Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysz.

budowa domu

Polecane posty

Witam, chciałabym porozmawiać z osobami które budowały, budują lub zamierzają budować dom. Ile was to kosztowało jak duże są wasze domy etc... Ja jestem zmężem na etapie wyboru projektu. piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki alejak wchodze to pisze że nie można odnaleźć strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiaaaaaaaaaaaa
MA BYC w adresie http://www.murator.com.pl/forum/ moze wpisz recznie...elub w GOOGLE.COM wpisz "murator forum" wyswietli jako pierwsza strone :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100 metrowy dom
Na taki 100 m nie decyduj sie jesli nie masz 200.000 zł. Aha i nie będą za to adne luksusy. POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanka domu
a ja z innej beczki nie za duzo ziemi dookola latem jest usranie z koszeniem, zwlaszcza teraz w maju - koszenie dwa razy w tygodniu, przy 15 arach trawnika (1500 m2) jedno koszenie = 5 h Szkoda zycia 1000 m wystarczy az nadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki że piszecie!! mamy juz 130 tyś a budowę rozpoczynamy za dwa lata i nie chcemy żadnych luksusów. chcemy po prostu być osobno bez rodziców. Planujemy się wprowadzić jak będzie skończona jedna łazienka i kuchnia i podłogi w pokojach. A co do koszenia:)) Cóż, mamy działkę 3,5 ha. Do obkoszenia jakieś 1,5 ha od 8 lat sie kosi. Tata i mój mężulek robią to z przyjemnością. Że niby to dla nich rekreacja. Ja nie lubie, ale dobrze że oni mają takie podejście, przynajmniej mam traweczką peiękną:) Planujemy właśnie 100 m2 bez garażu bo garaż juz mamy wolnostojący. Myślicie że przy takich osczędnościach o jakich pisałam wyzej warto budować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a my....
zbudowaliśmy domek - powierzchnia całkowita 278 m2 - za ok. 150 tys. (łącznie z zakupem dizałki - 1000 m2). wystarczyło no wszystko - bez wielkich luksusów co prawda - z tym że wszystko, absolutnie wszystko zrobiliśmy sami - z pomocą teścia - budowlańca - od fundamentów po dachówkę, tynki, instalacje, płytki, panele itd. pozdrawiam i życzę wytrwałości i cierpliwosci podczas budowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jan_
Oczywiście, wszystko zależy od ilości prac jakie sami możecie i zechcecie wykonac przy budowie domu. Jeżeli mąż pojawi się na budowie zawsze w krawacie, to wymieniona kwota może być za mała. Jęsli zaś zakaszecie rękawy, to jeszcze zostanie na meble. Najdroższe jest wykonanie w każdym domku piwnicy i dachu. Najtańszy jest zwykły dach dwuspadowy. A zieleń wokół domu zawsze nadaje mu uroku, zwłaszcza gdy jako kobieta posadzisz tam nieco kwiatów, mąż przygotuje miejsce na grila, wykopie oczko wodne itd. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie polecam bawić się w podpiwniczanie domu, to tylko niepotrzebne koszty, które jak pokazuje późniejsze życie wcale nie takie małe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kangurek1
Na początek "wybadać" teren na jakim ma być dom, podpiwniczenie rzeczywiście nie potrzebne, szkoda nóg na schody, za to pomysleć coś o części gospodarczej. Oprócz trawnika można zasadzić mnustwo innych roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaś
wybudowalismy dom 300 metrów, budowa zakończona 2 lata temu, koszty 650 tys z umeblowaniem , dom w połowie intyligentny, działka 100 metrów koszt 55 tys,basen 7x7 koszt 20tys, drugi raz bym nie budowała szkoda mi na to nerwów ale teraz jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dom w połowie intyligentny
A TY?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśś
przestań nawet nie wiesz co to znaczy!!!szkoda mi Ciebie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeesesesesesee
a co to znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaś
Dom inteligentny to nic innego jak dom w pełni zautomatyzowany.Wszystie instalacje (elektryczna, telewizyjna alarmowa, telefoniczna, komputerowa, sterująca ogrzewaniem, wentylacja, oświetlenie zewnętrzne, nawadnianiem ogrodu itd )współgrają ze sobą.Po wyjściu z domu nie musze się martwić czy nie zapomniałam pozamykać okien badź nie wyłaczyłam zelazka,wychodzac i kodując dom on zachowuje zaprogramowane ustawienia.Zamyka rolety zewnętrzne odcina prad w gniazdkach światła które nie zostały zgaszone wyłaczają sie.A wszystko to co dzieje się w ogrodziei dookoła domu mogę zobaczyć z kamer przemysłowych na monitorze w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój znajomy ma w domu też
oświetlenie na "klaśnięcie" czyli wchodzi do dmu, klaszcze w rączki i zapala się światło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pukalitos
Bez 300 tys nie zaczynaj. ALbo zacnij i zacznij też chodzić do psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz zamówić bezpłatny katalog domów na stromie www.domywstylu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój dom
jest mały , ma piwnice parter, i mieszkalne poddasze. 8,5 m na 8,5 m działka 450mkw . teraz będziemy robić łazienkę. I już nie mogę się doczekać kiedy będę tam mieszkać. Będzie taras zieleń miejsce na grilla . Fajnie jest mieć własny dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak bedziesz szukac elementow do aranzacji wnetarz to zajrzyj tu www.swiatly.com.pl/oferta/ duzo ładnych lamp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto tez miec dobry namiar na betoniarnie, w koncu fundamenty to podstawa ;) Warto zajrzec na http://www.contractor.com.pl/ , maja ogromy wybór róznego rodzaju betonu., na pewno sie cos wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie już prawie koniec. Została jedynie instalacja alarmowa. Zdecydowałam się na usługi firmy mprmonitoring.pl, bo znajomy zachwalał, że wszystko na czas, porady, przystępna cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w sumie dopiero poczatek całej przygody, jeśli chodzi o wykańczanie domu. Przed samymi świętami ekipa z http://www.abud-dach.eu/ zakończyła robienie dachu. Już po nowym roku będą okna, i zacznie się zabawa w wykończeniówkę. Mam nadzieję,że już następne święta będą w nowym domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypadaloby zaczac od ogarniecia dzialki, a potem od wykopania fundamentow ;-) Sami kilka lat temu uznalismy, ze jednak budowa domu to bardziej skomplikowane zajecie niz sie nam wydawalo, ale na szczescie udalo nam sie troche poszperac w internecie i wykopac stamtad (doslownie!) firme, ktora zawodowo zajmuje sie kopaniem. Wawix ogarnal nam wlasciwie wszystkie wykopy - pod fundamenty, ogrodzenie, wod-kan, reszte mediow, wiec potem moglismy juz ruszyc z kopyta ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zleciłam budowę własnego domku firmie budowlanej Walczak i muszę przyznać, że wywiązali się ze swojego zadania w stu procentach. Zbudowali mi przepiękny dom. Jeśli ktoś z was chce wybudować w pełni bezpieczny domek to polecam - http://firmabudowlanawalczak.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra ekipa budowlana to podstawa jesli chodzi o budowę domu. Warto zwrócić uwagę czy jest profesjonalnie przygotowana do pracy, czy posaida odzież ochronną (http://odziezroboczalublin.pl/), kaski, rękawice, itd To jest naprawdę bardzo ważny aspekt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, dokladnie, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marianna414
Jeszcze na etapie projektowania czy budowy domu warto zainteresować się automatyką domową, czujnikami ruchu itd. Więcej na ten temat możesz przeczytać np. tutaj http://samorzadue.pl/nowoczesne-rozwiazania-dla-twojego-domu/ . Uważam że warto zastanowić się nada takim projektem bardzo poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×