Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agnieszka26

koszt badań

Polecane posty

Gość agnieszka26

Witam wszystkie mamy! Niedawno się dowiedziałam, że i ja zostanę mamusią - z czego się bardzo cieszę! Na pierwszą wizytę do ginekologa poszłam do prywatnej przychodni i w związku z tym pani doktor nie dała mi skierowania na podstawowe badania - poprosiła zebym je zrobiła odpłatnie. Czy drogie są te badania - morfologia, mocz itp. Czy jeśli poszłabym do lekarza rodzinnego, to on mógłby mnie skierować na takie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Gratuluje zostania mamusią !!! ;-) Jeżeli chodzi o badania to jeśli chodzisz prywatnie do ginekologa to niestety ty musisz sobie opłacic badania co innego gdybys poszla do zwyklego lekarza. Ja również chodze prywatnie i dlatego płace . Dostałam na poczatku ciazy skierowanie od mojego gina na toksoplazmozę - ok 70 zł , mocz i morfologia to koszt ok 30 zł ale ja poszłam do mojego lekarza rodzinnego i wzielam od niego skierowania na te badania i mialam je bezplatnie . Także takie podstawowe badania mozesz miec gratis ;-) jesli dobrze zagadasz ze swoim lekarzem rodzinnym no a reszta niestety platnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka26
Wielkie dzięki! Spróbuje najpierw do rodzinnego - może nie będzie robił problemów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfologia i mocz są darmowe i robione na wniosek lekarza prowadzącego. Na toksoplazmoze koszt badania wacha się od 20 do 100 zł. Morfologia prywatnie to koszt od 10 zł w górę. Lekarz prowadzący powinien zlecić wykonanie morfologii i moczu przynajmniej 2-3 razy w okresie ciąży. USG też powinno być wykonywane przynajmniej kilkakrotnie w okresie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
w mieście gdzie ja mieszkam morfologia i mocz to wydatek rzędu 10 zł,usg- 70 zł wizyta lekarska - 70 zł pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka 26 - ja pierwsze badania jakie robilam to morfologia krwi, poziom cukru we krwi na czczo oraz badanie ogolne moczu - razem zaplacilam 24zl. Poza tym z tymi badaniami jest tak - jesli chodzisz do lekarza prywatnie, to nie moze Ci wypisac skierowania, bo w takim wypadku nie ma zakontraktowanych skierowan. Tylko w przypadku lekarza na NFZ dostaniesz skierownie. Na te pierwsze badania przy dobrych relacjach z lekarzem rodzinnym - to on moze Cie skierowac, ale nie ma juz takich uprawnien np. przy toksoplazmozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewiska
ja chodzę do ginka do przychodni i jestem bardzo z niego zadowolona.Zrobiłam juz wszystkie podstawowe badania łącznie z toksoplazmozą i wszystkie były za darmo. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×