Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dominisia1

POMOCY - CHCE MIEĆ DZIECKO

Polecane posty

Gość myszka1334
Apropo dzieci, to z mężem staramy sie od 2 miesiecy i na razie nic z tego. troszke sie martwimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA
Dziewczyny dzieki bardzo za ciepłe słowa otuchy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia12
Cześć. Ja też z mężem staramy się o dzidziusia już od 6 miesięcy. Zupełnie nie wiem jak obliczyc swoje dni płodne. Mam 28-dniowe cykle miesiączkowe. Częstsze mam jednak 30-dniowe cykle miesiączkowe. W aptece kupiłam test owulacyjny. Według etykiety gdy wystepują dwie takie same kreski oznacza to że nastąpi owulacja. Tylko że ja miałam te dwie kreski ale jedna była bledsza - ta co nie powinna a druga ciemniejsza. Czy jest możliwe, że mogę nie mieć owulacji wogóle? Przez jaki czas mam stosować test owulacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuva
Monika Wskocz sobie na www.nasz -bocian.pl forum/testy owulacyjne. Powodzenia zycze i glowa do gory:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daanaaaa
Czesc dziewczyny mam dowas pytanko pliss odpowiedzcie mi czy mozliwe ze udalo mi sie zajsc w ciaze poniewaz mam takie objawy mam powiekszone i bolace piersi okraglol macice od kilku dni mam zawroty glowy i bardzo biala wydzieline pliss . Chcialam kupic test ciazowy ale boje sie ze znow sie zawiode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasika79
bylam dzis u endo by skonsultowac wyniki prolaktyny pielegniarki kuly mnie nawet w dłoń ale za trzecim razem sie udało i na szczescie siniaków nie mam endo stwierdzil ze lepiej nie brac bromergonu w trakcie ciazy a moj gin-endo twierdzi zeby brac do 4m-ca a w moim przypadku niewykluczone ze przez cala ciaze i kogo teraz słuchac?! W sobote powinna byc @ i objawów nie mam wiec moze ..... zrobilabym super prezent mezowi na urodzinki (ma w przyszłym tygodniu) ;) sniadanko miałam dzis superowe chlebek z serkiem z ziolami kabanoski i surowka z kapusty ogorkow itp. zestawienie superowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja tu pierwszy raz! ale mam ten sam problem. Od 4 miesiecy się staramy z mezem i nic. Niby wszytsko jest ok. Regularny cykl, owulacja, skok temperatury ale mimo to nic. Już mam dość czekania i zawodów przy kolejnej @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przebadajcie facetów - zrobcie badanie na żywotności i posiew - bakterie w nasionkach mogą powodować problem z poczęciem, albo problemy z ciążą - skutek = \"pusta ciąża\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny , powiedzcie ile wam sie spóżniła miesiączka?a po ilu dniach zrobiłyście test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Monia! Masz mnóstwo możliwości ocenienia swojego terminu owulacji. Po pierwsze śluz musi być rożciągliwy, przeźroczysty jak bialko jajka (ostatni dzień takiego śluzu to z dużym prawdopodobieństwem dzień owulacji. Ponadto temperatura ciala. Mierzysz codziennie o tej samej godzinie po przebudzeniu, najlepiej pod jezykim , w pochwie lub odbycie.Musisz zapisywać na wykresie w zeszycie w kratkę. Przed owulacją temperatura jest niższa a w dzień po owulacji wzrasta o ok 0,5 stopnia (różnie u różnych kobiet)Potem powinna się utrzymywać podwyższona az do kolejnej @ (trwać to powinno nie mniej niż 11 dni) Jeśli trwa krócej to mozesz mieć problemy z cialkiem żóltym. Jeśli byl skok temp. to jest duze prawdopodobieństwo że byla owulacja, jesli nie to cykl byl bezowulacyjny (co podobno zdarza się od czasu do czasu każdej kobiecie). To tyle co wiem o wyznaczaniu terminu owulacji. Ale się nie martw podobno podczas dni plodnych poczecie dziecka to tylko od 25 do 37% szans więc próbujcie dalej. My też będziemy próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Izulka wiem co czujesz, chcialabym Cie jakoś pocieszyć. Ściskam Cię mocno i trzymam kciuki żeby wreszcie się udało. Za pozostałe dziewczyny też. U mnie też bez zmian. Tyle, że jestem po monitoringu i okazało się, że owulację mam i wszystko jest w porządku. Jeśli w tym cyklu się nie uda, mam termin na 02.02 pewnie zrobimy ten test na wrogość śluzu. Kali27 test ciążowy można zrobić już w dniu spodziewanej @. Ale nawet w tym dniu test może jeszcze nie wyjść. Spróbuj zaczekać ok. 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny apropo obserwowania temp., śluzu i testów owulacyjnych. Mój obecny gin powiedział mi, że owszem te obserwacje mogą wskazywać na to, że owulacja się odbywa ale faktycznie może jej nie być. Dlatego przynajmniej jeden cykl trzeba sprawdzić monitoringiem czyli usg dopochwowym. Dopiero wtedy będziecie wiedziec napewno, że jest owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasika79
a ile płaciłyscie za minitoring cyklu? maz musi zrobic badania nasienia (posiew jest ok) w labolatorium mamy do wyboru podstawowy 60zł i pełny 140zł lekarz powiedział tylko "badanie nasienia" wiec nie wiemy jakie ono ma być. Babka w labolatorium stwierdziła ze jak powiew jest ok to wystarczy zrobic badanie podsawowe wiec juz nie wiem czy dołozyc i zrobic to pełne co proponujecie Jest ktoś z Łodzi? polecacie Przychodnie Salve na Struga?ew. gdzie mozna jeszcze zrobic to badanie (w CZMP 50zł ale terminy bardzo odległe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona zupełniee
a na jakiej zasadzie odbywa sie ten monitoring cyklu- czy to jest jednorazowa wizyta czy tez trzeba chodzić co drugi dzień przez kilka dni?? i jak to sie w ogole odbywa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasika79
testy kosztuja srednio 27-50 zł a jednej aptece byly po 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, dziś rano zrobiłam test i wynik: pozytywny, jestem w ciąży. Chcę Wam powiedziec nie załamujcie się i wierzcie że bedzie dobrze. Ja starałam się bardzo długo i nie wiem może gdyby nie te leki to pewnie bym nie zaszła, także dziwczyny nie załamujcie się. Dziś jest mój najszczęśliwszy dzień w życiu a do tego mam urodziny, tak sie cieszę, żeby tylko wszystko było dobrze. Jeszcze raz nie załamujcie się i módlcie się bo to pomaga \" Trzeba mieć wiarę konieczną do cudu\". Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasika79
Kali GRATULACJE i przy okazji wszystkiego naj z okazji urodzin! mam nadzieje ze niedługo i my się podzielimy taaaka wspaniałą wiadomością Zycze Powodzenia!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carline21
Witajcie! ja jeste od pażdżiernika ężatka, od czerwca sie stary i niestety nic.Mam juz depresje i am dosyc.Ale osotni okresm ialam 24 a tu na razie nie a w dodatku ciagle chodze do wc,pare zary i sie nie dobrze zrobilo i przemeczona jeste a nie narobila sie nic.....oze sie nie pojawi tym razem@@@@@@tak bardzo bym chciala.....po ty co napisala jest jakas nadzieja doradzcie...prosze.....sledze wasz topik jakis czas i poziwia was kobietki macie tyle sily i zapargia grtauluje wam tego,pozdrwai oje gg jabyscie chcialy pogadac to 8689089

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulla79
Czesc Dziewczyny!!Jestem tu pierwszy raz. Gratulje tym które ostatimi czasy zobaczyly na tescikach 2 piekne krechy!!! Staramy sie juz od 5 miesiecy i narazie z opłakanym skutkiem. Juz myslalam ze sie udalo bo tak strasznie mnie plecy bolaly i bylo mi slabo ale coz @ przylazla :( Tylko ze nadal bola mnie plecy i jajniki :( Zrobilam 2 testy noi i oczywiscie 1 krecha :(. Wczoraj bylam u ogolnego a on zaraz powiedzial ze to moze byc ciąża, skierowal na badania krwi i moczu i dal leki na bole nerek. Ja sama zdecydowalam sie zrobic badania hormonow i jutro ide z wynikami do gina!Najgorsze jest to ze moj maz powiedzial ze wg niego to jest ciąża i tak juz sie na ciąże nastawil ze az szkoda mi go jest :( ECH te zycie.!!:( Ale nie trzeba sie załamywac - trzeba wierzyc ze kiedys sie uda!!MUSI SIE UDAC!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuva
Gratuluje Kali! Bardzo Ci zazdroszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali to cudowna wiadomość. Aż dostałam gęsiej skórki. Ogromnie się cieszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monitoring cyklu to nic innego jak usg dopochowe. Na tej podstawie lekarz obserwuje czy pojawia się owulacja czy tez nie. Monitorując cykl musisz pójść przynajmniej trzy razy na usg. Ja byłam co prawda dwa razy ale nie miałam możliwości pójść na 3. Mój gin zrobił mi je za darmo w szpitalu w którym pracuje. Nie chciał pieniędzy. Wogóle uważam że to cudowny człowiek. Byłam na usg przed owulacją czyli w 8dc i pęcherzyk miał 7mm. Póżniej byłam dopiero 19dc i było już po owulacji. Ale zgodnie z tym po powiedział mi lekarz miałam owulację między 12 a 14dc a akurat wtedy poszaleliśmy więc może :) Testy owulacyjne opłaca się kupić ale najpierw dobrze byloby mieć pewność, że ta owulacja faktycznie jest. Najtańsze są chyba na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam wczoraj u endo i mam mieszane uczucia PRL mam 4,23 a norma do 25 Stwierdziła tez ze do zajscia w ciaze PRL powinna byc 8-10 wiec mam ja za niską kazała zmniejszyc dawke bromka na 2x 0,5 (teraz biore 2x1) pokazała mi książkę \"choroby endo w ciaży\" gdzie był schemat postepowania przy wysokiej PRL i tam było zeby zaraz po zajsciu odstawic bromka czy inne leki tego typu. ALe moja gin-endo (o dosc dobrej opinii) twierdzi ze mam go ew. brac do 4 miesiaca cholercia juz sama nie wiem co mam o tym myslec teraz załuje ze poszłam do tego endo. wydaje sie miła i sympatyczna ale jakos mało przekonuwująca i mało kompetentna ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia 21
dziewczyny nie dostałam okresu, a dziś rano zrobiłam test i jest pozytywny!. cały dzień płacze ze szczęścia!!! prawie rok starań, zniechęcenie, nerwy, a tu taka niespodzianka. jestem najszczęśliwsza na świecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kali 27
Dzięki dziewczyny, Wy też sie nie martwcie, uda nam się wszystkim, ja i koleżanka widzicie tyle starań i w końcu upragniona wiadomość. Kinia też gratuluje, udało nam się razem, jak masz swoje gg to napisz wymienimy swoje dolegliwości ciążowe, tym bardziej że równo jesteśmy w ciąży. Pozrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia12
Dziewczyny ja robiłam test i chyba był poztywny- pojawiła się druga kreska, tyle że nie była taka sama jak ta pierwsza ( a w ulotce testu pisali, że mają byc dwie takie same kreski lub tylko w jednym polu - polu C). Uzanałam że to może być dzień płodny. Czy jest możliwe, że nie miałam owualcji, lub jakąś słabą owulację? A może ten test co go używam jest kiepskiej jakości - używam Quick Test? Poza tym nie wiedziałam przez ile czasu mam go używać. W ulotce piszą "do dnia w którym nastapi dzień owulacji". Ja uznałam, że może powinnam jeszcze go stosować skoro te dwie kreski różnią się od siebie i ta co powinna być bardzo mocna. Dzięki za wczesniejsze odpowiedzi i porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×