Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dominisia1

POMOCY - CHCE MIEĆ DZIECKO

Polecane posty

Klapek pewno w piatym Misiaczki trzymam za ciebie kciuki! A po starankach nogi do góry pamiętaj (metoda naszych babć) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane ja po usg szyjka jest na 2,9 wiec znow sie skrocila ale jest dobrze. a mialam 4,7 sporo sie skrocila moim zdaniem a to dopiero 22 tc ale moze bedzie dobrze. plci dziecka ponownie nie szlo zobaczyc bo schowalo pupke a akrobata nie zly najpierw trzymalo sie za uszko a potem zazucilo noge na glowe i tak sobie lezalo. miesiaic temu powiedziano mi ze moze to byc dziewczynka ale nie byla pewna wiec skoro jest ciezko zobaczyc ja przestaje kupowac rozowe ubranka i kupie uniwersalne a potem dokupic zawsze mozna bo cos czuje ze bede miala niespodzianke. ale jak na razie obstawiam w domku Olivie :-) jutro postaram sie wzucic fotke z usg sciskam was i dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klapek ciążę liczy się od dnia miesiączki więc chyba czwarty tydzień pewnie będzie u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie cicho zrobilo..ja juz w lozku ale jeszce jutro i wolne :P EwQus jak brzuszek pewnie juz spooory:) ja sie nie moge doczekac kiedy nam sie uda::D oby jezscze w tym roku,,,taki fajny prezent gwiazdkowy by byl..👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pecherze dalej sa ale nie boli tak tzn boli ale moge je dotknac. nadal sie nie potrafie nawet oprzec o kanape bo boli smaruje zamowilams osbie ze strony internetowej ten spray i krem. na razie psikam boli mnie jak nosze ubrania :-( a cycki okropnie bo pokarm leci a nie nosze stanika bo bym chyba piszczala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczki dzidzia bedzie jak malowana zobacz jakie niedowiarki tutaj sa a co chilke jakas super nowina zobaczysz :-) zostalo mi jeszcze 5 testow ciazowych ,,co wyslalam kalpkowi moze wysle ci jeden na szczescie potre tez o brzuszek :-) buziaczki kochane Laura nosi juz okluraki i wyglada jak Pani profesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka 26 to dawaj zdjecie cory w tych oklularach:) ja mowie juz dobranoc 🌻 Patinko26 oby Tobie przeszlo ze oparzenie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinko to dobrze ze wszystko ok z dzidzia - to niezlego akrobate albo akrobatke masz w brzuszku....musi to wyc fajny widok jak dzidzius stroi rozne pozy do zdjec.....heheheh....poglaskaj brzuszek i mam nadzieje ze te poparzenia szybko przejda👄tez chce zobaczyc Twoja Laure w okularkach🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinko to chyba już ci sie goi powoli...uważaj na pękające pęcherze tylko. Misiaczki ciekawa jestem kiedy wam sie uda. Zbijasz sobie ta prolaktynę?.... bo ty chyba miałaś podwyższoną, nie wiem czy dobrze pamiętam..... Może na jesieni będziesz już z brzuszkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc Myszko a u ciebie też chyba jakoś teraz staranka wypadają ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EfQa tak wlasnie teraz sie staramy , zobaczymy moze akurat cos z tego wyjdzie - to jest pierwszy cykl po odstawieniu ziolek....wczoraj i dzis mnie lewy jajnik kluje wiec staramy sie tak co drugi dzien.....a co u Ciebie kochana ,jak sie czujesz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje nawet dobrze zważywszy na paskudne upały. dziś było ponad 30 stopni, a w Warszawie raczej klimatyzacji nie ma ani w biurach ani w autobusach więc można było sie ugotować. Brzuszek mam coraz większy. Pewno niedługo mi kręgosłup zacznie dokuczać.... Trzymam kciuki za wasze staranka, za którymś razem po prostu musi się udać. Myszko może niedługo będziesz miała swoją fasolkę, i pamiętaj po pukanku z mężusiem trzymaj pupę w górze :p :p :p mi to pomogło więc wszystkim sprzedaję tą dobrą radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na mnie juz czas do łóżeczka bo spać mi się chcę a jutro wyjeżdżam i wracam w niedzielę. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki EfQa bede trzymac pupe w gore...hehehe...Dobrej nocki kochana i poglaskaj brzuszek od cioci Myszki.....:) a i jeszcze kiedys jak bedziesz miala czas to podrzuc jakas fotke z brzusiem....👄 dl aCiebie i milych snow..papa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick/Skąd..................Wiek............Ilosc cykli............Data @@@ xxmadziaraxx/k.Kalisz....29..................45...... ............23.08.08 KameaC/Lublin.............32.............min. 30.. ................11.07.08 Myszka24/USA.............25...................15.. . . .. ..........13.08.08 Sylweczka78/Żory.........29...............min.77... . ............22.06.08 Rusaczek/Nowy Sącz......33.............min. 38..................16.08.08 Monita32.....................33...................16... .............08.07.08 alii/Warszawa..............27....................33.... ......... ....??.??.08 Aneczka227/Malbork......20...................12..... ............27.06.08 A.N.N.A/Barlinek............30....................4... .............30.04.08 dzodzanna...................34....................28.... ............05.06.08 Ewcik_1 ......................32...................33............. ....??.??.08 Sara76........................ 31...................47.................14.07.08 dorota822....................26....................21. .. ............19.08.08 misiaczki......................23...................34. ..............09.08.08 iwa18 /uk.....................26....................7......... .......17.07.08. alutek29......................29...................13.. ............11.07.08 Kasiada/Nowy Sącz.........26...................30...............02.07. 08 ZACIĄŻONE Nick/Skad...............Wiek........Tydzień ciąży......Termin porodu AnulaS ....................27...............13................... ..29.07.08 Patinka26...............26................21........... ...........30.11.08 EfQa......................30................25.......... ...........11.11.08 becia_gask..............26................ 9... . ..................03.12.08 asiunia27................27..................16......... . ..........07.01.09 olawd/Uk................28..................15.......... . ..........23.01.09 Smerfetka ..............29.................15 (bliźniaki)............24.01.09 kkinia30.................30..................10......... ..............16.02.09 DZIECIACZKI URODZONE Nick....................Płeć.................Imię....... ...........Data urodzin PaniMisiowa..........córka.............Patrycja......... ........21.12.07 Kwatolina.............??????................???????.... ................??.??.08 Fiolek..................córeczka.........Maja .....................02.05.07 Obca...................synek.............Kubuś.......... ...........01.07.08 Fajniutka2005......?????..................?????......... ..............??????.08 Kakusia 22...........synek...............Kacper..................... 19.07.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a u Smerfeci piątek jest traktowany jak sobota i wtedy ma energie na sprzatanko, pranko itd, więc byłam zapracowana, ale jutro postaram sie z wami pokliakć o przyzwoitej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej sloneczka! Weszlam sie tylko przywitac i zyczyc Wam udanego weekendu,pozdrawiam i przesylam buziaczki👄🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EfQa Glaskanko dla brzusia,pozdrawiam👄 Smerfetko Glaskanko dla brzusia👄 Patinko Glaskanko dla brzusia👄 Sloneczko nie przesadzaj z opalaniem,smaruj skore kremem.Wyslij nam foteczke Laury w okularkach.Ciesze sie razem z Toba ze wszystko u gina ok.Bedziesz miec w domku mala lub malego akrobate,naj warzniejsze zeby bylo zdrowe👄 Olawd Glaskanko dla brzusia👄 Kakusiu22 Jak sie czujecie?👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaniMisiowa👄 Kakusia22👄 Kkinia30👄 Smerfetka👄 Olawd👄 EfQa👄 Patinka👄 Misiaczki👄 Myszko👄 Dorota822👄 Kalpek👄 Dla reszty nie wymienionych dziewczyn tez 👄🌻 KameaC,Sylweczka78,Rusaczek,Monita32,Alii,Aneczka227,A.N.N.A.Dzodzanna,Ewcik1,Sara76,Iwa18,Alutek29,Kasiada,AnulaS,Becia Gask,Asiunia27,Kwatolina,Fiolek,Obca,Fajniutka2005=== Dla Was 👄🌻 Odezwijcie sie dziewczyny,bo nie wiemy co u Was,chociaz kruciutki post. Dla reszty nie wymienionych dziewczyn tez 👄🌻 Pozdrawiam Was serdecznie i przesylam buziaczki.Zycze udanego weekendu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oddaj swoje nasienie.Banki spermy - dla jednych to hasło tak obrazoburcze, że nie przechodzi im przez usta. Dla innych - to instytucje ostatniej nadziei. Jeszcze kilkanaście lat temu o deponowaniu nasienia myślano w Polsce jak o science-fiction. Do dziś wiele się zmieniło, ale nadal daleko nam do cywilizacyjnej czołówki... Banki nasienia powoli wpisują się w krajobraz polskich miast. Może nie jak grzyby po deszczu, ale "wyrasta" ich wiele, zwłaszcza w wielkich miastach, które są jednocześnie dużymi ośrodkami akademickimi. W sumie nic w tym dziwnego, bo tylko w takich miejscach można mówić o odpowiednim zapleczu - zarówno personelu medycznym, jak i potencjalnych dawcach, spośród których ogromny odsetek stanowią studenci. Co w ogóle trzeba zrobić, by zostać dawcą? Spytaliśmy o to dr Mirosława Szlachcica, dyrektora krakowskiego Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Niepłodności "Macierzyństwo - Mężczyzna, który chce oddać nasienie do banku, musi przejść badania. Trzeba zrobić seminogram, by stwierdzić, czy nasienie jest odpowiedniej jakości. Następnym etapem są badania biochemiczne. Oddaje się krew do badań w kierunku chorób infekcyjnych i przenoszonych drogą płciową (HIV, HCV, OWA, HBS, CMIgM). Oznacza się również grupę krwi. Zbierany jest bardzo dokładny wywiad. Istotna jest zatem uczciwość i rzetelność osoby, która chce zostać dawcą, bo celem wywiadu jest wykluczenie ewentualnych chorób genetycznych - wyjaśnia nasz rozmówca. - Pytania w ankiecie są odpowiednio dobrane, a wywiad przeprowadza wykwalifikowany personel - zapewnia dr Szlachcic. Uzyskanie pozytywnych wyników badań daje mężczyźnie status dawcy nasienia. I satysfakcję, że jego materiał genetyczny spełnia wyśrubowane normy. Ale może też dać coś jeszcze... - Oddawanie nasienia nie jest działalnością zarobkową. Przynajmniej tak jest u nas w klinice. Dawca ma w zamian badania, które do najtańszych nie należą - zapewnia dr Szlachcic. Ale inni już tak pryncypialni nie są. Okazuje się, że choć niektóre kliniki leczenia niepłodności niechętnie o tym mówią, bo jest to niezgodne z polskim prawem (nie można handlować materiałem genetycznym człowieka), to jednak płacą dawcy za nasienie. Przekonaliśmy się o tym, dzwoniąc do kilku takich ośrodków. - Dawca otrzymuje pieniężną gratyfikację w wysokości 70 złotych za porcję spermy - usłyszeliśmy w jednym z nich. W innym mowa była nawet o 300 złotych. Od czego zależy wysokość stawki? Tylko i wyłącznie od puli pieniędzy, jaką dana placówka przeznacza na ten cel. Zasady a praktyka lekarska Kolejne pytanie, jakie się nasuwa, dotyczy częstotliwości, z jaką nasienie jednego dawcy może być wykorzystane. Czyli - ile razy jeden mężczyzna może zostać anonimowym ojcem? - Uczciwość lekarska nakazuje, by nasienie jednego dawcy przypisane było jednej parze. Zresztą, często się tak zdarza, że para rezerwuje sobie materiał genetyczny dawcy, z którego już skorzystała, do dalszej prokreacji - mówi nasz ekspert. Etyka lekarska często jednak przegrywa w zderzeniu z polską rzeczywistością, w której dawców jest zdecydowanie za mało. Lekarze, z pragmatycznych powodów, nie mogą dopuścić do marnowania się pozyskanego od dawcy materiału. Fakt, że został on już raz użyty, nie jest wystarczającym powodem do jego wyrzucenia. W ten oto sposób jeden mężczyzna często staje się ojcem kilkorga dzieci, nawet o tym nie wiedząc...No właśnie. Jednym z głównych powodów braku ochotników do bankowania spermy, jest świadomość mężczyzn, że mogą stać się tatusiami, nie mając o tym zielonego pojęcia. "Ja osobiście miałbym opory oddając spermę. Mam już jedno dziecko i wiem, w co to nasienie się zmienia. Patrzę na to trochę inaczej. Dziwnie bym się czuł ze świadomością, że gdzieś na świecie jest moje dziecko lub dzieci, a ja nic o nich nie wiem. Myślałbym ciągle, czy mają wystarczająco dobre warunki do rozwoju, czy nie żyją w biedzie, nie potrzebują pomocy" - pisze na jednym z forów dyskusyjnych 26-letni Egon. Nie jest to błahy powód. Tak, jak myślenie przez pryzmat religii. "Nie oddam spermy, bo chrześcijaństwo zabrania mi się masturbować. Może i pomógłbym przez to innym, ale zakaz to zakaz" - pisze 21-letni Łukasz z Gdańska. Myślenie o spermie w takich kategoriach świadczy o specyfice kultury, w jakiej żyjemy. Nie miejsce tu, by rozważać, czy silna polska religijność stawia nas w pozycji zacofanych względem społeczeństw zachodnioeuropejskich, czy też nie. Faktem jest jednak, że w tym przypadku (podobnie jak z in vitro), trzymanie się religijnych pryncypiów odbiera wielu bezpłodnym parom szanse na potomstwo - ich życiowe marzenie.A problem bezpłodnych par w dalszym ciągu się pogłębia. - Jest duże zapotrzebowanie na dawców, no bo i problem męskiej niepłodności lawinowo wzrasta. Powodem jest chociażby upowszechnianie się niektórych, nowych zawodów. Młodzi mężczyźni pracują jako informatycy, a długotrwałe przesiadywanie przed komputerem ma swoje negatywne konsekwencje. Praca zawodowa kierowcy siedzącego długo za kierownicą, stanowi kolejną przyczynę. Stresujące warunki znajdziemy w każdej pracy, a stres robi ogromne spustoszenie w organizmie - ostrzega Mirosław Szlachcic. Rozwiązaniem problemu wciąż za małej liczby dawców jest importowanie nasienia z Norwegii czy krajów Unii Europejskiej. Jak twierdzi nasz specjalista - nierzadko też się zdarza, że pacjenci sprowadzają sobie nasienie ze... Stanów Zjednoczonych. To oczywiście powoduje, że cena za wykorzystanie nasienia wzrasta. A nawet w przypadku, gdy dawca jest Polakiem, niska nie jest - przeciętny koszt inseminacji, czyli wprowadzenia spermy do ciała kobiety (inseminacji! - spermą bowiem, pamiętajmy, handlować nie można - dop. MT), waha się w granicach od 1000 do 1300 zł Zatem młodzi panowie-potencjalni dawcy - może czas zrobić coś dobrego dla innych? Magdalena Tyrała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co, jeśli facet nie może?Niezdolność do spłodzenia potomstwa dotyka miliony Polaków. Powodów jest mnóstwo - od czynników biologicznych po środowiskowe.Coraz częściej pojawiają się opinie, że bezpłodność to skutek uboczny cywilizacji. Pomimo, że jej leczenie trwa długo i jest kosztowne, szanse na wyleczenie są niemałe. Czy powinieneś się już martwić? Normalnym zjawiskiem jest fakt, iż po 35. roku znacznie zmniejsza się płodność mężczyzn. Jeżeli jednak współżyjesz ze zdrową kobietą przez okres roku, bez stosowania antykoncepcji, to czas zacząć się martwić. O tym, czy jesteś płodny, możesz dowiedzieć się z analizy spermy. Próbkę pobiera się do probówki, w pokoju, gdzie możesz udać się z partnerką. Nasienie zostanie poddane badaniom mikroskopowym. Powinieneś oddać też krew do analizy, w celu określenia poziomu testosteronu. Poza tym niezbędne jest też badanie urologa. Skąd ta przypadłość? Wbrew powszechnemu przekonaniu, bezpłodność to nie tylko wynik wady genetycznej, choć jest to niewątpliwie częsty czynnik. Przypadłość ta została wpisana przez Światową Organizację Zdrowia na listę chorób cywilizacyjnych. Wielu lekarzy uważa, że może ją powodować nie tylko nieodpowiedni styl życia, ale też czynniki społeczne i psychiczne. Życie w ciągłym stresie, wśród spalin i zanieczyszczeń, odżywanie się jedzeniem pełnym konserwantów i chemii, może stać się przyczyną bezpłodności. Brak takich składników w pożywieniu jak witamina C, kwas foliowy czy cynk, również ma niekorzystny wpływ. Innym czynnikiem, sprzyjającym pojawieniu się tej choroby są różnego rodzaju infekcje. Przede wszystkim zapalenia dróg moczowych, choroby przenoszone drogą płciową lub nawet świnka w okresie dojrzewania. Duży wpływ na płodność mają również wszelkie uszkodzenia narządów rozrodczych lub wrodzone wady, jak na przykład brak jąder. Kolejną przyczyną może być przegrzanie z powodu wysokiej gorączki, bądź przebywania np. w saunie. Badania wykazały, że zawody, w których dziennie spędza się ponad 3 godziny prowadząc samochód, niosą za sobą zwiększone ryzyko zmniejszenia produkcji spermy. Sprawne poruszanie się plemników zaburzają używki, ale przede wszystkim palenie marihuany, która może zmniejszyć ich ilość aż do 50 proc. Osoby, które przebyły leczenie z użyciem promieniowania i prześwietlania lub przebyły chorobę nowotworową również są w grupie zwiększonego ryzyka. Czy to się da leczyć? Pomimo, że leczenie jest żmudne, to prawie połowa chorych ma szansę na ponowną płodność. Z trzech głównych metod leczenia, podstawową jest terapia lekami. Stosuje się specyfiki, które zwiększają produkcję spermy, łagodzą zaburzenia hormonalne lub przeciwdziałające infekcjom. Jeśli problemem są zaburzenia erekcji i wytrysku, stosuje się tzw. reprodukcje asystowaną. Wytrysk wywołuje się albo za pomocą prądu, stymulującego nerwy, lub pobiera się spermę bezpośrednio z jąder przy użyciu igły. Ostatecznym krokiem jest operacja. Wykonuje się ją, gdy przewody nasienne są zablokowane - po to, by otworzyć drogę plemnikom. Sam też możesz sobie pomóc. Jeśli masz problem z nadwagą, spróbuj schudnąć. Ograniczaj stres i staraj się więcej ruszać. Koniecznie zrezygnuj z papierosów i alkoholu. Unikaj również gorących kąpieli i obcisłych slipek. Warto też zmienić nawyki żywieniowe. Wprowadź do diety produkty bogate w witaminy C, E i cynk.Jak się z tym uporać? Ważne jest twoje nastawienie psychiczne. Nie możesz rozpatrywać bezpłodności w kategoriach winy. To, że póki co, nie jesteś zdolny spłodzić potomka, nie dyskwalifikuje cię jako mężczyzny czy partnera. Łatwiej będzie ci uporać się z tym problemem, gdy podzielisz się nim z partnerką. Jest to choroba jak każda inna, i nie ma się czego wstydzić. Gdy otworzysz się na drugą osobę, na pewno poczujesz ulgę. Spróbuj też odwrócić własną uwagę od problemu i zająć się czymś, co np. scali twój związek. Medycyna zna przypadki, gdy pary, które po kilku latach próby postanowiły zrezygnować z rodzicielstwa, nagle stają się rodzicami. Głównie ze względu na to, że przestali się skupiać na swoim problemie i pozbyli się głównego źródła stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amatorki owsianki rodzą synów.Jeśli chcesz mieć syna, przygotuj partnerce obfite śniadanie z dużą ilością cukrów i pełnymi ziarnami zbóż. Dieta matki determinuje płeć dziecka, twierdzi Fiona Mathews z Uniwersytetu Exeter w studium opublikowanym w "Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences" . Jeśli jest obfita, sprzyja narodzinom chłopca. Jeśli niskoenergetyczna, zwiększy prawdopodobieństwo przyjścia na świat dziewczynki. Witaminki dla chłopczyka, nie dziewczynki.Mathews poprosiła 740 matek będących w swojej pierwszej ciąży, które nie wiedziały, czy urodzą chłopca, czy dziewczynkę, żeby szczegółowo opisały swoje zwyczaje żywieniowe przed i po zajściu w ciążę. Młode matki podzielono na trzy grupy ze względu na liczbę kalorii spożytych przez nie średnio w ciągu dnia. 56 proc. kobiet z grupy diety o największej liczbie kalorii wydało na świat syna. W przypadku pań, które jadły najmniej, ten wskaźnik wyniósł tylko 45 proc. Matki chłopców w ciąży jadły też więcej minerałów i witamin niż matki dziewcząt. Prawdopodobieństwo wydania męskiego potomka jest te znacznie wyższe w grupie miłośniczek zbóż (pań, które jedzą ich co najmniej miskę dziennie), niż wśród niejadków pochłaniających miskę zboża tygodniowo.Wcześniejsze badania pokazały, że mimo epidemii otyłości w rozwiniętych ekonomiach nastąpił spadek średniej spożytych dziennie kalorii. Liczba dorosłych, którzy nie jedzą śniadań, znacznie wzrosła. Tymczasem dziewczynek w porównaniu do chłopców rodzi się coraz więcej. - Nasze badania wyjaśniają, że te fakty są powiązane - twierdzi Mathews. Wszystko po to, by przekazać geny Związek między bogątą dietą i męskimi potomkami może mieć wytłumaczenie ewolucyjne. Dla większości gatunków liczba dzieci, którym może dać życie samiec, przekracza liczbę potomków, które jest w stanie urodzić samica. Ale tylko w przypadku, gdy warunki sprzyjają. W innym razie mało atrakcyjny samiec może nie przekazać swoich genów w ogóle, podczas gdy samice reprodukują się bardziej regularnie. - Jeśli matka ma wszystkiego pod dostatkiem, większy sens będzie miało wydanie na świat syna, bo ten z większym prawdopodobieństwem da jej więcej wnuków - wyjaśnia Mathews. - Ale w chudszych czasach z punktu widzenia ewolucji bardziej opłaca się mieć córkę - dodaje. Na razie nie wiadomo, jaki mechanizm stoi za tym, że spożycie mniejszej liczby kalorii sprzyja narodzinom dziewczynki. Są jednak badania nad zapłodnieniem in vitro, które dowodzą, że środowisko o wysokim poziomie glukozy sprzyja rozwojowi męskich zarodków i hamuje żeńskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×