Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość Zosia65
A może mi ktoś powie jak długo utrzymuje się obrzęk powłok brzusznych nad raną pooperacyjną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem pierwszy raz na tym forum wiec do rzeczy : jestem 4 miesiące po usunieciu trzony macicy i jajników lekarz zalecił mi plastry hrmonalne - tylko mam z nimi problem ponoc jeden jest na 7 dni a mi odlepiaja sie po zaledwie 2 - 3 dniach. dziewczyny tez mamie takie plastry - poradzcice jak sobie z nimi radzic zeby sie trzymały skóry- pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Jesteśmy na innym forum.Wyżej jest link z obecnym adresem.Zapraszamy :-). Co do plastrów to ja je kleję już 7 miesięcy i jest ok. Ciało musi być suche, bez kremu. U mnie najlepiej trzymają się na brzuchu.Stosuję Systen 5o/zmieniam co 4 dni. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia65
Kasandra 5 trzymam kciuki.Głowa do góry będzie dobrze.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmęczona krwawieniem przez 2
moj cykl trwa 25 dni, z czego 14 dni to miseisączka. nie działaja zioła, pigulki, dieta, leki.. na discovery byla kiedys kobieta ktora krwawiła przez 3 tygodnie co miesiąc (widzial ktos ten program)? nie chce juz miec tej męczarni ;( czy moge miec wycięta macic na życzenie z zostawieniem jajnikow? albo chociaz trzon? cokolwiek! pomocy! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia25lat
Moja mama miała około 40 lat jak wychodowała sobie mięśniaka wielkości głowy dziecka. Przeszła operację usunięcia macicy plus jednego jajnika. Teraz ma 51 latCZuje sie dobrze, jest aktywna. Przeszła już klimakterium. Mówiła mi, ze nie odczuwa żadnej różnicy w czasie seksu a bała się, że"nie będize już kobietą ". Martwi mnie tylko jedna sprawa.Od tamtej operacji była może z raz u ginekologa i to w okresie do roku po operacji. Nie mogę jej namówić, zeby poszła i się skontrolowała, zrobiła cytologię i ogólne badania. Ona mówi, ze boi się że znowu coś tam jej urosło itd. Martwię się o nią. Jak moge przemówić jej do rozsądku ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zmęczonej... idź do jakiegos normalnego lekarza, anemizowanie sie jest ważnym atutem do operacji, ale z tego co słyszałam różnie lekarze sie do tego ustosunkowują. Ja miałam to samo, mi się udało, moja gin sama mnie namówiła. Miałam torbiele na jajnikach ale macice zdrową, ale usunęła mi jedno i drugie. Madzia, Twoja mama powinna sobie zrobic przede wszystkim cytologię i powtarzać co rok, bo kobiety z pozostawiona szyjką są bardziej narazone na jej nowotwór, ale początek jest bardzo łatwy do zdiagnozowania i wyleczenia. Miejmy nadzieje, że jest wszystko ok, niech napisze do nas to ją namówimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiol4
hej ja juz jestem po usunieciu jajnikow i macicy mialam nowotwor zlosliwy jajnika jestem 3 tyg po operacji chce sie was zapytac czy krwawienie ze strupami jest mozliwe po takim czasie prosze odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosio, pomogła by Ci Iskabelka albo Danka 611, może też inne dziewczyny też ale nie wiem czy Cie tu znajdą, wejdź na ten topik, do którego podałam wyzej link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia65
Gosiol4 wydaje mi się, że tak może być gdyż mniej więcej 3 tyg. po zabiegu oddziela się strup, który wytworzył się w miejscu szycia.To tak jak po elektrokonizacji.Najważniejsze, żeby krwawienie nie nasilało się, jeśli tak się stanie to zgłoś się natychmiast do swojego lekarza.Głowa do góry.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmęczona krwawieniem przez 2
no ale ty miałaś jakieś torbiele, a mi badania nic nie wykazały :( Stwierdzili że to jakaś anomalia :/ Tez mi coś. nic mi nie pomogli. lekarze bezsilnie rozkładają ręce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qasdeaa
moim zdaniem jesli napiszesz posbe o wycięcie chociazby trzonu macicy , lekarze nie powinni się sprzeciwiac! przeciez to okropne, że sie tak mmęczysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gosiol4 lekkie krwawienie,plamienie owszem może się zdażyć ja też tak miałam właśnie po około miesiącu-krótko 2 dni i mała ilość ale było :-)pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmęczona krwawieniem przez 2
mam 30 lat i 1 dziecko więcej nie planuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze wzgledu na Twój młody wiek, ciężko będzie wymusić na lekarzach operację, ja sie męczyłam do 49 lat. Nikt mi nie proponował chociaż anemizowanie sie jest ważnym argumentem ale ja nie wiedziałam. Brałam międzyczasie przez trzy i pół roku zastrzyki Depo Prowera co trzy miesiące i w ogóle nie miałam miesiaczki przez ten czas. Nic innego nie pomagało. A jeżeli jesteś zdecydowana na usunięcie macicy to może porozmawiaj z lekarzem, niech on zajmie jakieś stanowisko, a może te Depo Prowerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiol4
dziekuje wam za odpowiedzi dzisiaj bylam na pierwszej chemioterapii i poruszylam ten problem z lekarzem niestety podejrzewa infekcje pobral wymas i do konca tego tygodnia maja przyjsc wyniki napisze wam co sie okarze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiol4
do rosa 59 jestem zaskoczona twoja decyzja bo ja mam 3 dzieci chcialam miec jeszcze jedno dziecko tak za 2 lata ,mam 31 lat usuniecie macicy i jajnikow bylo dla mnie ogromnym ciosem i bardzo trudna decyzja albo ryzykowac zycie albo o nie walczyc zgodzilam sie na walke z nowoptworem bo mam 3 wspanialych dzieci i kochajacego meza w brew sobie zgodzilam sie na operacje co nie znaczy ze sie pogodzilam z losem niestety jak widze kobiety w stanie blogoslawionym przypomina mi sie ze mnie juz to nie czeka zastanow sie nad swoja decyzja pozdrawiam cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiol4
rosa 59 przepraszam to nie bylo do ciebie pomylilo mi sie to bylo do zrozpaczonej wybacz mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorek
czy po usunięciu trzonu macicy zdarzają się wam drobne plamienia co jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata1970
Witam, w czerwcu czeka mnie operacja -usunięcie trzonu macicy. Czy ktoś mógłby powiedzieć mi co się dzieje po operacji? Mam 39lat, chciałabym wiedzieć czy po operacji jest możliwość zajścia w ciążę? jak wygląda współżycie? czy trzeba stosować jakieś kuracje hormonalne? i czy po usunięciu trzonu nadal występuje krwawienie? Proszę napiszcie, bardzo boję się tej operacji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiub
moja mama jest 4 dni po operacji - bardzo ciężkiej i rozległej - usunięcie jajników, macicy i 20 cm jelita... szczerze - jestem przerażony całą tą sytuacją. operował mamę doc. Panek i jest pod stałą opieka profesora Bidzińskiego (chyba jeden z lepszych w kraju). operację mama zniosła dość dobrze, dziś, po 4 dobie, odłączyli jej te wszystkie okropne rury, dreny, cewniki, zaczyna wstawać po woli. najgorszy moment po takiej operacji to rozpoczęcie żywienia doustnego (trzy dni było pozajelitowe - taki biały płyn, który schodzi z worka 20 godzin!!), bo jelita jeszcze nie pracują prawidłowo, zaczynają "na nowo" przyzwyczajać się do żywienia. mama trafiła do szpitala z rozpoznaniem dwóch wielkich guzów (11 na 9 cm i 8 na 6 cm), ale ten diabeł u kobiet podobno ciężko wykrywalny jest. walczmy dziewczyny, zdrowiejmy, bo nie mamy innego wyjścia :) a z tego się wychodzi obronną ręką!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×