Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość Aneta600
chcę kupić pralkę Bosch WAA20261 proszę o opinię :) i jak będzie z częściami? i czy ewentualne naprawy będą drogie i skomplikowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciech z warszawy
OSTRZEGAM WAS N I E KUPUJCIE PRALEK INDESIT,BO DRASTYCZNIE P O G A R S Z A J Ą C A SIĘ ICH JAKOŚĆ, POWODUJE NAWET Z A G R O Ż E N I E DLA BEZPIECZEŃSTWA UŻYTKOWNIKÓW!!! W MOJEJ N O W E J PRALKO-SUSZARCE INDESIT IWDE 7105 (NA GWARANCJI), FIRMA INDESIT ZAINSTALOWAŁA TZW. KOŁO PASOWE- P Ę K N I Ę T E O D N O W O Ś C I. KOŁO PASOWE JEST TO B.DUŻEJ ŚREDNICY M E T A L O W E KOŁO ,NA KTÓRE PRZENOSZONE SĄ OBROTY-NAPĘD BĘBNA PRALKI Z SILNIKA PRALKI,ZA POŚREDNICTWEM PASA TRANSMISYJNEGO. W TEN SPOSÓB KOŁO PASOWE NADAJE OBROTY BĘBNOWI PRALKI W CELU PRANIA BIELIZNY,WŁOŻONEJ DO BĘBNA PRALKI. PRZY DUŻYCH OBROTACH PRALKI 1 0 0 0 NA 1 MINUTĘ,A WIĘC TAKŻE PRZY OBROTACH KOŁA PASOWEGO 1 0 0 0 NA 1 MINUTĘ, P O P Ę K A N E KOŁO PASOWE , ZBUDOWANE Z ŻELIWNEGO METALU G R O Z I P O R O Z R Y W A N I E M KOŁA NA KILKA KAWAŁKÓW , KTÓRE SĄ W STANIE P O R O Z R Y W A Ć METALOWĄ OBUDOWĘ PRALKI-A CO Z TEGO WYNIKA Z A G R A Ż A U G O D Z E N I E M OSOBY LUB OSÓB, STOJĄCYCH W POBLIŻU PRALKI O S T R Y M I KAWAŁKAMI P O R O Z R Y W A N E G O C I Ę Z K I E G O Ż E L I W N E G O KOŁA PASOWEGO I O D Ł A M K A M I P O R O Z R Y W A N E J B L A S Z A N E J OBUDOWY PRALKI !!! MIAŁEM JUŻ KILKA PRALEK W MOIM ŻYCIU,ALE NAWET W PRALCE KOMUNISTYCZNEJ PRODUKCJI ZSRR-"WIATKA",ANI W PRL-OWSKICH PRALKACH "POLAR", N I E SPOTKAŁEM SIĘ Z TAK HANIEBNYM NIEDBALSTWEM ,JAK W PRODUKCIE F-MY "INDESIT",KTÓRA TO FIRMA DLA ZYSKU "ZA WSZELKĄ CENĘ", ROBI SOBIE DRWINY Z BEZPIECZE ŃSTWA KLIENTÓW I LEKCEWAŻY SOBIE GRUBE PIENIĄDZE ,WYŁUDZA NE OD KLIENTÓW (W TYM PRZYPADKU :1900-ZŁOTYCH). WG. TECHNIKÓW Z SERWISU INDENSITA, W CIĄGU OSTATNIEGO ROKU BARDZO POGORSZYŁA SIĘ JAKOŚĆ WYROBÓW INDENSITA,KTÓRY OBNIŻA CENY,KOSZTEM JAKOŚCI SWOICH PRODUKTÓW. W DNIU DZISIEJSZYM ZGŁOSIŁEM DO DYREKCJI INDENSITA-FAXEM DRASTYCZNĄ AWARIĘ,POTWIERDZONĄ DWA DNI TEMU PRZEZ SERWIS GWARANCYJNY INDENSITA W WARSZAWIE. JESTEM BARDZO CIEKAW, J A K I C H F O R T E L I I U N I K Ó W UŻYJĄ:PRODUCENT PRALKI-"INDESIT" I SPRZEDAWCA "SATURN PLANET" , W CELU UTRUDNIENIA W ZAŁATWIENIU MOJEJ SŁUSZNEJ REKLAMACJI (ŻADANIE ZWROTU PIENIĘDZY Z POWODU WADY UKRYTEJ PRALKI, KTÓREJ KLIENT N I E MÓGŁ DOSTRZEC W CHWILI ZAKUPU PRALKI ) ? N I E C HCĘ WYMIANY WADLIWEJ PRALKI NA DRUGI TZW. "SPRAWNY" EGZEMPLARZ, ANI NAPRAWY PRALKI, BO UTRACIŁEM ZAUFANIE DO BEZPIECZEŃSTWA PRODUKTÓW F-MY INDESIT I DO BEZPIECZEŃSTWA CZĘŚCI ZAMIENNYCH, MONTOWA NYCH W PRALKACH INDENSITA. JEŻELI INDESIT DOPUSZCZA DUŻĄ PRĘDKOŚĆ OBROTU PRALKI,A WIĘC OBROTÓW BĘBNA I KOŁA PASOWEGO: 1000 OBROTÓW NA MINUTĘ,TO INDESIT POWINIEN UPRZEDNIO PRZEBADAĆ CZĘSCI ,UŻYWANE DO MONTAŻU PRALEK,POD KĄTEM WYTRZYMAŁOŚCI MECHANICZNEJ-CZY WYTRZYMUJĄ ONE WYSOKIE NAPRĘŻENIA MECHANICZNE,WYWOŁANE WYSOKIMI OBROTAMI PRALKI. ALE W POGONII ZA ZYSKIEM "ZA WSZELKĄ CENĘ",INDESITOWI OBOJĘTNE JEST BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWNIKÓW PRALEK INDENSITA. O S T R Z E G A M W A S , N I E KUPUJCIE PRALEK "INDENSIT" WOJCIECH Z WARSZAWY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dużo nieprzychylnych słów słyszałam o firmie arisoton. Natomiast mogę ci powiedzieć, że moim zdaniem bardzo dobry jest sprzęt firmy elektrolux. Niedrogie pralki i lodówki możesz kupić w moderni.pl Moim zdaniem elektrolux jest bardzo dobrą firma, która robi świetny sprzęt do domu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terrorysta
Przedstawiam swoją opinię o pralce, wprawdzie firmy nie polecanej przez Pana, ale na razie jestem zadowolony: http://www.ceneo.pl/;0152476000-10.htm Pytanie tylko, czy jest to pralka, która ma nierozbieralny zbiornik? Na co uważać w przypadku pralek Gorenje i czy cena nie jest za niska na porządną jakość ? Pozdrawiam Terrorysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciech z warszawy
MUSZĘ DODAĆ DO MOJEJ WCZORAJSZEJ OPINII O PRALKACH , Z A G R A Ż A J Ą C Y C H B E Z P I E C Z E Ń S T W U U Ż Y T KO W N I K ÓW ,ŻAŁOSNEJ F-MY " I N D E S I T ", ŻE FIRMA " A R I S T O N" , O KTÓREJ N E G A T Y W N I E WYRAZIŁA SIĘ NA NIN.FORUM PANI "DIABLICA", TO JEST T A S A M A F I R M A ,CO Ż A Ł O S N Y " I N D E S I T" JEST TO FIRMA " I N D E S I T - A R I S T O N ", KTÓRA PRODUKUJE T R A G I C Z N I E W A D L I W E PRALKI,LODÓWKI ITP. Z NAPISAMI FIRMOWYMI , Z A R Ó W N O " INDESIT", JAK I "ARISTON" OSTRZEGAM , U N I K A J C I E PRALEK FIRMY: " I N D E S I T- A R I S T O N" WOJCIECH Z WARSZAWY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciech z warszawy
NALEŻY DODAĆ,ŻE F-MA INDESIT-ARISTON MA ŻAŁOSNY SERWIS GWARANCYJNY -CO WOBEC AWARYJNOŚCI PRALEK TEJ F-MY,JEST TRAGICZNE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciech z warszawy. Mała prośba.....czy możesz pisać małymi literami?, np. wyłączyć "Caps Look" (będziesz bardziej czytelny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja NIE polecam lodówek ardo. Polecam pralki polar, ostatnio kupiłam też amice - zobaczymy, czy sie sprawdzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę takich wątków było już całkiem sporo, żeby nie powiedzieć, że mnóstwo. W kwestii sprzętu agd do domu dla mnie liczy się w zasadzie przede wszystkim marka bosh. Swoją pralkę kupiłam rok temu i wybrałam taki model: http://www.1komp.pl/produkt-13-209-726-34936,pralki_pralka_automatyczna_bosch_wot_20352by.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa pralka
Hej, mam juz podłączoną pralkę Boscha WLX 20362 PL i jestem bardzo zadowolony, bardzo cicho pracuje i sprawuje się bardzo dobrze, byle tak dalej, wygląda tez porządniej, całe szczęście że nie zdecydowałem sie na to Ardo, jeszcze nie sprawdziłem wszystkich jej mozliwośći, bo ma ich bardzo wiele, mimo, że wcześniej narzekałem na wyświetlacz, ale jest on mały i pokazuje czas do końca programu lub ile dany program zajmuje czasu, a to bardzo sie przydaje, rurka weszła w otwór dopływowy bez problemów a pralka mieści się mimo moich wczesniejszych obaw, także polecam wszystkim :)) chociaż jeszcze za wczesnie pewnie na pełną opinię, dzięki wielkie dla Mechanicznej Pomarańczy i dla Meen za wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa-Kraków
Ja się chętnie podzielę opinią nt pralki ARISTON ARXF-0129. Pralka kosztowała ponad 1300 złotych, a jest gorsza od mojego 15-letniego Whirlpoola. Co chwilę pranie mam nie odwirowane. Już trzeci raz ludzie z serwisu chcieli mi wymieniać główny moduł. Pan mi prywatnie powiedział, że ta pralka pewnych rzeczy mi NIGDY nie odwiruje, typu poduszka, kołdra, gruba kurtka. Ciągle wyjmuje rzeczy mokre, po kilka razy włączam program wirowanie, który idzie, odsysa, ale nie raczy wirować. Po co mi pralka, która jedno wiruje, a inne nie? To jakaś ruletka, że mam się zastanawiaać, kiedy pralka raczy sobie coś równomiernie rozłożyć, a kiedy nie raczy? Przychylam sie do opinii, aby NIE KUPOWAĆ PRALEK ARISTON. Cieszyłam się, że kupię nową pralkę i że będzie tak super, a efekt jest taki, że zawsze się zastanawiam, czy pranie da sie powiesić, czy będe z nim walczyć... (jak zaniosłam do sąsiadki to, czego za nic w śwoiecie nie byłam w stanie odwirować - u niej udało się za pierwszym razem!) Pan mi tłumaczył, że to wina nierównomiernie rozłożonego prania. Tylko, że to ta mądra pralka sobie ma to rozłożyć, a nie ja mam się zastanawiać wkłądając rzeczy, czy na pewno wkładam równo i odpowiednio je mieszam. W życiu nie słyszałam, aby ktoś zwracał na to uwagę wrzucając rzeczy do pralki... Pan z serwisu mi powiedział, że czym ja sie martwię - przecież 50 procent prania mam odwirowane - ale ZA TO mam cichą pralkę... To jakaś paranoja. Ale oczywiście tego, co mi prywatnie powiedział - za nic w świecie nie chciał napisać w opisie reklamacji. Wyszło na to, że on wie, że to jest do d...., ale pisze, że pralka sprawna!!!! Kolejna rzecz - pralka mając minutę do końca potrafi jeszcze przez np. 15 minut nie kończyć cyklu i głośno odsysać wodę, której już w niej nie ma. Pan również z usmiechem stwierdził - no te pralki tak mają... W trakcie prania "pozostały czas prania" potrafi mi przeskakiwać np. z 28 minut - na 39. Albo przy czasie 11 minut - pralka przez 10 minut go nie zmienia! Nie znoszę tej pralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simona1811
Trochę już pralek przeżyłam, ale najdłużej wytrzymuje electrolux (tu masz duży wybór: http://www.electro.pl/Pralki,75,74.html). Nie wyglądają kosmicznie, ale śmiem twierdzić, że to najlepsze maszyny do prania jakie są dostępne na naszym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simona1811
znowu linka zjadło. Zobaczcie na electro.pl w dziale lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co tu wybrać
Witam w sklepie polecaja bardzo czesto pralki i lodówki whirlpool nie wiem czy to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pralka parowa? No proszę... napiszesz lo niej coś więcej? Jakie sa jej plusy w porównaniu z normalnymi pralkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wally
Też się chętnie dowiem coś o niej, zastanawiam się nad zmianą pralki. A może ktoś ma Siemensa WM16S742PL? Teraz mam pralkę bąbelkową, już ma ponad 13 lat ale działa, tylko raz się poważnie zepsuła. Może Pan, Panie Janku coś wie na temat tego Siemensa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta600
Witam i dziękuję za odpowiedź Panie Janku :) rezygnuję z WAA20261 Wybór: WLX20362 Bosch lub Bosch WLX24362 ? w parametrach mała różnica a jeśli chodzi o awaryjność i ew. naprawę ? którą Pan poleca ? Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wszyscy którzy kupili w ostatnim czasie nowe pralki - podzielcie się opinią o nowym sprzęcie na forum". Na początku grudnia kupiłam Electroluxa 10115. Jest to identyczny model co 9125, tylko ma 1000 obrotów. Na razie jestem zadowolona z zakupu. Pralka kupiłam w promocji za 990 zł, więc dorzuciłam 150 zł na 5 letnią gwarancję. Plusy: bardzo dobrze pierze, bardzo łatwa obsługa, 3 możliwości skrócenia czasu prania, możliwość wyboru temperatury, bardzo dobrze odwirowuje, wygodny wyjmowany zbiornik na proszek, filtr na spodzie bębna (łatwo się do niego dostać), górna klapa nie zamyka się sama, tzn. nie przytrzaskuje ręki. Minusy: bardzo długo pierze (śr. 2 - 3 godziny), kiepsko płucze, więc opcję "dodatkowe płukanie" trzeba włączyć na stałe, pojemnik na proszek jest zbyt mały do przepisowej ilości proszku - jest w tym też plus, bo sypię mniej proszku, poza tym pralka jest dość głośna, ale to chyba wina złego wypoziomowania. Świadomie wybrałam pralkę bez wyświetlacza, ale teraz za to mam problem z ustaleniem końca czasu prania. Myślę jednak, że za jakiś czas na pamięć będę wiedziała, ile czasu na jakim programie się pierze. Program "łatwe prasowanie" wydaje mi się zbędny bajerem, bo do pralki można włożyć tylko 1 kg rzeczy, a prasować i tak trzeba. Na razie tyle uwag po 1,5 m-ca prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy którzy kupili w ostatnim czasie nowe pralki - podzielcie się opinią o nowym sprzęcie na forum. Na początku grudnia kupiłam Electroluxa 10115. Jest to identyczny model co 9125, tylko ma 1000 obrotów. Na razie jestem zadowolona z zakupu. Pralka kupiłam w promocji za 990 zł, więc dorzuciłam 150 zł na 5 letnią gwarancję. Plusy: bardzo dobrze pierze, bardzo łatwa obsługa, 3 możliwości skrócenia czasu prania, możliwość wyboru temperatury, bardzo dobrze odwirowuje, wygodny wyjmowany zbiornik na proszek, filtr na spodzie bębna (łatwo się do niego dostać), górna klapa nie zamyka się sama, tzn. nie przytrzaskuje ręki. Minusy: bardzo długo pierze (śr. 2 - 3 godziny), kiepsko płucze, więc opcję "dodatkowe płukanie" trzeba włączyć na stałe, pojemnik na proszek jest zbyt mały do przepisowej ilości proszku - jest w tym też plus, bo sypię mniej proszku, poza tym pralka jest dość głośna, ale to chyba wina złego wypoziomowania. Świadomie wybrałam pralkę bez wyświetlacza, ale teraz za to mam problem z ustaleniem końca czasu prania. Myślę jednak, że za jakiś czas na pamięć będę wiedziała, ile czasu na jakim programie się pierze. Program "łatwe prasowanie" wydaje mi się zbędny bajerem, bo do pralki można włożyć tylko 1 kg rzeczy, a prasować i tak trzeba. Na razie tyle uwag po 1,5 m-ca prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o pralkach parowych można w necie poczytać, a tak po krótce to jest to spora oszczędność wody i energii, bardzo cicha praca, ale najlepsze jest to, ze np. wrzuca sie ciuchy do odświeżenia, trwa to kilka-kilkanaście minut, potem wystarczy rozwiesić na chwilkę i można zakładać, nie trzeba prasować :)tu jest bardzo fajny opis: http://www.okazje.info.pl/blog/pralka-lg-wd-14440-fds-wyjatkowa-maszyna-parowa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panie Janku chcemy kupić pralkę z wsadem 9kg - 10kg jaką markę a może konkretny model mógł by pan polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO eedytaa Witam. Zastanow sie czy napewno potrzebujesz az tak duzego wsadu. Te pralki sa dosc drogie i z czescimi w przyszlosci moze byc klopot-malo spotykana rzecz. http://www.electro.pl/produkt-BOSCH_Pralka_WAS_28742_PL_2B_szansa_wygrania_400_zl_na_walentynkowa_kolacje_we_dwoje-142200,76.html zerknij na to. Mysle jednak ze roznica w cenie pralki 5 lub 6 kg a 8 lub 10cio nigdy Ci sie nie zwroci. J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eedytaa BOSCH i ....... możesz również rozejrzeć się, po firmie HOOVER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość big problem
Pytanie do Pana Janka Jaką poleca Pana pralkę do 40 cm głębokości dla jednej osoby (chodzi o uzytkowanie i części wymienne: wymienialne łożyska, bęben itd.) myślę nad Boschem (nie wiem jaka seria) lecz może miałby Pan swoje przemyslenia na ten temat i doradził profesjonalnie. Za odpowiedź z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×