Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość Myszkam86
ale tu cisza znowu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka 84
niedawno przeczytalam ze badanie prolaktyny robi sie po przespanej nocce a ja wtedy bylam w pracy akurat wypadla mi nocka moze to bylo przyczyna ze jest ciut za wysoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
nie jest za wysoka, górny próg to ok. 26 ale nieprzespana nocka faktycznie mogła ciut ją podnieść. powtórz badanie innego dnia jak będziesz wyspana i unikaj przedtem wysiłku i seksu-ponoć też podnosi to poziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja już zapomniałam, że miałam IUI w tym cyklu, no niestety już wiem, że się nie powiodło ( niepęknięty pęcherzyk). Jednak cały czas biję się z myślami, czy we wrześniu znowu podejść do tego. Naprawdę mam wielki dylemat. Bo z jednej strony chciałabym, ale boję się, że znowu nie wyjdzie, że mój lekarz znowu zadecyduje zbyt pochopnie. :( A z drugiej strony boję się tego, że mogę żałować, że czegoś nie zrobiłam aby mieć to maleństwo. Poza tym nie ukrywam, że chodzi o kasę. Bo 1000 zł to niemałe pieniądze. Jestem bliska tego, żeby w ogóle odpuścić te starania. Trzymam za was wszystkie kciuki!! I naprawdę podziwiam, że macie w sobie tyle siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Ziuta - ja na Twoim miejscu bym podeszła jeszcze raz, tylko powiedz lekarzowi że po ostatniej porażce chcesz aby IUI była na pękniętym pęcherzyku.. nie poddawaj się jeszcze kochana, jeszcze za szybko!!! Możesz się poddać jak skończysz 40 lat, ale nie teraz żebys potem nie załowała. Dostajemy po dupie - trudno, ale jak cel będzie osiągnięty to będzie takie szczęście, radość i satysfakcja że warto teraz te kilkanaście miesięcy ( nawet kilka lat) się pomęczyć. Jak wczoraj koleżanka podesłała mi zdjęcie 3miesięcznego synka to pomyślałam że muszę zrobić wszystko żeby takiego mieć. Więc popłaczmy, pożalmy się tu a potem w garść i IUI trzeba zrobić !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie ... a teraz najlepsze... mam 4 pecherzyki wielkosci ok 18 mm .. beda czworaczki ;))) i wszystkie wygladaja jakby chcialy peknąc ;)) w piatek przed praca choragon a w sobote o 10 pobieranie plemiczków i do dziela ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Justa dopiero w piątek choragon przy tej wielkości już? ja dostałam przy 17mm, ale jak sa większe to lepiej, większa szansa na pęknięcie:) będę trzymać kciuki:) Ziuta wiem, że to sa niemałe pieniądze, ale spróbuj choć jeszcze raz. uprzedź tylko lekarza że chcesz zabieg miec później, dopiero po 30-32h od podania leku bo boisz sie powtórki z niepękniętym pęcherzykiem. i może ciut większa stymulacja żeby było więcej pęcherzyków w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka a mialas na naturalnym czy stymulowanym ?? wlasnie kiedys czytalam relacje dziewczyny z kliniki w bocianie ( u tego samego lekarza co ja sie wybieram)... ona miala robiona inseminacje na pecherzyku 27 mm i pregnyl podany dopiero jak mial 24... wiec co lekarz to inna teoria ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny macie rację. :) Muszę przycisnąć mojego lekarza i chociaż jeszcze raz spróbować. Mam nadzieję, że teraz będę miała chociaż 2 pęcherzyki. Dam radę!!! Z wami!!! :) Dzięki dziewczynki, dajecie mi siłę do walki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa to mozesz doczekac sie niezłej gromadki ;-) czego z całego serca Ci Zyczę ;-) ziutka tak trzymac. ja tez często myśle skąd brać siły no i finanse na walkę... musimy sie wspierać i myśleć tylko o tym że się w końcu uda. dużo czytałam i nie ma jakiejś jednoznacznej praktyki jeżeli chodzi o przeprowadzanie IUI na jakich pęcherzykach i czy przed czy po ich peknieciu. tu chyba dużą role dogrywa szczęście no i intuicja gina. ja od jutra urlopuje :-) w piątek wyjeżdżamy na wesele a w poniedziałek (9dc) monitoring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja az taka zachlanna nie jestem wystarczy mi jeden najlepiej jedna osobniczka ;))... ale jak bedzie wiecej to tez przyjmniemy ;)) mam jeszcze jedno do was pytanie jak bralyscie pregnyl (lub odpowiednik) mialyscie zlecenie do wykonania tego zastrzyku ?? bo ja jak na zlosc zamomnialam a z tego co wiem u mnie w przychodni sa problemy z tym ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za gratulacje... teraz trzymajcie kciuki aby cos a własciwie KTOS z nich byl ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja nie mialam zadnego zlecenia. poniewaz mi wypadalo w sobote a moja przychodnia jest wtedy nieczynna to poszlam na pogotowie, zeszla pigula i dala mi zastrzyk. swoja droga pamietam ze za bardzo nie wiedziala co i jak z tymi ampulkami bo mialam dwa opakowania a to az 4 ampulki. poczytala ulotke i zapytala czy mam problem z miesiaczkami? a jej na to ze mam bo co miesiac przychodza ;-) nic juz do mnie sie nie odzywala, chyba nie zajazyła ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa przecież pregnyl albo odpowiednik możesz zapodać sobie sama :-) Mnie lekarz pytał czy dać skierownaie do przychodni an zastrzyka ale ja nie chciałama :-) Ja na poprzedniej stymulacji wyhodowałam 5 pęcherzyków ale niestety się zmarnowały :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Justynka - a co brałaś że aż tyle pęcherzyków wyhodowałaś? Ja byłam we wtorek na monitoringu, miałam pęcherzyki 14mm i 11,5 ( albo 12,5- nie pamiętam) i 8mm. Jutro rano mam znowu monitoring, podanie zastrzyku i najprawdopodobniej inseminacja w sobotę :) Mam nadzieję że pękną te pęchole , oby oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Dzięki bardzo :) Zobaczymy jak podrosną łobuzy i czy coś z tego będzie, dziewczyny a jak on mi jutro poda zastrzyk na pęknięcie o 9 rano, to jak myślicie o której mniej więcej w sobotę powinnam mieć inseminację? Bo my nie wiemy z emkiem jak to rozwiązać logistycznie bo on koniecznie musi być w sobotę w pracy i nie wiem czy lepiej zrobić insemkę rano czy wieczorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27
pelna nadziei ja choragen mam wziasc w piatek rano ok 8-9 a inseminacje mam w sobote o 10. Tzn o 10 maz ma oddac zolnierzyki ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Jak miłam podany ovitrelle o 8 rano to następnego dnia o19 oddany materiał :) IUI 2 godziny później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
To chyba lepiej żebym się umawiała na sobotę wieczór, zobaczymy , chyba lepiej trochę później, najwyżej będzie pęknięty niż za szybko i plemniczki nie doczekają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Justa - ty masz insemkę w ta sobotę? To będziemy mieć razem, życzę powodzenia, to twoja pierwsza inseminacja, byłaś na monitoringu? Co tam wyhodowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Justa ja miałam IUI na stymulowanym cyklu. faktycznie zależy od predyspozycji przy jakich wielkościach pęcherzyki pękają-moje jakoś nigdy nie potrzebowały dużych rozmiarów. Myśle że te 30-32h od podania leku to optymalny czas na IUI Ściskam mocno kciuki żeby tym razem inseminacje okazały sie bardziej skuteczne niż ostatnio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka Ty to dzielna jesteś. ja w życiu sama sobie nie zrobię zastrzyku. Boję się igly na maxa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA TEZ MAM OPORY przed zrobieniem samemu ;)) ale dzis rozmawialam z pania z recepcji w przychodni niby jutro maja mi zrobic i bez skierowania ... a jak nie to trzeba bedzie samemu... to jaka igle mam w razie co kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis pol nocy majaczyla mi sie inseminacja i to zlecenie na zastzyk .. jak ja juz chcialabym byc po ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki... w tylek czy w brzuch robilyscie sobie .... ja poprzednio pregnyl mialam w tylek ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×