Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _ewelinka

co to jest podwójna owulacja?odpowiedzcie proszę!!!

Polecane posty

Gość _ewelinka

ja dziś mam drugą owulację, okres mi się spóźnia i wczoraj mój test był pozytywny,a dziś nie. Czy to jest ciąża i druga owulacja? Czy takie zjawiska zachodzą podczas ciąży. Dodam,że od kilku dni mam mdłości,a zamiast okresu miałam luźną wydzielinę białą a teraz taką gęstą. Miał tak ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwojna owulacja
nie ma z tym nic wspolnego.oznacza ona,ze podczas jajeczkowania jajnik wypuszcza dwa jaja naraz(albo wychodzi po jednym z kazdego jajnika),jesli nastapi zaplodnienie podczas takiego cyklu,to moga byc bliznieta dwujajowe. co do ciebie,to we wczesnej ciazy test mogl wyjsc negatywnie,jesli mialas akurat male stezenie hormonu w moczu,a poprzedniego dnia wieksze i dlatego wyszedl pozytywny.przypuszczam,ze jestes w ciazy,ale nie chce cie straszyc,bo to wcale nie jest pewne.zaczekaj tydzien i jesli wciaz nie dostaniesz okresu zrob jeszcze jeden test,pamietaj,z samego rana,z tym,ze pierwszy strumien moczu wysiusiaj do kibelka,wtedy wstrzymaj na chwile i reszte wysiusiaj na test albo do sloiczka(tak jest najprawidlowiej i mozna byc bardziej pewnym wyniku) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_biela
Psikus Losu skąd wiesz, że miałaś podwójną owulacje? robiłaś jakieś testy, mierzyłaś temperaturę? chodzi mi o to skąd wiedziałaś, że to nie była np. spóźniona owu, tylko że wcześniej była już jedna owu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okej
przez te podwójne owulacje, to kiedyś musiano rodzić po kilkanaścioro dzieci, a jednak kobiety bez zabezpieczeń jakoś to obliczały. Wolę ufac, że czegoś takiego jak druga owulacja nie ma, a jeśli dochodzi do zapłodnienia jak w przypadku psikusa losu, to ja już nic nie wiem... musiało się coś przestawić, nie wiem, klimat, pogoda, emocje? Cokolwiek! Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Newa
Wybrałąm sie na badanie usg w połowie cyklu. Lekarz obejrzał moje jajniki i powiedział że lewy jest tuż po owulacji a prawy tuż przed. Dodał z usmiecham że jesli bzyknę sie dziś i za tydzień to moge mieć bliznieta dwujajowe. Na opisie info: cykl z mozliwa ciażą mnogą. No więc moje drogie: istnieje cos takiego jak podwójna owulacja...dlal tych krórzy nie planuja dzieci i stosuja metody naturalne: niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka82
a wiec jest cos takiego jak podwojna owulacja dzis mi powiedzial o tym moj ginekolog.w 13 dniu mojego cyklu robilam test owulacyjny ktory byl negatywny 14 wyszedl ze mam najsilniejszy dzien plodny natomiast 15 juz mniej dzis natomiast moj ginekolog na lewym jajniku wykryl pecherzyk graffa o wielkosci 23/16 co oznacza ze moze peknac dzis jutro pojutrze jak i za tydzien i ze zdarza sie podwujna owulacja choc sa to rzadkie przypadki.tak wiec dziewczyny jesli wydaje sie wam ze jestescie po dniach plodnych i mozecie zaszalec a niechcecie niespodziewanej ciazy to lepiej sie zabezpieczajcie.my z chlopakiem od 2 lat staramy sie o dzidzie dlatego tak bardzo mam fiola na punkcie dni plodnych i dlatego tak je pilnuje by ich nieprzeoczyc niestety trudno bylo okreslic mojemu ginkowi kiedy ten pecherzyk peknie by moglo dojsc do zaplodnienia tak wiec nadal zostaje przy testach owulacyjnych by go jakos obserwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta 30.
ja mialam podwojna owulacje.... straaaasznie dlugi cykl, zaczelam sie martwic, ze cos ze mna nie teges, ze bede miala problemy z zajsciem w druga ciaze... Problemu nie bylo, teraz jestem w ciazy z blizniakami :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta ktora niby miala druga
owulację w cyku w dniu spodziewanej miesiączki to byla pierwsza owulacja ale przesunieta. A skoki lh moga byc w srodku cyklu i raptem opasc i do owulacji nie dojdzie i dopiero w drugim terminie. niestety ale po owulacji tak dzialają hormony by nie dopuscic do kolejnej. to progesteron hamuje kolejną owulację. dopiero jak opadnie, pole do popisu ma estradiol i następuje przygotowanie do drugiej owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta ktora niby miala druga
a mierzyłaś np temperaturę? miałaś skok temperatury o conajmniej 0,2 stopnia celsjusza od 6 wczesniejszych? i conajmniej 3 dni się ona utrzymywała na podwyższonym poziomie? i co potem znow ci w dniu spodziewanej miesiaczki skoczyla? nie ma takiej opcji. Cykl ci się wydłużył i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta 30.
madralo powyzej.... a jak wytlumaczysz, ze mialam 2 razy sluz plodny w odstepach tygodniowych a moje blizniaki sa roznej plci (czyli 2-jajowe), roznia sie wielkoscia tak o tydzien wlasnie i ginka powiedziala, ze musialo w roznym czasie dojsc do zaplodnienia?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta ktora niby miala druga
akurat śluz płodny może wystąpić 1 do 3 dni przed spodziewanym okresem ale akurat z owulacją nie ma nic wspólnego. Sama taki miałam w tym terminie i gdyby nie monitoring cyklu uwierzyłabym w taką bzdurę jak podwójna owulacja. Dużo szperałam, w książkach medycznych i wiem że tak się może zdarzyć. A to że bliźniaki są różnej wielkości to na prawdę jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jednak cos jest...
w poniedziałek popoludniu zaczelam odczuwac bol - klucie w prawym boku, z doswiadczenia wiem ze taki bol odczuwam okolo owulacji. bol czulam az do pojscia spac i z nieco slabszym natezeniem nastepnego dnia. na 99 % sluz sprawial wrazenie plodnego, przejzysty, ciagnacy sie. i nie bylo by w tym nic dziwnego gdy nie fakt ze w piatek obudzilam sie z identycznym bolem ale po lewej stronie! bol ciagnal sie przez caly dzien. dodam ze nie stosuje antykoncepcji hormonalnej, miedzy poniedz. a piatkiem nie wspolzylam. w ostatnim czasie zylam jednak w sporym stresie a poprzedni cylk byl dosc krotki 22 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mogę jakie bzdury
psikus losu, pomyśl zanim napiszesz, bo to naprawdę nie boli:O jak mozna wypisywać takie bzdury?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdammm
ja miałam podwójną owulację,ale w sensie takim, że naraz pojawiły się dwa jajeczka z jednego jajnika. Ból nie do zniesienia, mocne leki przeciwbólowei dwie wizyty u ginekologów. Pierwsza pani ginekolog powiedziala ze to torbiel jajnika zagrozona pęknięciem i chciała mnie skierowac na zabieg. Dla pewności poszłam do drugiego ginekologa, a ten stwierdził ze to podwójne jajeczkowanie i przepisał tabletki i czopki przeciwbólowe oraz zalecenie kontroli. I ten drugi miał rację ;) Przy nastepnej wizycie po około tygodniu okazało się, że pęcherze na usg to objaw podwójnego jajaczkowania ;) wiem że mogę mieć kiedyś bliźniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maranga-biolog
Podwojna owulacja jest możliwa, ale tylko równocześnie bądz w odstępie do 48 h z tego samego lub dwu jajnikow - tak wlaśnie powstaja bliżnięta dwujajowe - z dwoch rożnych komorek jajowych, ponieważ potem powstale cialko żólte wydzielać zaczyna progesteron, ktory hamuje wzrost i pękanie kolejnych pęcherzyków, na usg może wyjść pęcherzyk,ale nie ulegnie on wtedy pod wplywem progesteronu pęknięciu, a jedynie zostanie zasorbowany. Dwie owu w odstępie tyg są nie możliwe, poniewaą wlaśnie 5-7 dni po owulacji występuje największe steżenie progesteronu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rx
Zgadza się, dość często ból owulacyjny pojawia mi się najpierw z jednego jajnika, a do 48 godzin pojawia się z drugiej strony, cykle mam zawsze w takiej sytuacji przedłużone o kilka do kilkunastu dni, niż powinno to mieć miejsce normalnie , dlatego również podzielam opinie przedmówcy co do podwujnego jajeczkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też popieram, mój gin
to stwierdził... Niby po owulacji, a... przed owulacja... J abym sie cieszyła, gdyby trafiły sie bliźnięta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZIII
a propos tematu, jestem po owulacji w obu jajnikach , w prawym miałam 20 cm , lewy 21 , oba pękły .... czekam na efekt , aczkolwiek bliźniąt się nie spodziewam ponieważ lewy jajowód jest kompletnie niedrożny i był w zrostach , no chyba że cudem by się udało ! :) jedno będzie to też będzie cud , długo już czekam .... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jednak jest możliwa
“Podwójna owulacja w cyklu jest możliwa”, mówi prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski. “Może się zdarzyć tak, że dwa pęcherzyki dojrzewają jednocześnie w dwóch janikach, a nawet w jednym. Zdarza się, że dojrzewają synchronicznie, czyli w tym samym momencie, bywa jednak, że dojrzewają w niewielkim odstępie czasu. Trudno jednoznacznie określić w jakim momencie następuje owulacja – zdarza się to przypadkiem, np. w trakcie stosunku”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×