Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Toja 123

ŚLUB CYWILNY- TYLKO...

Polecane posty

Gość stara panna młoda
mnie maz wybieral sukienke dzien przed slubem, ja chcialam zwykla, prosta, letnia, on mi wybra "sylwestrowa" gorset+dluga, marszczona spodnica, kolor miedziano fioletowy, nawet nie umiem dobrze okreslic. chcialam isc skromnie, ale zrobilam jak on chcial i sie ciesze:) kobietki, nie przejmujie sie konwenansami, to wasz dzien i wy macie czuc sie wyjatkowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morderca
ale mozecie ominac ten problem - jak maz zabije swa stara zone, to KK da mu rogrzeszenie i bez problemu slubu wam udzieli - takze nie martw sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........
ta opcje odrzucamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saminika
czy mozna w ogole cieszyc sie ze slubu biorac tylko slub cywilny? mnie zupelnie taki slub nie cieszy. od zwykle podpisanie papierka. ale tak sie stalo , ze pokochala faceta z przeszloscia i nie widze juz innego wyjscia jak tylko takie , zeby wziac z nim slub cywilny pomimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saminika -------- ślub cywilny może cieszyć nawet bardziej niż kościelny, albo chociaż tak samo. To wszystko jest zależne od oprawy. W urzędzie, tak jak w kościele, jest przysięga, uroczyste nałożenie obrączek, różni się tylko osobą udzielającą ślubu i czasem trwania uroczystości. Po takim ślubie można wyprawić takie same wesele jak po kościelnym, bądź tylko skromną uroczystość, to zależy już tylko od świeżo \"upieczonych\" małżonków. Tak jak wcześniej pisałam, można załatwić ślub w innym miejscu niż urząd, w miejscu ważnym dla nowożeńców, np. w jakiejś pięknej okolicy czy w dworku, są różne możliwości. Trzeba tylko zapewnić urzędnikowi dojazd, opłaty się nie zmieniają. wierz mi, taki ślub też może być magiczny, trzeba tylko chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saminika
Aga_1980....ja bardzo chce byc z tym facetm. ale rownoczesnie mam swiadomosc tego , ze w obliczu Boga to zona jego jest inna. wiedzialam w co sie pakuje , wiedzialam , ze taki zwiazek nie jest latwy. rozsadna byc nie umialam. wiem , ze kochamy sie bardzo i to jest dla mnie najwazniejsze. i tak strasznie jest mi zal ,ze nie bedziemy mogli miec slubu koscielnego. a pomyslu na slub w innym miejscu poza urzedem to juz zupelnie nie mam. a wesela hucznego to wlasciwie nigdy nie chcialam. wiec przyjecie po slubie jak najbardziej mi odpowiada . tak nalozenie obraczek jest dla mnie czyms waznym. juz teraz mamy obraczki tyle , ze srebrne. jak ja go strasznie kocham. Aga_1980......dzieki, tak mi lepiej troszke po Twojej wypowiedzi , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorosłość polega na umiejętności podejmowania decyzji, jeśli zależy Ci na ślubie kościelnym a wiesz, ze Twoj mężczyzna nie może takiego wziąć to nie rozumiem po co się z nim wiążesz. Natomiast jeśli go kochasz to nie rozumiem Twojego jęczenia że to będzie tylko ślub cywilny. A w ogóle związek mężczyzny i kobiety to nie tylko uroczysta przysięga i show w kościele, ale budowanie wspólnego życia na dobre i na złe nawet jeśli to "tylko" ślub cywilny lub tzw. kocia łapa. Życzę spoważnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saminika
Aga_1980.....:) mimi2...... nie musisz mi zyczyc spowaznienia , bo powazna jestem ( choc moze nieco szalona) .uczucia sa uczuciami i trudno jest teoretyzowac na ten temat. a w praktyce to wszystko wyglada zupelnie inaczej. kocham faceta po przejsciach akceptuje ta jego przeszlosc no i wiedzac , ze to nasze uczucie jest tak silne jest mi zal , ze nie moge skladac przysiegi w kosciele. ale w tym masz chyba racje ,ze nie wazne jaka przysiega wazne , zeby trwale i szczesliwie zbudowac zwiazek.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swayy
ja tez jestem w sytuacji, gdzie nie moge wziac slubu koscielnego - ale szczerze mowiac nawet jakbym mogla to 1000 razy bym sie zastanowila..jakos na tylu slubach bylam i wcale nie uwazam, ze cywilny jest mniej uroczysty - tow szystko zalezy od przebiegu ceremoni. To od NAS zalezy jak ta uroczystosc bedzie przebiegac:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cywilny nie jest gorszy
mala_myszeczka -> A dlaczego masz problem ze strojem? Cywilny to też ślub więc dlaczego nie możesz " wskoczyć" w typowo ślubną suknię jeśli masz na to ochotę? Byłam kiedyś na weselu w rodzinie - ślub tylko cywilny, panna młoda w białej, strojnej sukni ślubnej i w welonie, potem - huczne wesele. Ślub to ślub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pa_olka
a ja mam małe do was pytanie - czy gużo gości zapraszacie na ślub cywilny i jakie później robicie przyjęcie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na ślub cywilny zaprosiliśmy tylko grono najbliższych, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwo i świadków, reszta rodziny dostała zawiadomienia o ślubie. Po uroczystości pojechaliśmy na skromne przyjęcie u nas w domu. Robiliśmy tak bo mieliśmy juz zaplanowany ślub kościelny i dopiero wtedy planowaliśmy wesele, ale też nie duże, na 45 osób. Pa_olka to już wszystko zależy od Was, jeśli chcecie to po uroczystości w urzędzie można urządzić normalne wesele w restauracji, albo zadowolić się skromnym przyjęciem w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buzina
ja ostatnio byłam na ślubie cywilnym, ale młodzi odstawili impreze, zależało im bo nie mogą wziąc kościelnego kwiaty smyczki na zywo świece i pochodnie pod urzedem urzad renesansowy sala piekna pani kierownik przejeta swoja rol abardziej niz niejeden ksiadz wszystko dogadane kolorystycznie i pieknie pasujace potem wspaniale wesele tez z kwiatami i pochodniami i masa swieczek jezeli chodzi o detale to oni prawie osiagneli perfekcje ladna pogoda na prawde.....slub cywilny jets tez wzniosly i dostojny jesli tylko sie do tego odpowienio podejdzie i mam tu glownie na mysli gosci i ich nastawienie pieknie bylo zycze tym co biora koscielny zeby mieli takie dograne detale i wszystko przemyslane bo diabel moje grogie tkwi i szczegółach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saminika
dzieki buzina za to co napisalas. ja to straszne doly lapalam, z racji tego , ze z moim ukochanym bede mogla wziac tylko slub cywilny. ale teraz nie ma to dla mnie zadnego znaczenia. kochamy sie i najwazniejsze jest dla mnie to , ze chcemy byc ze soba. jednakze chcialabym by ten dzien byl taki szczegolnie uroczysty , ze szczegolna oprawa skoro nie mozemy zlozyc przysiegi w kosciele. wierze, ze bedzie to cudowny dla nas dzien i juz na zawsze razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buzina
saminika: wszystko zalezy tylko od twojej wyobrażni z reguły USC są otwarte na różne pomysły Młodych no i szukajcie pięknego wnętrza to ważne a moi znajomi mieli jedne z najpiekniejszych slubów na jakich byłam nie był długi, trwał jakies 20-25 min Pani kierwonik palnęła mowę (okazało się ze jest filozofem) i powiedziała o miłości REWELACYJNIE powodzenia i dbajcie o szczegóły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buzina
a pomysł oświetlenia świecami i lampionami wnętrza cudowny w USC było nastrojowo i romantycznie, było światło, ale bardzo bardzo nastrojowe super było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek75
:) Witam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saminika
buzina....mysle, ze wyobrazni nam nie brakuje i super bedzie ten nasz slub. w koncu kochamy sie i jestesmy szczesliwi ze soba. a te swiece to rzeczywiscie fajny pomysl, bo swiece zawsze taki romantyczny nastroj wprowadzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia31
A ja brałam tylko cywilny 11 lat temu i białej ślubnej... aco :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saminika
Asia31.......biala czy kolorowa sukienka to nie ma zadnego znaczenia. tu chodzi o przysiege, ktora sklada sie przed Bogiem . i gdy nie mozna tej przysiegi zlozyc a chcialo by sie to jest jednak bol. moze Tobie slub koscielnie nie byl potrzebny, bo wyznajesz inny system wartosci. dla mnie rezygnacja ze slubu koscielnego i tej wlasnie przysiegi jest trudna , ale milosc jest silniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buzina
przeciez wy slubujecie przed bogiem a kaplan to potwierdza mozecie przeciez slubiowac przed bogiem bez tego potwierdzenia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saminika
wlasnie o to potwierdzenie chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaaa
sgdfdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę cywilny tylko i nie cieszę się prawie wcale wprost przeciwnie do mojego, który się chyba cieszy, nie wiem z czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jennifer988
Ja Ci powiem ze moj slub cywilny wygladal tak jak slub koscielny . Dlaczego ? Dlatego ze moj maz jest ATEISTA i jak na razie nie planujemy slubu koscielnego . A biorac slub cywilny chcialam go przezyc jak najpiekjniej i oczywiscie mi sie udalo :) wspomienia mam do dzis mimo ze slub byl tylko na 40 osob (tylko najblizsza rodzinka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×