Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość Do eraser
To że tobie akurat się nic nie stało to nie znaczy że komuś innemu się nie stanie:) ciąża ciąży nie równa, miałaś szczęście ale napewno mogłoby tu napisać wiele kobiet które upadły i poroniły, więc nie generalizuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a generalizowanie ze osobie
NIE w ciazy nic sie nie stanie, jest normalne? Tak jak napisane - ciaza ciazy nierowna, tak samo czlowiek czlowiekowi, choroba chorobie itd., samopoczucie - samopoczuciu, bol - bolowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie widzisz
różnicy miedzy realnym zagrozeniem a jedynie gorszym samopoczuciem bo ktos jedzie z pracy i sie zmeczyl ale tak naprawde nie grozi mu to tragedia jak postoi no to ci wspolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a generalizowanie ze osobie
A dlaczego generalizujesz, ze swiat dzieli sie na: 1) ciezarne 2) zdrowi wracajacy z pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a generalizowanie ze osobie
i raczej wspolczuje tobie, skoro tak widzisz schemat swiata:O tylko ciezarne, ktore sa zagrozone i cala reszta swiata, ktoremu "nic sie nie stanie jak postoi" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehe........
13:12 [zgłoś do usunięcia] jak nie widzisz różnicy miedzy realnym zagrozeniem a jedynie gorszym samopoczuciem bo ktos jedzie z pracy i sie zmeczyl ale tak naprawde nie grozi mu to tragedia jak postoi no to ci wspolczuje No zaraz, zaraz...jak wracam z pracy i upadne i np: zlamie reke czy noge to dla mnie jest to tragedia! :D No sorry ale ja musze dbac o siebie i o swoje narodzone juz dzieci, miedzy innymi zarabiajac pieniadze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bólik główki to naprawde
pryszcz w porownaniu do tego jak sie czuje kobieta w ciąży ale jak sie jest ograniczonym to sie tego nie rozumie i koniec tematu. pozdrawiam wszystkie ograniczone i wygodnickie istoty i zycze im aby nikt im jak juz beda w ciazy nie ustapil, a wtedy poczuja na wlasnej skorze jak to milo byc w ciazy i we wrogim otoczeniu, ktore jest wrogie bo jest,bo nie chce byc lepsze, bo czlowiek czlowiekowi wilkiem i popiera taka postawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co za pokolenie
Zal mi Waszych Rodzicow.Nie poradzili sobie z Waszym wychowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wdh2wdpwe
ale mój bólik główki jest dla mnie ważniejszy i gówno mnie obchodzi twoja ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie genralizuje
same tu pisalyscie o zmeczonych wracajacych z pracy ktorzy nie moga ruszyc tylka! poczytajcie same siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wdh2....
to wlasnie swiadczy o tobie, o twoim wychowaniu, egoizmie i w dupiemieniu zeby komus pomoc, jestes nieuprzejma, wredna osoba i tyle...kazdemu innemu nie sprawia trudnosci zadnej, po prostu automatycznie bezinteresownie ustepuje osobom ktore tego potrzebuja bardziej, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wdh2wdpwe
skoro boli mnie głowa, to dlaczego mam ustępować? moja wygoda jest dla mnie najważniejsza, a nie obce dziecko. taki instynkt samozachowawczy. co cały kraj ma dbać o te ciężarne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam że ciąża to nie choroba i trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie rozpychac się łokciami bez potrzeby.. owszem zdarzają sie wyjątki.. ja np mam silne wymioty i mdłości i będąc w przychodni na pobraniu krwi chciałam wejść bez kolejki gdyż wiedziałam że jak postoje 5 minut dłużej w kolejce to zwymiotuje na posadzkę.. na drzwiach była wielka kartka z napisem: ciężarne bez kolejki przeprosiłam i poprosiłam o przepuszczenie mnie - niestety nikt sie nie zgodził.. próbowała tłumaczyć że rozumiem że każdy tam czeka i że każdy jest chory bo zdrowi rzadko przychodzą pobierać krew.. więc zakładając że są chorzy nie powinni czekać i narażać sie na cierpienie.. nie musiałam tłumaczyć że mam silne wymioty bo dostałam odruchu pod drzwiami i sami widzieli niestety musiałam swoje odstać i to ze trzy razy bo ilekroć biegłam do WC zwymiotować wracałam na koniec kolejki.. (nie było opcji : "jakby co stoje za pania")... masakra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgadahdhhhad
a co mnie cudza ciąża? Chciała być to niech teraz stoi - jej wybór. Byłem , ostatnio z dziewczyną u lekarza i ciężarna się chciała wepchnąć bo się źłe czuła. Nosz kurwa przecież gdyby moja dziewczyna się czuła dobrze to by do lekarza ne szła . . . Nie wiem ale ciężarne chyba myślą że inni to do lekarza tak sobie przychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestescie stuknięci
co innego czuc sie samemu zle a co innego czuc sie zle jak sie ma w brzuchu dziecko, to nie to samo, nigdy nie czulam takiego strachu w ciazy z powodu zlego samopoczucia jak kiedy bylam sama ze soba, wiedzialam ze przeciez nie umre, nic mi sie wielkiego nie stanie,a teraz nie wiem czy nie poronie!!! juz raz mi sie to zdarzylo, jak mozna nie widziec roznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po coś ten wielki napis
TAM BYŁ PRAWDA? WIEC WIDAC COS JEST NA RZECZY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamka010101011
To jest nie do pomyślenia ! Ja jestem w 5miesiącu i wiem jak to jest ! Po 5 minutowym staniu plecy tak mocno bolą, nogi są opuchnięte, ciężarna może szybciej zemdleć, więc to tak trudno takiej osobie ustąpić miejsca w autobusie żeby uniknąć późniejszych problemów z wynoszeniem ów kobiety i dzwonieniem po karetkę ?! Wielu z was mówi, że cięzarne mają takie fanaberie, żeby ustępowano im miejsca, że moga sobie postać, że nie mają większej ilości praw - a gdzie kultura innych ?! Trochę szacunku dla nas !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamka010101011
A i dodam jeszcze, że jest wiele przypadków w którym ludzie zmuszają ciężarną do dłuższego stania i wgl, co jest przyczynami póxniejszych problemów z ciążą. Sama musiałam stać w autobusie, kolejkach a teraz mam poronienie zagrażające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja
estescie stuknięci co innego czuc sie samemu zle a co innego czuc sie zle jak sie ma w brzuchu dziecko, to nie to samo, nigdy nie czulam takiego strachu w ciazy z powodu zlego samopoczucia jak kiedy bylam sama ze soba, wiedzialam ze przeciez nie umre, nic mi sie wielkiego nie stanie,a teraz nie wiem czy nie poronie!!! juz raz mi sie to zdarzylo, jak mozna nie widziec roznicy AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgadahdhhhad
trudno takiej osobie ustąpić miejsca w autobusie żeby uniknąć późniejszych problemów z wynoszeniem ów kobiety i dzwonieniem po karetkę ?! myśłisz, że bym kiwnął palcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamka popieram
"na drzwiach była wielka kartka z napisem: ciężarne bez kolejki" więc ci ludzie w kolejcie nie umieja czytac? jakim prawem nie przepuscili ciezarnej wymiotujacej?? to sie nazywa chamstwo no niestety, nazywajmy rzeczy po imieniu, kazdy normalny czlowiek nie moze patrzec jak drugi sie meczy a jak moze to ma cos z glową!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgadahdhhhad
to wszystko wina telewizji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fgadahdhhhad
jak mozna byc chamem i jeszcze sie tym szczycic?:) toż to szczyt głupoty:) lepiej sie juz nie przyznawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a generalizowanie ze osobie
to ja juz nic nie rozumiem. krzyczycie o prawa, ktorych naprawde nie ma, a jak gdzies jest to ustanowione, jak tam kartka, to nie umeicie po prostu wejsc. skoro w tej przychodni tak jest, jak piszesz, to sie mowi, a nie pyta: jestem w ciazy, tu jest kartka i teraz wchodze. wy tylko byscie chcialy, zeby kazdy nad wami latal, a same o siebie nie umeicie sie zatroszczyc? jest kartka, to w tym przypadku masz prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamki zerojedynkowej
a jak na tym przystanktu autobusowym przyjdzie Ci czekac na autobus i stac nie daj Boze dluzej niz 5 minut, to co zrobisz? Zle sie czujesz, to nie urzadzaj se tournee po calym miescie autobusem, tylko siedz w domu, prosta sprawa. I nie wykrzykuj, ze tylko Tobie moze cos zlego sie stac w autobusie, jak bedziesz stala, bo KAZDY jest narazony na upadek/uderzenie sie o barierke, a nie tylko ciezarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja
tylko ze jak osoba nie w ciąży uderzy sie o barierke to nic sie najprawdopodobniej nie stanie...a jak cieżarna uderzy brzuchem to dziecko może umrzeć..Taka jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a generalizowanie ze osobie
najprawdopodobniej? jestes jasnowidzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do to i ja
To czemu ciezarne płacą tylko za jeden bilet jak wg Ciebie jadą dwie osoby? A jeżeli ja ustąpie ciezarnej autobus stanie ja polece na barierke tak niefortunnie ze np. uszkodze sobie śledzione to mam być dumna z mojego poświęcenia?! Dla mnie ciezarna nie ma większych praw niż np. zmęczony 8-godzinną pracą robotnik budowlany co jedzie do domu by moc zjeść obiad na który ciężko zapracowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamka010101011
Nie urządzam sobie tournee po mieście , oczywiście musiałaś być taka cyniczna, nie zważając na to, że pewne sprawy tak jak lekarz, czy szkoła same się nie załatwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja
nie jasnowidzem nie jestem ... taka prawda, najprawdopodobniej skonczy se na siniakach a moze i na niczym... zeby stalo sie cos powazniejszego to trzebaby miec pecha :P a dziecku stać się naprawde może krzywda... nie wiem jak można być tak nie wrażliwym, naprawdę tego nie rozumiem.... zresztą ja sie powtórzę... ciąża to nie choroba, i jesli przebiega prawidłowo, nie ma żadnych negatywnych skutków - to ok... Ja w pierwszej ciąży czułam sie super, stałam w tramwaju, i nigdy nie prosiłm nikogo o ustąpienie miejsca - nawet gdy miałam mdłosci czy zawroty... Ale wiedzialam że z moim dzieckiem jest Ok i nic mu nie grozi... Nie korzystałam nawet gdy ktoś ustępował mimiejsca... W kolejkach w sklepie tez stałam, ba nawet nigdy nie korzystalam z kasy pierwszenstwa ... dopiero jak córka sie urodzila a kolejka byla jak stad do honolulu a młoda wyła ..... Ale teraz jestem drugi ( a wlasciwie trzeci raz w ciaży ale razporoniłam ) raz w ciąży ... ZAGROŻONEJ ... co rusz mam "rewelacje" w zwiazku z tym... siedzę w domu, nie chodzępo sklepach, całe szczeście że mam bliziutko lekarza , wiec nie musze jeździć tramwajami ............ ale nie każdy ma ten luksus i kobiety rownież dojeżdzaja do swoich placówek ......... To co ? mają iść na piechotę wiele kilometrów ?? I tym samym narazić sie na poronienie ??? Bo jacyś nieczuli ludzie nie rozumieją albo nie chcą zrozumieć istoty sprawy ???? Wiecie dla mnie brak słow na to co tu czytam ... tępota króluje w społeczeństwie.... Życzę w takim rAZIE wszystkim tym osobom takich ciąży jaką ja mam, pełną problemów ..,. a Panom tez . bo tez tu sie udzielają.... zeby patrzyli jak ich żony, partnerki zadręczają sie i cierpią z tego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×