Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vega 07

POWIESC PAULINY SIMONS JEZDZIEC MIEDZIANY KTO CZYTAL?

Polecane posty

Gość vega 07

Prosze napiszcie jesli czytaliscie powiesc " Jezdziec miedziany " lub druga czesc " Tatiana i Aleksander "Ja czytalam i niemoge o tej ksiazce zapomniec , jest poprostu przecudna jeszcze nigdy nieczytalam czegos rownie wspanialego . Jesli czytaliscie ja to prosze podzielcie sie swoimi wrazeniami lub jesli chcecie sie cos o niej dowiedziec to tez piszcie . pozdrawiam vega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
zabawne właśnie dziś kupiłam te książki. Wtej chwili czytam "Osobowość ćmy" Grocholi, ale jak skończę biorę się za te bo z tego co Ty piszesz nie będę żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vega08
Ciesze sie ze masz te ksiazke naprawde nie bedziesz zalowac .Tylko szkoda ze tak malo ludzi ja czytalo a jest naprawde wyjadkowa .Ja jestem odcieta od ksiegarni polskich bo mieszkam zagranica ale latem jade do Polski to sobie zaszaleje w ksiegarni . Napisz prosze czy czytalas cos autorstwa Pauliny Simons . i czy w ksiegarni jest duzo pozycji jej autorstwa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiaaaaaaaa
Vega - moze sprobuj ebooki.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
Szczerze mówiąc osobiście nie trafiłam na inne książki tej autorki choć od trzech lat pracuję w księgarni, ale twoje pytanie dało mi do myślenia. Sprawdziłam, że ukazały się jeszcze dwie powieści "Czerwone liście" i "Jedenaście godzin" tylko jeszcze nie wiem czy są nadal u nas dostępne, czy nie skończył się nakład. Jak coś ustalę to dam znać. Ewentualnie zostaje jeszcze antykwariat. Właśnie dziś w nocy skończyłam czytać "Osobowość ćmy" Katarzyny Grocholi i spłakałam się jak bóbr, jeśli będziesz miała okazję przeczytaj koniecznie. To trochę inna książka niż te które do tej pry pisała Pani Kasia, zmusza do zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega 07
Dzieki za informacje na temat Pauliny Simons .Wiem ze napisala jeszcze jedna powiesc pt.Tuli ale niewiem czy jest przetlumaczona z angielskiego .Paulina Simons jest emigrantka z bylego ZSRR Jezdzca Miedzianego napisala zbierajac wiadomosci swich dziadkow ktorzy przezyli blokade Leningradu i wielu naocznych swiadkow . A tak wogole to zazdroszcze ci twojej pracy .Ja gdy wchodze do ksiegarni to jestem w siodmym niebie . Pozatym chce cie prosic zebys mi strescila ksiazke ktora wlasnie przeszytalas .Pozdrawiam vega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Do Tiaaaaaaaa Dzieki za pomysl ale to nie takie proste .Za granice mozna sprowadzac tylko ksiazki ktore sa dobrem narodowym .Ksiazki wspolczesnych autorow mieda sie bo sa chronione prawem autorskim . Prubowalam cos sie dowiedziec w ksiegarniach wysylkowych owszem da sie ale przelew bardzo duzo kosztuje :Pozdrawiam vega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
Przepraszam że tyle czasu się nie odzywałam ale jak narazie nie udało mi się nic więcej ustalić. Nie mam zupełnie czasu: piszę prace, mam egzaminy no i czytam "Miedzianego Jeźdźca" jak narazie jestem w połowie i pewnie jeszcze trochę potrwa nim dobrnę do końca bo po całym szalonym dniu przeczytam kilka stron i oczy same mi się zamykają. Miałaś rację Vega ta księżka naprawdę jest rewelacyjna!!!!! Teraz sama nabrałam ochoty na przeczytanie i innych książek tej autorki a więc napewno będę starała się je znaleźć jak tylko mi się uda dam ci znać. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Do atomowego serca mysle ze ja juz przeszytalas napisz jak ci sie podobala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
Tak przeczytałam i jestem zachwycona!!!!!!!!!!!!Miałaś rację super książka dawno nie czytałam czegoś równie dobrego.Niestety druga część nie idzie mi już tak dobrze narazie jestem na początku bo nie dość że mam sesje to jeszcze jakieś przeziębienie mnie dopadło :( No i trochę inaczej jest pisana co już mniej przynajmniej jak na razie mi się podoba ale przeczytam bo muszę wiedzieć co było dalej.Oby szybko mi się to udało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
ostatnio trafiłam na książkę która również może byś bardzo ciekawa.Dzieje się też w Rosji tylko teraz XIX wiecznej.Dobrze że już za momencik wakacje może nareszcie uda mi się dużo przeczytać!!!"Petersburski romans" Barbara Scrupski. Vega mam jeszcze jedno pytanie czy udalo Ci się kiedyś spotkać takiegi faceta jak Aleks???Czy tacy istnieją na tym świecie?????Czy tylko czytanie książek nam zostało????Mialo być jedno pytanie ale w tej rozpaczy się rozpisałam, ale mam nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi???Jeszcze żadna książka tak bardzo na mnie nie wpłynęła.Ta jest wyjątkowa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
No to witam w klubie .Wiedzialam ze ci sie spodoba . wiesz ja sie zastanawialam nad tym samym co ty czy sa tacy faceci jak Aleks ? i nie wiem ale on jest wyjadkowy mam go przed oczami caly czas az mnie to smieszy dorosla kobieta a po przeczytaniu tej ksiazki czulam sie jak nastolatka przezywajaca nowy przeboj jakiegos zespolu .Ale wiesz on jest tym co niby odrzucaja wspolczesne kobiety a zarazem tesknia zeby sie poczuc chociaz raz jak Tania . Ja bym chciala a ty ?Ja mam dla ciebie tesz pytanie czy gdyby nakrecono film to ktory z aktorow nadawal by sie do tej roli ?Napisz prosze troche o tej ksiazce o ktorej pisalas . co do drugiej czesci jezdzca to faktycznie nie za ciekawy ale obiecuje tez cie wciagnie . jeszcze chce cie przeprosic ze sie przejezyczylam i nazwalam cie atomowe. pozdrawiam i czekam na odpowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moze któraś z was ma odsprzedac tatiane i aleksandra??? czytałam jeżdzca miedzianego juz dawno ale jest to zdecydowanie najlepsza ksiazkaj aka cytalam a nie moge nigdzie tej II czesci znalesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
Cześć Vega!!!Nie ma sprawy za przejęzyczenie się nie gniewam:) Co do pytania czy chcę spotkać takiego faceta jak Akeks to oczywiście że tak!!!!Nie mogę przestać o nim myśleć jeszcze nigdy bohater książki tyle dla mnie nie "znaczył" to bardzo dziwne...Nie wiem jak to określić poprostu "siedzi mi w głowie".Mialaś rację druga część też się rozkręca i już lepiej mi się czyta(w tej części więcej jest o Aleksandrze). Powinnam się uczyć ale nie mogę...bo muszę wiedzieć co było dalej z Tatianą i Aleksandrem. Znalazłam w bibliotece dwie inne książki Paulliny Simons "Jedenaście godzin" i miałaś rację ukazała się w Polsce "Tully"w 2 tomach. Wiesz tak sobie pomyślalam że może masz GG i miałabyś ochotę porozmawiać.Chyba tak będzie łatwiej.Jeżeli nie masznic przeciwko to ja czekam na na nr.W tym czasie postaram się napisać coś więcej o "Petersburskim romansie" bo kto może zagrać Aleksa jeszcze nie wymyśliłam (nie istnieje taki ideał:) niestety)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vega 07 i atramentowe serce moge sie dołaczyc do rozmowy? Ja nie moge znalesc zadnej ksiazki pauliny simons:(:(:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
Powieść Barbary Scrupski "Petersburski romans"tchnie atmosferą "Przeminęło z wiatrem" i "Doktora Żywago". Wspaniały romans w scenerii dziewiętnastowiecznej Rosji carskiej. Hrabianka Aleksandra Korwina, 23-letnia piękna i inteligentna dziewczyna, po śmierci ojca zostaje bez środków do życia. Sprzedaje więc wszystko, co ma jakąkolwiek wartość, i z zachowaniem pozorów zamożności wkracza na petersburskie salony, by tam znależć bogatego męża. Na balu w Pałacu Zimowym zakochuje się w przystojnym i eleganckim radcy stanu Grigoriju Rybinskim, który jest już zaręczony z jej przyjaciółką. Na tym samym przyjęciu poznaje również mlodego kapitana huzarów, Andrieja Macklenburga-Uljanowa, cieszącego się sławą hulaki i kobieciarza. Kiedy wszelkie próby zdobycia Rybinskiego nie odnoszą skutku, a skromne oszczędności topnieją w zastraszającym tempie, Aleksandra obcina włosy i w męskim przebraniu wstępuje do wojska. Tam znowu na jej drodze staje Uljanow....i ciekawe co dalej? Na końcu napisano że źródłem inspiracji dla autorki była prawdziwa historia rosyjskiej szlachcianki. Teraz jak pialam o tej książce przypomniał mi się jeszcze jeden tytuł "Zoja" Danielle Steel to losy dziewczyny spokrewnienej z Carem ktora po zamachu na rodzinę cesarską ucieka do Ameryki. Też super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
Spineczka jak dla mnie oczywiście że możesz.Gdzie mieszkasz może jakoś będę mogła ci pożyczyć.A jak nie to coś wymyślimy na 100% przecież nie ma rzeczy nie możliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w czestochowie. jutro pojde do biblioteki spytac o ten petersburski romans- uwielbiam takie ksiażki. Atramentowe serce -dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
Do Spineczki No niestety mieszkam blisko Warszawy to trochę kilometrów nas dzieli.Nie wiem czy dobrze zrozumialam że ewentualnie chcesz kupić te książki bo jeżeli tak a nie można ich dostać w Częstochowie to chętnie Ci kupię i wyślę pocztą. Bo u nas raczej nie było problemu z tymi książkami, co do innych tej autorki to nie wiem bo sama jeszcze szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do atramentowe serce dziekuje cibardzo naprawde wybieram sie do warszawy w lipcu wiec moze sobie kupie, ale jak moj wyjazd nie wypali to chetnie skozystam z twojej propozycji.:):):):) jak mozesz to podaj mi maila to jak cos to dam znac jeszcze raz dziekuje:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega 07
Jezu , dziewczyny przepraszam ze dlugo mnie nie bylo ale jestem ciagle w biegu .Ciesze sie bardzo ze jest z nami nowa dziewczyna witam spineczko no i oczywiscie witam atrametowe serce . dziekuje ci za opis powiesci Petersburski Romas. Jak bede w Polsce to napewno sobie kupie . Wiecie co,jak slysze Przeminelo z wiatrem albo Doktor Ziwago to wiem ze Peterzburski romas bedzie super . ja spineczko niemoge ci pomoc w znalezieniu Aleksandra i Tatiany bo mieszkam w Niemczech i wogole niemam dostepu do ksiegarni ale w sierpniu jade do Polski na urlop to bede szalala w ksiegarni jak szalona .Nie macie pojecia jak bardzo tesknie za krajem . I jeszcze do atrametowego serca : wiesz ja nie wiem co znaczy GG niewiem czy to polski skrot bo nie mam wiele do czynienia z komputerem wlasciwie to jestem noga a w domu mam komputer z niemieckim programem a wiec napisz co znaczy GG pozdrawiam zakochane w Aleksandze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SLAZACZKA Z WYBORU
chcialam napisac, ze nie tylko wy czytaliscie ta ksiazke:P ja takze.... hihi rzadko sie zdarza, by ksiazka poruszala tak do glebi ,bym ja czytala do 3 nad ranem... szczerze mowiac, odnosze ten tekst do mojej obecnej sytuacji , gdzie jestem oddalona od ukochanego o prawie 2 000tys km , przypomniam sobie swoje pierwsze doswiadczenia wlasnie zn im, to pierwszy raaz mialama z ukochanym ,,,,dlugo czekalam a te opisy przypominaly co wtedy czulam ...... ta ksiazka jest pelna namietnosci ,czulosci iwiary w to ,ze co ma byc to bedzie a przed przeznaczeniem sie nie ucieknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Witam slazaczke z wyboru .Ja mysle podobnie jak ty kozda z nas jest w trakcie, albo po przeczytaniu ksiazki napisanej przez zycie , a Jezdziec miedziamy jest albo wspomnieniem albo tesknota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
cześć Vega niestety ja na komputerach nie znam się zbyt dobrze i nie wiem jak ci to wyjaśnić ale GG to skrót od Gadu Gadu coś jak poczta i tel. w jednym. Każdy ma swój nr. dzięki któremu można się z nim łączyć i rozmawiać (pisać) w tym smsym czasie. Ten program można ściągnąć z internetu wpisz w wyszukiwarce Gadu Gadu i tam będzie napewno możliwość ściągnięcia. Mam nadzieje że cokolwiek zrozumiałaś z tego mojego wykładu :) Powodzenia P.S.Mój nr.GG6958350 jeżeli Ci się uda czkam na wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Witam atrametowe serce pisze pare slow bo mam akurat przerwe .Wieczorwm napisze wiecej narazie pozdrowienia i zycze ci milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smocza mama
Pod wpływem Waszej reklamy kupiłam książkę. Jak na razie jestem na 250 stronie i wale mnie nie porwała.Zwyczajne romansidło.Żałuje wydanych pieniedzy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czytam bardzo dużo ksiazek. Naprawdę. \"Jeździec miedziany\" i druga część wcale mnie nie porwały. Romansidło i tyle. Może napisane w troche lepszym stylu niż Harleqiuny. Gdybym kupiła - napewno bym żalowała, że wydałam kasę na takie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptasie mleczko
czytałam jezdzca i mnie równiez nie porwał - nie wiem czym tu sie tak zachwycac - ksiązka praktycznie zgapiona od doktora zywago, romansidło jakich wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
No coz kazda powiesc powinna miec wlasna krytyke i kazdy ma do tego prawo . Jednak nie sadze zeby byla malo wartasciowa a to dlatego ze to nie tylko romas ale rownierz chistoria . A swoja droga dlaczego ludzie 21 wieku tak bardzo sie wstydza swoich uczuc i milosci a ksiazki o niej to juz naprawde wstyd czytac . pozdrawiam za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×