Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ginek

Ginekolog służy radą

Polecane posty

Gość jestem kobietą
Witam !!! Prosze mi powiedziec więcej na temat spirali wewnątrzmacicznej. Czy jest skuteczna? Co jaki czas trzeba ją wymienić? Czy jest bezpieczna dla zdrowia? Czy jej zakładanie jest bolesne? Szukam właściwego dla mnie środka antykoncepcyjnego. Nie chcę używac pigułek hormonalnych Mam 29 lat i jestem mamą dwójki dzieci. Nie zamierzamy z mężem mieć już więcej potomstwa. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Miałam ..no i pewno tak już zostanie grzybicę pochwy , byłam u ginekologa przepisał mi krem, globulki gyno-..... 14 dni dopocwowo, i 3 po 50mg feminidazol (nazw dokładnych nie pamiętam) ale kuracja tylko zminimalizowała chorobę , więc poszłam na wizytę do 2 ginekologa któremu powiedziałam co i jak było wcześniej i przepisał mi 6 macmiror complex500mg..i objawy mineły po 4 globulkach ..a jeszcze dostałam kropelki Perionorm ale to chyba nie mają nic wspólnego z grzybicą....no i mojemu chłopakowi przepisał 4 tabl.orungalu i wszystko przez ponad miesiąc było ok..do czasu kiedy się współżyliśmy ...na drugi dzień odczułam swędzenie lekkie więc wziełam 5 globulkę ...i znów spokój na 3 tygodnie kilka dni temu..stosunek i znów tradycyjnie swędzenie też wziełam ostatnią 6 globulkę macmiror complex500mg.....jednak odczuwam lekkie swedzenie pomimo... no i teraz pytanie wiem że grzybicy trudno jest się pozbyć..a globulk macmiror complex500mg po pierwsze są na receptę a po drugie nie są tanie...czy zawsze po stosunku będę musiała zapobiegawczo aby nie zwiększyć infekcji im i ją załagodzić brać jaieś globuliki...i czy są tak owe nie na receptę aby za każdym razem nie zgłaszać się do ginekologa??? Proszę o odpowiedz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Miałam ..no i pewno tak już zostanie grzybicę pochwy , byłam u ginekologa przepisał mi krem, globulki gyno-..... 14 dni dopocwowo, i 3 po 50mg feminidazol (nazw dokładnych nie pamiętam) ale kuracja tylko zminimalizowała chorobę , więc poszłam na wizytę do 2 ginekologa któremu powiedziałam co i jak było wcześniej i przepisał mi 6 macmiror complex500mg..i objawy mineły po 4 globulkach ..a jeszcze dostałam kropelki Perionorm ale to chyba nie mają nic wspólnego z grzybicą....no i mojemu chłopakowi przepisał 4 tabl.orungalu i wszystko przez ponad miesiąc było ok..do czasu kiedy się współżyliśmy ...na drugi dzień odczułam swędzenie lekkie więc wziełam 5 globulkę ...i znów spokój na 3 tygodnie kilka dni temu..stosunek i znów tradycyjnie swędzenie też wziełam ostatnią 6 globulkę macmiror complex500mg.....jednak odczuwam lekkie swedzenie pomimo... no i teraz pytanie wiem że grzybicy trudno jest się pozbyć..a globulk macmiror complex500mg po pierwsze są na receptę a po drugie nie są tanie...czy zawsze po stosunku będę musiała zapobiegawczo aby nie zwiększyć infekcji im i ją załagodzić brać jaieś globuliki...i czy są tak owe nie na receptę aby za każdym razem nie zgłaszać się do ginekologa??? Proszę o odpowiedz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobitki! Proszę o pytania. Wolałabym odpowiadać na bieżąco. Ciężko jest mi zapamiętać każde pytanie. Będę sprawdzała forum co 10-15 min. Posiedzę tu pewnie do ok. 23. Możemy się tak umówić codziennie jeśli Wam to pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobitki! Proszę o pytania. Wolałabym odpowiadać na bieżąco. Ciężko jest mi zapamiętać każde pytanie. Będę sprawdzała forum co 10-15 min. Posiedzę tu pewnie do ok. 23. Możemy się tak umówić codziennie jeśli Wam to pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobitki! Proszę o pytania. Wolałabym odpowiadać na bieżąco. Ciężko jest mi zapamiętać każde pytanie. Będę sprawdzała forum co 10-15 min. Posiedzę tu pewnie do ok. 23. Możemy się tak umówić codziennie jeśli Wam to pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem
co za tym zrobic bo od czasu do czasu wyskakuja mi na pochwie bardzo duze bolace krosty i sa bardzo twarde!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za zaśmiecanie ale miało być na bieżąco więc wklejam jeszcze raz moje zapytanie j.w. Witam Miałam ..no i pewno tak już zostanie grzybicę pochwy , byłam u ginekologa przepisał mi krem, globulki gyno-..... 14 dni dopocwowo, i 3 po 50mg feminidazol (nazw dokładnych nie pamiętam) ale kuracja tylko zminimalizowała chorobę , więc poszłam na wizytę do 2 ginekologa któremu powiedziałam co i jak było wcześniej i przepisał mi 6 macmiror complex500mg..i objawy mineły po 4 globulkach ..a jeszcze dostałam kropelki Perionorm ale to chyba nie mają nic wspólnego z grzybicą....no i mojemu chłopakowi przepisał 4 tabl.orungalu i wszystko przez ponad miesiąc było ok..do czasu kiedy się współżyliśmy ...na drugi dzień odczułam swędzenie lekkie więc wziełam 5 globulkę ...i znów spokój na 3 tygodnie kilka dni temu..stosunek i znów tradycyjnie swędzenie też wziełam ostatnią 6 globulkę macmiror complex500mg.....jednak odczuwam lekkie swedzenie pomimo... no i teraz pytanie wiem że grzybicy trudno jest się pozbyć..a globulk macmiror complex500mg po pierwsze są na receptę a po drugie nie są tanie...czy zawsze po stosunku będę musiała zapobiegawczo aby nie zwiększyć infekcji im i ją załagodzić brać jaieś globuliki...i czy są tak owe nie na receptę aby za każdym razem nie zgłaszać się do ginekologa??? Proszę o odpowiedz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za zaśmiecanie ale miało być na bieżąco więc wklejam jeszcze raz moje zapytanie j.w. Witam Miałam ..no i pewno tak już zostanie grzybicę pochwy , byłam u ginekologa przepisał mi krem, globulki gyno-..... 14 dni dopocwowo, i 3 po 50mg feminidazol (nazw dokładnych nie pamiętam) ale kuracja tylko zminimalizowała chorobę , więc poszłam na wizytę do 2 ginekologa któremu powiedziałam co i jak było wcześniej i przepisał mi 6 macmiror complex500mg..i objawy mineły po 4 globulkach ..a jeszcze dostałam kropelki Perionorm ale to chyba nie mają nic wspólnego z grzybicą....no i mojemu chłopakowi przepisał 4 tabl.orungalu i wszystko przez ponad miesiąc było ok..do czasu kiedy się współżyliśmy ...na drugi dzień odczułam swędzenie lekkie więc wziełam 5 globulkę ...i znów spokój na 3 tygodnie kilka dni temu..stosunek i znów tradycyjnie swędzenie też wziełam ostatnią 6 globulkę macmiror complex500mg.....jednak odczuwam lekkie swedzenie pomimo... no i teraz pytanie wiem że grzybicy trudno jest się pozbyć..a globulk macmiror complex500mg po pierwsze są na receptę a po drugie nie są tanie...czy zawsze po stosunku będę musiała zapobiegawczo aby nie zwiększyć infekcji im i ją załagodzić brać jaieś globuliki...i czy są tak owe nie na receptę aby za każdym razem nie zgłaszać się do ginekologa??? Proszę o odpowiedz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomóżcie
Witam.Mam pytanie,mam 17 lat i pierwsza miesiaczke dostałam w wieku 14 lat,dokladnie w lipcu 2002 roku.Pozniej miałam miesiaczke za 21 dni i trwala jakis tydfzien byla barzo obfita, a pozniej juz nie miałam jakies 9 miesiecy, jak sie pojawial znowu byla bardzo obfita,pozniej znou nie miałam tym razem ok 10 miesiecy, a ostatnia miesiaczka zaczela sie 4 stycznia i skonczyla 8 i była bardzo nikła..,byłam u pani ginekolog i ona zapisala mi duphaston na wywolanie miesiaczki.Ale zastanawiam sie czy nie mam jakiejs choroby...,mam dziwne owlosienie,wlasciwie dpory wasik, i owlosienie na udach od zewnetrznej stronyu mimo iz jestem blądynka,a teraz bala mnie piersi i mam wrazenie ze sa jakies spuchniete..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi20
prosze o odpowiedz.bardzo mi na niej zalezy bo juz sama nie wiem co mam robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berebetka
Ginek, co mi jest, moj okres trwal kilka godzin ..zanim sie skonczyl wykapalam sie w cieplej wodzie i od tej pory ani widu ani slychu, taerz czekam an nastepny ma byc za tydzien, do tej pory bola mnie sutki i odczuwam lekki bol w dole brzuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomóżcie
Witam.Mam pytanie,mam 17 lat i pierwsza miesiaczke dostałam w wieku 14 lat,dokladnie w lipcu 2002 roku.Pozniej miałam miesiaczke za 21 dni i trwala jakis tydfzien byla barzo obfita, a pozniej juz nie miałam jakies 9 miesiecy, jak sie pojawial znowu byla bardzo obfita,pozniej znou nie miałam tym razem ok 10 miesiecy, a ostatnia miesiaczka zaczela sie 4 stycznia i skonczyla 8 i była bardzo nikła..,byłam u pani ginekolog i ona zapisala mi duphaston na wywolanie miesiaczki.Ale zastanawiam sie czy nie mam jakiejs choroby...,mam dziwne owlosienie,wlasciwie dpory wasik, i owlosienie na udach od zewnetrznej stronyu mimo iz jestem blądynka,a teraz bala mnie piersi i mam wrazenie ze sa jakies spuchniete...Pani Ginekolog zapisala mnie na nastepna wizyte i powiedziala ze zrobi mi usg i pobierani krwi, czy cytologia tez bedzie potrzeba,bo pani nic nie wspominała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia25
Byłabym wdzięczna za odpowiedz .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iva23
Pisałam wczoraj a to ciąg dalszy : Przy tym opóźnieniu miesięcznym robiłam dwa testy i wyszły negatywne, z tym, że pierwszy robiłam wieczorem (pre-test) zaś kolejny za dwa dni ok południa ale z porannej próbki moczu (quick view) Okresy były tak samo obfite jak te wczesniejsze i trwały mniej więcej tyle samo. Czy jeśli pomimo okresu byłabym w ciąży to jaka byłaby wtedy temperatura ?? Bo mierzę temperaturę i w marcu do 17 dnia cyklu była obniżona 36,2 - 36,6 zaś potem 36,7 - 37,3 ; po czym w 31 dniu cyklu dostałam okres tzn 1 kwietnia. Temp w 1 dc 36,6, potem kolejno 36,3; 36,35; 36,4 ; 37,5; 36,2; 37,2; 36,3; 36,4; dziś 36,15.Proszę o kilka słów na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc........ mimi Jeżeli wystąpiła owulacja, to możliwość zajścia w ciąże istnieje Zegarynka Czy Twój partner leczy się odpowiednio? Stosuje kurację przepisaną przez lekarza? Podejrzewam, że on jest tu stroną winną. Pomóżcie Początkowe miesiączki są nieregularne i może wystąpić między nimi przerwa nawet jak u Ciebie- do 9 miesięcy. Teraz bolą Cię piersi, ponieważ przypuszczalnie niedługo przyjdzie okres. Może myślałaś nad pigułkami? Wyregulują cykl. berebetka A w ciąży nie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość many 17
maiłam dostać okres 9.04 zamiast tego czuję ból w podbrzuszu i z pochwy leci mi brązowawa ciecz i przykrym zapach co to może być ? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
di Iva23 Temperatura w czasie ciąży byłaby ok. 37 stopni, ale nie można tego brać za pewnik. Testy negatywne, czyli ciąży brak ( dziewczyny, ufajcie wynikom!). Prawdopodobnie jakieś zabużenia hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalala
Ja mam pytanie a mianowicie:dzisiaj wzięłam swoja pierwszę tabletke antykoncepcyjną(cilest)o godzinie 17-tej i chciałąbym wiedziec czy mozna przesunać pore zazywania tabletek?Wolałąbym je zazywac wieczorem gdzies tak ok.22 bo o 17-tej bvardzo często nie ma mnie w domu,latam gdzieś po mieście i nie zawsze będę mogłą pamiętac o zazywaniu tabletek.Czy moge przesunać pore zażywania tabletek,jeżeli tak to jak?Nagle zaczać brac tabletki o 22 czy przesuwac je stopiniowo no.codziennie o godzine do przodu? (to moje pierwsze w zyciu opakowanie tabletek antykoncepcyjnych) Bardzo prosze o odpowiedź:-) Z góry dziekuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalala
Ja mam pytanie a mianowicie:dzisiaj wzięłam swoja pierwszę tabletke antykoncepcyjną(cilest)o godzinie 17-tej i chciałąbym wiedziec czy mozna przesunać pore zazywania tabletek?Wolałąbym je zazywac wieczorem gdzies tak ok.22 bo o 17-tej bvardzo często nie ma mnie w domu,latam gdzieś po mieście i nie zawsze będę mogłą pamiętac o zazywaniu tabletek.Czy moge przesunać pore zażywania tabletek,jeżeli tak to jak?Nagle zaczać brac tabletki o 22 czy przesuwac je stopiniowo no.codziennie o godzine do przodu? (to moje pierwsze w zyciu opakowanie tabletek antykoncepcyjnych) Bardzo prosze o odpowiedź:-) Z góry dziekuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
di Iva23 Temperatura w czasie ciąży byłaby ok. 37 stopni, ale nie można tego brać za pewnik. Testy negatywne, czyli ciąży brak ( dziewczyny, ufajcie wynikom!). Prawdopodobnie jakieś zabużenia hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
partner smarował kremem clotrimazolem orungal wzioł 2 tabl. i następne 2 po 24 godz. wedle zalecenia lekarza..a ginekolog powiedział że orungal ma wszechsronne działanie i już później go nie swędział penis po trzecie mieliśmy zawsze prezerwatywę podobno grzybicy nie można się tak pozbyć:-( są jakieś globulki dopochwowe nie na receptę abym mogła je zawsze po stosunku stosować zapobiegawczo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
partner smarował kremem clotrimazolem orungal wzioł 2 tabl. i następne 2 po 24 godz. wedle zalecenia lekarza..a ginekolog powiedział że orungal ma wszechsronne działanie i już później go nie swędział penis po trzecie mieliśmy zawsze prezerwatywę podobno grzybicy nie można się tak pozbyć:-( są jakieś globulki dopochwowe nie na receptę abym mogła je zawsze po stosunku stosować zapobiegawczo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia25
Ginek bardzo proszę o odpowiedź z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosie
od ok 1 roku przed miesiaczka mam plamienie, ok 1,5 tyg przed, mam 30 lat, mam tez hirsutyzm, co to plamienie oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomóżcie
To znaczy ja nie myslałam nad pigulkami poiewaz ja tego okresu wlasciwie nie mam,nie to ze on jest nieregularny,ja nawet nie wie kiedy moge sie go spodziewac,bo jego wiecej nie ma jak jest.Słyszalam ze te glubulki to wcale nie reguluja tylko wyniszczaja organizm i ze wywoluja sztuczne krwawienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia25
oczywiście o odpowiedz na forum proszę z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 21 lat, od 2lat mam mała nadżerke ale moj gin stwierdzil ze nie potrzeba nic z tym robic.Na pewno?? Biore tez pigułki anty. - mercilon sa troche za drogie i obnizaja popęd jakie byłyby lepsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo prosze o jakies info
1. Jak wygląda śluz w czasie dni płodnych? Czy zawsze musi byc biały, gesty o kosystencji tzn. kurzego białka? Czy w czasie dni płodnych moze go nie byc prawie w ogóle lub moze byc bardziej wodnisty? 2. Czy każdy stosunek bez zabezpieczenia (nie jestem pewna czy wytrysk był w środku czy na zewnątrz) musi /może prowadzić do zapłodnienia i skończyć się ciążą? 3. Czy mogę nie mieć "rozłożonych" dni płodnych w "podręczikowo" tak jak to z reguły bywa w środku cyklu? Dodam, że dwa miesiące temu przestałam brać tabletki anty. W poprzednim m-cu pękła gumka i wzięłam postinor. Do "ferlnego" stosunku bez zabezpieczenia doszło kilka dni temu w 12. dniu nowego obecnego cyklu. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zaliczę brzydko mówiąc... wpadke.. i zostanę mamą? Nie chciałam znów faszerowac sie postinorem, bo to chyba tak nie wolno:( Bardzo prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Moje pytanie dotyczy bólu podczas współżycia. Lekarz nie stwierdził u mnie żadnych nieprawidłowości w budowie ani infekcji, a mimo to odkąd zaczęłam podejmowac takie próby, czyli od dwóch lat współżycie to jeden wielki ból. Właściwie od paru miesięcy wcale go (stosunków pochwowych) nie ma bo nie mogę się już przemóc i wybieram się do seksuologa :(. Przy okazji znalazłam artykuł o dyspareunii, gdzie było napisane, ze w takich sytuacjach pomagać mogą leki rozkurczowe. Jakie na przykład - poza nospą, bo ta na mnie wcale nie działa ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×