Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do melory : Witam! Hmmm... Sprostowanie... Jesli chodzi o sprostowanie to niebardzo jest co prostowac. Dlaczego? Jesli pralka jest prostej konstrukcji-serwis SZYBKO ją naprawi. Jesli czesci do pralki dostepne sa w kazdym sklepie-serwis NIE MUSI ICH ZAMAWIAC wiec naprawi pralke w ciagu jednego dnia. Jakie plyna z tego wnioski? Jesli sewis naprawia pralke szybko i bezproblemowo-zaplacisz MNIEJ za jej naprawe ( serwisanci rozliczani sa prowizyjnie- jesli pewna naprawa trwa trzy godziny, serwisant musi skasowac Cie w taki sposob zeby oplacalo mu sie to-w koncu zmieniajac lozyska w jednej pralce przez trzy godziny nie zarobi na innej naprawie ktora moglby wykonac). CZAS TO PIENIADZ. NIetypowe i trudno osiagalne czesci? Spisuje sie numerek serwisowy i czekasz do 2 tygodni na sprowadzenie ich.Wtedy poglebiasz wiezi rodzinne i sasiedzkie noszac ciuchy do prania do sasiadow :) Nie staram sie nikomu udowodnic ze wiem wszystko o sprzecie i jestem "the best of" ,po prostu mam pewne porownanie i doswiadczenie. Niech tez nikt nie mysli ze polecam cos co sie posypie tuz po gwarancji bo moze ktos z Was moglby byc moim klientem :) Po prostu uwazam ze pralka to urzadzenie ktore w kazdy mdomu kazdej kobiecie oszczedza najwiecej czasu i pracy fizycznej.Najwzaniejsze zeby PRACOWALA a gdy sie zepsuje zeby nie zrobic z niej skarbonki dokladajac jednorazowo 60% jej wartosci na naprawe , badz w ciagu roku czy 2 lat wladowac w nia 90% wartosci. Jesli ktos uwaza ze sie myle,czekam na ostra reprymende :) Nie twierdze ze Whirlpool wyprodukowal same udane pralki,poprzednik AWT czyli AWG 681 to po prostu PORAŻKA. Jednak AWT poszlo do przodu i poprawil sporo gaf. W piatek napisze o paru nowych modelach ktore mozna znalesc w sklepie. Nie jestem nieomylny , nie lansuje sie na sile na kafeterii, nie oczekuje poklasku- po prostu dziele sie doswiadczeniami i kazdemu z Was po prostu dobrze zycze. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do Kalika: C.D.... 2. Mogla pasc pompa. Sprawdz przy otwartym filtrze czy pompa bedzie pracowala na programie SPUST WODY. Jesli nie, dobrze byloby wezwac serwis do wymiany ( sam silnik pompy kosztuje 35zl).Jesli pompa jest spalona,prawdopodobnie elektrozawor pobierajacy wode jest wpiety w szereg z pompa wiec jedno i drugie nie bedzie dzialac. 3. Jesli pompa pracuje,zloz wszystko i wlej do pralki troche wody tak zeby zakryla dno bebna. Wedy zmus meza zeby wzial po prostu dmuchnal w weza spustowego - jesli powietrze nie przeplynie,oznacza to ze cos blokuje odplyw wody.Trzeba wygrzebac jakies ciuchy,skarpetki itp z przewodow. 4. Odpowietrznik - jesli jest niedrozny, woda naplywajaca do pralki nie moze wypchnac powietrza wiec wzrasta cisnienie. Jesli wzrosnie do tego stopnia ze przelaczy czujnik poziomu wody-grzalka wlaczy sie na "sucho" i zaraz spali. Osobiscie radzilbym jednak wezwac serwisanta do tego wszystkiego, sa spore szanse ze wiele z tych usterek wystepuje jednoczesnie i trudno bedzie je zdiagnozowac "na odleglosc". Mysle ze naprawa ma sens, koszt tego wszystkiego to max 200zl jesli serwis zedrze z Ciebie. Silnik pompy 35 zl,grzalka whirlpoolowska 35zl. Reszta dojazd +robocizna. Powodzenia i daj znac jak poszlo. Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki 73
hej.musze kupić nową pralke bo 12-letni Indesit padl.prosze o opinie na temat np.ęlekrtolux ewt czy whirpool ąę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seba1507
Witam! Mam nadzieję, że pewien użytkownik mi pomoże:D. mam aristona ad 1000 u siebie. wyswietla błąd f12, przy czym wcześniej nie grzała. prawdopodobnie jest to " brak komunikacji między panelem sterowania a modułem elektroniki"... czy to prawda?? co moglo strzelic?? PS Nie polecaam (moja osobista opinia) pralek z elektroniką typu 6th sense i lodówek na jednym agregacie... standardowe sterowanie jest chyba lepsze np. PDN, PS, Luna, PDG 585itd. oraz CZ 235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do seba1507: Witam! Jesli pralka nie grzala to warto byloby najpierw sprawdzic grzalke. Radze wezwac serwis do diagnozy poniewaz przy pralkach elektronicznych czesto jest tak ze gdy pada ktorys element wykonawczy programator blednie wskazuje usterke lub nie wskazuje jej wcale. Tymniemniej moze byc tez tak ze pralka ma uszkodzony programator i dlatego nie grzeje. Wezwij serwis do dokladnej diagnozy,trudno mi jednoznacznie stwierdzic jaka to jest usterka. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do niki 73: Czesc. "elekrtolux ewt czy whirpool ąę" ? Napisz dokladnie o jakiego Whirlpoola chodzi... Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle o pralce Bosch WOT20350BY-warto? moja dotychczasowa pralka miala zepsute lozysko, a po skreceniu leje sie z niej woda, zostala wymieniona uszczelka..itd., wiec zastanawiam sie nad wymiana.dlatego pytam o tego boscha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Przede wszystkim bardzo dziękuję za wczorajszą szybką odpowiedź i podtrzymanie na duchu - jestem w trakcie generalnego remontu i wizja konieczności zakupu akurat teraz nowej pralki przyprawiła mnie niemal o zawał serca ;). Ale już po problemie. Wprawdzie portfel lżejszy o 250 zł, za to naprawa trwała ok. 40 min. Miał Pan rację - trzeba było wymienić pompę, która spaliła się z powodu zanieczyszczenia bodajże hydrostatu czy jakoś tak. Grzałkę uratował termik. Zamontowana pompa jest mocniejsza od oryginalnej, bo jak stwierdził bardzo miły pan fachowiec, sama pralka jest w doskonałym stanie i zapewne posłuży mi jeszcze kilka lat :). Jeszcze raz - dziękuję i życzę miłego wieczoru :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusi19
Witam serdecznie, proszę o podpowiedź jaki model pralki ładowanej od góry marki Bosch lub Electrolux jest wart polecenia. Nie mam dużych wymagań, zależy mi jedynie aby pralka była cicha i prosta w użytkowaniu, bez zbędnej elektroniki i 48 programów:) oraz aby posiadała program 'dodatkowe płukanie' i pranie ręczne. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusi19
P.s. ... dodam jeszcze tylko, że w ciągu ostatnich kilka dni przeczytałam chyba wszystkie fora poświęcone pralkom i nadal jestem tak samo" mądra" jak na początku mojej przygody z poszukiwaniem pralki:) Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. Aktualnie jestem posiadaczką pralki marki Privilleg z 1978r- zatem sami widzicie, że czas na zmiany:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do crazy_bogie: Czesc! Z mojej strony trudno powiedziec co wart jest ten sprzet,nie grzebalem w nim jeszcze :) Pozdrawiam! J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do Kalika: Hej! Nie ma sprawy, polecam sie :) Ciesze sie ze udalo sie ja naprawic i nie stracilas 1000zl na nowa. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do jusi19: Czesc. Elektrolux z dodatkowym programem plukania (pewnie bedzie mial to kazdy model,ale....) : 1.Electrolux EWT10420W 2.Electrolux EWT10120W 3.Electrolux EWT9120W To sprzet w cenie umiarkowanej. A jesli chodzi o 48 programow to tyle jest dostepnych na dekoderze TV TRWAM ;-) Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje, ze nie grzebales bo jest nie awaryjna ;) dzieki za odpowiedz, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schabowyraz
witam czy moglby mi ktos powiedziec jaka pralke ladowana od gory mam kupic? Chcialbym zeby miala program szybkiego prania (30 min) oraz byla w stanie dobrze prac mniejsze ilosci rzeczy bo z reguly nie mam duzo prania na jeden raz ale za to piore bardzo czesto (funkcja 1/2 albo dopasowanie wagowe czy cos tego rodzaju dokladnie nie wiem).Zastanawiam sie nad whirlpool AWE 6517/P albo jakims boschem czy elektroluksem. Czy zna ktos jakies konkretnie dobre modele? Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seba1507
Do: Mechaniczna Pomarańcza Dzięki kolego za odpowiedź. Jestem mechanikiem i wiem, że podstawą jest sprawdzić grzałkę, jednak od niezbyt długiego czasu mam do czynienia z elektroniką i szczerze mówiąc nienawidzę tych pralek z wyświetlaczami "jak dla ćwierćinteligentów". Czasami naprawiałem programatory i dlatego się pytalem, co moze ten błąd oznaczać, bo mam stosunkowo mały staż w tej najnowszej technologii full elektronic Ardo, Whirlpool, Candy, czy Ariston, ..... W sumie dzięki za odpowiedź, pomoc i chęć pomocy. Pozdrawiam i życzę powodzonka w tym interesie...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do seba1507: Odezwij sie do mnie na maila naprawaprogramatorow@wp.pl w sprawie tego aristona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mam dylemat jaką pralkę wybrać: Bosch WAE20360PL Bosch WAE20461PL Electrolux 10040W Electrolux 12470W Piorę mało bo narazie sam się dorabiam. A proszę mi powiedzieć co by sie działo oprócz oszczędności energii jakbym podłączył wodę ciepłą pod pralkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do GRYGIEL1: Witam! Wg mnie podpinanie goracej wody ( powyzej 50*C ) do pralki nie ma większego senu ponieważ nie masz kontroli nad niższymi tempertaturami i możesz zniszczyć pranie. Myślę że powolny wzrost temperatury jest lepszy dla ciuchów niż szok termiczny w postaci gorącej wody. Ale to tylko moje zdanie i mogę się mylić :) Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja również do pana Janka... Ale najpierw skrót dla jasności: 2 lata i 4 miesiące temu kupiłam aristona AVXD cośtam, 6kg. Zachwalałam, piałam z radości i zachwytu:-P Zrobiłam pralce i firmie reklamę lepszą niż niejedna stacja telewizyjna o)... popsuła się... padł programator elektroniczny, serwis zaśpiewał za niego 600zł. -taniej NIE MA SZANS!!! Miałąm pecha jak to powiedział serwisant -gwarancja skończyłą się po 2 latach... Wyrzuciałam w błoto 1800zł. i nie moge tego przeżyć!!! Panie Janku -moze mógłby pan polecić jakąś pralkę ze sterowaniem mechanicznym -bez tej cholernej elektroniki:-( Jeden spec powiedział mi ze takich to już nie produkują.... bo za tanie w naprawie. Jestem załamana, zniesmaczona, rozczarowana, zawiedziona i wk....ona firmą Ariston. Ariston to śmieć...to atrapa pralki... stoi teraz i się kurzy a taka śliczna, jak nowa!!! Przepraszam za słowotok ale i tak się ograniczyłam:-P Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do puszysta zajebista: Witam! Nie lam sie,zadzwon do mnie na komorke po poludniu , zobacze co da sie zrobic z Twoim programatorem ( 0660 987 778 ) . A co do pralek ze sterowaniem mechanicznym to faktycznie nie spotkalem sie obecnie w sklepie z zadna taka pralka,czasem gdzies przewinie sie jakies stare zakurzone Beko ale tego akurat odradzam. Mozesz kiedys podejsc do skelpu i zapytac czy nie maja dostepu do stojacych gdzies na magazynie pralek z programatorem mechanicznym ( PDN, PDP itd.), szanse sa minimalne a do tego moze bcy klopot z gwarancja.Ale warto chociazby zapytac.Odradzam kupowanie w hipermarketach-pralki maja poprzekrecane programatoroy w kada strone tak jakby zrobily po 500 pran. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA PONOWIę PYTANIE KTóRą Z TYCH wymienionych wcześniej wybrać? Bosch czy electrolux, nastawiłem sie Boscha bo naczytałem się dobrych opinii. Kusi mnie ta opcja prania w 15 min. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomaracza
Do GRYGIEL1: Witam! Obawiam sie ze w 15 minut bedzie mozna jedynie odswiezyc codzienne ciuchy i to nie do konca. Sek w tym ze w 15 min woda nagrzeje sie do max 30 stopni a w takiej temperaturze i w 15 min nie mozna skutecznie prac. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaaaaaa
boscha wlx 24460pl od września i nadal jestem zachwycona :D a pranie super krótkie 15 minut jest baaardzo przydatne właśnie do przepierki i temperaturę jaką można ustawić to 30 i 40 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze ktos mi podpowie na temat kuchenek gazowo elektrycznych? na co uwazac kupując, jakie parametry powinna miec a jakie sa zbedne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pralki Siemens? Nastawiłam się na pralkę tej firmy, ale zastanawiam się też nad Elektroluxem. Wolałabym nie przepłacić... Może coś podpowiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechaniczna Pomarańcza
Do frankafiranka: Witam! Raczej wez Bocha niz Siemensa - latwiejszy dostep do czesci zamiennych a jakosc dokladnie ta sama. Ale nie bierz Bosch WAA 16161PL bo ma sklajany zbiornik. Elektroluxa musialabys juz zobaczyc w slepie czy ma sklejany czy skladany zbiornik. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga KKKKKKKKKKKKKKKKKKK
Rozważam kupno pralki, wpadły mi w oko następujące modele:): 1)ELECTROLUX EWS 1041OW-ładowana od frontu 2)ELECTROLUX EWS 10120W ładowana od góry 3)Whiropool AWO/D4313/P-ładowana od forntu Proszę o poradę, która z tych pralek jest warta kupienia. W sklepie odradzano mi electroluxa ponieważ w przypadku awarii łożysk naprawa to koszt ok 800zł gdyz trzeba wówczas wymieniać cały bęben, natomiast gdzieś na forum wyczytałam że w Whirpool często psują się programatory (koszt naprawy ok 600zł) i że pralki przeciekają. I ostatnie pytanie: Czy lepsze są pralki ładowane od frontu czy z góry? Co do tego nie mogę się zdecydować:) A może poleci mi Pan coś zupełnie innego:) Zależy mi na tym żeby pralka gabarytowo była malutka i oczywiście żeby posłużyła parę lat:)Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka.ss
DO MEchaniczna Pomarańcza: Właśnie padła mi pralka, stary wysłużony polar;( Nie wiem jaką kupić, waham się między nowym polarem a whirlpool, z tego co wiem to whirlpool wykupił polara więc to teraz pewnie podobne pralki. Którą pan poleca? jeśli chodzi i whirlpoola to myślałąm o tej szósty zmysł ładowana od frontu, 1000 obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggulec
Ma pytanie na temat funkcji no frost,jedni mowią ze jest ok, drudzy odradzają :( bo jedzenie schnie bez opakowań..sama nie wiem juz co myslec. Macie jakies doswiadczenia? Sama szukam lodowki malej, wysokość do 145 cm z mała zamrażarką a dużą chłodziarką... Mam teraz lodówkę Bosha od 9 lat i nigdy nie bylam zachwycona jej działaniem, wedlina max 2 dni i sie obślizgła robi brrrr:((( nie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×