Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

IVA-

toksoplazmoza w ciąży

Polecane posty

Gość gośćowa
To nie jest do końca tak że gdy wyniki będą dodatnie to na pewno przechodzi się toksoplazmozę, co najwyżej nie można jej wykluczyć , ja od około 8 tygodnia miałam dodatnie igg i igm a awidnosc niska czyli wydawałoby się że beznadziejna sytuacja, później decyzja lekarza o amniopunkcji - badanie to wykazało że w płynie owodniowym nie ma pierwotniaka czyli płód nie jest zarażony, a wyniki badań z krwi dalej na plusie .... Jednak ciągle biorę rovamycyne, chociaż jakoś podświadomie wiem że gdybym nie brała to i tak wszystko będzie w porządku no ale trzeba trzymać się zaleceń lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja cała ciaze bralam antybiotyk i synek urodził sie zdrowy. Jeździłam na kontrolę co miesiąc i po recepte, a jak brakowalo to przepisywala mi moja ginekolog. Nie robilam 2tygodniowych przerw. Bralam ciagiem. Po porodzie kontrola wzroku i sluchu. Nalezy dobrze sie odzywiac, bo antybiotyk wystarczajaco obciaza watrobe. Moja na szczescie wytrzymala to leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam toksoplazmoze w ciazy. Zarazilam sie tuz przed zajsciem w ciaze lub na samym poczatku. Czyli ogolnie masakra! Zostala wykryta na pierwszych badaniach czyli juz ok 10tego tygodnia. Cala ciaze lykalam rovamycyne, dwa razy dziennie. Do tego probiotyk, kt duzo chyba nie pomagal-moja gin nie nadazala z leczeniem mojej grzybicy:/masakra!! Ale wiecie co?bylo warto,bo urodzilam zdrowego syna:) po porodzie zbadali go-oczy,glowa,brzuch. Wszystko ok. Pisze o tym bo pamietam,ze w ciazy szukalam jakis informacji na ten temat i bylo slabo. Moze komus dodam nadzieji ze toksoplazmoza to nie wyrok i wszystko moze byc dobrze!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.57 super ze wszystko dobrze się skończyło i współczuje strachu w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ostka222
Matko, ludzie nie rozpowszechniajcie bzdur, że od każdego zwierzęcia można zarazić się toksoplazmozą :/. Nie wiem kto Wam takie bzdury opowiadał. Owszem można - przez zjedzenie surowego mięsa każdego zarażonego zwierzęcia. Od psa czy konia się nie zarazicie, jeśli nie pożrecie go na surowo oczywiście. Kot jest żywicielem końcowym pasożyta - co w praktyce oznacza, że można zarazić się poprzez jego kał. Natomiast na koty uważałabym tak ogólnie, bo przecież one się myją całe językiem, więc czy potem nie mają czegoś na sierści... kto wie. Natomiast jeśli kazde inne zwierze jest nosicielem pośrednim, człowiek też. Od człowieka tak jak i od psa nie zarazicie są toksoplazmozą. No, chyba, że go zjecie na surowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paul65777
Dziewczyny, pomozcie z interpretacja wynikow: 9 tc Igg ujemne, igm ujemne 21 tc igg 19.70 (powyzej 3 reaktywne), igm ujemne (metoda cobas) 22 tc igg 10.80 (reaktywny od 8.8) igm ujemne, awidnosc igg- nieoznaczony wynik z powodu niskiej aktywnosci przeciwcial igg. (Metoda clia) zakaznik przepisal antybiotyk, ale sam do konca nie byl pewien, mam znowu poworzyc badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassska89
Hej, jestem w 12 tyg ciąży i właśnie przyszły wyniki z toxo 1,1 :( Gine powiedział, że od takiej wartości zaczyna się toxo, dostałam od razu antybiotyk i skierowania do poradni chorób zakaźnych oraz na patologię ciąży do krk, na konsultacje. Ogólnie przerażona jestem tym wszystkim co można wyczytać w internecie... Na początek pytanie do dziewczyn które to przechodziły - czy brałyście coś osłonowego przy antybiotyku? Jak tak to co? za 3 tygodnie znowu mam wizytę u Gina na które mam zrobić badania awidności w kierunku toxo. Mam nadzieję że będzie ok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pau72146
@kassska, zrob awidnosc na wlasna reke, bo zwariujesz te 3 tyg, a nawet na wyniki awidnosci sie chwile czeka, a moze nie masz powodu do zmartwien, bo zarazenie sprzed ciazy. Oslonowo oczywiscie ze trzeba brac dobre probiotyki, niestety taka antybiotykoterapia bardzo wyniszcza. Ja polecam.sanprobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassska89
zrobiłam awidność w poradni chorób zakaźnych w krk i wszystko wyszło ujemne - nie jestem chora. Prawdopodobnie przy wcześniejszych badaniach musiało dojść do pomyłki. Odstawiłam antybiotyk zgodnie z poleceniem. Ufffff.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama90
Odstąpię leki na toksoplazmozę w ciąży jeżeli jest podejrzenie przejścia przez łożysko adiazine i daraprim. Leki sprowadzane z Niemiec i Francji w Polsce niedostępne. Więcej informacji nr tel: 604404866.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama90
Odstąpię leki na toksoplazmozę w ciąży przydatne w leczeniu jeżeli jest podejrzenie przejścia przez łożysko( dodatni wyniki amniopunkcji) adiazine i daraprim. Leki sprowadzane z Niemiec i Francji w Polsce niedostępne. Więcej informacji nr tel: 604404866.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta

Czy ktoś wie, co znaczy wynik awidnosci igg, który mieści się w "szarej strefie"? Do 70-niska, od 70-79,9- szara strefa, od 80-wysoka. Ja mam 78,2... Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×