Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monika24

plesniowki w buzi pomocy

Polecane posty

dziewczyny pomocy jestem obecnie w niemczech z corka 7 miesieczna i postala plesniowki w buzi mam tu jaies lekarstwo do przemywania ale czy ktos moze mi poradzic cos jeszcze no i z czego do sie zrobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
pleśniawki to drożdżakowe zapalenie jamy ustnej przyczynami zakażenia są zwykle; zanieczyszczona skóra brodawek sutkowych,brudny smoczek,a także leczenie antybiotykiem skutecznym środkiem jest wodny roztwór gencjany-efekt leczniczy gwarantowany jeśli pojawi się chrypka- należy udać się do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .......///////
może to nie brzmi zachęcająco ale bardzo starym i podobno skutecznym sposobem na pozbycie się pleśniawek jae przecieranie buzi dziecka moczem, jego moczem. Najlepiej pieluszką nawilżoną moczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESLI TO BY POMOGLO TO TAK ZROBIE.MALA BARDZO MI PLACZE I WKLADA PALUSZKI DO BUZI sprubuje mam nadzieje ze to pomoze jak bylam w polsce to mialam APHITIN czy jaos tak ale tu tego nie mam dostalam BEPANTHEN losung ale nie wiem co to jest dokladnie zalamka moze sa jeszcze jakies sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesli nie wiesz...
... jak sobie poradzic z tym lekarstwem, a mala nie ma zadnych dodatkowych symptomow (nie trzeba wybrac sie do lekarza?), to sprobuj z tym moczem. Bierzesz swiezo obsikana pieluche, nawijasz na palec i pedzlujesz w buzi. Moze to brzmi niezbyt, ale to bardzo stary sposob z czasow, kiedy nie bylo jeszcze lekarstw. Pomaga. Aby uniknac plesniawek, trzeba podawac cos kwasnego, np. herbatke z odrobina cytryny, kwasny owoc, co tam twoja corka je, sama wiesz. Kwasne rzeczy tez pomagaja, oczywiscie tak w granicach rozsadku, to co je. pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesli nie wiesz...
oczywiscie pieluszka tylko obsikana, nie moze byc zadnej kupki, ani nawet jej sladow, absolutnie... bo wtedy mozna dziecko niezle zainfekowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestatyna
Na pleśniawki jest dobry robiony lek w aptece (na bazie nestatyny) ale w Niemczech możesz mieć z tym problem bo mogą niewiedzieć o co chodzi. Dobra też jest sama nestatyna w płynie do pędzlowania a nawet wystarczy zaaplikować do buzi i dziecko językiem samo rozprowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej używanymi środkami przeciwgrzybicznymi są Aphtin i Nystatyna. Nakłada się je na jałowy gazik i pędzluje bardzo dokładni buzię maluszka. Czasami używa się również wodnego roztworu gencjany. Najlepiej po prostu poradzić się pediatry,który zastosuje odpowiednie leczenie. Infekcja ta jest spowodowana grzybem -Candida albicans. By zkażenie się nie rozprzestrzeniało trzeba przestrzegać zasad higieny.Pleśniawki mogą przenieść się przez kontakt z zainfekowanymi smoczkami lub rączkami. Pamiętaj o sterylizacji smoczków, myciu rączek malucha a jeśli karmisz piersią myj dokładnie swoje piersi i w razie potrzeby posmaruj tym samym roztworem, co nalot w buzi.Z moczem radze ci nie próbować przecież to jest dziecko. Powodzenia.A jeszcze maluch nie odczuwa dużego bólu przy tego typu infekcji. Jednak pleśniawki w buzi są nieprzyjemne i dziecko może po prostu gorzej ssać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
Miałam podobny problem. Początkowo smarowałam buziaka Aphtinem, ale to niewiele pomogło. Potem stosowałam przez 10 dni Nystatynę (zawiesina, też do smarowania). To również nie pomogło. W końcu kupiłam lek homeopatyczny, ale nie mam go przy sobie i nie pamiętam nazwy. Mogę sprawdzić i podać Ci jutro. To pomogło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede ci bardzo wdzieczn za pomoc bo nic nie skutkuje buzia corz bielsza a ja bardziej zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smaruj
pleśniawki wodnym roztworem fioletu gencjanowego- najszybszy sposob na ich wysuszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
Podam jutro. Jeśli chodzi o tę gencjanę , to mój lekarz i zaprzyjaźniona aptekarka raczej nie polecali gencjany dla tak małego dziecka (moja dzidzia miała wtedy 8 miesięcy). A gdybym się upierała, to należałoby zrobić z niej słaby roztwór. Na jutro przyniosę nazwę tego homeopatycznego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ANIA 25
sprubuj pojsc z corka do apteki i powiedz ze corka ma plesniawki i ze w Polsce uzywa sie aphtin i nystatyny i czy maja jakis odpowiednik w niemczech. ja mieszkam w norwegii i jestem pilegniarka i wychowuje 2 miesiecznego synka tu leki maja inne nazwy wiec jak czegos nie wiem to mowie tlumacze dotad az zaskocza o co mi chodzi czesto nawet w aptece wiedza juz co chce i potrzebuje. popwodzenia, na pewno w niemczech tez maja jakis lek dla niemowlat na plesniawki ktore moga przytrafic sie kazdemu niemowlakowi w kazdym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
Jestem genialna ;) Przypomniałam sobie. To były krople firmy Sanum o nazwie: ALBICANSAN D5 KROPLE Lekarka kazała wpuszczać dziecku do buzi 1 kroplę dwa razy dziennie, a także wylewać wieczorem dwie kropelki na szpatułkę i wcierać w miejsce gdzie występuje pleśniawka. Przeszło po ok. 5 dniach. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można przyłożyć na chwilkę
do chorego miejsca tabletkę POLOPIRYNY S albo ASPIRYNY. Pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można przyłożyć na chwilkę
tylko trzeba tak kilka razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julek
Ale są dzieci uczulone na zawarte w polopirynie kwasy. To chyba trzeba uważać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przećwiczyłam dokładnie temat pleśniawek. wypróbowaliśmy wszelkiego rodzaju maści płyni itp. w końcu trafiłam na mądrego faceta, który kazał mi przecierać pleśniawki moczem. musisz robiś to minimum przez tydzień kilka razy dziennie dokładnie dziąceła wargi i ząbki . jest to chyba bolesne ale polega to na lekkim ścieraniu nalotu pleśni. mocz leczy delikatnie ale na pewno leczy!!! nie zrażaj sie jesli po kilku pędzlowaniach nie będziesz widziała zdecydowanej poprawy. no i nie możesz skakać z maści na maść. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiecie
ze aphtin można stosować dopiero od 11 roku życia? Poczytajcie sobie troszkę, zawiera kwas borowy niebezpieczny dla dzieci! Już lepiej z tym moczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ciekawe
czemu lekarze go przepisują małuchom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mocz jest genialny
ja probowalam wszystkiego i bylo coraz gorzej. Przyszla kolezanka i mowila, zebym przetarla mokra pielucha corci. Powiedzialam jej, ze chyba ma nie po kolei w glowie. Wyrzucila mnie z pokoju i zrobila to sama mojej corce. Na drugi dzien nie bylo sladu po plesniawkach. Tylko pamietaj, to musi byc swiezo obsikana pieluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaaaa
JEJUS DOBRA CHWYTAM TEN MOCZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoj...
Hmm.. czytam te państwa wypowiedzi i coraz bardziej sie załamuje, gdyz wszystkie odpowiedzie dotycza niemowląt, ja mam 18 lat i mi strasznie wysypalo plesniawkami z tylu jamy ustnej.. I teraz nie wiem czy mnie gardlo boli z powodu anginy czy z powodu plesniawek.. Uzywam Apthina ... potrzebuje jakiegos skuteczniejszego leku gdyz smarowanie patyczkami "do ucha" w tych miejscach jest troche bardzo nie przyjemne.. w sumie jak gastroskopja ... Dobra a teraz prosze panstwa o pomoc dla 18stolatka.. czekam na odpowiedzi. Prosze gdyz czas do soboty (stodniowka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja znajoma kupiła w aptece lek bez recepty na pleśniawki (nie pamietam nazwy) ale on nie pomógł.Wtedy lekarz powiedział że najlepszym i sprawdzonym sposobem będzie przemywac ten nalot moczem dziecka-zrobiła to przez 3 dni i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy to to samo
ale ja czesto mam infekcje w buzi.. wystarczy np ze nie domyje dobrze owocu i zaraz robia mi sie takie plesniawki a potem rany.. stosuje na to masc- zel na zabkowanie maluszkow SACHOL moze to twojej niuni pomoze w ostatecznosci.. ladnie pachnie w smaku tez nie jest zle lagodzi bol i daje uczucie "otretwienia" tzn nie boli juz potem ranka w buzi... Mam nadzieje ze cos pomoze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×