Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paria

ruchy dziecka

Polecane posty

Gość paria

Jestem w 32 tyg ciazy i malo czuje ruchy dziecka. W ksiazkach pisza zeby liczyc ruchy, na 10 minut ma byc 10 ruchow. Ja bardzo zadko odczuwam 10 ruchow w tym czasie, czasami przez caly dzien czuje z 10 kopniec. Martwie sie ze cos moze byc nie tak z dzieckiem, lekarz twierdzi ze wszystko jest ok. Czy ktoras z was miala cos podobnego, bo wszystkie moje kolezanki w ciazy mowia ze ich dzieci tak kopia ze az je boli, ja nigdy nie mialam czegos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALIPSO
Pamiętaj jednak dziecko też śpi, i czasami pomiar może przypadać na fazę snu(bezruchu)dziecka) JESLI DALEJ CZUJES ZZE COS NIE TAK SKONTAKTUJ SIE Z INNYM LEKARZEM;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 ruchów na 10 minut - to chyba jakiś żart - ja jak liczyłam to rozkaz był liczyć przez godzinę. Jeżeli miałam 30 ruchów to gin mówił, że to bardzo dużo. Najważniejsze jest to, że dzidziak rośnie i ma coraz mniej miejsca do brykania - jest coraz mniej aktywny. To normalne. Ja już mam kilka dni do porodu i dziecko bardzo mało się rusza - całą ciążę było spokojniutkie i grzeczne, raz mnie tylko waliło w żebra jak za długo siedziałam za kierownicą. Widzisz więc, że nie ma reguły że musi cię skopaćdo bólu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALIPSO
Kiedy nie czujesz ruchów od 12 godzin wtedy zgłoś się natychmiast do lekarza ;):) P.S.Najlepiej, policz ruchy płodu przynajmniej raz dziennie ,W miarę możliwości o tej samej porze, każdego dnia , Licz tylko wyraźne ruchy (kopnięcia i obroty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek kopal tak w 8 miesiacu dosyc sporo, az mi brzuch falowal ale to np 2, 3 razy dziennie w 9 miesiacu prawie wcale sie nie ruszal, pewnie spal razem ze mna(ja spalam non stop) i wszytsko bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obejrzyj sobie jakis horror
albo zdenerwuj sie czyms, to zobaczysz ile ruchow dziecka naliczysz:-) Jesli prowadzisz spokojny tryb zycie to dziecko tez jest spokojne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Ci zazdroszczę tych ruchów :) Ja od 2 mies. mam ruchliwego i brykającego dzieciaczka i wiesz co, też bywały dni będąc w ciąży, kiedy drżałam ze strachu, \"bo dziecko się nie rusza\". Ale ono się rusza, kiedy śpisz, kiedy chodzisz i po prostu tego nie czujesz. Pomasuj delikatnie brzuszek, porozmawiaj z nim, a pewnie coś poczujesz :) A jeśli się denerwujesz już któryś dzień, to do lekarza marsz! I raczej odpuść sobie oglądanie horrorów... po co maluszek ma się stresować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maluch w brzuchu to tez czlowiek, mal;a indywidualnosc - ma swoje pory i przyzwyczajenia. Moje dziecko kopie zazwyczaj najsilniej kolo 22 (34tc) czytalam ze do obserwacji ruchow najlepiej zabrac sie po jedzeniu (doplyw glukozy) lub po jakims wysilku (dziecko ukolysane naszym ruchem jak w kolysce zaczyna sie \'nudzic\' i ruszac) i wowczas przystapic do liczenia ruchow (10 na godzine) dziecko duza czesc dnia przesypia wiec niemozliwe jest zeby w kazdej fgodzinie doliczyc sie 10 kopniec. jesli przez dluzszy czas nie czuzjesz nic mozesz dziecko sprobowac obudzic, uchwycic dwiema rekami za brzuch tak jak bys chciala nium zakolysac. najsilniej rusza sie do 30 tygodnia potem ma coraz mniej miejsca. na miesiac przed porodem (okolo) gdy dziecko ustala pozycje i schodzi do glowka do kanalu rodnego rusza sie jeszcze mniej. Moje malenstwo juz sie odwrocilo glowkja do dolu, gdy kopie nozkami pod zebrami jest to raczej laskotanie niz odczucie bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W.P.
Mam identyczny "problem". Jestem w 32 tygodniu i dziecko rusza sie, ale nie tak często jak piszą (albo ja po prostu tego nie czuję). Lekarz mówi ze wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolka27
Ja mam ten sam problem i slysze ciagle te same opinie typu: dziecko większosc czasu spi, ze trzeba po jedzeniu sie polozyc i poczekac, a wczesniej mowiono mi, ze jeszcze sie doczekam, zxe niektore kobiety odczuwaja bardziej dopiero po 30 tyg it.d. it.p.. I juz jestem po 30 tygodniu a tu dalej jakies mizerne kopniecia od czasu do czasu. Zjadlam , kladalam sie i nic.. Gdybym miała jeździc za kazdym razem, kiedy nie czulam ruchow od 12 godzin, to bylabym tam stalym bywalcem, conajmniej kilka razy w tygodniu. Kwestia jest taka, ze ogolnie ruchy są rzadko wyczuwane, czasem bardzo dlugo nic i ciezko jest ustalic sobie jakąkolwiek pore zliczania tych nieszczesnych 10 ruzhow na godzine. Niby badam sie regularnie i lekarz tez mowi, ze jest ok, ale jakas niepewnosc i troska o dziecko pozostaje. Czy na pewno dobrze rozwija sie ruchowo, czy nie ma jakis wad?? Co mi po tym ze lekarz mowi, iz ciaza przebiega prawidlowo, ale czy dziecko jest zdrowe? wydaje mi sie, ze to jest głowny problem kobuet z tego typu problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosialek 28
Hej! Ja tez mam taki problem i strasznie mnie to martwi. Wprawdzie zawsze w ciagu 12 godzin czuje jakies ruchy ale sa takie delikatne. No a czasami caly dzien spokoj i dopiero wieczorem jak sobie dluzej poleze, to cos sie zaczyna ruszac ale jak juz pisalam, takie slabiutkie te ruchy albo wcale. Czasami juz mam dosyc tego oczekiwania i nie moge sie doczekac kiedy dzidzia sie urodzi. Napradwe zazdroszcze tym kobitkom, ktore pisza, ze ich dzidziusie potrafia sie wiercic caly dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusian
hej dziewczynki ja co prawda ciążę mam za sobą urodziłam cudowną zdrowiutką dziewczynkę i tez nie czułam gwałtownych ruchów całą ciążę natalka była raczej spokojna musiałam bardzo się wyciszyć poleżeć zjeść (tak zresztą radzą lekarze)żeby zacząć liczyć te ruchy dlatego nie martwcie się będziecie pewnie miały słodkie rozkoszne bobaski które nie będą dla was przeszkodą w prowadzeniu całkiem normalnego i przyjemnego życia już jako młode mamusie tak jak ja moje dzidzia od początku bardzo dobrze spała i nie sprawiała mi żadnego problemu i wtedy to mi dziewczyny zazdrościły dlatego głowa do góry!!!! oczywiście jeżeli wogóle nie czujecie dziecka to jak najszybciej do lekarza!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×