Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bambi123

Mimo wkładki zaszłam w ciąże.

Polecane posty

Gość Bambi123

Mimo zalozonej wkladki zaszlam w ciąże.Ginekolog powiedzial ze płód wypchał wkladke bo jak mi ja wyciagal to znajdowala sie juz czesciowo w pochwie. Czy to mozliwe? Znacie moze jeszcze inne przyklady zajscia w ciąże mimo zalozonej wkladki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .............................
O cholerka ale mnie teraz wystraszyłaś..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .............................
Ale powiem Ci jeszcze jedno widocznie miałas ją zle założoną, bo to nie jest mozliwe żeby płód wypchał wkładke...sama pomysl na zdrowy rozum.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bambi123
Przed ciaza mialam kilka razy rabiona USG i wszystko bylo OK nic nie byla przesunieta.Mozliwe ze poprostu mialam pecha.Jezeli nie masz 100% pewnosci to znaczy ze nie masz zadnej pewnosci.Wkladke mialam zalozona od 0,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja znam dwa przykłady
swój własny i koleżanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak.........
jasne ze mozliwe moja kolezanka zaszla w ciąże a miala zakladana wkladke slyszalam o przypadkach gdzie dzieci rodzily sie z wrosnieta wkladka w ktoras czesc ciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczegooooo
dlaczego pytasz sie czy to mozliwe przeciez jestes w ciąży????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tak...
Hahahahahahaha! No tego z dzieciakami z wkładka wrosnieta w ciało to bzdura. ;) Ludzie to jakiś kompletny ciemnogród wciskac takie kity. Ale się usmiałam. I niby gdzie ta spirala wrósła dziecku? Czasem widze jak znajome sa nastawione do wkładek sceptycznie. W sumie to nic dziwnego jak nie poczytaja tylko słuchaja wieści dziwnych treści. Co do zachodzenia w ciąze to sie zdaża, najcześciej w ciągu 1 roku od założenia. Pozdrowienia dla wszelakich Krzykaczek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, tu jest fragment artykułu dr. n. med. Katarzyny Skórzewskiej Wkładka a ciąża Czy wkładka powinna być usunięta po stwierdzeniu ciąży? Z praktyki wynika, że pozostawienie wkładki w jamie macicy, aby przy jej usuwaniu nie spowodować poronienia, powoduje ponad 50% poronień, często z towarzyszącymi obfitymi krwawieniami i uogólnionym stanem zapalnym. Natomiast jej usunięcie we wczesnej ciąży zmniejsza ten odsetek do 20. Obecnie uważa się, że przed podjęciem decyzji co do sposobu postępowania w takich przypadkach należy najpierw wykonać USG przezpochwowe narządu rodnego, aby dokładnie określić położenie zarodka w stosunku do wkładki. Jeżeli wkładka jest położona prawidłowo, a zarodek rozwija się poniżej ramion poprzecznych, można ją pozostawić. Jeżeli jednak doszło do obniżenia położenia wkładki i rozwoju płodu powyżej niej, najrozsądniejsze będzie usunięcie wkładki, co pozwoli uniknąć powikłań (po nitkach wkładki, poprzez rozwierane przez nią ujście wewnętrzne do jamy macicy dostają się patologiczne drobnoustroje, które mogą spowodować wewnątrzmaciczne zakażenie płodu i jego obumarcie). Natomiast cały artykuł możecie znaleźć pod tym linkiem. Może znajdziecie tam jakieś przydatne informacje :) http://www.resmedica.pl/ffxart11991.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajęczynka
możecie mi podać jakie to były wkładki te z którymi zaszłyście w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja znajoma zaszła w ciążę majac załozoną wkładkę. Ale dziecko urodziło sie całe i zdrowe - tyle na pociechę. Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katerinkka
Podobno pigulki maja wiecej pewnosci niz wkladka ale ja nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×