Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość sopelek3o2.pl
ostatnio wymieniliśmy cały sprzęt. Długo nie mogliśmy się zdecydować. Sugerując się opiniami różnych ludzi w necie chciałam kupić sprzęt AEG. Jednak był problem z ich dostaniem w rozsądnej cenie. Generalnie długo czekaliśmy i cały czas sklep w którym zamówiliśmy nie mógł jej ściągnąć. W końcu zdecydowaliśmy się na pralkę boscha wlx24460. Jak na razie jestem zadowolona. Ładnie dopiera, ma dużo funkcji, jedyne co to nóżki na których stoi są gumowe i przez to pralka lekko się rusza. Ale to chyba norma że sobie tak odreagowuje:) Co do lodówki kupiliśmy electoluxa bo miała duży zamrażalnik przy wysokości 175cm (92l). Kuchenka też electoluxa ekk 513503. Super kucheneczka ładnie piecze i wygląda ślicznie. Zobaczymy kiedy się popsują i które z nich pierwsze:) Poprzednio mieliśmy lodówkę amica szmelc totalny, rozszczelniła się po 4 latach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 34
ja mam pralkę ładowana od góry ale nie polecam po każdym praniu muszę ja wycierac do sucha a i tak wilgoc pozostaje i wpojemniku na płyn do płukania tworzy sie tak jakby grzyb,wieko musi być na codzień zamkniete ponieważ nie może nic sie dostać(wpaść)miedzy obudowe a beben.Dodam że mam pralke Polar 685.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość femme17
Witam serdecznie, właśnie przymierzam się do zakupu nowej pralki i po kilku godzinach przeglądania forum decyduję się na markę Bosch. Problemem jest jednak model, w każdym sklepie polecają co innego (normalne chyba), także na forach każdy zachwala swoje (też normalne) a ja nie wiem który wybrać. Wymagań szczególnych nie mam, rozmiar pralki może być standardowy (i ładowana od przodu), klasa A+, żeby miała szybki program, raczej wyślwietlacz pokazujący czas, program itp., ustawianie prędkości wirowania, automatyczny dobór wody, zraszanie czy rozpoznanie załadunku tez by się przydało. I najważniejsze: musi mieć opóźniony start. Wydać na nią chce powiedzmy do 1700 złotych. Panie Janku drogi (i inni forumowicze), jak model wybrać??? Sprawdzony, oczywiście prosty w obsłudzie, łatwy do ewentualnej naprawy (bo najważniejsze żeby był bezawaryjny)? Prosze serdecznie o pomoć bo moja wiedza w tym zakresie jest niewielka i nie chce dać sie nabić w butelkę... Panie Janku, licze na Pana pomoc... Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie femme17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sopelek3o2.pl
Wszystko co wymieniłaś ma właśnie ten mój model. Dałam za niego jakieś 1600, ale wiem ze w sklepach jest ta pralka droższa. Ja kupowałam w internecie. Generalnie to czego mi w niej brakuje to ustawienie opoznionego startu. Ale tak to jest naprawde fajna. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sopelek3o2.pl
zapomniałam dodać że to wlx 24460

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ttttttttttttt80
Mam pytanko do forumowiczów... Otóż zamierzamy z żoną kupić pralke na dniach ... no i się żona uparła na pralkę firmy POLAR model PFL 800 ... a mi to ni w ząb nie gra... wolałbym kupić pralkę firmy GORENJE... No i pytanko jest następującej treści - czy ten POLAR to aż taki słaby sprzęt - że mnie od razu odrzuca jak pralki AMIKI ?? czy może jednak warto spróbować.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ttttt
na pierwszej stronie forum osoba o nicku czterdziestka opisuje Polar 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ttttttttttttt80
Dużo to mi nie dało... pewnie przy każdym modelu zawsze jest jakiś % użytkowników za i przeciw... ale teraz chodzi tylko o to aby na mine sie nie wp..... więc jaki model jest dobry??? skąd możemy mieć pewność że teraz produkowane pralki wytrzymają tyle samo co ich poprzedniczki z poprzednich kilku(nastu) lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do Ttttttttttttt80: Nie masz pewnosci ze wytrzymuja tyle co poprzedniczki,powinienes miec wrecz pewnosc ze NIE WYTRZYMUJA. Polar = Whirlpool , Whirlpool = nienaprawawialne programatory. Za gorenje tez sie nie bierz. Bedzie straszny klopot z czesciami. Zamowilismy miesiac temu wkladke filtra , teraz okazalo sie ze trzeba czekac kolejne 3 tygodnie bo Gorenje nie ma magazynu w polsce, wszystko trzeba sciagac ze Slowenii. Jak wyobrazasz sobie 2 miesiace bez pralki? Trudno jednoznacznie powiedziec co jest dobre a co jest BE. Jesli masz tylko mozliwosc dokupienia dluzszej gwarancji w jakims hipermarkecie czy sieci to zdecydowanie warto. 2 lata gwarancji na sprzet typu Polar to zdecydowanie malo. Stare Amiki byly do niczego , robilismy do nich programatory dziesiatkami. Teraz podobno jest troche lepiej. W amice mozesz przedluzyc gwarancje do 5 lat za 150 zl wiecej. Przeliczajac wszystko wychodzi ok 1100zl + 150 = 1250. 1250 / 60 miesiecy = 20,8 zl miesiecznie. Tyle bedzie Cie kosztowalo kupienie pralki na 5 lat. zakladajac najgorszy scenariusz kupujesz Ardo FLO 106 E za 800 zl i pada Ci po 2 latach. Czyli 800 /24 = 33 zl miesiecznie + koniecznosc kupienia ODRAZU nowej pralki lub wydania 500 zl za programator lub 700 zl za zbiornik. Amice mozna latwo i niedrogo zabezpieczyc przed awaria. Wybor pralki nie jest prosty, Miej jednak swiadomosc tego ze sprzet jest coraz bardziej awaryjny. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabciia
Witam! Kupiłam pralkę ravanson ładowaną od góry do prania odzieży roboczej, gdzieś zgubiłam gwarancje a ona przestała wirować. Wirówka się obraca ale nie wchodzi na obroty, czy ktoś miał coś podobnego i ile kosztowałaby naprawa? Proszę o odpowiedź bo nie wiem co mam z nią robić a ma bardzo silną wirówkę i szkoda mi jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do sabciia: Zdejmij tylna oslonke i sprawdz czy pod wirowka nie jest zachpane brazowa woda. Jesli tak to padlo Ci lozyskowanie, Moze uda sie go dostac.Pokrec koszem worowki i sprawdz czy lekko sie obraca. Byc moze slizga sie pasek klinowy. Moze byc wiele przyczyn. Problem polega jedynie na tym ze trudno dostac czesci do rawansona. Pozdrawiam! J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość femme17
Drogi Panie Janku, także na forum serdecznie Panu dziękuję za pomoc w wyborze modelu pralki Bosch. Fachowiec zawsze najlepiej doradzi :-) Pozdrawiam Pana i wszystkich forumowiczów femme17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brokatowa
ja nie polecam pralki Ariston. Mądrzejsza od wszystkich w domu, tylko z praniem marnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZDECYDOWANIE ODRADZAM ARISTON / INDESIT. Po tym co dzisiaj zobaczylem szczeka mi opadla - zamówiliśmy w serwisie autoryzowntym Indesita pamieci do programatorow. Zamowienie konkretnej kosci pamieci odbywa sie przez podanie numeru serwisowego pralki. Panowie w serwisie centralnym chyba byli na ostrym kacu bo po 2 tygodniach czekania wyslali kosci ktore numerami moze i pasowaly ale fizycznie nie dalo sie ich wlutowac - powinny przyjsc SMD a przyszly standartowe. Jakie jest rozwiazanie tej zagadki matematycznej? 1. Zamowic jeszcze raz i modlic sie zeby przyslali dobre ( kolejne 2 tygodnie czekania). 2. Zamowic nowy programator - 400 zl. Z tego co widze Indesit dziala ok 3 lata do pierwszej powaznej awarii ktora jest usterka programatora lub lozysk. Pisalem wielokrotnie o nierozbieralnych zbiornikach w tych pralkach a do tego komedie z programatorami... Najlepiej jest nie pakowac sie w taki sprzet bo potem bedziecie mieli same problemy. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomożcie!!! Kupilam pralke przez internet Gorenje 63120.Czytalam opinie,ze jest super,fajne programy i jakosc za dobra cene...jest tak glosna ze mnie to przerasta,czy one tak maja?czy ktos ma ten model?mozna sie przyzwyczaic?mam 10 dni zeby ja oddac,prosze doradzcie cos!Widze ze mamy fachowca na forum:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Chce kupic lodowke Samsunga RL 41 HCIS czy to dobry wybor?czy bedzie chodzila tak samo jak pralka i padnie mi na sluch?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do opos12345 A czy pralka jest ladowana do polowy ,pelna czy roznie? Oborty wirowki sa ustawione na max? Jesli pralke ladujesz do polowy to zaladuj ja na max i zmnejsz oborty wirowki jesli jest taka mozliwosc i sprawdz czy to cos dalo. Oczywiscie pralka musi byc stabilnie ustawiona do tego. Pozdrawiam! J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki za szybka odp:)zaladowalam nie do pelna,to fakt,a obroty byly na 700.Wypralam raz,nie chcialam uzywac wiecej,bo moze oddam...w sumie nie chce mi sie w to bawic,ale boje sie ze to moze byc uciazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GLUSIOWA
jeste przerazona mam indesit win 120 ..i juz od dzis zamykam delikatnie dzrwiczki zeby tylko jak najdluzej chodzila............NIE CHCE KUPOWAC PRALKI CO 3 LATA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opos12345 >u mnie w rodzinie jest użytkowany starszy model gorenje - bardzo dobra pralka, silna jak czołg ale rzeczywiście poziom hałasu jest jak na poligonie. taki chyba urok tej marki, nawet lodówka potrafi głośno warczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mam pytanie,jaka lodowka?chcialam Samsunga RL 41HCIS ale krzycza ze glosna,cos podobnego fajnego?niedlugo sie okaze,ze w tych czasach robia takie buble,ze nic nie bedzie mozna wybrac..slyszalam dobrze jedynie o LG i Samsungach,pomożta,bo moj balkon niedlugo przyzwyczai sie byc lodówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie ryzykowała samsunga, mam doświadczenia z elektroniką;) pracuje do dnia zakończenia gwarancji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik79
jakieś 4 tyg. temu padła mi lodówka i od tego czasu usilnie poszukuję soldnego sprzętu, żeby nie padł po 2 latach. nie mogę zdecydować się na konkretną firmę i model, tzn. chyba najbardziej skłaniam się ku firmie BOSCH, ale jak zaczęłam szperać w różnych serwisach, okazało się, że lodówki NOFROST Boscha wydają z siebie dziwne, głośne odgłosy. podoba mi się model KGN 49A71. nigdzie wcześniej nie szukałam pomocy, ale właśnie przed chwilą trafiłam na ten serwis (nie am zielonego pojęcia dlaczego nie wcześniej) i po przeczytaniu postów okazało się, że to chyba jedyny serwis, na którym wypowiada się fachowiec (myslę o panu Janku). oczywiście opinie użytkowników danego sprzętu również są bezcenne:) bardzo proszę o szybką pomoc , bo na widok pasztetu z puszki (bo przecież wędlina nie wytrzyma bez lodówki) dostaję wysypki. z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mancher
Proszę powiedzieć jakie lodówki są najlepsze i jakie polecacie? oraz co sądzicie o lodówce firmy indesit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indesit-podobno tandeta.Ja tez szukam i w gre wchodzi Electrolux,Bosch,siemens.Z tego co czytalam na forum.Zaciekawil mnie jeszcze Hoover o ktorym nie mam pojecia ale jest ladna,ma fajne funkcje i promocje w MM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do monik79: Witam. Niestety o lodowkach i chlodnictwie nie mam bladego pojecia :( Nie pomoge Ci. Mam lodowke elektroluxa ale tez ma swoje wady - lubi odpadac raczka np :) Postaraj sie wziac sprzet na dluzszej gwarancji. Nie moge polecic konkretnej firmy. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×