Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Smutenka

KOBIETY A PROBLEMY W ZWIAZKU

Polecane posty

Gość maaaggiiee
przykro mi ale nie dostalam...mozesz jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaggiiee
to chociaz napisz w jakim county mieszkasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinno dosc teraz, bo wyslalam sobie tez do pracy cos o 15:06 i dopiero minute temu mi doszlo!!! Czasu angielskiego znaczy sie, wiec ponad 40 minut szlo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogole to chce podziekowac zalozycielce topiku Smutence jak i Radosnce za wszelkie posty, bo dzieki nim dowiedzialam sie o wielu wartosciowych ksiazkach, kupilam je sobie i poczytalam co nieco!! Najbardziej mi sie podobala ksiazka Doris Wolfe \'\' Zrozumiesz uczucia - pokonasz problemy\'\' Dla mnie REWELACJA!!!, poza tym \'\'12 zagrozen dla zwiazku i jak ich uniknac\'\' Mary Michael, oraz \'\'Gdy Twoj partner lze jak pies\'\' Susan Forward.... DZIEKUJE WAM!!!! 🌻🌻🌻 🌻🌻🌻 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DLA NAS WSZYSTKICH I OD NAS
❤️😡😘😠🌻😭❤️😡😘😠🌻😭❤️😡😘😠🌻😭❤️😡😘😠🌻😭❤️😡😘😠🌻😭❤️😡😘😠🌻😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiu - Pysiu to ja Ci dziekuje za Twoj czas i ochote by tutaj do mnie napisac! Nie wszystkie ksiazki, ktore tu sa sama przeczytalam, ale warto wiedziec opinie innych. Nie czytalam: Doris Wolfe \'\' Zrozumiesz uczucia - pokonasz problemy\'\' Dla mnie REWELACJA!!!, poza tym \'\'12 zagrozen dla zwiazku i jak ich uniknac\'\' Mary Michael, ale \"Kiedy partner lze jak pies\" Susan Forward owszem i lektura dala mi... kopa w tylek, ale to dobrze - na przyszlosc ;-) Mysle, ze te dwie pierwsze sa takie aby cos fajnego zbudowac, prawda? Optym15 - zglos jak Ci idzie czytanie 😘 Tez powinnas przeczytac "Kiedy partner lze jak pies\" Susan Forward - mysle, ze ja bylam w podobnej sytuacji jak Twoja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przestań mnie kontrolować
Przestań mnie kontrolować (okładka miękka) Richard J. Stenack Przestań mnie kontrolować - opis produktu: Jak powstaje relacja oparta na kontroli? Co to znaczy żyć w kontrolującym związku i jak się z niego wyzwolić? Jak unikać wejścia w kolejny taki związek? Czy możliwa jest relacja, w której nikt nikogo nie kontroluje? Czasami trudno się zorientować, jaką rolę w związku gra kontrola. Książka ta pomoże inaczej spojrzeć na związek między dwojgiem ludźmi i w razie potrzeby wyeliminować czynnik kontroli z relacji z innymi. --------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blekitna Laguna
Książkę o tym tytule napisała Robin Norwood - kobieta. Właśnie ją czytam. "Kochać za bardzo" znaczy być chorym (mieć obsesje na punkcie partnera) i niszczyć związek tym kochaniem. U mnie jest, jak w książce i zaczynam leczenie... Myślę, że już powoli przynosi skutki :) Mam taką nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilarose
Czytałam tą książke o kobietach, którek kochaja za bardzo, jak również taką pt. "Nie zależy mu na tobie" - polecam gorąco, otwiera oczy, nawet po fakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiecej ksiazek dla kobiet
http://www.feministki.org.pl/pl/bib/psychologia.html ADLER, Alfred Sens życia. Alkohol.... Alkohol. Informator. PARPA, Warszawa, 1994 P/74 BADINTER, Elisabeth Tożsamość mężczyzny. BADURA- MADEJ, Wanda DOBRZYŃSKA- MESTERHAZY, Agnieszka Przemoc w rodzinie- interwencja kryzysowa i psychoterapia BANDLER, Richard GRINDER, John 🌻Z żab w księżniczki BORYSENKO, Joan Księga życia kobiety GWP, BREATHNACH, Sarah Ban Ścieżka Prostej Obfitości, Dziennik otuchy i radości BUSS, Dawid M Ewolucja pożądania CAMERON- BANDLER, Leslie 🌻Ku harmonii w miłości CHIA, Mantale i Maneewan🌻 Miłosny potencjał kobiety. Jacek Santorski & Co, COLLINS, BRYN C. Emocjonalna niedostępność MOORTHAMERA, Lut Używanie alkoholu a przemoc w społeczeństwie. PARPA, DE BECKER, Gavin Dar strachu Media Rodzina of Poznań, 1998 P/158 Depresja..... Depresja, esencja i ciało. DOBSON, James Dr. Dobson zmęczonym rodzicom, czyli o tym jak radzić sobie z trudami wychowywania dzieci. GORDON, Jack Jak pomóc sobie w miłości. FELD, Bruce 🌻Dawcy i biorcy EVERLY, (EVERLYROSENFELD) Stres - przyczyny, terapia, autoterapia. FISHER, Helen Anatomia miłości. Historia naturalna monogamii, cudzołóstwa i rozwodu. FRIDAY, Nancy Kobiety górą. RIDAY, Nancy Mój tajemny ogród. Rebis, LEVY, Bernard-Henri Kobiety i mężczyźni. GRAY, John Marsjanie i Wenusjanki w sypialni. HANDY, Charles🌻 Wiek paradoksu. W poszukiwaniu sensu przyszłości HERMAN, Judith Lewis Przemoc. Uraz psychiczny i powrót do równowagi GWP, HERZBERGER, Sharon D. Przemoc domowa Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, HITE, Shere 🌻Dobrzy faceci, źli faceci. HOPKINS, Gathy 69 sposobów zabicia czasu, 🌻poradnik dla chwilowo samotnych. HOPKINS, Gathy 🌻Polowanie na mężczyzn (poradnik dla pań). JEFFERS, Susan Mężczyźni też chcą być kochani JOHNSON, Stephen Dobre życie w pojedynkę. JOHNSON, Stephen Ona, o esencji kobiecości. LERNER, Harriet 🌻Intymność kobiety: przewodnik. TANNEN, Deborah 🌻Ty nic nie rozumiesz! Kobieta i mężczyzna w rozmowie. WEISS, Karin 🌻Seksualność kobiety, mity, rzeczywistość, możliwości. ZUBRZYCKA, Elżbieta🌻 Narzeczeństwo, małżeństwo, rodzina, rozwód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiecej ksiazek dla kobiet
Kobieta spełniona. Podstawowe odpowiedzi. W treści: Kobieta współczesna, Moc kobiety, Rozkwit kobiety, Seksualność kobiety, Związek miłosny; Umysł i świadomość; Archetypy; Zapał duchowy. Z żab w księżniczki. Jak za pomocą słowa przeobrazić siebie i swoje życie? Richard Bandler, John Grinder Książka ta otwiera nowe możliwości dokonywania pożądanych zmian we własnym rozwoju. Jak bowiem przekonują autorzy, wystarczy użyć odrobiny magii, by zmienić swój sposób widzenia, słyszenia i odczuwania świata oraz nauczyć się na nowo postrzegać rzeczywistość i uwolnić się od ograniczeń. Ze spisu treści: Doświadczenie sensoryczne; Zmienianie osobistej historii i organizacji; Odkrywanie nowych dróg; Książka "Z żab w księżniczki" dla wielu może stać się objawieniem, ponieważ otwiera nowe możliwości dokonywania pożądanych zmian nie tylko u klientów, ale również we własnym rozwoju. Jak bowiem przekonują autorzy wystarczy użyć odrobiny magii, by zmienić swój sposób widzenia, i odczuwania świata oraz nauczyć się na nowo postrzegać rzeczywistość i uwolnić się od ograniczeń. Owa magia nie ma jednak nic wspólnego z okultyzmem. Z doświadczeń Bandlera i Grindera wynika, że czarodziejska różdżka kryje się w wewnętrznych zasobach każdego człowieka, umiejętność ich wykorzystania prowadzi zaś do pełnego i satysfakcjonującego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosnka :) - tak, te ksiazki (Doris Wolfe \'\' Zrozumiesz uczucia - pokonasz problemy\'\' i \'\'12 zagrozen dla zwiazku i jak ich uniknac\'\' Mary Michael) sa o tym jak zbudowac normalny zwiazek, ale te informacje sa bardzo przydatne (w moim przypadku bardzo bardzo) kiedy sie juz jest w zwiazku i sa jakies problemy.... Czesto tych problemow mozna w bardzo prosty sposob uniknac, ale niestety wiele kobiet o tym nie wie. ja tez nie wiedzialam. Ale fragmenty z tej 1 ksiazki mam skserowane i trzymam je w szufladzie w biurku w pracy, zebym miala do nich dostep przez caly czas, a w domu ksiazke mam oczywiscie :) Naprawde polecam, bo warto!!!! Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosny temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosny temat...
Fundacja, Issak Asimow ...świat wirtualno realny..... dziwne? przeczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od GAZELI777
"Jak wydobyc sie z depresji" Sue Atkinson fragment o potrzebie wyrazania emocji (nawet tych negetywnych) Emocje sa w porzadku.czasami troche przerazająceale w porzadku.Nie rozumiem jak kiedykolwiek mogłyby byc czyms złym.Sa czescia nas.Częscią tego kawałka mojej osoby,ktora nazywam swoim sercem i dusza.Sa czescia najglebszej i najbardziej istotnej warstwy naszej ludzkiej natury.Emocje to sposob w jaki komunikuje sobie to co mysle i czuję.Sa wartosciowe i jedyne w swoim rodzaju. Mało zrozumiane popedy i emocje zepchniete w glab i ukryte przed nami pozostaja tam nadal.A jesli nie chcemy przyznac sie do nich to staja sie podobne do smiercionosnego niewidzialnego wirusa w naszym organizmie.Stopniowo wzeraja sie w nasze ciałow nasz umysl,a nastepnie w nasza najtajniejsza istote.Cała nasza egzystencja bedzie zatruta,jezeli nie wydobedziemy ich na jaw i nie włozymy nieco wysilku w uporanie sie z nimi. Pewnego dnia wszystkie te tłumione uczucia wybuchna spod spokojnej powierzchni jak para sprezona w kotle.Jesli ujscie ebdzie zablokowane to poprostu eksplodujemy w apokaliptycznym momencie destrukcji.Oto czym jest depresja-nasza proba utrzymania w ryzach tej ogromnej energii popedowej ktora wrze i kipi w nas. i jeszcze jeden fragment ktory mi sie podoba- "dlaczego(....).dlaczego?(.........),dlaczego?(.......)itd Nie jest latwo ani przyjemnie odpowiadac na te pytania,ale jesli wiem przynajmniej ze cos czuję,to osiagnełam juz pierwsza polke skalna w mojej wspinaczce-jestsem w kontakcie z sama soba jako osobą. Kiedy wiemy,ze czujemy cokolwiek,wiemy tez ze rozpoczelismy nasza"wspinaczkę".Przebylismy pierwszy etap naszej drogi,oddalajac sie od dna depresji,gdzie jest tak zle ze nie czujemy nic. U stop urwiska panuje cos w rodzaju odcinajacego od zycia odretwienia,ktory spowija nas w tłumiacy wszelkie bodzce kokon,poniewaz odczuwanie tego,co zepchneło nas w to miejsce byłoby zbyt bolesne.Dlatego nie czujemy prawie nic. Gday azczynamy odczuwac niepohamowany gniew,lub nieutulony zal z powodu porzucenia nas,albo dreszcz zgrozy na mysl,ze byłoby lepiej dla wszystkich gdybysmy byli martwi............wtedy i tylko wtedy naprawde wiemy ze jestesmy w kontakcie z tymi uczuciamii osiagnelismy w "naszej wspinaczce" "pierwsza polke skalną".Wyruszylismy w długa i trudna droge do zrozumienia siebie.Jest to zdecydowanie DOBRA RZECZ!!!" itd itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosnka... 🌻 Znasz moja historie z \"zycie po rozwodzie\" czy moglabys mi doradzic jakas ksiazke...? Moja szwagierka przyjezdza do nas za tydzien i chce zeby mi kupila z dwie ksiazki z Polski. zastanawiam sie nad: Robin Norwood \"Kobiety, ktore kochaja za bardzo i ciagle mysla,z e on sie zmieni\" Allan Pease Barbara Pease \"Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą\" Czy mozesz polecic cos specjalnie dla mnie innego jeszcze? dzieki i czemu nie pojawiasz sie na rozwodach... smutno bez Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przypominam o topiku
upupupupupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie rozgladalam za tymi: GRINDER, John \"Z żab w księżniczki\" Kazimiera Szczuka \"Kopciuszek, Frankenstein i inne\" http://czytelnia.onet.pl/0,680,0,1,nowosci.html Ale natykam sie tylko na informacje, ze naklad wyczerpany, albo na nic sie nie natykam. I nadal sie nie moge natkac ksiazke polecona przez Mazura, ktorego autorkami sa panie: ???, niestety,musze jeszcze raz go spytac, bo nie moge znalesc, a wtedy jeszcze raz o pomoc poprosze ;-) A ten ma taki kontrowersyjny tytul: Germaine Greer Kobiecy eunuch http://czytelnia.onet.pl/0,903,0,1,nowosci.html Moze kogos zaciekawi ;-) Optym, chcialam znalesc fragmenty \"Ulegla czy niepokorna\", ale niestety na czytelni jest tylko jedna ksiazka i jej fragmenty tej autorki: http://czytelnia.onet.pl/0,3566,0,1,nowosci.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Niegrzeczne dziewczynki idą tam, gdzie chcą\" Ute Ehrhardt \"...Co łączy te kobiety: Naruszają reguły. Ustanawiają własne zasady. Stawiają jasne wymagania. Wyraźnie mówią NIE. Nie dają się zastraszyć. Mają własną wizję swojej drogi życiowej. Mają szerokie horyzonty. Dążą do sukcesów. Nie muszą się podobać za wszelką cenę. Nie boją się krytyki. Nie pozwalają sobie zamykać ust. Mają świadomość, że bez ryzyka nie ma wygranej. Poświęcają swoją energię dla WŁASNYCH celów. Są dumne ze swoich osiągnięć. Lubią rywalizować. Mówią, co myślą, i mało przejmują się tym, co zrobią albo pomyślą inni. Niegrzeczne dziewczynki chcą zwyciężać. zwyciężania jest potrzebą, z której kobiety często rezygnują. Kobietom potrzebna jest mentalność zwycięzcy. Powinny wyrobić w sobie wolę pokonywania przeszkód, a przeciwności traktować jak okazję do zdobywania nowych terytoriów. Mają wszelkie szanse, bo wytrzymałości i siły woli im nie brakuje. Zadziornym, przebojowym kobietom powodzi się lepiej. To fakt, mimo że w naszym kręgu kulturowym nauczyliśmy się negatywnie oceniać kobiecy gniew, złość i wolę walki. \"Grzeczne dziewczynki\" tak długo tłumią podobne emocje, aż przestają je odczuwać. Skutek jest taki, że często bywają znużone i chorują. Niegrzeczne dziewczynki wiedzą, że trzeba walczyć o swoje. Wiedzą też, że nie ma związków miedzyludzkich całkowicie wolnych od konfliktów. Niegrzeczne dziewczynki nie boją się agresji - ani własnej, ani cudzej. Niegrzeczne dziewczynki czerpią ze swojej agresji energię. Nawet jeśli są wściekłe same na siebie. Ich sposobem na życie nie jest brak wiary w siebie i autodestrukcja, ale odwaga - wobec siebie i wobec świata. Gniew i wściekłość pobudzają je do czynów, zagrzewają do działania. Niegrzeczne dziewczynki są czujne i potrafią rozpoznać ukrytą agresję. Nie dają się zaszantażować czyjąś chorobą. Ani \"słabe serce\" ojca, ani migrena partnera nie powstrzymują ich od mówienia, co myślą, i od stawiania wymagań. Owszem, okazują zrozumienie, w granicach rozsądku biorą pod uwagę potrzeby innych, ale konsekwentnie robią to, co uważają za stosowne. Nie chcą nikogo zbawiać, a za swoją życiową misję nie uważają znalezienia u mężczyzny czułego serca pod twardą skorupą. Domagają się dla siebie szacunku. Bronią się przed \"cierpiętnikami\", którzy próbują nimi manipulować dla własnych korzyści. Nie dają sobie wmówić, że broniąc się, wpędzają kogoś w chorobę. Nie boją się uchodzić za kobiety bez serca. Potrafią się bronić również przed tymi, którzy chcą im \"pomóc\". Wiedzą, że za chęcią niesienia pomocy ukrywa się czasem agresor, który nie chce dopuścić, by wzięły swoje sprawy w własne ręce. Nie dają się nabrać na łzy, wrażliwość, delikatność i słabość tych, którzy lubią demonstrować swoją bezradność. Demaskują bezradnych, pokazują im, jaką dysponują siłą, gdy poczują się zmuszeni bronić własnej postawy życiowych nieudaczników. Niegrzeczne dziewczynki umieją rozpoznać agresję w zapominalstwie, rzekomych nieporozumieniach i w unikach. Bronią się przed nimi, zamiast okazywać bezradne zrozumienie. Tak postępują w pracy i związkach partnerskich. Nie pozwalają sobą manipulować. Kierują się swoimi własnymi opiniami i uczuciami. Jeśli czują, że coś jest nie tak, próbują zrozumieć dlaczego. Nie tracą przy tym wiary w siebie, lecz bacznie przypatrują się otoczeniu. Nie dają się wodzić za nos ludziom z pozoru miłym. Mają się na baczności przed tymi, którzy \"wiedzą lepiej\", co jest dla nich dobre i którzy próbują chronić je przez wrogim światem. Nie ulegają tym, którzy próbują wywołać w nich lęk, gdy odważą się pójść własną drogą. A jeśli ktoś im mówi, że przyznanie się do własnych pragnień grozi katastrofą, wybiorą raczej ryzyko fatalnych skutków niż kapitulację...\" Ja nieczytalam, ale mysle, ze to troche podobne do \"Dlaczego mezczyzni kochaja zolzy\", z tym, ze \"zolzy\" sa chyba bardziej lekkie i na wesolo, dalam wam tu kiedys test z tej ksiazki i fragment kto to jest Zolza. Tutaj sa nieraz fragmenty, ale nie wszystkich: http://czytelnia.onet.pl/0,17734,0,1,nowosci.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Radosnaka... ciesze sie ze mi odpisalas... no powiem tej mojej szwagirce zeby mi kupila te ksiazki, mam nadzieje ze sie uda. teraz tylko mnie przeraza mysl ze ona z bratem przyjezdzaja do nas na dwa tygodnie... brrrrr.... moze sie nie pozabijamy ;-) Milego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam już \"kiedy twoj partner łże jak pies\" Bardzo dobra. Pokazuje wiele mechanizmów manipulacji. Sprawiła, że już zrozumiałam swoje uczucia podczas \"cyklu\". Największą ulgę mi przyniosła świadomość, że to kiedy się czuję jak idiotka i już nie potrafię rozróżnić co jest rzeczywistością a co nie, to nie jest coś nadzwyczajnego, nie świadczy o mojej chorobie. To jest część gry. Dzięki której on może robić co chce. Zastanawiam się czy niestety mój mąż nie jest socjopatą. :( Polecam także \"koniec współuzależnienia\" Początek taki sobie, ale zakończenie mocne. Mnie zostało w głowie zdanie: \'nie można od chorego człowieka oczekiwać zdrowych zachowań\' Po co ja tracę czas i siły na przekonywanie go, tłumaczenie, wymyślam przykłady. On ochoczo przytakuje, ale jak dochodzi do podobnej sytuacj to \"ale teraz to zupełnie co innego\". Ręce opadają. Ale mam nadzieję, że w mojej głowie zostało dużo więcej. W podświadomości. Już się nie czuję winna jego uczuciom. Jeszcze pracuję nad tym, żeby on nie wpływał tak bardzo na moje uczucia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"koniec współuzależnienia\" Melody Beattie - nie wiem jak rozumieć jedną kwestię: Jest opis, że nie można ingerowac w czyjeś życie. Ale nie oznacza to, że mamy prawo nie reagować gdy ktoś sobie robi krzywdę. I tu jest podany przykład dziecka, które bierze narkotyki w pokoju obok. Przecież współuzaleznieni reagują tak bardzo, bo właśnie uważają, że ktoś sobie robi krzywdę i chcą go ochronić. Gdzie jest ta różnica. Co mam zrobić, jak wiem, że mąż popija po kryjomu alkohol. Wiem, że robi sobie krzywdę. Bo nie poprzestanie na tym, obniża mu się poziom samokontroli i w efekcie pojedzie na całość. To jest tylko kwestia czasu. Mam reagować czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
optym - ja tez czytalam \'\'Gdy Twoj partner lze jak pies\'\' i tez sie zastanawialam czy moj partner nie jest przypadkiem socjopata, bo tyle czynnikow z jego zachowania na to wskazywalo, ze bylam po prostu przerazona.... Analizowalam to ze wszystkich stron i przerazenie siegalo zenitu, ale wiele spraw sie miedzy nami wyjasnilo i wiem teraz, ze nie jest na szczescie typem socjopaty, bardzo dobrze nam sie teraz uklada i mam nadzieje, ze bedzie tylko lepiej. Gdyby sie jednak okazalo, ze jest socjopata, to musielibysmy sie rozstac.... Ja juz nie wytrzymywalam nerwowo, psychicznie, schudlam, zylam w stresie, a przyczyn oprocz klamstw bylo o wiele wiecej.... Nie wiem jak przeszlam przez to wszystko, ale jak widac, jesli cos Cie nie zabije, to Cie wzmocni!!! I taka jest prawda!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyti
a ja mam pytanie. jak mam sie zachowac bedac w zwiazku z wdowcem, ktory ma problemy z 14 corka.wczoraj bylam swiadkiem awantury poteznej.doszlo do tego,ze ona po tym jak ja skrzyczal,,zabral telefon, ona wziela tabletki bo niby bedzie sie truc i on nie wytrzymal i jej przylal. w takiej sytuacji czulam sie zle, pozatym sama mam juz dorosle dzieci i przechodzilam przez ich bunt wychowania. a wiem,ze nie moge ingerowac w wychowanie jego dzieci, bo to drazliwy temat, jak kiedys cos napomnialam to zarzucil mi,ze przykrosc zrobilam jego corce 8 letniej jak ja upomnialam bo byla kaprysna.wiem,ze kazdy ponosi sam odpowiedzialnosc za bledy wychowania.ale ja bylam bardziej wymagajaca dla swoich synow.po prostu nie wiem jak sie zachowac w takiej sytuacji? i Radosnka wiesz co fajnie piszesz zawsze dawalam sobie rade sama, a ostatnio wlasnie zaczynam tracic cos z siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\\właśnie dostałam wiadomość z mareno, że książka \"przestań mnie kontrolować\" jest niedostępna :( Tak więc moja prośba jest aktualna - jeśli ktoś wie gdzie mogę dostać tę książkę to proszę niech mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja "przestan mnie kontrolowac" kupilem na aukcji :) trafilem tydzien temu :) za 13 zl. zaczynam czytac.po spisie widze ze jest dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×