Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość Chyba zaczne prosic kazdego me
Bo kobiety sa za rownouprawnieniem wtedy, kiedyim wygodnie. Choc nie wszystkie, np. nie ja. Bo do mieszkania faceta bardzo chetnie sie wprowadzi, rownie ochoczo wyda jego pieniadze, twierdzac, ze to facet powinien zarabiac na rodzine. Ale kiedy chodzi o inne sprawy, to poglady nagle sie uelastyczniaja. Ale to juz inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam czytam i sie dziwie
Tez tak mysle ze postawa roszczeniowa na nic sie nie przyda, wiecej pokory. A pokorne ciele dwie matki wyssie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bym, bardzo chętnie zobaczyła na własne oczy PRZEPIS, który mówi o tym, że te które mają w brzuchu dzieciaka mają jakieś szczególne prawa. I nie mówię tu o głupich wywieszkach na poczcie, czy w biedronie, ale o przepisie. Coś na wzór tego co Anna Maria Wesołowska mówi ;) A ja częściej przepuszczę osóbkę z nogą w gipsie (bo nie złamała jej specjalnie), czy skacowanego nastolatka/kę (wiedział/a na co się pisze, ale nie dopomina się swoich 'praw' z głupim wyrazem twarzy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bym, bardzo chętnie zobaczyła na własne oczy PRZEPIS, który mówi o tym, że te które mają w brzuchu dzieciaka mają jakieś szczególne prawa. I nie mówię tu o głupich wywieszkach na poczcie, czy w biedronie, ale o przepisie. Coś na wzór tego co Anna Maria Wesołowska mówi ;) A ja częściej przepuszczę osóbkę z nogą w gipsie (bo nie złamała jej specjalnie), czy skacowanego nastolatka/kę (wiedział/a na co się pisze, ale nie dopomina się swoich 'praw' z głupim wyrazem twarzy* ) *- to o twarzy było wypowiedzią ironiczną więc uprzejmie proszę o nie wyzywanie mnie od szczeniar i gówniar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś pytał co mi się takiego stanie jak przepuszczę ciężarna albo ustąpie jej miejsca. Po namyśle doszedłem do wniosku że nic mi się nie stanie. Ale rónież nic mi się nie stanie jak jej nie przepuszczę :P No i nie przepuszczę bo niby po co? I nie dlatego że chce komuś zrobioć na złośc czy przykrość - ja poprostu bardzo nie lubie stac i dlaczego mam sie na to skazywać skoro zapłaciłem za bilet? Jaki to dla mnie interes? Albo market, zostawiam w chuj pieniędzy przy kasie i jeszcze mam innym ustępować? Mam się sam skazywać na dłuższe stanie za "dziękuję"? No chyba to jakies żarty są ":D Żebym miał jakis upust za to to jasne ale tak za nic? A co ja nie mam co w domu robić tylko stać w kolejce i ustępować innym? Ja nie wiem ale na całym Świecie i w każdej instytucji jest tak że jak ktoś chce być ekstra traktowany to za to dodatkowo płaci. Jak ktoś chce mieć zagwarantowane miejsce siedzące albo szybkie przejście przez kase to niech za to płaci ekstra. Ja nie będe płacił za bilet i potem ustępował komuś innemu miejsce za które płace tyle samo co on. Zawsze możecie sobie iść na pętlę - tam na bank będziecie mieli siedzące miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche to offtopic, ale co tam ;-) "jeszcze jedno- im wiecej krzyczy sie na temat PRAW jakiejkolwiek grupy spolecznej-tym wiekszy wywoluje to skutek przeciwny. nie tylko kobiety ciezarne ,ale tez zydzi,czarni,mniejszosci narodowe..itd" - ja bym powiedziala ze tym bardziej bulwersuja sie ci najmniej przekonani. W niektorych sytuacjach - w przypadku mniejszosci - walka i glosny krzyk jest konieczny np. w przypadku innych religii w mocno skatolizowanym kraju. I w tym kontekscie nie zgadzam sie z Twoja wypowiedzia. "najwieksza krzywde kobietom wyrzadzaja same kobiety-feministki!"- niekoniecznie, natomisat feministkji maja te wade ze uzurpuja sobie prawa do mowienia/zabierania glosu w imieniu wszystkich kobiet co jest absurdalne. ale wielu politykow wykazuja taka sama skolonnosc "a skoro tak to i w autobusie w czasach kiedy nie bylo tych babochlopow (feministek) kobiety byly nadwyraz szanowane i wrecz noszone na rekach przez mezczyzn i taka jest prawda" - byc moze ;-) natomiast feministki -babochlopami??? tak mowia zwykle zakompleksieni mezczyzni ;-) aha, ja nie jestem feministka i ogolnie nie lubie sie zrzeszac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fbhjnvs
twoja ciąża twój problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczepiam się do wypowiedzi ROR (Samą mnie to nieco dziwi). Rozczuliło mnie stwierdzenie Antychrysta o 'skutku przeciwnym'. Naprawdę uważasz, kolego, że murzyni mają teraz gorzej, niż kiedy byli uważani za niższy gatunek? Że kobietom było lepiej w roli własności mężczyzn? Jakie to urocze. To ja już wolę postać z brzuchem w tym tramwaju 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fbhjnvs
miałyście zachcianke w postaci ciąży ( tak tak ciąża to kaprys a nie przymus) To teraz stójcie w tramwajach. Nikt nie będzie ponosił konsekwencji waszego ruchania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te verde - naprawde sie podczepiasz ?;-) przeciez ja mam opinie osoby nienawidzacej ciezarnych kobiet, co i rusz plujacych na nie jadem i rzucajaca im klody pod nogi ;-) hahahahah ale ogoolnie to racja - wieksze sa zdobycze, nawet jesli sie cos utracilo. wszystko sprowadza sie do bilansu zyskow i strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gili gili gili
Ja tam nie rozumiem tego ustępowania. Przecież nawet dziesięcioletnie dziecko wie czym jest ciąża i jak kobieta w tym stanie cierpi. Jeżeli dorosła baba zachodzi w ciąże to chyba wie jakie sa tego konsekwencje i dlatego nie rozumiem tego waszego warczenia o miejsca siedzące czy ustępowanie w kolejkach. Trzeba było nie zachodzić a nie teraz jęczec innym nad glową. . . Wiedziałaś jedna z drugą co robisz więc teraz nie karaj innych za swoje ciązowe fanaberie. Ja nie wiem skąd ogólna opinia że ciąza to obowiązek - gówno prawda ciąza to kaprycho i można bez niej żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbmmmm
tez tak uwazam chce sie ruchac i dzieci to nie ma co liczyc na jakies specjalne przywileje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam teraz czasu zeby wyjasnic o co mi chodzi-a widze ze to trudne do zalapania dla kilu osob :P wieczorem chetnie wyjasnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz mowilam ale chyba nikt
tego nie przeczytal.nie kazda kobieta moze byc w ciazy ale kazda z was drogie panie stanie sie kiedys trzesaca sie staruszka lujb w wyniku wypadku osoba na wozku inwalidzkim lub o kulach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nie mam teraz czasu zeby wyjasnic o co mi chodzi-a widze ze to trudne do zalapania dla kilu osob wieczorem chetnie wyjasnie " wieczorem Moj Drogi to sa przyjemniejsze sprawy nie Twoje wyjasnienia, z calym szacunkiem ;-) to co napisales nie ejst trudne do zalapania - wprost przeciwnie - to jest bardzo schematyczne ;-) a tlumacz sie tylko winni ;-) tak wiec czekam w napieciu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim odpowiem RORCE.. to szybka pilka do verdety. ""Naprawdę uważasz, kolego, że murzyni mają teraz gorzej, niż kiedy byli uważani za niższy gatunek?"" malo mnie interesuje jak maja murzyni-problem raczej bardziej lezy w tym jak czarni sa postrzegani przez bialych.dzieki zniesieniu segregacji rasowej wiekszosci murzynom uderzyla woda sodowa do glowy,stali sie strasznie agresywni w stosunku do bialych,KKK w stanach nie powstalo ot tak dla zabicia czasu..i ze bialasom sie nudzilo,byly ku temu powody.w obecnej chwili w stanach,angli i rpa panuje rasizm i to jeszcze gorszy niz byl-tyle ze w stosunku do bialych.sprobuj zwrocic uwage czarnuchowi-chocbys miala 100% racji :P:D skutek tego jest taki ze biali siedza cicho ale jeszcze bardziej nienawidza czanych. i to jest fakt ktorego nie zmienisz pierdzieleniem o sprawiedliwosci spolecznej . a kwestia "nizszego gatunku"-czy uwazasz ze rasa biala i rasa czarna sa sobie rowne?? jesli tak uwazasz to jestes smieszna :D:D:D czarni sa od nas niezaprzeczalnie lepsi w sporcie,muzyce,tancu-my zas miazdzymy ich w kwesti uzywania muzgu.i tego tez nie podwazysz. "Że kobietom było lepiej w roli własności mężczyzn? " kto powiedzial ze kobiety byly wlasnoscia mezczyzn? moze myslimy o calkiem innych kulturach...jesli tak to owszem-do dzis np.w islamie kobieta jest wlasnoscia mezczyzny...i one wcale nie chca tego zmieniac :P:P (widac dobrze sie z tym czuja) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że dyskusja dalej się toczy ja dalej bede przy swoim zdaniu wystarczy miec troszkę kultury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak mówisz
tala, dodaj, ze ta kultura powinna obowiązywać w dwie strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że tak ale jak powiedziałam wcześniej nikt nie reaguje na słowo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że tak ale niestety nikt teraz nie reaguje na słowo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak mówisz
nikt? kompletnie nikt nie reaguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem zdarzają się wyjątki ale naprawdę jest ich bardzo mało wystarczy wejśc do autobusu ile osób odstąpi miejsce osobie starszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba zaczne prosic kazdego me
tala "owszem zdarzają się wyjątki ale naprawdę jest ich bardzo mało wystarczy wejśc do autobusu ile osób odstąpi miejsce osobie starszej?" - ale po slowie "prosze" czy w ogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..bo jeśli "ogólnie", to nic to nie oznacza, bo każdy ma prawo źle się czuć, mieć zwichniętą kostkę, bolący brzuch, migrenę, nudności, chorobę lokomocyjną, chory kręgosłup. Jeśli komuś zalezy na tym, by usiąść to poprosi.. cż, przykro mi ale zwyczajnie nie wierzę, że WIĘKSZOŚĆ nie reaguje na słowo "proszę". Powiedziałabym prędzej, że większośc tego słowa nie używa, tylko im się wydaje, że SIĘ należy "bo tak". A figa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak mówisz
nie wiem ile osób ustąpi bo nie notuję ale też nie spotkałam się by wszyscy masowo nie ustępowali. Starsze osoby to już materiał na inny topik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga kolezanko Rurkeczko,nie pochlebiaj sobie zbytnio :P gotowanie wody powoduje jej wrzenie i parowanie-cholera, jakie to schematyczne :D :D :D i jakos tego faktu nie kwestionujesz :P:P no coz -nie ma ludzi doskonalych :) a wracajac do antyreakcji.. o czarnych juz napisalem,wiec teraz zydzi.co hitler z nimi robil przypominac nie trzeba,ale jest teraz kwestia "antysemityzmu",czy wiesz kogo zydzi uwazaja za najwiekszych antysemitow na swiecie? nie niemcow od ktorych najwiecej wycierpieli-tylko nas polakow-jakos bardzo latwo zapomnieli ze to wlasnie na terenach polskich zyli najdluzej (ciekawe z jakiego powodu?) moze tu bylo im najgorzej :D:D czy wiesz ze domagaja sie od naszego panstwa tzw.odszkodowan wojennych i to w wysokosci przekraczajacej nasz roczny budzet? ja pytam -z jakiej racji? i czy w takich okolicznosciach ciagle mowienie ze IM sie nalezy,ze nie wolno o nich mowic "Ty zydzie" (a niby dlaczego? czy Ty polaku,Ty wlochu itd jest obrazliwe? i czy to jest klamstwo? ) czy takie zachowania nie budza odrazy i nienawisci? i poteguja antysemityzm? mniejszosci narodowe-wyobraz sobie ze osiedlasz sie w kraju w ktorym jestes mniejszoscia-z jakej racji wiekszosc bedaca tubylcami ma np. uczyc sie twojego jezyka? ma stosowac sie do twoich zasad moralnych,obchodzic twoje swieta,przyjmowac twoje nawyki itd.?? jesli to Ty postanowilas zmienic kraj to jest to twoj zasrany obowiazek przystosowac sie do nowej sytuacji,a nie narzucac pozostalym swoich roszczen. mniejszosci religijne ja np. jestem w takiej mniejszosci-jestem niewierzacy ale czy mam z tego powodu jakies roszczenia? nie!czy zyje mi sie gorzej? NIE,czy czuje sie przesladowany-NIE, co wiecej wali mnie to czy moi sasiedzi wierza czy nie-jest to ich prywatna sprawa.przeszkadza mi natomiast jak ktos chce mnie na sile zewangelizowac-to jest juz wchodzenie z brudnymi lapami w moje prywatne zycie. inna mniejszosc- pedaly-czy jest jakis powod do tego zeby uzadzac manifestacje publiczne? ja nie widze..co wiecej moi bliscy znajomi homo-sa tak samo obuzeni tym co robia publicznie "homosie"-oni tak samo jak feministki-podcinaja galezie na ktorych siedza-ja pytam po co? chyba tylko po to zeby wzbudzic jak najwieksza homofobie. wszystkie te dzialania -ukierunkowane podobno w slusznej sprawie poteguja tylko wrogosc-do zydow do czarnych,homosi,innych religii. obecnie na swiecie jeszcze nigdy nie bylo takiego antysemityzmu od czasow wojny jak jest obecnie-a dzieki komu-dzieki samym zydom-bo ciagle im malo,wszedzie i zawsze czegos sie domagaja i glosno o tym krzycza...tak jest- wcale nie musi to sie wam podobac,nie musicie sie z tym zgadzac..to sa po prostu fakty...tak jak 2+2=4 cholera znowu schemat :P:D:D czy teraz dotarlo?? czy jeszcze zbyt trudne-bo zbyt proste :D mam nadzieje ze wieczor byl udany i oczekiwanie na moj post nie zaklucilo "przyjemniejszych" wieczornych zajec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie-"prosze" z milym usmiechem dziala cuda. nie wierze ze nie.choc jak trafi sie knor nie wychowany to i pala go nie przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba zaczne prosic kazdego me
ngLka - dokladnie, wlasnie to mialam na mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antychryst - po czesci masz racje, ale tylko po czesci - poza tym to offtopic;-) Generalnie zauwazylam tendecje, ze ludzie w polsce nie lubia/boja sie nazywac rzeczy po imieniu: zarowno nacje jak np. Żyd jak i tez slowa zwiazane z seksem. Podama na przykladzie - na jdnym z topicow o wspolzyciu/antykoncepcji uzylam zwrotu stosunek waginalny/analny i zostalam skrzyczana ze jestem wulgarna;-) To samo na tym topicu - gdy uzylam zwrocilam uwage na nieporawne uzywanie slowa "brzuszek" w odniesieniu do ciezarnych (zdrobnienie sugeruje ze cos jest mniejsze niz zazwyczaj - a jest dokladnie odwrotnie;-) to ktos napisal ze nie nawidze ciezarnych i mam obsesje;-) uzylam nawet bardziej precyzyjnego zwrotu - mianowicie ciezarne nie tyle maja powiekszone brzuchy, co wlasnie macice. najwyraznoiej niektore ciezarne maja problem z odniesieniem sie do wlasnej macicy, ciekawe dlaczego ? ;-) "ja np. jestem w takiej mniejszosci-jestem niewierzacy ale czy mam z tego powodu jakies roszczenia? nie!czy zyje mi sie gorzej? NIE,czy czuje sie przesladowany-NIE, co wiecej wali mnie to czy moi sasiedzi wierza czy nie-jest to ich prywatna sprawa.przeszkadza mi natomiast jak ktos chce mnie na sile zewangelizowac-to jest juz wchodzenie z brudnymi lapami w moje prywatne zycie" tu sie w ogole nie zgodze. Zyje mi i mi podobnym osobom tutaj znacznie gorzej - przede wszystkim dlatego ze sa powszechnie lamane prawa kt gwarantuje mi konstytucja (roznowsc wyznania) i niestety istnieje ku temu przyzwolenie spoleczne;/ zaczne od malych rzeczy - typu spiewy wychwalajace jakiegos pana ;-) pod moim oknem a konczac na ostatecznym ksztalcie ustawy o aborcji (na kt wplyw mialo lobby katolickie - ale niestety to demokracja). Nie chce byc zmuszana do przestrzegania rytualow jakiejs tam religii a ciagle jestem. Pomimo ze mieszkam na strzezonym osiedlu gdzie utrudnia sie dostep dla akwizytorow - sutannik katolicki jest wpuszczany i jakby bylo tego malo - zamiast isc do tego z kim sie umowil to nachodzi m.in. mnie w domu ! czy ja chodze po innych domach i wyluszczam ludziom swoje poglady albo chociaz probuje? ;-) ofkors to tylko wycinek roznych zachowan kt niestety doswiadczam, a wymieniac moglabym bez konca - ale to juz offtopic;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×