Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do SHAZZA: Czesc.Nie znam tego modelu. Widze ze jednak na dokladnie te same parametry co Bosch WAA 20260. Zalecalbym jednak Boscha , jest bardziej opoularny i masz przy tym modelu PEWNOSC ze wymienisz w nim lozyska. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHAZZA
Bardzo dziękuję Panie Janku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Pralki Bosch ze sklejonym zbiornikiem : 1. WAA 16161 PL 2. WAA 20161 PL ODRADZAM !! Mechaniczna Pomarańcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Panie Janku -mam Pralkę Whirpool AWM .W trakcie prania zatrzymuje sie, na kazdym programie,Czas cofa się .Naprawiac czy nie warto -prosze o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do Joela: Witam! Zawsze warto sprawdzic co sie dzieje, prawdopodobnie padla grzalka lub jest problem z pompa wody,warto tez sprawdzic szczotki. Pompa , grzalka po 35 zl, szczotki firmowe ok 30 zl, nieoryginalne od 10 do 15 zl. Jesli wszystkie elementy wykonawcze sa ok to pada programator.Sprawdz tez czy nie spada napiecie w sieci ( spawarka u sasiada itp). Za diagnoze zaplacisz max 50zl, za nowa pralke musisz zaplacic min 1000zl. Sprawdz co sie dzieje. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Panie Janku -dziękuję .ile kosztuje programator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do Joela: Jesli to AWM serii 60xx to ok 450 + dojazd serwisu + montaz. Mysle ze ok 550zl. Dlatego wlasnie najpierw trzeba sprawdzic inne elementy i NIGDY NIE KUPOWAC PROGRAMATORA NA ZAPAS . Powodzenia! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomcio
Ja mam niemile doswiadczenie z pralka Whirpool AWO/D 41105, pralka praktycznie jest nowa,ladnie wyglada. W pralce prawdopodobnie uszkodzil sie zawor wody.Pewnego dnia wracam do domu a tu cale mieszkanie w wodzie, przedpokoj, lazienka, pokoje. Okazalo sie, ze pomimo iz pralka byla wylaczona z pradu urzadzenie samoczynnie zaczelo nabierac sobie wode do bebna, a ze drzwiczki byly otwarte to woda zaczela sie wylewac na zewnatrz. No totalna porazka. Jednym slowem bubel pralka i nie polecam tego szmelcu.Poza tym glosno chodzi,jak wiruje to mam wrazenie jak by helikopter startowal. Za to polecam Candy,10 lat bezawaryjnej pracy,raz sie zepsul programator mechaniczny i nic poza tym. Przestroga dla uzytkownikow pralek - zakrecajcie zawsze zawor odcinajacy wode do pralki bo niewiadomo kiedy pralka sama popusci wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paul_whatever
No właśnie, Atomcio, chyba sam zauważyłeś, że to niekoniecznie wina pralki:) Wyłączona pralka sama nie mogła pobrać wody;) i gdyby ta była zakręcona po praniu nic by się nie stało. A poza tym z tego co wiem, w kranikach do pralek czasem jest zbyt duże ciśnienie i czasem pralki tego nie wytrzymują. (Np. moja pralka ma optymalne od 100-1000kPa, a np. w Krakowie jest czasem wyższe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarancza
UWAGA NA PROMOCJE W EURO RTV AGD! Jeśli planujecie zakup sprzętu ADG w sieci EURO , macie możliwość dokupienia gwarancji na 5 lat na dowolny sprzęt (przynajmniej w sklepie przy TESCO na ul Wielickiej w Krakowie). Cena przełużenia gwarancji zależy od ceny urządzenia oraz okresu na który chcemy ją przedłużyć. Placi się kilkanaście procent wartości sprzętu. Jednak jest jedno ALE : Amica, Beko , Bosch i Siemens mają BEZPŁATNIE przedłużoną gwarancje na 5 lat więc zakup gwarancji w EURO to po prostu stracone pieniądze! O przedłużonych gwarancjach więcej info na mojej stronie www.naprawaprogramatorow.pl w zakładce aktualności. Pozdrawiam wszystkich! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezadowolona z aristona
Jestem bardzo niezadowolona z pralki ariston AVL89EU. Zawiodło łozysko. Pan serwisant,któremu powiedziałam przez telefon, że to prawdopodobnie łożysko-przysłał mi do domu technika. Ten zakręcił "paluszkiem" bębęn, włączył pralkę na 2 minuty -i potwierdził moja diagnozę .Powiedział , że mam pecha- bo musimy wymienić cały zespół piorący- a pralka jest 5 miesiący po gwarancji.( cena zespołu pioracego to około 500zł+ usługa). na koniec swojej krótkiej wizyty wyciagnał bloczekz rachunkami i stwierdził, że dzisiejsza "usługa" kosztuje 50zł.Po tym doświadczeniu uroczyście oświadczam, że nigdy więcej nie kupię sprzętu z ARISTONA i INDESITU . A jeżeli będę kupować kolejną pralkę , to najpierw zażyczę sobie by sprzedawca ściągnął pokrywę górną pralki i pokazał mi czy zbiornik jest klejony czy skręcany( to doradził mi znajomy , któty też doświadczył podobnej usterki i próbował dostać się do łożyska sam). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do niezadowolona z aristona: Witam! Doswiadczylas na wlasnej skorze cudu wloskiej techniki. Ariston i Indesit stosuja to rozwiazanie juz od dawna. W czwartek sprzedalem taki zespol pioracy za 200 zl, klient przejechal po niego 250 km bo nowy jak sama zauwazylas kosztuje ok 500 zl+wymiana. Jesli chcesz zeby sprzedawca zdejmowal obudowe przy zakupie nowej pralki to MASZ CALKOWITA RACJE! Wszystkim innym polecam robic to samo - nie kupujcie jednorazowek ! Jesli na "szwie" zbiornika nie ma srub to cos jest nie tak... Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZBIBAK
Witam Panie Janku, Proszę o poradę. Mieszkam w wynajetym mieszkaniu i w pralce pokrętło od programatora padło. Przekreca sie , nie łapiąc ząbków. musiałem cos przekrecic...i nie mozna nic zaprogramować. Pralka Whirpool AWM 245-600 Do tej pory chodziła bez zarzutu, a teraz jest problem bo to pralka właścicieli mieszkania ... a ponoc nowy programator 500zł wzwyz kosztuje , wiec lepiej nowa pralkę kupić? A może można jakos te zabki naprawić? Bardzo prosze o poradę. Z góry dziekuje. Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka123456
Nie polecam sprzętu od makaroniarzy( Ardo, Ariston)-nigdy w życiu. Z Włoch to tylko makaron i meble. Lodówka Samsunga--> bubel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka123456
tzn pralka Samsunga SORKI ZA BŁĄD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do anka123456: Zapomnialas wspomniec o pizzy: makaron, meble i pizza :) No i wino... Ktos ma inne propozycje? Śmialo ! Co dobrego produkują Włosi? Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja jestem na etapie wyboru pralki. Myślałam o Boshu i o Elektroluxie ale pralka musi być ładowana od góry. Panie Janku, może ma pan mi pommoze w sprawie wyboru pralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palędzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palędzianka
Kupiłam właśnie Boscha WAA 20260 PL i aby go uruchomić muszę zawsze po zamknięciu drzwi jeszcze je "dopchnąć".Inaczej nie pobiera wody.Co z tym zrobić bo trochę to denerwujące? Mam jeszcze jedno -niby takie oczywiste -pytanie ,czy programator należy zawsze kręcić w prawo /dotychczas tak robiłam/,czy można też cofać się w lewo?No i zupełne zaskoczenie przy zakupie,sprzedawca poinformował mnie ,że proszek lepiej jest wsypywać bezpośrednio do bębna.Czyżby to były uroki Boscha ?Panie Janku uprzejmie proszę o rozwianie moich wątpliwości.Pozdrawiam J.G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zapraszam do ankiety - link w stopce w temacie to nie poleciłabym ardo i aristona, włoskie niezbyt trwałe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fluoride
Ugh... Pralki... My używamy Whirlpool AWM 6081... drugiej z kolei. Pierwszą zakupiliśmy jakieś 5 lat temu, podziałała 8 miesięcy, padła elektronika i przez miesiąc serwis nie mógł jej zamówić. Bez dyskusji dostaliśmy prawo wymiany pralki na nową u sprzedawcy. Sprzedawca coś tam dukał o możliwości dopłaty i zmiany modelu a nawet firmy, ale my z żoną pamiętaliśmy tylko "wymiana" i wzięliśmy drugą taką samą...:-( Wybór nie był raczej dobry - pierwsza pralka przy obrotach sapała dyskretnie, druga zaczęła po niedługim czasie popiskiwać przy rozpoczynaniu obrotu w cyklu prania, w jedną czy drugą stronę. Co ciekawe, przy wirowaniu pisków nie było słychać. Poprosiliśmy po jakimś czasie serwisanta, żeby pralkę obejrzał, ale ten powiedział, że tak działa pasek wieloklinowy i wpisał nam w kartę gwarancyjną "pouczono klienta, brak usterki". A z czasem to piszczene stawało się coraz głośniejsze i częstsze, rzadziej je słychać na gorących programach, powiedzieć można - chwilami staje się przerażliwe.;-) Do tego pralka pobiera jakieś symboliczne ilości wody, po wyciągnięciu pranie dosłownie wyślizguje się z ręki. A dodatkowych płukań na sucho można nastawić i 20, bezskutecznie, więc dolewamy wody do każdego cyklu, i w zasadzie cierpliwość nam się już kończy...:-( Mielibyśmy pytanie do Mechanicznej Pomarańczy - jest sens walczyć jeszcze z tą pralką, jeśli ma już 4 lata, czy kupić nową? I ile ewentualna wygrana zakosztuje? Wprawdzie wygląda jak nowa z zewnątrz, ale wygląd to nie wszystko...:-( Pozdrawiamy i prosimy o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lodówka Daweoo FR-SU 20 FC-C. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Jest ładna cicha i energooszczędna. 3 lata gwarancji. Plecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniqe1982
Witam, mam nadzieje ze ktoś mi pomoże. Stoje przed wyborem kupna jakiejś lodóweczki pod zabudowe. Chciałabym żeby była w miare fajnie wyposażona, do tego cicha i miała dużo miejsca w środku, noi bezawaryjna (jeśli to w ogóle jest możliwe). Jestem w stanie wydać góra 2000zł. Doradźcie mi prosze. rzuciły mi się w oko LIEBHERR ICUS 30130 i ARISTON BCH AA VE I/HA Nie wiem czy to dobry wybór. Co o tym sądzicie? czy miał ktos może do czynienia z tymi modelami? A może coś innego polecacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechanicna Pomarańcza
Do fluoride Witam! Niestety poziomu wody nie da sie ot tak zwiekszyc. Trzeba by pogrzebac w hydrostacie,ewentualnie zalozyc inny. Ale bedzie to mialo wplyw na ekonomia prania, moze nawet nasam przebieg procesu prania i spowodowac zaklocenia. Sprawdz na "pusto bez ciuchow" ile pralka pobiera wody do prania na bawelnie - czy widac wode w bebnie czy legwo dolna czesc bebna jest zakryta. Moze byc tak ze przytyka sie wezyk hydrostatu i pobierany jest niewlasciwy poziom wody. Wtedy trzbeaby wyczyscic zbiorniczek hydrostatu. Jednakze jesli dolewasz wode a pranie przechodzi normalnie , moznaby pomyslec owymianie hydrostatu na inny ( moze polarowski H2 cos zmieni,nie jestem pewien,nigdy nie robilem takich akcji). Co jeszcze moze byc? Moze byc tak ze pralka nie grzeje lub nieprawidlowo spuszcza wode do plukania jesli pranie jest sliskie od proszku. Takze moze to byc spowodowane zbyt duza iloscia proszku,sprawdz przy mniejszej ilosci proszku czy sprawa sie poprawi - czy bedzie dobrze wyplukane i wyprane. Jesli nic to nie da, zalecam wezwac serwis. Grzalke mozesz sprawdzic ustawiajac na wysoka temperature, po 8 minutach wlaczy sie grzalka , poczekaj kolejne 10 minut zeby poczuc jakis efekt. Nastepnie wlacz na spust wody - czy pompa bedzie pracowala cicho? Jesli bedzie sie "tlukla", bedzie warto pomyslec o wymianie jej, moze blokowac sie podczas plukania i pranie bedzie niedoplukane.Sprawdz to. Pozdrawiam! J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechanicza Pomarańcza
Do fluoride Witam! Niestety poziomu wody nie da sie ot tak zwiekszyc. Trzeba by pogrzebac w hydrostacie,ewentualnie zalozyc inny. Ale bedzie to mialo wplyw na ekonomia prania, moze nawet nasam przebieg procesu prania i spowodowac zaklocenia. Sprawdz na "pusto bez ciuchow" ile pralka pobiera wody do prania na bawelnie - czy widac wode w bebnie czy legwo dolna czesc bebna jest zakryta. Moze byc tak ze przytyka sie wezyk hydrostatu i pobierany jest niewlasciwy poziom wody. Wtedy trzbeaby wyczyscic zbiorniczek hydrostatu. Jednakze jesli dolewasz wode a pranie przechodzi normalnie , moznaby pomyslec owymianie hydrostatu na inny ( moze polarowski H2 cos zmieni,nie jestem pewien,nigdy nie robilem takich akcji). Co jeszcze moze byc? Moze byc tak ze pralka nie grzeje lub nieprawidlowo spuszcza wode do plukania jesli pranie jest sliskie od proszku. Takze moze to byc spowodowane zbyt duza iloscia proszku,sprawdz przy mniejszej ilosci proszku czy sprawa sie poprawi - czy bedzie dobrze wyplukane i wyprane. Jesli nic to nie da, zalecam wezwac serwis. Grzalke mozesz sprawdzic ustawiajac na wysoka temperature, po 8 minutach wlaczy sie grzalka , poczekaj kolejne 10 minut zeby poczuc jakis efekt. Nastepnie wlacz na spust wody - czy pompa bedzie pracowala cicho? Jesli bedzie sie "tlukla", bedzie warto pomyslec o wymianie jej, moze blokowac sie podczas plukania i pranie bedzie niedoplukane.Sprawdz to. Pozdrawiam! J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fluoride
Dziękuję, Mechaniczna Pomarańczo! Na 90 st. bawełna pralka bierze wody na jakieś 2,0 cm powyżej blachy bębna. Zgodnie z reklamą w TV włożenie żelu do prania Persil w firmowym pojemniczku do bębna pralki nie raz powoduje, że po całym cyklu wyciągałem pojemniczek resztką żelu na dnie. Jak wody za mało do rozprowadzenia detergentu i wypłukania plastyku, to co mówić o rzeczach... Pranie z dolewaniem wody o dziwo działa bez zarzutu, czas trwania nieco się tylko wydłuża w stosunku do czasu pokazywanego na liczniku pralki - ostatnia minuta trwa paręnaście, ale nie ma reguły, czasem pralka rezygnuje ("zjada") z jednego cyklu płukania. Co ciekawe, opcja Super płukanie w ogóle nie zmienia zauważalnie ilości pobieranej wody, cały program tylko trwa trochę dłużej. Jakieś pół roku temu zaczęły się nasze kłopoty, bo woda zmieniła się na znacznie twardszą, w związku z przebudową systemu zaopatrzenia miasta w wodę zaczęliśmy otrzymywać wodę z innego ujęcia. Od początku stosujemy regularnie Calgon ale i tak na ciemnych rzeczach zostają wyraźne białe smugi detergentu po wyschnięciu. Ekonomią prania akurat nie bardzo się przejmuję - mam dziecko ze skłonnością do podrażnień skóry, normalnie wyprane pranie w naszej pralce powoduje przy najlżejszym zapoceniu z przesyconą detergentem rzeczą na grzbiecie ostrą jazdę na co najmniej tydzień, niezależnie od stosowanego proszku czy płynu, więc dałbym wiele za skuteczne rozwiązanie tego codziennego problemu. Mam w związku z powyższym pytanie: jeśli - zgodnie z wiedzą wyniesioną z Forum, że "Pralki MIELE stać na wiele" ;-) - zdecydowałbym się na zakup pralki MIELE W 3241 miałbym szansę na normalnie doplukane rzeczy? Czy tam da się zwiększyć ilość wody w cyklu i ilość płukań, jeśli tak, to w jakich granicach? Na model MIELE MedicWash raczej nie mam niestety widoków finansowych...:-( Pozdrawiam Fluoride

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fluoride
Dokończenie: Mechaniczna Pomarańcza, po eksperymentach Ilość płynu stosujemy najniższą możliwą zalecaną na opakowaniu producenta, jak się da mniej, to pranie po wyjęciu wydziela nieprzyjemny zapach rozmoczonego brudu. Pralka grzeje wodę normalnie we wszystkich temperaturach, choć przy większej ilosci wody pranie zasadnicze trwa zwykle dłużej niż normalnie, ale to akurat rozumiem. Wypompowywanie wody chyba też jest OK, bo jeżeli wlać wodę po zakończeniu dodatkowego płukania z wirowaniem a przed nastawionym następnym, gdy wstępnie pralka wypompowuje resztki ewentualnie pozostałe po poprzednim przed pobraniem nowej wody, to zabrudzonej detergentem wody wylewane jest stosunkowo niewiele, pewnie tyle ile zostaje w wężach, potem leci już czysta. Pralka wypompowuje wodę normalnie, pompa nie hałasuje specjalnie. Może walka z tą pralką po prostu nie ma sensu - zmiany hydrostatu to raczej eksperyment o nieznanym rezultacie, za serwis i części na próbę trzeba co zrozumiałe zapłacić a sama pralka ma już 4 lata i piszczy, co prawda od nowości, ale jednak... Jeśli zakup nowej pralki, np. MIELE 3241, rozwiązałby problem, to może lepiej zapłacić za gwarancję sukcesu, o ile można to przewidzieć na podstawie danych producenta? Pozdrawiam fluoride

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fluoride ja niedawno zmieniałam pralkę. Od miesiąca piorę w Siemensie i muszę przyznać, że w sumie jestem zadowolona. Ładnie pierze, ładnie płucze i kosztowala 1500 zł. Może nie trzeba się rzucać od razu na Miele, chyba, że chcesz sprzęt do konca życia:D pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupiłam 2 tygodnie temu
pralkę beko,naczytałam się duzo pozytywnych opinii na jej temat,na razie dobrze pierze ale to za wczesnie bym mogła cos więcej powiedziec.Ma ktoś z was taka pralke.ja mam beho75115 z wyżwietlaczem 1200 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×