Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Alexa 29

Kolki u dziecka - pomocy!!!!

Polecane posty

Gość TataMacka
Dopiero od niedawna wiem co to kolki u dziecka. Praktycznie przez caly mierwszy miesiac zycia, Macius nie mial jakichkolwiek probleemow z kolkami. Wszystkop zaczelo sie kilka tygodni temu. Znajomi polecili nam Infacol, rodzice wywar z kopru wloskiego. Pomimo stosowania obu, Maciek dalej placze. Nie wiem jak sytuacja wygladalaby, gdybysmy tego nieuzywali. Moze byloby gorzej, a moze nie.... Dzisiaj dostalismy od innych znajomych krople troiste. Znajomi bardzo je zachwalali, jednak na ulotce napisali, zeby nie stosowac w czasie ciazy i karmienia piersia - wniosek jest taki, ze moze szkodzic dziecku. Dotarcie do lekarza po porade jest bardzo trudne w mojej sytuacji, wiec nie mam sie kogo poradzic... Prosze napiszcie co Wam lekarze na ten temat mowili. Czy dawkowanie dostosowuje sie do dziecka? No i czy rzeczywiscie Mackowi moze to zaszkodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem mamą 5 tyg wcześnaika karmionego butla. Na kolki próbowałam wielu sposobów bez rezultatu teraz w miarę pomaga debridat (na recepte) stosowany 3xdziennie 5 min przed karmieniem oraz 3-4 razu dziennie po 1/2 czopka spascupreel. Mała pzresypia nawet do 5h w nocy nie płaczac i nie stękając. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zynt
witam. rozgrzewałem brzuszek delikatnie suszarką z równoczesnym masażem i podawałem herbatkę rumiankową. bo koperkowa nic nie dawała. ale to wszystko zależy od organizmu dziecka,ponieważ każde inaczej reaguje na powyższe sposoby. jednak mleko nutramigen polecam, gdyż inne mleka pienią się podczas mieszania . pozdrawiam 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda45
Suszarka u nas dzialała ale nie zawsze. Podawałam Bobotic i do tego robiłam okłady na brzuszek z ciepłego recznika. Spróbuj w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracoholik15
Witam Drogie Panie.Moja córcia też ma kolki ale niestety nie mam dostępu do kropelek sab simplex czy ktoś mógłby mi pomóc? Proszę o kontakt pod adres email. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seti1980
Witam Chetnie odsprzedam zostały mi trzy opakowania u mnie działały rewelacyjnie cena 35zł + koszty wysyłki za pobraniem ewentualnie odbiór osobisty w Poznaniu pozdrawiam Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Fortuna
Sab-Simplex kupuję na aukcji ebay. www.ebay.pl Ja też walczę z kolkami. Miejmy duzo siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytas
witam.ja mam ten sam problem co wy dziewczyny tylko ze juz znalazlam rozwiazanie i naprawde pomaga.doradzila mi znajoma .poprosto wiazac dziecko na bacznosc.czyli na rozku polozyc dwie pieluszki jedna od ramion w dol a druga od dupci w dol.raczki wyprostowac i ulozyc wzdloz i zawinac i to samo zrobic z nozkami.nastepnie calosc zawinac w rozek i zwiazac lekko.jak reka odjac.polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arpka
ja w domu mam małego alergika dlatego też bardzo ostrożnie podchodzę do aplikowania mu jakichkolwiek leków, ale ostatnio miał tak bolesne kolki, że niestety musiałam poratować się lekami, podałam mu viburcol - alergia nie wystapiła, a kolka ustapiła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Moja Córeczka również cierpiała na kolki, do tego stopnia, że wylądowałam z Nią w szpitalu. Stosowałam i szczerze polecam sab-simplex kropelki i herbatke ułatwiającą trawienie. Stosowałam również Infacol i esputicon. Po tygodniu regularnego stosowania oraz częstego układania dziecka na brzuszku kolki znacznie sie osłabiały, ok 4 mies zniknęły całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asmena
Mój synek ma właśnie 6 tygodni i kolki nie dają mu spokoju. Poradziłam się lekarza co w takiej sytuacji robić. Bez wymieniania specyfików na kolki kazał dziecku aplikować czopki Viburcol N. Z jednej strony człowiek nie pomyślałby nigdy o tym żeby dziecko truć jakimiś środkami przeciwbólowymi a z drugiej zaś dlaczego pozwolić dziecku cierpieć albo pozbawić go prawidłowej pracy jelit. PO jego zastosowaniu synuś mniej dokucza i widać, że czopki Mu pomagają i noc przesypia spokojniej. Kładę też małego na cieplej pościeli na brzuszku od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siara1975
a ja jestem tylko tata ale napisze pare slów nasza mała Justynka brala juz na swoje straszne kolki juz etiupikon - zero efektu , infacol - troche pomagalo ale kiszka w sumie, herbatki z kopru - ble ble ble , Sab simplex od dwoch dni jest poprawa , bio gaia niestety nie byly brzydkie kupy . A najlepszy sposób to w miare głośna muzyka haus i taniec mojej córeczki na rekach tak okolo 1 godziny i wtedy jest w miare super i jeszcze jedno ale takie ddzialanie krotkotrwale Odkurzacz POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aris79
Asmeno mam podobne podejscie do faszerowania lekami dzieci jak ty, ale faktycznie nie zawsze możemy poradzic sobie bez leków, homeopatia jest wtedy dobrym wyjściem, viburcol jest łagodny no i skuteczny...nie tylko na kolkę, przy ząbkowaniu będzie też na wagę złota :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esperanza75
Stosowałam krople Sab simplex.Kupiłam na zapas więcej opakowań i jedno mi zostało -nieużywane.Ważność do września 2011.Są to czeskie krople.Stosowałam czeskie i niemieckie-działały tak samo. Chętnie sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esperanza75
Zapomniałam dopisać namiary kontaktowe. Mój mail: ewelkaz@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam mamom zakup KREONU. KReon dostępny jest w aptece bez recepty, trzeba tą kapsułkę otworzyć i dać niemowlęciu kilka ziarenek - wystarczą 3-4 na początek. Jak dla mnie nie ma nic lepszego, przy pierwszym dziecku nie potrzebnie się meczyliśmy z Espumisanem i innymi wodami koperkowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania mama Oliviera
dobry wieczor wszystkim mamom Moj synek ma 1.5miesiaca i przez 3 tygodnie wyprobowalam wszystko co jest dostepne w aptekach-zaczelam od Infacol,pozniej byly herbatki koperkowe,masaze brzuszka,proszek troisty,dentinox oraz kropelki Colie i nic nie pomagalo,moj synek plakal i przezyl sie dopiero moja wspaniala ksiegowa(buziaki dla niej) powiedzialam mi zebym zaparzyla suszony koper(1.5lyzeczki kopru na kubek wody)podalam mu to dwa razy i kolki zniknely(ja dosypuje troszeczke cukru dla smaku),nocki sa przespane i moj synek juz sie nie meczym,plecam stare domowe sposoby sa najlepsze,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjhgfd
ja też mam sab simplex kilka buteleczek,niemieckie jak coś to gg 3759918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała ma teraz 17 miesięcy. SAAB SIMPLEX uratował nam życie! I odkurzacz- przestawała płakać, choć myślałam, że to jakieś głupie rady jak inni mi to wcześniej polecali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama29-2010
mama Ania Olwiera Ciebie to pogielo rowno zeby takiemu maluchowi cukier podawac!!!! dziecko najczesciej ma kolki od slodyczy tumanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emiwawa
Nasza malutka od 4 tygodnia zaczela miec problemy z brzuszkiem- jakby nie mogla zrobic kupy- jak zrobila to przechodzilo na chwile- dodam ze stolec byl kilka razy dziennie i normalnej barwy konsystencji itd. Przeyla sie bardzo, robila az czerwoa z wysilku i plakala. Zal mi jej bylo bardzo. na poczatku dawalam jej delicol bo podejrzewalam ze moze to nietolerancja laktozy plus colinox. Wlasciwie niewiele pomagalo. Jednak od tygodnia mamy niemiecki sab simplex i kolki juz nie ma. Wiem ze brzmi to jak reklama ale naszej coreczce pomoglo. Teraz tez troszke sie prezy przed sama kupka ale brzuszek juz nie boli, nie placze. wrcoilo radosne dziecko a my odetchnelismy. Moglam tez zaczac normalnie jesc bo wczesniej ze strachu przed bolem brzuszka coreczki przeszla juz na samego kurczaka i kasze jaglana. Nie pilam nawet herbaty. Dzis kiedy mala dostaje przed kazdym karmieniem sab simplex 15 kropli jem prawie wszystko- unikam nabialu ale juz zjem ciasteczko czy troszke bitej smietany. Jem owoce rybe warzywa pije herbate (oprocz wzdymajacych- nie wiem czy malej cos po nich by bylo poprostu wole nie probowac) Kochane mamy sprobujcie tych kropelek- moze ulza wam i dzidzi. U nas espumisan i colinox nie dzialal- choc niby sklad podobny.Mam nadzieje ze nie zapesze i nadal tak bedzie dzialalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SABCIA0909
Alexa 29 Prosze wszystkie mamy których dzieciaczki przechodziły okres bolesnych kolek o rady jakie herbatki, kropelki stoswoałyście albo jakich metod , domowych sposobów uzywałyyście aby zmniejszyc ból dzieciaczka...prosze w wypróbowane sposoby...dziękuję Moj synek miał straszne kolki zaczeły sie jak miał 2 tyg. pediatra przepisywał mi różne laki np:Espumisan, Colinex........ masakra nic nie pomagało meczyłam sie tak prawie 2 mies. Koleżanka powiedziała mi zebym spróbowała niemieckiego leku SAB SIMPLEX i po 5 dniach koniec tego piekła z kokami:) do kazdej butelki z mlekiem dodaj 15 kropelek Sab Simplex po 5 dniach nie ma kolki. Bardzo polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mozna ten lek kupić na alegro albo w niemczech ale NIE KUPOWAĆ CZESKICH kropelek nic nie pomagają!!! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam SAB SIMPLEX tylko niemiecki !!!!!!!! synek mojej znajomej nie reagowal na lek pochodzenia czeskiego . a ze mam mozliwosc kupienia w niemczech Sab simplex to od czasu do czasu jej go przesylalam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkklkl
a u nas sab simplex nie podzialal, najpierw byl infacol, pozniej herbatka plantex duo ( b, pomogla przy zatwardzeniu), colief ( bardzo drogie krople ), nie podzialal w ogole, za to nasz polski espumisan sprawdzil sie rewelacyjnie, malutka nie ma zadnych kolek, przynajmniej raz dziennie robie malej masaz brzuszka, dodam ze karmie mieszanie i jem prawie wszystko - procz potraw ciezko strawnych, ah no i zmienilam mleko modyfikowane na polski odpowiednik bebilonu comfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antypatologia
U nas troche pomogl Debridat (d?), zadne inne saby i gripe waters i inne cuda nie pomagaly. Kiedy maly skonczyl 4 miesiace ( mniej wiecej), to sie skonczylo. Wydaje mi sie, ze u mojego syna, wieksza czesc odpowiedzialnosci za bole brzucha bral uklad nerwowy. Przetrwalismy ten okres zawijajac go do snu w rozek (rece schowane). Maly wreszcie sie wysypial, a my... tez, powiedzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Oleńki
u nas na kolki pomagały monotonne szumy - odkurzacz, czy suszarka. Czasem też z mężem mruczeliśmy na zmianę, jak nie było tego ani tego pod ręką. Potem znalazłam portal ze zgromadzonymi dźwiękami relaksującymi i służącymi do usypiania. I u nas to się sprawdzało - mała uspokajała się i kolki znikały bardzo szybko. (adres strony to easysleep.info) Herbatkę koperkową podałam może ze dwa razy. No i warto zaopatrzyć się w smoczki antykolkowe (o ile karmi się butlą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×