07.12.05 Niki79-----------Nela-------------------11.12.05 Emcia83-------Gabrysia---------------15.12.05 tu Kasia---------Bartuś-----------------07.01.06 Boo 13---------Karolinka--------------27.01.06 olala-------------Magda-----------------21.02.06 Elff-------------Dominik-----------------8.05.06 Anka wszystkiegonajlepszego dla twojej Zosi z okazji urodzin szkoda ze nie ma Mii bojutro jej synek konczy roczek inie zobaczy naszych zyczen :( Mateuszku wszystkiego najjjjjlepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziękujemy wszystkim za życzonka. Niestety impreza będzie cienka, bo Zoska wczoraj dostała kataru więc normalnie podawałam jej cebion, wapno i spray homeopatyczny, a nad ranem kaszel tak straszny i rano też, że jestesmy umówione do pediatry na 16, boję się, że konieczny bedzie atybiotyk, nie ma gorączki, wręcz ma poniżej 36,6 czyli jest osłabiona, impreza będzie dopiero ok. 19 i stawiałam na sałatki, bo w tym temacie najlepiej sie czuję, część mam gotową ale więcej juz nie robię bo już nie mam nastroju do świętowania. Najgorsze jak dziecko jest chore - człowiek nie może się nawet skoncentrować. I jeszcze to Allegro, mam wystawionych sporo aukcji i notorycznie zapytania \"a jaki to rozmiar\" ( a aukcja wystawiona w kategorii 62 cm - więc taki jest ), \"chcę zdjęcia butów: z przodu, z boku ,z tyłu i na nodze, w spodniach i w spódnicy\" i można oszaleć ... Podaje, że osoby z kopertką nie mają brac udziału w aukcji a biorą i nie potwierdzają udziału, ludzie licytują i nie płacą przez tydzień, jazda z tym allegro, no ale sporo sprzedałam i już wysłałam więc ma też dobre strony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! pamietacie mnie i córke Oliwkę? nie pisałam bo czas mi nie pozwala. Oliwia 27 pazdziernika skończy ła roczek.Jest niemożliwa szergą, zaczyna stawiać pierwsze kroczki.Pozdrawiam Was serdecznie!! Rok temu o tym czasie byłam jeszcze w szpitalu , leżałam padnieta po cc. Wole nie wspominac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
Witamy wszystkie mamy:) Solenizantom życzymy dużo zdrowia, miłości radości z poznawania świata no i dużo ciekawych przygód:) Teraz nie nadążymy nad składaniem życzeń bo ten czas tak szybko leci:) Hana ucałuj szkraba i zaglądaj do ns częściej:) Ania współczujemy chorubska my nadal męczymy się z katarem... Lecę na areobik papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×