Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Naprawe warto sprawdzić ten hormon, ja też byłam załamana jak mi jedno ginek powiedziała że mam PCO ale zmieniłam lekarza i on mi od razu kazał zbadać AMH. Poczytajcie sobie Poziom hormonu we krwi pozwala ocenić, jaka jest rezerwa jajnikowa u kobiety, a więc ocenić płodność u kobiety. Pozwala to uniknąć przeoczenia momentu, w którym kobieta jest zdolna do zapłodnienia. Badanie umożliwia określenie szans kobiety na posiadanie potomstwa oraz wskazanie na moment wkroczenia kobiety w fazę menopauzalną. Przy określeniu przekwitania, należy wiedzieć jak radzić sobie podczas menopauzy. Może dać także sygnał, aby zbadać możliwe przyczyny niepłodności u kobiet. Normy poziomu AMH są następujące: powyżej 3,0 ng/ml wysoki poziom hormonu, mogący świadczyć o zespole policystycznych jajników; powyżej 1,0 ng/ml poziom prawidłowy; poniżej 1,0 ng/ml niski poziom, mogący świadczyć o menopauzie. Rezerwa jajnikowa wraz z wiekiem zmniejsza się. Dlatego też warto badać jej poziom regularnie, aby przewidzieć jej wyczerpanie i nadejście menopauzy. Badanie takie ważne jest szczególnie o kobiet, których matka wcześnie zaczęła miesiączkować, a także wcześnie zaczął się u niej okres menopauzy. Jest to bowiem genetycznie uwarunkowane. Zbadanie poziomu AMH umożliwi także zastosowanie odpowiedniego leczenia w przypadku wyników nieprawidłowych. Podaje link do całego materiału http://portal.abczdrowie.pl/amh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się dowiem w przyszłym tygodniu to Wam powiem co gin powiedział.Wiem na pewno ,że da mi skierowanie na laparo, bo już mi wspominał przez tel, ale zobaczymy czy też będę musiała zrobić te hormony, o których piszecie. Na bieżąco napiszę we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Słońce być może coś pokręciłam, ja już nie wnikam:-) Do lekarza mi daleko i wolę się już w to nie zagłębiać, za głupia na to widać jestem:-) Doszłam do wniosku że muszę ufać lekarzom :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka, każda z nas jest inna, każda z nas ma swoje przeczucia i swoją drogę leczenia!Nie jesteś głupia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też już daje spokój tym hormonom bo mnie aż głowa rozbolała. Dzięki Bogu mam od tego lekarza ;p niech jego głowa boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Nie rozumiem skoro jest podane jaki zakres wyników FSH oznacza rezerwę jajnikową to gdzie tu jest podane jaki am być wynik estradiolu? :-) Dzięki psioszka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Słońce masz rację :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Wiecie co też jestem zmęczona tymi hormonami, normami, objawami, porozmawiajmy o czymś miłym przy czym się wyłączymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Zapowiada się ładny weekend, może jakiś grill? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
A co Justynka zapraszasz koleżanki forumki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
A zapomniałam Wam napisać, byłam wczoraj u fryzjera i jestem bardzo zadowolona wreszcie mam coś na głowie co mi się podoba ;) Zmieniłam fryzjera bo chodziłam do dziewczyny, która otworzyła swój prywatny zakład i stwierdziłam, że ona teraz będzie oszczędzać na szkoleniach tzn. wogóle nie będzie się szkolić. I postanowiłam, że znajdę kogoś innego teraz moim fryzjerem będzie Pan Łukasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Ja bym Was wszystkie z miłą chęcią zaprosiła :-) Asia to dawaj jakąs fotkę, chociaż z tyłu :-) A ciekawe co u beti, jak tam kobietko?? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jutro robię grilla u rodziców i zapraszam naszych przyjaciół, mam nadzieję,że pożalić psiapsiółką, pocieszyć, bawić się i poprawić sobie humorek:)Wam tego też życzę i polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
hihi...nie mogę teraz foty sobie zrobic :) zresztą ona nie jest jakaś wystrzałowa włosy mam proste nie dosięgają mi ramion. Kolor mam zbliżony do E. Herbuś tylko ciemniejszy :) A mam ładnie obcięte ponieważ bardzo dobrze wycieniowane. Bo wcześniej miałam obcięte na kopernika, równo wszystkie i to było straszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Asia właśnie taki kolor jak am Herbuś to mi się marzył. Ale z tego żółtego kurczaka co mi fryzjer ostatnio zrobił nie dało się takiego uzyskać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Herbuś to ma jeszcze jakieś refleksy świetlne w tych włosach, nie ma jednolitego koloru. No ale teraz masz już jakieś ciemniejsze więc co stoi na przeszkodzie aby mieć brązowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
A właśnie stoi bo mam we włosach dużo żółtego i czerwnego pigmentu i nie da się na razie uzyskać chłodnego odcienia brązu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
No to nic musisz czekać na swoją kolej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki kolor jak Herbuś.. Ciemna czekolada z pasemkami ton jaśniejszymi ;) Tzn miałam taki kolor bo teraz sie troche sprał i planuje wizyte u fryca w przyszłym tygodniu ale tym razem chce dodać troche czerwieni. Tylko że na moich włosach(z natury ma ciemny brąz) ciężko wychodza takie kolory. A żal mi najpierw rozjaśniać żeby później pofarbować. Najlepiej mają blondynki bo u nich mozna zaszaleć z kolorami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Jako mała dziewczynka byłam blondynką, w liceum farbowałam na jakieś blond baleage (sorki za pisownię) ale strasznie szybko widać było u mnie odrosty bo włosy zaczęły mi ciemnieć i tak od około7 lat robię na brązowo czyli jestem brunetką? a szatynki to kto? zawsze miałam z tym problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Słońce ja jestem naturlana jaśniutka blondynka, blondy mysio-popielaty. Każdy średni blond wychodził u mnie czarny, potem farbowałam na czarno, pózniej na rudawe brązy. Potem rozjaśniłam u fryzjera, wyszedł kurczak i teraz mam taki kolor koniaku , niby blond karmelowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Szatyn to już bardziej pod czarny chyba podpada :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
A co do kurczaków na głowie, szwagierka poszła do fryzjera i też zrobili jej kurczaka , to się wkurzyła i zaczeła mówić, że jej się nie podoba, nie taki kolor miał być, że jak ma teraz z kurczakiem chodizć na głowie i nie zapłaciła. A ty Justynka płaciłaś za coś co ewidentnie nie wyszło fryzjerowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Tak płaciła, ale mi wtedy fryzjerka proponowała poprawkę tylko że nie miałam już czasu siedzieć u niej kolejne 2 godziny więc zrezygnowałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno najbardziej naturalnie wygląda się w kolorze zbliżonym do koloru swoich brwi... Ale przecież można sobie brwi pofarbowac ;) Amefa mam do Ciebie pytanie, czy bolało Cię podbrzusze na początku? Bo mnie pobolewa i sie martwię. Nie wiem czy mogę wziąć nospe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
No spa to chyba nic dobrego w ciąży. Ona jest przepisywana tylko w PL kobietom w ciąży. Z tego co słyszałam ten lek w ciążyto świństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Asia a moja s iostra w obu ciążach brałą nospę praktycznie codziennie bo miała mikroskurcze i wszytsko było ok, dzieciaki zdrowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
pewnie nie ma reguły, tylko dlaczego nospa jest wycofana w innych krajach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×