Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość przyszła mama ....
Jeśli chodzi o miny to nie robię żadnych, chyba że sama siedze na miejscu i wchodzi babinka trzęsie sie nad młodą dziewczyną która ją olewa, wtedy wstaje idę do przodu i przyprowadzam ją na moje miejsce a do tej dziewczyny robię miny i to jakie :) a jak stoje to stoje nie robie zadnych min, nie chce ktoś ustąpić to nie wkońcu to tylko kultura a nie przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje,ustapic to nie przepis,tylko dobra wola.Kultura ma sie nijak do tego bo jak wytlumaczyc nie zrobienie miejsca ciezarnej ponieaz samemu sie ledwie trzyma na nogach?? Zmeczony to znaczy cham?? A dobra wola jest wtedy gdy nawet zmeczona osoba ustapi.Wole mamy przeciez wolna,czyz nie tak? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyn tak, jakbys chcial, aby Tobie czyniono............... Ja wiem jedno, nic w przyrodzie nie ginie i jesli ktos odwraca na moj widok glowe, to kiedys tego samego doswiadczy......pozdrawiam :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprosic moze kazdy, bo kazdy ma prawo czuc sie zle, byc starym, czy byc w ciazy. Ale tu mowa o ciazy zaawansowanej i wybacz, ale kobieta z brzuchem wyzej nosa nie powinna prosic, bo to jej przywilej siedziec w transportach komunikacji miejskiej......zreszta z tego co wiem, to jest teraz prowadzona kampania na rzecz ciezarnych, wiec nieustepowanie miejsca dla kobiet w ciazy nie jest zjawiskiem marginalnym, a powszechnym. Zreszta o czym tu mowic jak nie ma o czym gadac........Ja ustepuje, mi nie zawsze, ale to nie moj problem......Dla mnie najwazniejsze jest to, ze nosze w sobie poczatek zycia, ciesze sie, ze daje schronienie dla zycia poczetego, a jak ktos nie umie tego docenic, to jego biznes.........pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zgadzam sie z toba.Ja rowniez jestem w ciazy ale nie uwazam sie za pepek swiata i co najwyzej wymagac moge od meza a nie od obcych osob.A to ze masz brzuch to tylko i wylacznie twoja sprawa i nikt z tego powodu nie jest zobowiazany do udogadniania ci zycia.jak nie chcesz prosic i uwazasz ze twoj brzuch urpawnia cie do uwazania sie za lepsza to nie pros,tylko stoj grzecznie i nie przewracaj oczami nas siedzaca osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mowie, ze czuje sie lepsza, nie wymagam od nikogo zeby mi ustepowali, ale uwazam, ze ustapienie ciazarnej kobiecie, starszej osobie, czy inwalidzie miejsca siedzacego swiadczy o dobrym wychowaniu i kulturze osobistej.............wszystko na ten temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zauwazylam, ze przyjmujemy od zachodu bardzo zle nawyki typu: nieustepowanie miejsca, mowienie starszej osobie po imieniu, lekcewazenie doswiadczenia i zyciowej madrosci naszych babc i dziadkow, oddawanie niepotrzebnych juz rodzicow do domu starcow.............MOje pytanie brzmi..........gdzie sie podzial szacunek, z ktorego kiedys Polacy byli znani? Nie ma szacunku, zginie wszystko. Wiec czasami sie zastanowmy czy okazywanie szacunku jest czyms zlym? Na tym zakoncze ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwazam ze ustapienie miejsca to nie jest dobre wychowanie,to jest dobra wola.starszej osobie ustapie zawsze,kobiecie w ciazy nie,bo na tym watku duzo ciekawych spraw sie dowiedzialam.Zauwaz jak dziewczyny pisza.Jak mnie nie wpuszca to sie wepchne,nam sie nalezy,to nasze prawo.To bardzo zniecheca.Mieszkam od kilku lat za granica i nie przyszlo mi do glowy zeby nie szanowc starszych czy zeby oddac rodzicow do domu opieki.Wydaje mi sie ze z tym szacunkiem nie jest zle,tylko ludzie nie zauwazaja ze swiat sie zmienia i niektore rzeczy robi sie inaczej niz kiedys. Zwroc uwage na tytul watku,to jest jawny atak na nieciezarnych,wiec jak tu oczekiwac ze spoleczenstwo bedzie przychylne takim kobietom? Przeciez jak ktos ci powie spadaj z tego miejsca,mnie sie nalezy,wstaniesz? Czy powiesz pocaluj mnie w tylek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam na Zachodzie (USA) i tu nie jest przyjęte by na widok osoby niepełnosprawnej/starszej/ciężarnej zrywać się na równe nogi, jest za to przyjęte że na widok takiej osoby zwracamy się do niej z pytaniem czy nie potrzebuje pomocy, czy chce usiąść lub czy chce żeby ją przepuścić w kolejce. Kultura i dobra wola wcale sie nie wykluczają. Ja zakładam z góry że kobieta z wielkim brzuchem ma prawo czuć się nieszczególnie. Najwyżej wyprowadzi mnie z błędu ;) Naturalnie żądanie ustąpienia miejsca też nie jest kulturalne. Poprosić - tak, to jest jak najbardziej na miejscu. A tak poza tym, ileż można w kółko o tym wszystkim pierniczyć? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do przyszlej mamy
"chyba że sama siedze na miejscu i wchodzi babinka trzęsie sie nad młodą dziewczyną która ją olewa" a skad wiesz, czy ta dziewczyna, co niby olewa, sama nie jest chora? tego nie zobaczysz, co komu w srodku siedzi, ale widac dla niektorych kazdy, kto nie ustepuje, jest chamem i juz. a tak byc nie musi. tak, kobieta z brzuchem ma ciezko, ale nie tylko ona, sa rozne choroby, rozne dolegliwosci i nie oczerniajcie kazdego o brak kultury i nie obrazajcie sie, jak nie kazdy ustapi, bo nie wiecie, kiedy to brak kultury, a kiedy ktos czuje sie gorzej od was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"chyba że sama siedze na miejscu i wchodzi babinka trzęsie sie nad młodą dziewczyną która ją olewa\" Ta sama babina wcześniej kurcgalopkiem biegła do tego autobusu, a potem wciskała się do niego, przepychając się łokciami z taką siła, że niejednemu zrobiła krzywdę. A jak jej ustąpisz, posadzi swoją siatkę z zakupami albo wnuczka. Wszystko zależy od osoby. Schorowana staruszka - złośliwa staruszka. Chora nastolatka - niewychowana nastolatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojechalam wczoraj na zakupy o 11 rano.Parking pusty,w sklepie pusto przy kasie nikogo.Zajelo mi to wszystko 15 min.Poza tym staram sie robic zakupy raz w tygodniu to tez kobity ulatwia zycie.Dlaczego same nie sprobojecie? i tak wiekszosc z was siedzi w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meningitec
a czemu maja robic raz w tygodniu jak moga codziennie isc i zrobic w sklepie awanture i krzyczec ::""Ustapic mi...... jestem swietą krową w ciązy!!!!!!"One to lubia O czym by pozniej pisały na kafe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niektóre ciężarne
pracują KINDZIA i nie mogą o 11 rano jechać po zakupy. Ja pracuję, mój mąż też - jest handlowcem i często wyjeżdza. Czyli co? Mam olać pracę czy z głodu umierać? Chodzę po zakupy wtedy kiedy mam czas i siły - bo w tak kulturalnym społeczeństwie na pomoc nie liczę! I wy też kiedyś na żadną pomoc nie liczcie - los jest sprawiedliwy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat przedawniony.Niepokojące jest to,że ilekroć tu zajrzę widzę osobę o nicku Kindzia... Ciekawe czy kiedys pozbędzie się tej nienawiści w stosunku do innych ludzi-życze Jej tego, bo chyba strasznie życ z takim jadem w sercu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo brawo iza
Ten ostatni Twój wpis powinien byc puentą tego tematu!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektóre ciężarne ja tez pracuje,maz tez IZIE podziekujemy,faktycznie z glupimi trudno dyskutowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odsylam do artykulu 71 Konstytucji RP i do wysluchania jutro programu Pana Weissa w radiu Zet :) Wszystkich pozdrawiam. A jak byłam w 8 i 9 miesiacu ciazy nikt mi nie ustapil miejsca ani w autobusie chociaz prosilam wiec poprosilam kierowce by mi wskazal miejsce dla kobiety ciezarnej,a poniewaz dziewczyna w dalszym ciagu nie ustapila mi miejsca wiec usiadlam jej na kolanach i wtedy mnie przeprosila i wstala;) na poczcie i w kolejce do kasy w markecie tez swoje wystalam bylo ciezko bo strasznie mi puchly nogi ale jakos dalam rade mam nadzieje ze te paniusie ktore nie ustapily mi miejsca w autobusie bo podziwialy nagle krajobrazy przez okno doswiadcza kiedys tego samego tak jak i te z kolejki.Czego im zycze i by wtedy przypomniely sobie swoje zachowanie sprzed lat w stosunku do kobiety w ciazy,ktora zlekcewazyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może trzeba było kupić sobie samochód jak tak źle znosiłaś jazde autobusami zamiast narzekać na wszystkich dookoła ? Nikt nie musi ci ustępować bo akurat jesteś w ciąży. Ludzie są chorzy na różne choroby niewidoczne (młodzi mężczyźni też), faceci wracają po 12 godz fizycznej pracy a ty postać 10 min nie możesz ?!!! Dobrze, że nie jeżdżę autobusem i nie muszę uczestniczyć w tych przepychankach do miejsca !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps. wiele lat temu byłam gdzieś ze znajomą. Kłóciła się mądrala z babką tak jak ty. Potem zobaczyła, że babka nie ma nogi i było jej strasznie wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Rozalinda ale ja wczesniej sie zapytalam czy ona jest w ciazy albo czy jest na cos chora skoro odpowiedziala ze nie wiec ja poprosilam o ustapienie miejsca ,a jezeli juz to nie mam pretensji do calego swiata.A auta sobie nie kupie bo najnormalniej mnie na niego nie stac:P.A troche kultury nikomu jeszcze nie zaszkodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ciaza to choroba
a ciaza to choroba???? nie wiedzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto powiedzial ze ciaza to choroba? ja sie pytalam dziewczyny ktora nie chciala ustapic miejsca czy nie ustepuje bo albo jest w ciazy czy moze dlatego ze jest chora. Widze ze ktos tu ma problemy ze zrozumieniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sublokatorka___
przeczytalam prawie caly topik i jestem w szoku ze mozecie tak pisac!!! uwazam ze kobiecie wciazy jak najbardziej naleza sie przywileje!!!!!!!!! kurcze wy naprawde nie wiecie chyba jak to jest stac nawet tylko glupiej kolejce 10 min bedac w zaawansowanej ciazy!!!! albo jestescie tak ograniczone albo głupie!!!!!!!! mowicie ze to to samo jak ktos ma katar i jest wraca od lekarza a przeciez kobieta w ciazy nie jest odpowiedzialna tylko za siebie ale rowniez za dziecko ktore w sobie nosi!!!!! babsztyle ktore pisza ze nic sie nie nalezy ciezarnej to albo nie moga miec dzieci i sa zawistne i zazdrosne albo poprostu niemacie z kim i zycze wam tego ze jak juz bedziecie w ciazy to tez nikt nigdy wam nie ustapi i zobaczymy jak sie bedziecie wtedy czuc!!!!!!!!!! i co bedziecie mowic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie podam nicka llll-
Chamstwa nie zwalczysz,proponuje nie udzielanie się w tym temacie.Cham chamem pozostanie.Burakom nie wytłumaczysz zadnymi normalnymi argumentami,ze pewne rzeczy są po prostu oczywiste,jak wlasnie np.przywileje dla kobiet cięzarnych.Naprawde szkoda prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×