Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oleńkaaa

17 lat i antykoncepcja

Polecane posty

Gość oleńkaaa

Witam !! mam pytanko ,ile miałyście lat kiedy zaczełyście zażywać jakieś środki anty i czy tabletki antykoncepcyjne nie są zbyt silne dla młodego organizmu ?? , jakie mogą być skutki uboczne ?? , oczywiście zapytam o to mojego ginekologa , ale chciałabym tez poznać wasza opinie , Prosze PISZCIE Dziewczyny !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam 17 lat i z tego co slyszalam tabletki zle wplywaja na mlody organizm dlatego ich nie uzywam skutkami ubocznymi tabletek anty moze byc wzrost apetytu w zwiazku z tym takze wzrost wagi moze pojawic lub nasilic sie tradzik itd raz mialam sytuacje kiedy musialam zastosowac antykoncepcje po i nie wspominam tego najmilej zawroty glowy bol brzucha i inne nieprzyjemnosci.Najlepiej zabezpieczajcie sie prezerwatywami:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńkaaa
Dziekuje za odpowiedz PROWOKACJA 17 :) Jednak gumki w moim przypadku nie są chyba najlepszym a juz napewno jedynym wyjściem ,bo wiem ze gumki są zawodna metodą :( ( gumka zawsze może pęknąć , albo sie obsunąć) gdybym wpadła w wieku 17 lat to koniec mojego zycia , wiem co powiecie skoro jestem taka młoda to po co chce uprawiać seks jesli jestem świadoma jakie mogą być tego konsekfencje ale te dziewczyny które są szczesliwe ze swoimi facetami i równiez sa nastolatkami pewnie mnie rozumią.Gdybym zaszła teraz w ciąże to wiem ze potrafiłabym zająć sie moim dzieckiem nie usunełabym go jestem na tyle odpowiedzialna , ale tutaj chodzi o reakcje społeczenstwa ,jestem zbyt słaba psychicznie aby wytrzymać wyrzucenie ze szkoły (to koniec przyszłości ,jestem w LO , ale wybieram sie na studia) wyrzucenie z domu , całkowite odwrócenie sie rodziny :( i nie wiem dlaczego ta wielka hańba i wstyd , która jest mi wpajana w świadomość,a przecież ciąza to nic takiego :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńkaaa
Prowokacja jeszcze jedno pytanie : Ginekolog nie miał zadnych zastrzezeń aby przepisać tabletke PO ?? Jakie gumki stosujesz ?? tylko gumki czy moze jeszcze jakaś metoda ??? nie boisz sie ze zajdziesz w ciąże ??? ja się boję panicznie !!!!!! Dziewczyny które zazywają tabletki piszcie od jakiego wieku i czy macie jakies skutki uboczne ??? Moze ginekolog doradził wam jakieś inne środki ?? Czy lekarze ginekolodzy nie maja nic przeciwko przepisywaniu tabletek młodziutkim dziewczynom (15-17lat) ?? Właśnie czy jest jakaś granica wieku od której tabletki są mniej negatywnie przyswajane rzez organizm ???? please to bardzo wazne dla mnie !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 86
nie martw sie niczym ja niałm 18 lat jak zaczełam brac tabletki. z poczatku zabezpieczałam sie gumka i globulka ale w koncu zdecydawalam sie na tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marsylcia
ja tez mialam przepisane w wieku lat 18, bez zadnych komentarzy itd zrob tylko przed pojsciem do ginekologa badania na krzepliwosc krwi i proby watrobowe bo lekarz (przynajmniej porzadny) i tak kaze ci zrobic generalnie przy tabletkach ryzukuje sie choroby ukladu krwionosnego(w przyszlosci),a z skutkow ubocznych: zwiekszony apetyt, brak libido, gromadzenie wody w organizmie, plamienia, bole glowy i migreny, stany depersyjne itp z tym ze przy dobrze dobranych tabletkach anty nie powinno byc nic takiego:) problemem jest to ze tabletki lekarz wybiera metoda prob i bledow, wiec czasem zanim znajdzie sie te odpowiednie troche trzeba ich przetestowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ricicicicicicicicicicici
mam 17 lat...biorę tabletki..moje koleżanki biorą od15 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki po załatwil kolega mojego chlopaka bo ma znajomego ginekologa wolalabym nie myslec jakbym sama musiala isc do ginekologa(jeszcze nigdy nie bylam:P) w ciaze mozna tak naprawde zajsc tylko jueden dzien w ciagu calego cyklu wiec raczej sie nie boje ale zgadzam sie ze prezerwatywy bnie sa 100% zabezpieczeniem, a najlepsze gumki są firmy durex i tylko takie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja 987456
zaczełam współżyć jak miałam 17 lat, na początku używaliśmy gumek durexa (też sądze, że najlepsze) a od trzech miesiecy biorę Stediril 30 jest tani ok. 3 złotych mimo to ufam tym tabletką anty. Myślę, że lekarz Ci je przepisze bez wiekszych problemów. Co więcej na pewno będziesz mieć większy komfort psychiczny, no i tanie Cię to wyjdzie bo durexy dość drogie:) i tabletka po też (raz musiałam użyć, gumka pękła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy ktos
tu jeszcze zaglada, ale moze jeszcze jakas mloda osobka to przeczyta :) Dziewczyny,moja mama jest ginekologiem i ogolnie przeciwna jest sztucznym hormonom (poza wyjatkowymi sytuacjami, w ktorych z dwojga zlego hormony sa mniejszym zlem) a juz wyjatkowo w tak mlodym wieku..starszym przepisuje, bo lepiej zeby sie tak zabezpieczaly niz mialy niechciane dzieci..ale tak mlodym jak Wy odradza,organizm jeszcze jest w przedbiegach jesli chodzi o rozwoj w tej sferze..Ja sama uzywam gumeczek,a mam 22 lata Jesli partner czytal ulotke i probowal kiedys zakladac prezerwatywe to wiek jak to robic, zeby nie pekla i takie tam.. Nie krytykuje was ani nic..same podejmujecie decyzje..ale pamietajcie ze duzo lekarzy podpisuje umowy z firmami i za kazda recepte tabletek anty maja prowizje,dlatego tak latwo je przepisuja, nawet nie kwapia sie, zeby badania zrobic A u tak mlodych dziewczyn jak Wy badania powinny byc zrobione i kropka Tabletki to nic dobrego, niestety..a jesli wspolzyje sie rzadko to juz w ogole nie ma sensu sie nimi truc..No wiadomo, wskaznik Pearla lepszy, ale mysle ze jesli umie sie uzywac prezerwatyw to sa one lepszym wyjsciem Mam nadzieje ze decyzja o tabletkach byla przemyslana i po odpowiednich badaniach..bo hormony to naprawde ciezka sprawa dla organizmu.. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej =] Mam 17-stke i od ponad pół roku biore pigułki. Lekarz,niechętnie co prawda, przepisał mi hormony, ale nic złego z moim organizmem się nie dzieje :D Teraz pigułki mają 2x mniej hormonów, więc ryzyko skutków ubocznych zmalało :D Pozdrowionka =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irena Jot
Są na rynku tabletki , które nie mają dużej dawki hormonów i są właśnie dla młodych dziewczyn. Zaczelam brac tabletki (harmonet) pół roku temu. To są moje pierwsze pigułki i nic złego z moim organizmem się nie dzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
to że nie widac żadnych niepokojących zmian nie znaczy że wszystko jesy ok...układ hormonalny jest dojrzały ok 21 roku zycia a nawet później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez biore od 17 roku zycia, teraz odstawiłam, badania wyszły idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam jeszcze powiedzieć, autorko tematu, że skoro tak sie panicznie boisz ciązy to nie jestes jeszcze gotowa na wspołżycie? ja zanim zaczelam dowiedzialam sie maksymalnie duzo o antykoncepcji i nie bałam sie bo wiedziałam ze sie dobrze zabezpieczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczyny
po co się trujecie w tak młodym wieku tabletki anty nie są dla was wasz organizm dopiero się rozwija a wy go już chcecie zatrzymywać bo właśnie to powocują tabletki!zatrzymanie waszego cyklu.nie wspominam już o tym że tak młodo współżyjecie ale to już wasza sprawa. niemiejcie tylko do siebie na przyszłość pretęsji jak niebędziecie mogły mieć dzieci i trudności w zajściu w ciąże wtedy zrozumiecie o czym mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam 17lat i biorę tabletki novynette które mają małą dawkę hormonów i nie obchodzi mnie czy sie truję czy nie bo ciąża tak samo by mnie dobiła ja autorkę topiku.Więc jedynym wyjściem w takim wypadku są tabletki.A jeśli chodzi o trucie to wszystko ma jakieś konserwanty i nic na zdrowie nam nie wychodzi. Wszystko zatruwa nasz organizm - nawet herbata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malajkaa
dziewczyny, przemyslcie dobrze,czy naprawde chcecie sie truc w tak mlodym wieku..ja bralam harmonet przez 5 lat i bardzo tego zaluje.niby z niska dawka hormonow, jednak to zawsze trucizna dla organizmu!cera mi sie poprawila,to fakt, wazny byl tez komfort psych, ale cos kosztem czegos, niestety...w piersi zrobil mi sie jakis guzek, wlasnie przez przyjmowanie tych hormonow...trzebabylo wyciac, na szczescie nic powaznego, ale zanim sie o tym dowiedzialam ile sie denerwowalam i stresowalam...badania i czekanie na wyniki...eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaaa34222222
Ja mam również 17 lat... i biore tabletki od 7 mies... jestem zadowolona z nich ginekolog przepisał mi je bez zastrzeżeń .. nie moge sobie pozwolic na wpadke a tabsy dają najwiecej procent pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZA MŁODE
Dziewczyny zastanowcie sie nad tymi tabletkami. To że badania wyszły super to nie znaczy ze wszystko jest ok. Znajomej córka też w wieku 17 lat zaczela brac tabsy a jak miala 22 to brak okresu rok i gin kazal jej zajsc szybko w ciaze bo zanikal jej jeden hormon. Powiedzial ze jak nie zajdzie to moze zapomniec o maciezynstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsekwencje przyjdą później
tu nie chodzi o to, że teraz czujecie się dobrze. tylko o to, jak za parę lat będziecie chciały zajść w ciąże (a więszość będzie chciała) to moze być problem z owulacją, bo już na samiutkim początku jej występowania w organizmie ją blokujecie. TYLE lekarze bez zastrzeżeń przepisują, bo mają z tego dobrą kasę - prowizje od producentów na przykład. ja zaczęłam brać mając ok 19lat.. mam nadzieję że będzie dobrze.. :( ale 15-17lat to stanowczo za wcześnie. organizm jeszcze nie zdążył się "rozbujać" a już go szprycują chemią (nie chodzi o taką chemię jak w żywności, tylko o sztuczne hormony które mają ogromny wpłwy na nasze zdrowie i zdolność prokreacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka 19
Ja mam problem duzy:/ Chodzi o to ze panicznie boje sie seksu, i mysle ze to o ojca; mowil mi ze seks jest zly, ze jak zajde w ciaze to mnie z domu wyrzuci itp ze facet mnie zostawi wtedy jeszcze:( Mam 19 lat, chcialabym niedlugo ze swoim facetem wspolzyc, on ma 20 lat. Ale mam w glowie te slowa i wzrok ojca ehhh:(:( Mama mowi ze sama gumka wystarczy mi narazie , jesli nie kocham sie czesto tzn jesli nie bedzie tak. A ja mimi np brania tabsów i gumka jeszcze to boje sie, patrzylabym na brzuch itp:/ To jakaś FOBIA straszne... Co robić?? bralam tabletki rok temu, przez 7 miesiecy na cere ( Diane 35 i syndi 35 ) i 1 raz mam za soba... ale te obawy byly:/ Nie wiem co robic, a jeszcze studia, do ślubu nie chce czekac:/ Tyle... Doradźcie cos blagam. Marazie nieregularnie wspolzylabym, cykl mam regularny 31 dni:) A seks analny w gumce jest bezpieczny przed ciążą? ( NARAZIE ) Hmm odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla 17
Mam 17 lat i chciałabym brać tableki antykoncepcyjne lecz czy jak sama pójde do ginekologa czy on mi je przepisze. Pomóżcie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Szok! Nie wiedziałem ze tyle młodych dziewczyn uprawia już seks! Kto by pomyślał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla 17
Czy to coś dziwnego skoro mam zaufanego chłopaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepisze...ale zalezy jaki ...baba mi nie chciala przepisac...a jak poszlam do faceta dal bez problemu, w wieku 16lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla 17
dzięki za rade mam nadzieje że mi sie uda pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×