Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość swertolop
który to dokładnie tydzień? może być pozamaciczna....ale przy tej B HCG ciężko będzie coś stwierdzić na USG, bo jest jeszcze za niska...jak byś się mocno źle czuła, to leć d razu do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idź przede wszystkim do innego lekarza z tymi wynikami. Nie czekaj jak ja nie wiadomo na co. Bo byłam sentymentalnie do swojego jak się poźniej okazało niewidomego lekarza przywiązana. Ja byłam nie co wyżej w ciąży ale też nie widział tego, że ciąża rosła w jajowodzie. Przede wszystkim nie zwlekaj. Taki przyrost bety o niczym dobrym nie świadczy. Im szybciej Cie dokłanie zbadają tym lepiej. Z resztą Twój lekarz odrazu powinien Cie skierować do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
Dokładnie, powinnaś od razu do szpitala jechać ze skierowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
ine, Ty miałaś cp? ja też miałam we wrześniu...ale doczytałam też, że teraz jesteś w zdrowej ciąży, super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, zaszłam w ciąże pod koniec kwietnia. Troche plamiłam od połowy maja wiec moj lekarz wysłał mnie na L4. Przepisał końską dawkę duphastonu. Tak wytrzymałam do początku czerwca aż z konkretnymm krwawieniem wylądowałam w szpitalu. Najpierw mnie wyczyscili bo myśleli, że to poronienie a później okazało się, że w prawym jajowodzie była ciąża, więc laparoskopowo mnie operowali. Usuneli mnie również prawy jajowód. Ale teraz jestem w 10 tc. Dziś byłam u lekarza i meleństwo ma 2,4 cm a serce bije 160 razy na sek. Cudowne uczucie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
Świetnie, aż się cieszę twoim szczęściem, choć Cię nie znam :) Aha, miałam bardzo podobnie jak Ty...Też mam usunięty prawy jajowód, ciąża była żywa, wysoka beta HCG, żadnych bóli, tylko plamienie...ale ja trafiłam do szpitala z rozpoznaniem lekarza po USG...i ten sam lekarz robił mi laparoskopię tej ciąży. Teraz jestem po1 cyklu starań nowych i na razie nic, ale wierzę...tylko nie wiem jak o tym tak mocno nie myśleć :O, masz jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
Też brałam duphaston, przepisała mi go wcześniej, zanim rozpoznał mi lekarz cp inna lekarka, tak na wszelki wypadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz który mnie operował, kazał odczekać 3 miesiące. Próbowaliśmy we wrześniu co już, ale się nie udało. Za to w październiku już się udało. W trakcie operacji lekarz sprawdził drożność lewego jajowodu i powiedział, że wszystko jest z nim ok. Odczekaliśmy. W między czasie kupiliśmy sobie z mężem pieska i chyba się bardziej na szczeniaku skupiliśmy i sie udało. Tobie też się uda. Co prawda szansa jest co drugi cykl ale jest i tego trzeba się trzymać. :) Teraz jak już test płytkowy pokazał 2 kreski to zrobiłam jedno badanie hcg i za 2 doby kolejne i już było ok. 3mam za Ciebie mocno kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
Dzięki :) No to faktycznie szybko się wam udało :). Mi lekarz pozwolił po USG kontrolnym już w 3 cyklu po laparo się starać, więc się staraliśmy. Ale może w 2 cyklu nam się uda, tak ja u was ;) No własnie dokładnie nie wiem, to nie jest tak, że lewy jajowód przejmuje pracę prawego? U mnie też podobno lewy jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mówią lekarze, że tak się zdarza, że ten który został przejmuje funkcję jajowodu wyciętego ale to nie jest regułą. Ponad to nie wiemy dokładnie, który jajnik jajeczkuje w danym cyklu. Czasami pracują na zmianę, a czasami zdarza się że miesiąc czy dłużej podrząd jeden jajeczkuje a drugi odpoczywa. Nie nakręcaj się. Delektuj się miłością i nie myśl o pracy nad... i wszystko będzie dobrze. Zaplanuj jakąś kolacyjkę, jakiś spontan w dni płodne. Ale kilka dni wstrzemięźliwości w w dni płodne jakąś akcje zaplanuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was robiłam test ciazowy w tamten piatek wyszdł pozytywny i w ten sam dzień poszłam na bete wyniki odebrałam w poniedziałek bo robia badanie w cieszynie i w ten sam dzień robili badanie wyszło 362.400 mam jeszcze raz robic to badanie w tym tygodniu bo lekaza mam dopiero12 grudnia bo w tym tygodniu ma strasznie duzo pacjentek .poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry_lady89
Dziewczyny, poradziłam się innego lekarza i kazał mi się wstrzymać jeszcze tydzień i powtórzyć usg tym razem 3d (podobno lepiej widać co się dzieje) wczoraj odebrałam też kolejny wynik bety i z 625 urosło na 930 to zapewne nadal mało? Boję się strasznie usg mam w poniedziałek ten tydzień to męczarnia nie wiem co z tego wyniknie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy wczesniej
Cherry a ile dni jest odstępu między tymi dwoma ostatnimi badaniami beta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co truskaweczka ja tego dnia co miałam umówione ktg to odrana jak się obudziłam miałam takie niemiłe odczucie co pare minut,jakby mi powietrze zabierało,teraz wiem, że to były bezbolesne skurcze bo wyszły na ktg ;) podczas ktg zaczeła mi iść krew ze śluzem(podobno ten cały czop),a po południu już mnie troszke bolało. następnego dnia miałam już córeczke :D ale sama choroba nie chciała wyjść mimo usilnych prób pani ordynator :p no i cc sie skończyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry_lady89
"a czy wczesniej" Między tymi badaniami jest 3 dni różnicy, wiec dużo i nie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry_lady89
"a czy wczesniej" między tymi ostatnimi badaniami jest 3 dni różnicy wiec sama nie wiem czy to dużo czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
Gosiaczek dzięki za odpowiedź. Mi ten cały czop schodzi już 3 dzień taki mi się wydaję że to jest to taka budyniowata wydzielina w bardzo dużej ilości. Skurcze też mam ale raczej nie bolą i nie są regularne jednak brzuszek napina mi sie coraz częściej. Ktg mam we czwartek więc zobaczymy. Kurdę ta końcówka jest najgorsza a w dodatku jeszcze święta a pasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy wcześniej
3 dni czyli 72godz. prawidłowy przyrost powinien być 114% czyli 1337. Trochę mały ten przyrost ale cóż zrobić musisz czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry_lady89
Czekam cały czas zobaczymy co będzie, szkoda tylko że nerwy biorą czasem górę... ale podobno nadzieja umiera ostatnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piechotkaaaa
hmm Nikawax no i bylam u lekarza oczywiscie stwirrdzil brak ciazy,powiedzial,ze to moze byc moj nawrot policytycznych ktore mialam(chociaz jajniki nie maja znamion pco),ale mowi,ze to potrafi wracac te wahania hormonalne.. dal mi dhupaston ktory starczyc ma na 10 dni i w tym czasie ma przyjsc @,ale biore juz praktycznie 6 dzien i ni widu ni slychu okresu:( dzis 54 cyklu lekkie przegiecie nawet jak na mnie. czy to mozliwe,zeby nie bylo widac ciazy na usg i z hcg nie wyszlo?(bylam u lekarza 2 tyg po stosunku gdzie bylo mozliwe zaplodnienie,a hcg robilam 10 dni po stosunku.)czasami mnie jajniki pobolewaja jak na okres albo kluja! co robic..?:|zdurnialam do reszty:(( pomocy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, poradźcie bo ogłupieję:( 3 tygodnie po stosunku (nie zapłodnieniu, bo nie monitoruję swoich cykli) i 4 tygodnie po nim robiłam BHCG - wynik ponizej 1, czyli nie ciąża, a mam niemal wszystkie objawy i zaczynam się zastanawiać czy to nie urojona ciąża i to wszystko dzieje się tylko w mojej głowie? Czy test laboratoryjny z krwi mógł się mylić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mary_love
hej dziewczyny! a ja mam taką sytuację - zawsze, odkąd pamiętam miałam regularne miesiaczki - co 28 dni. nawet jak brałam pigulki, to okre sprzychodził w spodziewanym terminie. ostatni miałam 5 listopada, i teraz powienien być 3 grudnia...ale nie ma...to już 5 dni...dodam, że kochałam się z mężem w dni płodne codziennie, i nawet po ich zakończeniu. testy ciążowe zrobiłam chyba z 5 i każdy negatywny. wczoraj byłam u ginekiologa - powiedział, że mam miękką macicę, a to może oznaczać, że zaraz dostanę okres albo jestem w ciazy. dostałam luteinę na wywołanie okresu...biorę od wczoraj i na razie nic. o ile w zeszłym tyg brzuch bolał mnie codziennie jak bym zaraz miałą dostać @, to od paru dno brzuch boli mnie inaczej - jakby coś mnie paliło od środka, codziennie jest mi niedobrze, i boli jajnik, i raz na jakiś czas jakby coś w sutku, ale szybko przechodzi... jak myślicice - czy to ciaża? czy testy mogą się mylić? przecież to już 5 dni spóźnienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
testy mogę się mylić najlepiej zrobić badanie krwii Beta hcg i wtedy się wyjaśni czy jesteś w ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinka89
DZIEWCZYNKI KOCHANE PROSZĘ WAS O RADĘ..CZY JAK DWA DNI TEMU ZROBIŁAM BETĘ I WYSZŁA 62,40 A DZIŚ 191,0 TO ZNAK ZE NARAZIE WSZYSTKO OK?JESTEM JUZ PO PIERWSZYM PORONIENIU DLATEGO TAK SIE BOJE..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mary_love idz do labolatorium zrób badanie krwi, to będziesz coś wiedziała. Karolinka89 beta co 2 dobry powinna rosnoc dwukrotnie. Jeśli bete robiłaś 6 listopada i wynik był 62 a 8 listopada wynik jest 191 to wynik jest odrobinke za duzy, ale to o niczym złym nie świadczy, raczej o blizniakach :) no chyba że pierwsze badanie robiłaś 5 listopada to wszystko jest ok. O nic sie nie martw. Ja rok poltora roku temu poroniłam, w czerwcu miałam ciąże pozamaciczną a teraz kończę 10 tc. 3mam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny robiłyście badania prenatalne? Mój lekarz kazał mi przyjść za dwa tyg. właśnie na badania prenatalne. Trochę się martwię, chociaż pod czas wizyty mówił, że wszystko jest super z ciążą. Nie mam 35 lat i w rodzinie nie było żadnych chorób. Byłam tak zaskoczona, że nie zapytałam właściwie po co mi te badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
ine, dzięki za rady, jak nie myśleć o zajściu tak mocno ;), nie wiem czy pamiętasz, jak też po cp jestem...teraz 2 cykl się staramy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
ine, może te badania prenetalne dlatego, że wcześniej miałaś trochę przejść z ciążami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
Nie martw się, może po prostu każdą pacjentkę kieruje, ma taką zasadę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×