Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katija

jak sie przygotowac do urlopu w Grecji-pierwszego

Polecane posty

Gość katija

hej hej witam wszystkich wieczorowa pora. Chcialabym uzyskac porady od osob ,ktore byly w Grecji lub interesuja sie turystyka ,,na co zwrocic baczna uwage wybirajac sie wlasnie tam.Bedzie to moj pierwszy wyjazd.Z kosztow interesuje mnie najbardziej cena lotu z niemiec do Salonik ...i koszty pobytu...,,kieszonkowego,,ktore musze ze soba zabrac zeby jakos takos przezyc..bo o cenach nie mam pojecia...wszelkie wszelkie uwagi prosze tutaj...Bede wdzieczna.Ach...wybieram sie we wrzesniu...badz pazdzierniku...czy to dobre miesiace???z gory dziekuje za odpowiedzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katija
czekam na wasze rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaaa...
witam! byłam w grecji 3 lata temu. jchałam autokarem, wiec co do samolotów nie udziele Ci żadnej rady. jesli chodzi o ceny to musze przyznac, ze jest drogo, w przeliczeniu oczywiscie na nasze pieniądze. piwo ok 3 euro, woda 2,5 z tym, ze mozna pic kranową ( bardzo czysta, nawet do obiadów podawali kranową) kebab np ok 8 euro, kawa 5 euro, lody różnie od 3 wzwyz, wina mozna bylo kupic juz od ok3-4 euro, ale jesli chodzi o jakies super wina i alkohole to wiadomo.... co to temperatury- ja byłam w sierpniu, upały niemiłosierne, bierz tylko i wyłącznie cienkie i przewiewne ciuchy, ja czasami o godz. 22 nie potrafiłam wytrzymac z ciepła a co dopiero w południe, w pierwsze dni miałam nawet podwyższoną temp. ciała wiec przeleżałam poł dnia w pokoju. nie ma też co patrzec na to czy ładnie się wygląda. nabralam same fajnie ciuszki itd. a potem żałowałam, ze nie postawiłam na wygode. każdy chodził w czym chciał, nikt na nikogo nie patrzył, mozna wziac cos fajnego np. na jakas nocna impreze, dyskoteke ( tego tam duzo wszedzie). miejsca, które polecałabym odwiedzic to meteory, rejs na wyspę skiathos, oczywiscie ateny, koniecznie trzeba sie wybrac na wieczór grecki ;) jeszcze taka fajna ciekawostka w grecji zużyty papier toaletowy wywala się do kosza na smieci, w zadnym wypadku do toalety, mają jakas inna kanalizacje. w pierwszych dniach ciezko bylo sie przyzwyczaic i papier lądował jednak w ubikacji :) jesli masz jakies pytania konkretne to pisz, postaram ci sie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katija
czekam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninotshkaa
hej! bylam 2 lata temu, rowniez autokarem wzielam 3 pary butow: 2 pary sandalow i japonki i cale szczescie bo nic innego by sie nie przydalo:P duzo kremow z dobrym filtrem - to bardzo wazne, tam nie wyjdziesz wogole nawet na 5 minut bez filtra jak jest slonce wogole same letnie ciuszki uzywalam a wlasciwie praktycznie to kostium kapielowy przewaznie :D fajnie miec mate plazowa i cos do plywania typu materacyk (ale mozna tam kupic za pare groszy) - mialam do dyspozycji plaze kamienista niestety i materacyk sie przydal do plywania taks amo jak moje sandaly Nike-nie moglam w wodzie stanac boso na tych kamiemiach warto tam kupic rozne wyroby (figurki itepe) z alabastru - bardzo tanie i bardzo efektowne sprobuj arbuza i melona - w zyciu juz nie zjesz w polsce :D tak samo pomidorki - my robilsimy sobie wlasna salatke grecka (pomidorki, ogorek, cebula - SLODKA mozna jesc jakjablko! i fetaa, mniam i oryginalne zbierane na zboczach olimpu oregano suszone) nawiozlam do domu najwiecej to oliwek wszelakiej amsci, oliwy i przypraw a zwlaszcza oregano kwestia wody: niby nie pic kranowy, ale my kupowalismy a w polowie pobytu sie okazalo ze ta z butli to ta sama co z kranu (obie ze zrodla z olimpu) i nic sie nie dzialo :) aa i sprobuj retsine - winko o ziemistym smaku, u nich standartowo do obiadu podawane. mozna kupowac w duzych kartonach albo butlach :) u nich nie ma pojecia jabol i wina tanie sa tak samo dobre:) ja jestem miesozerna i mialam problem bo kielbaski u nich sa fee, miesa surowego bymnie kupila (przejdz sie przez slynny bazar turecki w salonikach, przy placu arystotelesa...) wiec musialam zyc na gyrosach. jedne lepsze drugie gorsze ale wszedzie probowalam greckiej salatki i powiem tak - gdzie nie leca na turystow jest naprawde pyszne jedzonko i obsluga! mozna sie zaprzyjaznic z wlascicielem restauracji nawet wazne: ANGIELSKI - jak znasz dogasdasz sie wszedzie, oni sa bardzo mili i sie bardzo interesuja wszytskim lubia jesli zna sie podstawowe slowka! dzien dobry, dowidzenia, dobry wieczor, dziekuje, dziekuej bardzo _im sie geba usmiecha od razu jak powiesz po grecku (odsylam do slowniczka) - sama sprawdz :) jak mi sie cos przypomni to napisze jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuudzie
ja rozumiem takie pytania np przed podróżą do Indonezji, Sri Lanki, Kongo czy na Alaskę, ale takie przeżycia z okazji wyjazdu do Grecji??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninotshkaa
aaa i polecam rejs na skiathos!! tej plazy tam nie zapomnisz do konca zycia!! na statku byla nauka tanca greckiego a kapitan chodzil i kto krzywo tanzyl to go walil tak apalka (ale delikatnie) po nigach, a ile smiechu bylo, a potem szybciej i szybciej :D a potem byla kolejka i z takeij wielkiej butli nalewal w rooozny sposob metaxy do buzikazdego, np parom kazal sie calowac i takei tam, albo dziewczynie po dekoldzie i pod sukeinka jej facet mial otowrzyc usta zeby mu splynelo po niej :D starszna polewka byla. ajak wracalsimy tobyla bitwa na bomby wodne z drugim statkiem! jeju jak se przypomne :D a i zapomniualam o metaxie i ouzo. metaca to cos jak whisky (jeden Grek twierdzi zenie pije tego woli Jamesona bo przynajmniej 3 razy fitlrowany) ouzo to z winogron - dodaje sie wody wi wtedy sie metli tak dziwnie metaxa czestuja w sklepach (najczesciej jubilerach) bizuteria sliczna i inna zupelnie. warta kupienai chco nie az taka tania. wartosie targowac. w innych stoiskach tez mozna kupic mydelka z oliwy z oliwek. tez czesty upominek.gabki, luffy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 45541254
ouzo jest z anyżków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaaa...
ninotshkaa - w jakiej miejscowości byłas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOŁA DAMA
Koniecznie offa weż ze sobą Baaaardzo dobry krem z wysokim filtrem-bo tam są drogie te rzeczy I tam panuje taki dziwny zwyczaj...nie mozna wrzucać papieru toaletowego do do kibelka...tylko do kosza...Nie wiem czy tak jest w całej Grecji...:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Znałąm tez ludzi ,którzy brali ze soba do samolotu parasol :D:D:D:D-DOŚC DROGIE jest wynajęcie parasola i łżoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam zobaczyć Santorini, a zwłaszcza miejscowość Oia :) To piękne miejsce jest na wszytskich pocztówkach. Piękne kościółki z niebieskimi kopułami i cudowna kaldera. Naprawdę warto, zwłaszcza o zachodzie słońca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katija
wiem co to ouzo:)i wiem co to metaxa;)ale dzieki za wszystkie informacje;) wolalabym jednak zebyscie mi napisali co np zabrac ze soba np ja planuje wziac wagon fajek:Pi opakowanie rozpuszclenj kawy nescafe do robienia frappe...bo tam droga:)ponoc;)a o parasolu pomysle;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninotshkaa
faktycznie ze ouzo z anyzu :P hehe a bylam prawie u podnoza Olimpu w miesjcowosci o nazwie Leptokaria a co do frappe - to nie wydawalo mi sie zeby byla droga.ja przywiozlam stamtad bo u nas tego nie bylo:P z fajkami to nie wiem:P bo nie pale no wlasnie i kwestia papieru toaletowego: wierzcie lub nie, ale nigdzie tego nie spotkalam ze trzeba bylo wrzucac do kosza :P i offy tez mialam,ale okazaly sie bezuzyteczne..(ale jednak wez) pol nocy na plazy i jeden komar mnie ukasil( co jest dziwne bo mnie strasznie "lubia")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaaa...
to ja byłam w miejscowości obok- Platamon :) po sąsiedzku hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninotshkaa
a to tam chyba bylo duzo dyskotek? i taki zamek? albo raczej budowla warowna? tak slicznie wygladala podswietlona w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteriaa
ja sie wybierAM w okolice salonik...no wiec pewnie turystyczna czesc mojego pobytu bedzie sie opierala na tych rejonach....no i mam nadzieje ze uda mi sie skoczyc na krete:)ech,,,,nie chcialabym sie przepakowac i juz wlasnie zaczynam zbierac ,,letnie,,rzeczy specjalnie na ten wyjazd.prosze powiedzcie mi ile kasy mam ze soba zabrac zeby przezyc:(bo tego nie wiem..jade coprawda ze swoifacetem ael ja chce miec swoje pieniadze na wlasne wydatki czy pamiatki z grecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaaa...
tak własnie tam był zamek i dyskoteki również :) co do kasy to trudno mi komukolwiek doradzic ile ma ze sobą wziac, ale ja miałam 100 euro na 10 dni i było to nic! zyłam tak oszczednie, ze az doła łapałam, odliczałam, kombinowałam i kupowałam same najtansze rzeczy, rezygnowałam tez z połowy przyjemnosci ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaaa...
oczywiscie to były pieniadze tylko na własne wydatki, poniewaz trzy posiłki miałam wliczone w cene wczasów. tak wiec na jedzienie raczej nie musiałam wydawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katija
no ja wlasnie sie zastanawiam czy 300 euro to nie za malo:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katija
i nadal sie zastanawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katija
a zastanawiam sie ile zabrac nalezy ze soba wychodzac wieczorkiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darling881
Najlepiej wymien sobie Euro w kantorze internetowym, np. Pewny Kantor ma dobry kurs, patrzyłam dzisiaj rano i jest OK. 300 euro? Zależy co chciecie robić, bo jeśli lecicie po taniości i macie zapłacone podstawowe rzeczy jak hotel z wyżywieniem, a pamiątek nie zamierzacie kupować to i 200 starczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×