Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość kupie candy
Mechaniczna Pomarancza moze Ty moglbys mi wyjasnic roznie pomiedzy pralkami: - Candy GOY 1050 D - Candy GOY 105 TXT Ktora wg. Ciebie jest lepsza , ktora bys mi doradzil?? Na inne nie moge sie zdecydowac, ze wzgledu, iz te sa najmniejsze, pod wzg. glebkosci (33cm) na polskim rynku dlatego tez nie moge sobie pozwolic na lepsza firme np Bosh:( ale coz moze nie bedzie z tymi tak zle :) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kupie candy: Witam! z tego co sie orientuje to TXT posiada wyswietlacz tekstowy,przynajmniej tak bylo w poprzednich wersjach. Zanim kupisz Candy zastanow sie pare razy-prawdopodobnie trafisz na sklejony zbiornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betawr
Dzien dobry Panie Janku chce kupic pralkę dobrej firmy w kwocie 1500-2000zł , chodzi mi o pralke dobrej firmy z która pan ma najmniej kłopotów - moje kryteria to 6-8 kg wkładu ok 1200 obrotów, prosze bardzo o konkretny model z góry bardzo dziekuje Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polar i Elektrolux
Witam.Posiadam pralkę Elektrolux i lodówkę Polar i jestem bardzo zadowolona z tego sprzętu.Poprostu można trafić na sprzęt działający bez napraw np.15 lat,a czasem trafi się bubel co po tygodniu nawali.Ktoś wyżej napisał że pralka nie pobiera płynu do płukania.Jak wleje się koncentrat to wiadomo że woda go nie pobierze,trzeba rozcieńczyć lub kupić gotowy płyn.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupie candy
Mechaniczna Pomarancza :) dziekuje niestety nie mam wyboru, ze wzgledu na to, iz zadna inna firma nie produkuje tak waskich pralek jak Candy,(33cm glebokosci) a szkoda..... bo z tego wzgledu na inna nie moge sobie pozwolic.:( Co najgorsze ta nie jest wcale taka tania, bo za taka kase moglabym kupic sobie pralke lepszej firmy, np bosh, ale coz... jeszcze wstrzymam sie z 2 miesiace, moze cos nowszego na rynku wyjdzie, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha 27
Ja mam lodówke Polar chyba z 10lat jużi jest ok, pralka Candy też z 10 ale ostatnio grzałka sie spaliła koszt ok 100zł. Poprzednia Candy dała rade ponad 25lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a propo
Amica mialam pralkę i popsula sie po 5 latach naprawa miala kosztowac 45o zl wiec sie nie oplaca. na lodowke tej firmy nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erka26
Witajcie!!!! Ja zakupiłam w październiku zeszłego roku lodówkę firmy GORENJE. Lodówka fajna. Szeroka, szybko się rozmraza. w Lutym tego roku był u mnie juz serwisant. Wezwałam go bo moja lodówka startuje. Przypomina to startowanie , albo teraz mogę porównać to jeszcze do odbierania faksu albo jak kiedyś łączyło ię z internetem przez telekomunikacje. Nie wiem czy ktoś ten dzwięk będzie pamiętał Masakra. ale serwisant powiedział ,ze tak ma być. Teraz zaczęła strzelać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pralkę Amica z programem ważenia. Nie polecam! Przez to chyba właśnie pobiera mało wody i nie dopiera oraz nie \"dopłukuje\". Muszę dolewać jej z pięć litrów wody, ponieważ inaczej prałaby chyba na sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pralkę electrolux
i póki co (tfu, tfu) nie narzekam. Wybór miałam ograniczony, bo potrzebowałam pralki do zabudowy w ludzkiej cenie i ta akurat była najbardziej optymalna. Lodówkę mam ariston i właśnie czekam kiedy się zepsuje, po tym co tu przeczytałam. Na razie działa, ale zdarza jej się w nocy stukać tajemniczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do makijaja: Do sprawdzenia masz uklad regulacji poziomu wody, pompe i grzalke. Czy na ciuchach pozostaje proszek lub sa sliskie od detergentow? Sprawdz czy pierwsza woda ktora jest spuszczana jest ciepla. Ustaw program na 60* i sprawdz czy przy spuszczaniu cieplej wody pompa nie \"wyje\" - 1,2 sekundowe wysokie piski. Powodzenia! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do makijaja Może regulacja hydrostatu powinna być wznowiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2222
Ja mam lodówkę Polar już 13 lat...cały czas działa, pomimo iż przy przeprowadzce noszona była do góry nogami. Jedyną rzeczą ,ktorą trzeba było wymienić to gumy(uszczelki), ktore popękaly. Mam też pralkę whirlpool też 13 lat, bez napraw cały czas chodzi ale już rdzewieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofeek
Pytanie do mechanicznej pomarańczy co pan sądzi o pralkach firmy Bauknecht. Interesują mnie modele z lat 2000-2004r. Mam zamiar kupić pralkę używaną do mieszkanka które zostawiam pod wynajem, i zależy mi na sprzęcie który nie będzie wymagał zbyt częstych wizyt serwisanta. Pralka którą do tej pory użytkowałem na mieszkanku to archaiczny Polar PDG 585 z 16-to letnim przebiegiem. Używana była 7 razy w tygodniu, w okresie gwarancyjnym dwa razy padł kondensator, włącznik sieciowy, jeden programator, niezliczona ilość simeringów na pompie wodnej, trzy fartuchy, wąż miedzy bębnem a pompą, jeden elektrozawór i amortyzator. Ostatnio złamał się zawias na drzwiczkach, łożysko zaczęło chrobotać i pojawiły rdzawe pęcherze na zbiorniku. Stwierdziłem że 16 lat to wystarczająco długo także chyba czas pozbyć się tego antyku aczkolwiek czytając posty innych forumowiczów dochodzę do wniosku że dzisiaj nie robi się już trwałych pralek na lata, no chyba za wyjątkiem MIELE. Nie chcę pakować się w koszty bo z zakupionej pralki skorzystam maksymalnie przez rok czasu, później będzie miał z niej pożytek klient który wynajmie ode mnie mieszkanie. Na giełdach widuje się Bauknecht-y i privileg-i. Co z tych dwóch marek jest trwalsze? :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Mechanicznej Pomarańczy i Meena: pompa jest nowa, a wody pobiera mało od nowości. (Moim zdaniem za mało, ale taki jej urok chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorzatal
Witam Poszukuję pralki do zabudowy. Pan Janek poleca kupic zwykła pralkę i taką zabudować. Ok - tylko jak zabudować zwykłą pralkę - większośc pralek ma bardzo krótki pojemnik gdzie wsypuje sie proszek i płyn wlewa - więc blat prawie zupełnie zablokuje dostep do tego pojemnika. Czy znacie jakies rozwiazanie - albo pralki - ktore mają ten pojemnik do proszku gdzies indziej zlokalizowany albo większy. Wiem ze Indesit ma pojemnik na proszek w bebnie - ale coś poza indesitem. Chętnie kupilabym electroluxa - bo czytajac to forum - ma najwiecej zwolennikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makijaja mylisz się z tym \"urokiem swojej pralki\", zapłaciłaś za automat a nie półautomat :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witmin5000
Witam! Mam problem z lodówką Whirpool 818 h. Zacznę od początku. Jakieś 3 dni temu(lodówka ma 11 lat) z pod lodówki zaczęła wyciekać woda więc wyłączyłem ją i odstawiłem od ściany, okazało się że woda wypływa ze zbiorniczka umieszczonego na sprężarce czyli zbiorniczka do którego spływa woda z lodówki. Zbiornik umyłem, opróżniłem z wody i ponownie zainstalowałem. Po jego instalacji pomyślałem, że mogło się lać z tego powodu że lodówka dawno nie była rozmrażana , robię to mniej więcej raz na 2-3 miesiące. Oczywiście wyjąłem wszystko z lodówki i zamrażalnika i pozostawiłem ja do rozmrożenia, a rozmrażała się długo, ponieważ zamrażalink nie był odmrażamy bardzo długo (ponad 2,5 roku) Po jakiś 5 godzinach była w miarę sucha więc wyczyściłem komorę chłodziarki oraz zamrażalnik. Wstawiłem ją na miejsce, podłączyłem, włożyłem produkty i włączyłem. Oczywiście jak zawsze po odmrożeniu pracowała bardzo cicho , włączyłem przycisk szybkiego mrożenia, termostat ustawiony na 3,5 /5. Lodówka nie wyłączyła się do dzisiaj, jedynie, kiedy skręcę termostat na 1 to się wyłącza . Przycisk szybkiego mrożenia od dawna zawsze miałem włączony. Po jakiś 6 godzinach od włączenia lodówki wyłączyłem ten przycisk. Wczoraj zauważyłem że lodówka wcale się nie wyłącza, więc włączyłem przycisk szybkiego mrożenia (nie wiem nawet do czego dokładnie służy, instrukcja jest napisana bardzo dziwnie i niezrozumiale) bo myślałem ze to coś da. Dzisiaj patrzę a na ściance tylnej "rozpuszcza" się szron i robi się z niego woda, wyłączyłem przycisk mrożenia , termostat na 4 i w lodówce coraz cieplej. Nie mam pojęcia co się z nią dzieje, jakieś 3 lata temu była wymieniana sprężarka na nową. Czy ktoś wie co się mogło zepsuć ??? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 9 lat piore w Candy ladowanej od gory(wiadomo,ze czasami mozna cos dorzucic w trakkcie prania) Jestem bardzo zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaandzia
do P. Janka.....musze kupic pralke, ale mieszkam w miejscowosci w której dochodzi do czestych spadków napięcia pradu i z tego względu musze podobno miec pralke nie naładowaną elektroniką, bo takowe czesto podczas prania sie zatrzymują...znajomi z tego wzgledu odradzaja mi Boscha....pytanie: jakąpralke kupic...dobrą i na czeste spadki napiecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaandzia
ponowna prośba do p. Janka:).....gdyby konkretnie mógłby pan podac model i numer...bo od wybiarania już mdłości dostaje....i czym dłuzej patrze na te wszystkie sprzety tym głupsza jestem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaandzia Szukaj pralki (nie firmy), która ma KONTROLER NAPIĘCIA, a najlepiej ustal lub się dowiedz, kto lub co powoduje ten spadek i jakiej jest wartości (są dopuszczalne odchylenia). Cyt\" mieszkam w miejscowosci w której dochodzi do czestych spadków napięcia pradu \"transformator by się tam przydał, ale to koszt spory (nie Twój) ........ opłacalność dostawcy :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibis
Witam, stoje przed koniecznościa zakupu nowej pralki. Ma to być pralka ładowana od frontu, o normalnych wymiarach, ładowności min 6kg, cicha i w miarę niezawodna. Z tego co zdążyłem się zorientować Mechaniczna Pomarańcza poleca produkty firmy Elektrolux. mam w związku z tym pytanie, czy wszystkie pralki tego producenta są godne polecenia? czy warto zainwestować w modele posiadające silnik indukcyjny(a niewiele modeli Elektroluxa takowe posiada)? jeśli tak, to która z wymienionych poniżej byłaby najsensowniejszym wyborem: EWF 12981W EWF 10771W EWF 14991W - choć ta jest już sporo droższa.. na marginesie dodam, iż jako alternatywę całkiem poważnie biorę pod uwagę pralkę Daewoo F1431 :-) na mojej liście był jeszcze Ariston AQXD129 ale po lekturze forum mój zapal w tym kierunku jakby trochę osłabł.. -- pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekph
Ciężko odpowiedzieć. Osobiście nie polecam lodówek BEKO. Teściowa kupiła i po niespełna zaliczyła awarię - 4 tygodnie bez sprzętu. (Paranoja jakaś). Mamy w domu pralkę Hotpoint Ariston AQSF 109 - estetyczna, cicha, ekonomiczna, pojemna, banalna, wręcz intuicyjna w obsłudze - po roku nawalił komputer. Działała lecz jeden program (najczęściej urzywany) wybitnie szwankował. Prała i płukała a płynu nie brała. Po znaprawie ( 2 tygodnie cekaliśmy na komputer) śmiga jak trzeba - na jak długo sie okarze. Sprzęt w skali 5-cio stopniowej na 4 oceniam. Dzisiaj zakupiliśmy lodówko - zamrażarkę Indesit PB - AA 13. Sie okarze co to za sprzęt i napewno napiszę komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indesit nie polecam :O Oparłam się lekko o drzwiczki i wyłamały się, szajs :O :O :O Ja zmieniam lodówkę co dwa lata, pralkę też i regały, więc nie widzę sensu takiej dyskusji... :O W dzisiejszych czasach nikt nie kupuje sprzętu na dziesięć lat, no chyba że na biednych wsiach :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facettttttt
Jania A jaka jest Twoja kubatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie polecam marki Ariston... Szajs że aż śmierdzi na kilometr - no ale za pierwszym razem nie czułam :D drugi raz (tydzueń temu) kupiłam lodówkę Boscha w 123agd.pl bo tam był ten model side by side co ja chciałam no i na razie jeszcze stoi zafoliowana w przedpokoju ale jutro sie za nią zabieram:) prawda jest że co jest tanie to jest drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde no ni edołujcie mnie
z tym aristonem... Mam lodówkę i piekarnik :( A może hotpoint ariston to nie to samo co ariston? Powiedzcie, że nie to samo... Wcale nie były takie tanie, przynajmniej w porównaniu z innymi do zabudowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×