Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iskierka nadziei.

JESIENNE STARANIA - kto jeszcze?

Polecane posty

Beciamun tak mi przykro że dowiedziałaś się właśnie teraz kiedy już mieliście działać na dobre. Ale dobrze że się dowiedziałaś...ja szczerze mówiąc nie miałam robionego nigdy usg. Trzymam kciuki żeby szybciutko wszystko wróciło do normy i żeby udało się bez operacji. Wszystko będzie dobrze - czas szybko zleci.... Śle ciepluchne buziaki dla Ciebie i dużą dawkę optymizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny !!! Cos takiego Beciamun, wspolczuje, ale mam nadziej, ze szybko sie z tym uporasz !! Ale z drugiej strony, to barzdo dobrze, ze teraz to wyszlo na jaw, ze pewnie szybciutko sie wyleczyc i bedziesz mogla podjac staranka !!! Jezeli bedzie to dla ciebie pocieszjace, to przytocze przyklad mojej koleznki, u ktorej tez stwierdzono torbiel, tylko, ze u niej ratunkiem byla juz ingerencja chirurgiczna, ale jak sie okazalo skuteczna, bo po tym zabiegu w pierwszym miesiacu zaszla w ciaze !!! A teraz jej coreczka ma juz 6 m-cy !!! Trzymaj sie ciplutko Beciamun !!! Zyzce ci duzo zdrowka i trzymam kciuki, aby twoje problemy szybko minely !!! Pozdrawiam :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo :-) dawno mnie nie bylo... i w sumie nie wiem od czego zaczac... no wiec moje drogie ... swiezo upieczone mezatki :-) wszystkiego najlepszego !! 🌻 ja tez o zdjecia wszelakie poprosze na _joasiawp.pl Madziara >> najlepsze zyczenia urodzinowe 🌻 spelnienia marzen i duzej, wielgachnej wyobrazni, zebys mogla wymyslac sobie nowe ;-) Beciamun >> powiem Ci szczerze, ze ja nie ufam lekarzom na panstwowych stolkach. chadzam do internisty (najlepiej znajomego) jak juz mnie przycisnie na maksa, ale generalnie to albo nie albo prywatnie. trzymam kciuki, zeby pani doktor okazala sie swietna i szybko uporala sie z problemem. a ty sie stosuj do przykazu i nie martw sie :-) co sie odwlecze to nie uciecze i o pieluchach sobie pogadamy - coz z tego, ze 3 miesiace pozniej ;-) Koalka >> jeszcze nie podjelismy decyzji w sprawie kredytu, w zwiazku z tym, ze troche przesunelismy gorna granice jego wartosci, to musimy sie wybrac raz jeszcze i wszystko przedyskutowac, ale teraz moge Ci powiedziec, ze bierzemy pod uwage 3 banki - GE, BPH i Millenium Aranka >> gdzie ty sie podziewasz kobieto?! melduj sie! :-) Pgodny dzien >> najlepsze zyczenia rocznicowe 🌻 ladny to juz kawalek czasu, ciekawe jacy my bedziemy za 10 lat... oby nadal bylo tak pieknie :-) dziewczyny - pytanko ogolne - mozna kupic w aptece bez recepty cos na ... infekcje zew narzadow rodnych? troche mnie to zdziwilo nieprzyjemnie, bo w koncu antybiotykow nie jadlam, leczylam sie naturalnie, ale w koncu doszlam do wniosku, ze przeciez nawet zwykly stres moze popsuc flore bakteryjna... no i wcinam jogurty i zrobilam sobie plukanke rumiankowa (kupilam rumianek, bo zdaje sie lagodzi, ale moze lepsza bylaby szalwia? przeciwzapalna... hmmm?), no i fakt - jest troche lepiej (nie bylo to znow takie mocne), ale pewien dyskomfort czuje... a jak juz mowilam, wolalabym sobie odpuscic lekarza, skoro by sie dalo (zwlaszcza, ze nie przeprowadzilam jeszcze calkowitego wywiadu w szczecinie i zwyczajnie nie wiem, gdzie isc) cdn. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd... :-) z racji tego, ze kupimy mieszkanie... co prawda za rok ono bedzie dopiero, ale bedzie :-) no to oczywiscie wariuje na temat usytuowania pomieszczen (mam duze pole do popisu, bo to beda az 2 pokoje :-D) no i rzecz jasna wystroju i zaraz wam tu pokaze jaki pokoik dla dziecka sobie wymyslilam... rozwazam tylko jeszcze kolorki na sciane, albo zielone albo pomaranczowe ;-) http://www.vox.pl/pl/meble_view.php?kat_id=6&subkat_id=61&id=91&lang=pl ten mi sie podoba najbardziej, ale jest tez wersja z jasnymi mebelkami no i wszystko juz ogladnelam wszerz i wzdluz - wiekszosc lozeczek voxu daje sie przerobic na male tapczaniki, jak dziecko podrosnie (mowie o lozeczkach 140x70), do komody doczepia sie poleczke tworzac ja szersza i mozna wtedy ulozyc na niej przewijak prostopadle i miec jeszcze troche miejsca na najpotrzebniejsze kosmtyki czy grzechotke... potem odczepic mozna i zostaje zwykla komoda i chociaz najwiecej kompletow jest dzieciecych, to akurat do tego (i kilku innych) sa odpowiedniki w systemach mlodziezowych, dziennych, jadalnych itd. mozna zatem bez wiekszych problemow dokupic w ktoryms momencie biurko, czy tapczan czy cos jeszcze innego i stworzyc nowy pokoj... no szalenie efektywne - bardziej mi sie to podoba niz kupowanie mebli z firm specjalizujacych sie wylacznie w dzieciecych no chyba, zeby kupic wylacznie lozeczko i postawic w sypialni rodzicow, a potem zrobic juz \"dorosly\" pokoik czy cos ;-) ale ja chyba wole od poczatku cos takiego przygotowac - nie dosc, ze teraz mam frajde, to i pozniej bede miala, jak bede w zycie wprowadzac pomysly co do pokoju \"dziennego\" to najbardziej mi sie podobaja elippe z BRW - ale zastanawiam sie, jak to zrobic, zeby zrobic ciemna podloge i ustawic jasne meble, bo widzialam sliczny parkiet w castoramie - taki wlasnie - ciemny braz :-) a tak poza ty, to powinnam wlasnie pracowac, a ja tu gadam ... wpadne pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki. Dziękuję za pocieszenie i dobre słowo. Joanka, pokoik extra, choć ja wolałabym jaśniejsze kolorki dla dziecka. A co do lekarzy, to ja chyba nigdy nie zaufam lekarzowi państwowemu, jestem na nich sciekła, choć ponoć bywają tacy, którzy są lekarzami z powołania. Alabamka, w sumie, to dobrze, że teraz się dowiedziałam o torbielach. Gorzej byłoby, gdybym była w ciąży. Teraz dostaję tabsy, których nie wolno stosować podczas ciąży. Wiem, że będzie dobrze, chociaż wczoraj byłam w kafeterii na topiku \"Torbiel na jajniku\" i wcale mnie to nie uspokoiło, a nawet bardziej zdołowało. Jednak mój mąż w pocieszaniu jest rewelacyjny i poradził sobie z moim smutkiem. Madziarka, a Ty lepiej zrób sobie USG, bo torbiel nie zawsze się czuje, nie zawsze boli. Trzymajcie się, a ja idę leżeć wg zaleceń lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Wczoraj jakoś nie za bardzo mogłam wejść na forum... Więc dzisiaj spóźnione życzenia dla Madzi- WSZYSTKIEGO NAJ- NAJJLEPSZEGO, żeby się spełniło wszystko, o czym marzysz... (a wiemy o jednym marzeniu :) ) Beciamun-strasznie mi przykro, że tak wyszło, aż nie mogłam w to uwierzyć jak czytałam. Też wolę prywatnych, choć zastanawiałam się ostatnio, czy nie przepisać się do państwowego (tak, tak-finanse, pracy za niedługo brak...), ale chyba akurat takiemu lekarzowi, o ile jest dobry, warto płacić. Tylko...hmm...mi też nie zrobił usg... Jaki są objawy torbieli oprócz krwawienia? Muszę coś znaleźć w necie. A co do tych leków, to ja się nie orientuję, może najlepiej spytaj w aptece? Joanka - u mnie sprawą kredytu zajmuje się mężuś głównie, bo mnie denerwują wszelkie finanse (humanistka), wiem, że on lepiej sobie z tym poradzi...Może nie powinno tak być, ale na widok liczb ma mdłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koalka. Z objawami bywa różnie. Bardzo często ich w ogóle nie ma. Czytałam nawet o kobiecie, która miała ogromną torbiel-90 mm i nie czuła żadnego bólu. Ja dotąd chodziłam do gina prywatnie, tyle, że on nie miał USG, nigdy też mnie nie skierował na takowe badanie. Jedyny raz poszłam do lekarza państwowego (do szpitala) i już wtedy musiałam te torbiele mieć, tyle, że nie było objawów. Mimo wszystko uważam, że jego zasranym obowiązkiem było mnie przebadać wzdłuż i wszerz, bo powiedziałam, że przygotowuję się do ciąży. W szpitalu jest wiele aparatów do USG, ale musiałby wypisać skierowanie, a to już problem. Czuję więc ogromny żal i jestem wściekła, bo gdybym wcześniej wiedziała, byłoby inaczej. Dlatego pomyśl też nad tym, jakby się wydawało, głupim USG, bo teraz wiem, że warto. Wcześniej nie sądziłam, że może mnie coś takiego spotkać, skoro jestem non stop pod opieką gina, szkoda, że on nie posiadał aparatu USG. Kolorowych snów. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koalka bardzo dziękuję za życzonka - szkoda że urodziny ma się raz w roku i że tak szybko mija ten dzień :-) No ale nic - dzisiaj mamy środek tygodnia więc już coraz bliżej do weekendu. No i pogoda dopisuje więc nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) To fakt pogoda piekna !!!! Hm .... to slonce, liscie, tylko na spacerek ! A tu tyle pracy, dzisiaj lepiej sie juz czuje, bo juz 3 dzien @, wiec blizej konca jak dalej !!! I blizej \"godziny zero\" tym samym. Pzodrawiam i zycze milego dzionka :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Beciamum przykro mi z powodu tych torbieli Ale dobrze ze to teraz wyszło niz jakbys była w ciąży stres , leki zle by wpłyneły a tak to wyleczysz i bedzie ok. A co do lekarzy to nawet tz dobrzy sie mylą . Wyobraz sobie ze ostatnio znajoma poszła na usumiecie cysty i powiedzieli jej ze poniewaz jest po 50 to usuna wszystko . Gdy była młoda to przeszła zabieg na 1 jajniku i myslała ze go nie ma . Ten lekarz nawet tego nie sprawdził tylko podjął sie zabiegu choć pokazała mu wypis stary ze szpitala na którym wszystko było napisane oczywiscie po łacinie wiec ona nie wiedziała co jest napisane . Dopiero po operacji okazało sie ze jajnik jest tylko czesciowo zostało usuniete cos tam.A kobieta przez ponad 20 lat myslała ze go niema i kazdemu lekarzowi tak mowiła i zaden tego nie sprawdził O zgrozo . A zabieg miała w prywatnej klinice ( na kase chorych ) i lekarz cieszy sie uznaniem . Tak ze trudno określić który jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja sie z przyjemnoscia ustosunkuje do czyjejs wypowiedzi na temat jakikolwiek co do torbieli i lekarzy wszelakich, to juz sie wypowiedzialam - torbieli nie mialam (i odpukac), wiec sie nie znam, a lekarzy organicznie nie cierpie - nie chadzam i jakos zdrowa jestem dzieki temu moze i umre mlodo - ale za to szczesliwa wiec po prostu Madziara - czekam na kolejne tematy i burzliwe dyskusje swoje zmilcze... bo juz mowilam :-) to pozdrawiam serdecznie trzymam nadal kciuki za wszystkich i za wszystko i zagladam wytrwale tu co czas jakis :-) ps. wybaczcie mi moj dzisiejszy sarkazm - powodow jest duzo i roznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja sie z przyjemnoscia ustosunkuje do czyjejs wypowiedzi na temat jakikolwiek co do torbieli i lekarzy wszelakich, to juz sie wypowiedzialam - torbieli nie mialam (i odpukac), wiec sie nie znam, a lekarzy organicznie nie cierpie - nie chadzam i jakos zdrowa jestem dzieki temu moze i umre mlodo - ale za to szczesliwa wiec po prostu Madziara - czekam na kolejne tematy i burzliwe dyskusje swoje zmilcze... bo juz mowilam :-) to pozdrawiam serdecznie trzymam nadal kciuki za wszystkich i za wszystko i zagladam wytrwale tu co czas jakis :-) ps. wybaczcie mi moj dzisiejszy sarkazm - powodow jest duzo i roznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanka a co się stało że masz dzisiaj taki humor? Masz wogóle GG ? Może podasz co? Albo jak nie chcesz to na maila - tekstowe jakoś do mnie dochodzą ale o mailach ze zdjęciami mogę zapomnieć :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednym z tych powodow jest nasz narodowy zbiurokratyzowany socjalizm - w ktorym aktualnie ide utonac wybieram sie mianowicie walczyc o moja ksiazeczke mieszkaniowa - zalozona bagatela niemalze 20 lat temu od rana nastawiam sie bojowo, wiec w chwili obecnej to, jak ktos blizej podejdzie to normalnie pogryze wiec ide odezwe sie pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczynki mloda mężatka wróciła. Weselicho było że ho ho. W sumie to bawiliśmy sie 4 dni z muzyką, a bez to nie licze :D Rewelacyjnie było. Zdjęcia wam postwram się przesłać jeszcze w tym tygodniu ale najpierw sama je muszę odebrac od fotografa bo jakos do tej pory nie zdążyłam. Cięzko sie wraca pi trzech tygodniach do pracy, ale dobrze że wogule wróciłam. miałam od paru tygodni dziwne skurcze w podbrzuszu jak na @. Myślałam że wszystko ok, i macica sie rozrasta czy jakos tam. Powiadziałam o tym mojej gin a ona odrazu przepisała mi luteine dopochwowo i wpakowała do łuzka na tydzień z zaleceniem, że jak mi nie przejdzie musze iść natychmiast do szpitala na kroplówkę i oczywiście L4 pewnie do końca ciąży. Przeraziłam się trochę bo nie wyobrażam sobie leżenia przez najbliższe 7 miesięcy a wiem że takie przypadki były. Ale jak widzicie jetem w pracy więc na razie jest ok. Tylko jeżeli nagle znikne to sie nie przejmujcie pewnie będę wtedy zmuszona iśc na L4 chociaz narazie bronie sie przed tym jak mogę, bo z dzieckiem w domu siedziec mogę ale tak sama przez cały dzień to bym chyba szału dostała. gg mi jakimś cudem działa wiec jak znajde chwilkę to sie do coponiektórych odezwę. Narazie ie zeżreć kolejna paczke cukierków bo w tym tygodniu u mnie moda na słodkie ;) dobrze że cociaz narazie nic nie przytyłam, chociaz spodnie już trochę przyciasnawe. Uzupełniam tabelkę, niedotrzymujecie umowy po moim powrocie miało nas być więcej w tabelce nr II NICK...............IMIĘ.......LATA.....MIASTO....CYKL STARAŃ...DATA@ iskierka nadziei.....Sylwia.......25.........Września......0..........29.10 Mama24..............Ewelina......24..........Kraków........0..............25.08 Asik25.................Joanna......25..........Lubin............0..............?... madziara..............Magda.......27..........Warszawa.....0..........6.11. Beciamun..............Beata......27......Tomaszów Maz........2...........4.11 Askja.................Julia.........25......Warszawa...........0.............?.... pogodny dzień........Aga........33........Kraków...........4........26.10 Elunia_K................Ela........18.........Poznań...........1...........28.09 Anecik.................Aneta.....26.........Sosnowiec.......0.........04.09 Koalka27..............Asia......27.........Rybnik...........0.............02.11 Aranka...............Ania.....23........Gdynia.............3............04.11 sweete..............Asia.......30........Łódź...............6............04.11 Alabamka..........Joanna....28.......Wrocław...........2...........23.10 Joanka............Joanna.....25.........Szczecin..........2...........15.10 Salome.............Gośka......28........Poznań............4..............?... Madelain...........Magda.....29.....Jelenia Góra.........0...........30.08 Tabelka II Nick...............Imię........Wiek....... TC................Kilogramy RRR...............Renata.........?.........11....................1...... Tojaedyta........Edyta.........30.......10.....................?..... Kinia25............Kinga..........25......11......................0.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicik
Kinia25 gratulacje 🌼 Kinia jak liczysz sobie ciążę: od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czy od dnia zapłodnienia? :D RRR gdzie się podziałaś??? :D Miłego wieczorku, a jutro pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ,jestem. Podam nowe dane do tabelki- tydzień 18, wiek, ech chrystusowy-33. Joanka ja polecam na infekcje Tantum Rosa, urolog przepisał to nawet mojej córce na infekcje dróg moczowych, ja miałam też przy upławach. Kinia- gratuluję.Nie martw się , w razie czego lepiej leżeć w domu.Czasem bidule leżą w szpitalu, mnie też to groziło. A tak w ogóle, to jakoś wcale nas nie przybyło, a jesień taka ładna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka (pogodny dzień- mogę tak pisać??), wiem, że lepiej, że teraz to wyszło na jaw niż jakbym była w ciąży, ale i tak nie umiem sobie tego logicznie wytłumaczyć. Tak bardzo chcę mieć dziecko, a nie mogę przestać myśleć o ewentualnych powikłaniach. Siedzę teraz na topiku \"Torbiel jajnika\" i nie wiem, czy powinnam to czytać, dowiaduję się tam strasznych rzeczy. Mimo wszystko cały czas mam nadzieję, że kóraś napisze, że miała podobny przypadek do mojego i teraz jest wszystko ok. Staram się myśleć pozytywnie, ale czasem złe myśli są silniejsze. Kinia, wszystkiego naj... przede wszystkim zdrowia. Nie przejmuj się tym, jeśli nawet będziesz musiała się położyć do wyrka, masz to szczęście, że w brzuszku masz maleństwo. Powodzenia. Wszystkim życzę miłego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatko, Tobie oczywiście również życzę wszystkiego dobrego, przede wszystkim zdrowia. Dbajcie o siebie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicik
odpowiecie mi kobietki jak liczycie sobie ciążę? RRR a Ty jak sobie liczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEatka_22
Mam pytanko jaki folik najlepiej brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki Cicik ciąże liczę tak jak lekarz czyli od daty ostatniej @ tak mi łatwiej bo nie mylimy sie nawzajem w obliczeniach. Chociaz wiem że dzidzia jest mniejsza niż ta ksiązkowa bo jak juz wcześniej pisałam owu miałam 18 a nie 14 dnia cyklu więc ałtomatycznie dzidzia jest młodsza o 4 dni co zresztą na usg wyszło. Więc datę porodu mam wyznaczoną na 23 maja z tygodniowa tolerancja w obydwie strony ale bardziej w przód. Beatko 22 biorę normalny kwas foliowy a preparat nazywa sie poprostu Folik, dopero od końca 12 tygodnia mam brać Materne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kinia - wszystkiego najleoszego na nowej drodze życia :-) Pociechy z męża i dużo dużo zdrówka i siły.... Cieszę się że jak na razie wszystko u Ciebie w porządku i nie musisz leżeć. Trzymam kciuki żebyś aż do rozwiązania dobrze się czuła i tryskała energią !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kinia25 wszystkiego najlepszego i czekam na zdjęcia a moze zobaczę cie kiedyś na Alejach :D. Beciamum nie mam nic przeciwko :D ale moje imie to Agata i mozesz tak pisać jest krótsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle, to chyba jednam nie mój topik, bo ja się będę starać dopiero na koniec zimy, jak Bóg da. Od czasu do czasu zajrzę. Powodzenia wszystkim Wam życzę i żadnych probelmów po drodze. A paniom zaciążonym życzę szczęśliwego rozwiązania. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beciamum -pesymizmem troche zawiało .Nie mozesz nie byc tu przeciez to że to jesienne starania to nieznaczy ze nie masz tu być.Po to jesteśmy aby sie wspierac .Moze sie okazac ze z takich czy innych przyczyn moje czy innch dziewczyn starania sie przesuną to nie znaczy ze mają zniknąć . A czas kiedy ty zaczniesz staranka szybciej ci zleci bedąc z nami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×