Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość xe02
Mam pytanie, moze odpowiedz jest oczywista ale jednak wole sie upewnic :) Pierwsze tabletke pierwszego opakowania wzielam we wtorek, ostatnia w poniedzialek o 20. Robie 7-dniowa przerwe, czyli pierwsze tabletke drugiego opakowania biore we wtorek o 20, prawda ? :) Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak. bierzesz we wtorek o 20.. można to ewentualnie przesunąć. jakbyś chciala np o 18 brać albo jeszcze o innej porze, ale ważne, żeby było to 8 dnia, czyli po tej 7dniowej przerwie. pytałam o ta kwestie ginekologa, takze też mo potwierdziła to. bo ja akurat biore o 18, ale nastepne opakowanie zaczne o 15, bo jak wieczorem na jakieś imprezy pójde, to wolałabym nie ryzykować, że np, zwymiotuje zanim sie wch łonie albo cos podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Witam Was wszystkie ;)) Mam pytanko a właściwie problem: w piątek późnym wieczorem kochałam się z partnerem i kończył we mnie, wzięłam tabletke jak zawsze o 20 no i następnego dnia w niedziele oczywiscie też wziełam no i poniedzialek ... tu zaczyna sie problem wczoraj wzielam tabletke o 20 i o 22:30 poszlam do kibelka bo nie umialam juz wytrzymać no i miałam biegunke i tak jest do teraz ... Co powinnam zrobić? Z tego co wiem plemniki żyją do 72 godzin więc... strasznie się boje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura.aa...Oczywiście, że tak - ulotka... "powinnam już je odstawić czy czekać aż organizm się przyzwyczai??"--->No co Ty, żartujesz, przecież normalne, że możesz się tak czuć przez 3 pierwsze opakowania, a Ty chcesz przy 1-szej tabletce od razu odstawić... "a Wy tez tak miałyście na początku i potem było lepiej ?? jak tak to po jakim czasie ??"--->Ja nie miałam ani przy Cilest ani przy Regulon żadnych skutków ubocznych...Przy Cilest przy 2 pierwszych dniach przez jakąś godzinę lekko pobolewała mnie głowa, ale nie uważam tego jako skutek uboczny, bo bez przesady... A mija to różnie u różnych, jeśli już są to mijają najpóźniej po 3 opakowaniach, jak nie minie to idź na wizytę - ulotka! monaaa1987..."z tego co pisałaś, to stosujesz tabletki od 3 lat"--->Tak:) "a polegasz tylko na nich, czy stosujesz jeszcze jakieś metody inne?"--->Na początku, w sumie jak zaczęłam, stosowałam gumkę, bo brałam tabletki osłabiające działanie...Potem powoli przechodziłam na same tabletki, to znaczy z gumką raz bez, a teraz już od bardzo dawna stosuje same tabletki... "i dlatego pytałam czy to nie wpłynie na samo zabezpieczenie.."--->Nie, bo zaczynasz od nowa... "Jak anty zawiedzie, to i tak masz sterowany hormonami organizm"-> jak mam to interpretować..?"--->Bo jak już bierzesz tabletki jakiś czas, to jesteś nabuzowana tymi hormonami i Twój organizm działa na "ich zasadach", a nie naturalnie...Więc jeśli tabletki zawiodą, to te hormony i tak jeszcze są w kobiecie i ogólnie dni płodnych nie ma (takich "wyliczonych")...Kurde nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłam, o co mi chodzi:P "czy gdy się bierze tabletki antykoncepcyjne, to w czasie jednego cyklu może zmieniać się konsystencja śluzu tak jak to jest w przypadkach gdy się tabletek nie stosuje?"--->Nie wiem, ale wiem, że ogólnie konsystencja się zmienia, bo na tym polega ochrona tabletek, że śluz się zagęszcza przez co nie przepuszcza plemników... Diaria..."weźniesz"--->Weźmiesz... "Jeżeli zamierzasz zrezygnować z tabletek to nie kochaj się już w tygodniu przerwy."--->W sumie to racja...Ja czytałam w jakiejś ulotce - nie swojej, że można, ale one chyba mają jakąś dużą dawkę hormonów i może dlatego... xe02...Tak dokładnie robisz...7 dni przerwy, 8 dnia następne opakowanie...Bierzesz tak samo jak ja, bo też zaczynam we wtorki:P Nawet dzisiaj zaczynam kolejne opakowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
aaaaa - Czytałam utolke! Pisze w niej: "W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3 godzin od momentu przyjęcia tebletki lub w razie utrzymania się ciężkiej biegunki przez okres ponad 24 godzin skutecznośc preparatu może być zmiejszona. Jeżeli wymioty lub biegunka ustąpią szybko działanie będzie zachowane, jeżeli tego samego dnia bedzie przyjęta kolejna tabletka (...) w razie występowania wymiotów lub biegunki powyżej 24 godzin działanie może być zmiejszone i należy stosować dodatkową metode niehormonalną (...) Biegunka trwała ponad 24 godziny, wiem, że teraz przez conajmniej 7 dni (7 kolejno codziennie przyjetych tabletek) musze się dodatkowo zabezpieczać. Problem polega na tym, że ja nie przyjęłam wczoraj kolejnej tabletki... Chodzi mi o to czy jeśli w piątek późnym wieczorem uprawiałam sex z partnerem do końca czy jest ryzyko? Od piątku do niedzieli nie miałam biegunki więc podejrzewam, że tabletki normalnie się wchłaniały, chodzi mi tylko o wczoraj... czytałam, że plemniki żyją 72 godziny!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
Tak dodatkowo, choć nie wiem czy to ma znaczenie. Wczoraj był mój 10 dzień cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
aaaaaa No tak literówka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Ewusek Tu sporo zależy od tego, który to był tydzień brania tabletek. Plemniki owszem żyja do 72 godzin. Kurcze, ja się zawsze najbardziej obawiam takiej sytuacji, jaką opisałaś:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
To był pierwszy tydzień brania tabletek. Od środy zaczełam opakowanie po 7 dniowej przerwie. Strasznie się boje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewusek
W piątek o 20 wzięlam tabletke (w dzień stosunku), w sobote i niedziele było tak samo czyli o 20 wzielam teblatke i sie przyjeła bo nie miałam biegunki. Tylko ten (nieszczęsny) poniedziałek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze bo potrzebuje wsparcia kobitek. nie mam okresu w 7 dniowej przerwie. co prawda jest to moj 5 dzien przerwy ale zawsze plamienia dostawalam trzeciego lub czwartego dnia przerwy nigdy pozniej. tabletki przyjmowalam regularnie zdarzalo mi sie godzinne opoznienie. w dodatku kochalismy sie do konca w tym miesiacu tylko raz i boje sie ze moglam miec strasznego pecha...:( nie wiem czy juz kupowac test zreszta strasznie przezywam robienie tych testow ciazowych nie jest to nic przyjemnego, dwa razy juz w zyciu to robilam a potem sie naczytalam ze i tak nie zawsze sa wiarygodne..nie moge spac od 2 dni ani nic. czuje sie normalnie jak przed okresem, lacznie ze wszystkimi objawami, procz krwi czyli najwazniejszego. jestem przerazona :(..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monaaa1987...Staram się:) Ewusek...Ale ja nie mówię, że nie czytasz, tylko, żebyś sprawdziła co w niej masz na ten temat...Przecież żadna z nas nie zna treści każdej z ulotek, dlatego nie może każdej odpisywać indywidualnie odnośnie jej ulotki, a tak trzeba postępować - tylko i wyłącznie według swojej ulotki:) "Problem polega na tym, że ja nie przyjęłam wczoraj kolejnej tabletki..."--->Ale czemu problem, przecież masz napisane, że jeśli ustąpią szybko to masz wziąć, a skoro Twoja trwała dłużej to nie trzeba było...Ale tym samym skuteczność spadła, bo biegunka trwała dłużej... "Chodzi mi o to czy jeśli w piątek późnym wieczorem uprawiałam sex z partnerem do końca czy jest ryzyko?"--->Zawsze jest ryzyko prawie 1 %!Poza tym skoro kochałaś się w piątek, a miałaś biegunkę dłuższa niż 24 h, to ryzyko się zwiększyło, więc prawdopodobieństwo jest większe... "Od piątku do niedzieli nie miałam biegunki więc podejrzewam, że tabletki normalnie się wchłaniały, chodzi mi tylko o wczoraj"--->Całe 3 dni brałaś i był luz?Biegunka zaczęła się w poniedziałek po wzięciu, tak?Jeśli tak(bo nie pamiętam) to powinno być okej... "czytałam, że plemniki żyją 72 godziny!?"--->Tak, dokładnie jest u kobiety w środku tak do 72 h:) "Tak dodatkowo, choć nie wiem czy to ma znaczenie. Wczoraj był mój 10 dzień cyklu."--->Piszesz, ze czytasz ulotkę, a pytasz o to...Masz napisane w ulotce zapewne, takim podziałem na tygodnie, kiedy co w jakim tygodniu trzeba robić i kiedy zabezpieczenie jest, a kiedy nie...O ile dobrze pamiętam to bierzesz Cilest, a tam to jest jak byk... "W piątek o 20 wzięłam tabletkę (w dzień stosunku), w sobotę i niedziele było tak samo czyli o 20 wzięłam tabletkę i się przyjęła bo nie miałam biegunki. Tylko ten (nieszczęsny) poniedziałek ..."--->No ale minęło już 72 godziny, to czemu nieszczęsny?Czy ja już nie umiem liczyć? Diaria...Luz, żeby nie było, że się czepiam, ale ja po prostu z natury zawsze poprawiam, bo nie lubię jak ktoś pisze nie po Polsku:P turluturluturlu..."co prawda jest to mój 5 dzień przerwy ale zawsze plamienia dostawałam trzeciego lub czwartego dnia przerwy nigdy później"--->Na okres masz 7 dni i koniec, nie ma tak, że zawsze i już, może się to zmienić i nie raz się zmienia, nie martw się teraz tylko jak nie dostaniesz 7 dnia... "tabletki przyjmowałam regularnie"--->Nie tylko regularność ma znaczenie, trzeba przestrzegać wszystkich zasad... Zdarza się, że STRES OPÓŹNIA OKRES!! Więc się uspokój, bo masakry jeszcze nie masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla zasady
nie lubię jak ktoś pisze nie po Polsku ja również więc poprawiam: po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arekk26
Jesli szukacie środków antykoncepcyjnych to zapraszam do internetowego sex shopu: http://emilosc.pl Znajdziecie tam wszystko to, co was zabezpieczy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka1982
halo halo, dziewczyny, czy moge sie poradzic w sprawach tabletek antykoncepc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka1982
moze opisze sytuację to ktoraś z Was może mi powie,czy jest powod do zmartwien czy nie. Otóż biorę pigułki diane (juz dluzszy czas) zawsze o godz 21, ale w czwartek wzięlam ją przed godz 16. Był to drugi tydzień brania tabletek. W kolejnym dniu chcialam juz wziać normalnie ale poradzono mi by stopniowo wracac do swojej godziny wiec wzięlam ja o godz 18, w następnym dniu już powróciłam doswojej normalnej godziny brania czyli do 21.Wszystko sie dzialo w drugim tyg brania tabletek, Czy wzięcie pigułki wcześniej o niecałe 6 godzin zmniejszyło skutecznosć antykoncepcyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla zasady..."ja również więc poprawiam: po polsku"--->Hehe, w tym przypadku dwie wersje są poprawne, ponieważ z reguły pisze się przez "p", bo to przymiotnik, ale przez "P" też jest poprawnie... oliwka1982..."w czwartek wzięłam ją przed godz 16"--->A czemu tak, a nie o 21?To inna pora... "Czy wzięcie pigułki wcześniej o niecałe 6 godzin zmniejszyło skuteczność antykoncepcyjną? "--->Można się spóźnić z wzięciem o 12 h, to wydaje mi się, że w drugą stronę też to idzie, więc wydaje mi się, że to nie problem, aczkolwiek jest to inna pora dnia, a trzeba brać o tej samej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miruska
Hej, bardzo proszę o radę albo uspokojenie mnie. ;) wlasnie za 3 dni bede konczyla czwarte opakowanie tabletek anty. zawsze brałam je o 21.30. czasami zdarzało się pół godziny wcześniej lub pozniej. Z chlopakiem stosowalismy sotsunek przerywany, poniewaz sie balam. az w koncu chcialam nie bac sie i zazyc w pelni seksu. No i we wtorek jak sie kochalismy moj misiek skonczyl we mnie. od trzech czyli od czwartku wieczorem mam podwyzszona temperature. 37,2 mniej wiecej. nie wiem czy jest mozliwe ze zaszlam w ciaze? czy to ze stresu? czy moze chora bedzie? pomozcie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze stresu i wkręcania sobie :) jeśli stosowałaś się do ulotki (nie tylko pora brania, ale też np. interakcje z innymi lekami to masz maciupeńką szansę na ciążę. uspokój się bo po to tabletki bierzesz, żeby się nie bać. a tak na marginesie to podczas brania tabletek mierzenie temperatury i inne metody npr ni mają najmniejszego sensu bo tabletki zmieniają naturalny cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grande 890
hej dziewczyny! chciałam spytac jak to jest w przypadku wyprozniania, bo rozumie ze jesli ma sie biegunke to wtedy moze byc obnizona skutecznosc, ale co w przypadku gdy kilka razy na dzien ma sie taki "luzny" stolec czy to tez wplywa? bo wlasnie czasami tak mam ze w ciagu 3 h sie 2 razy wyproznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grande 890
dziewczyny doklejam jeszcze fragment ulotki bo wlasnie on nie jest tez do konca jasny dla mnie wystąpienia wymiotów lub ostrej biegunki Jeśli wystąpiły wymioty lub ostra biegunka substancje czynne preparatu Yasmin mogą nie wchłonąć się całkowicie. Jeżeli wymioty wystąpiły w ciągu 3 do 4 godzin po zażyciu tabletki należy, jak najszybciej przyjąć nową tabletkę. Jeżeli minęło więcej niż 12 godzin należy postępować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi pominięcia tabletki. W przypadku ostrej biegunki należy skontaktować się z lekarzem. czy to znaczy ze biegunki tyczy sie caly czas jak jest, bo te 3-4 h zostaly tylko napisane do wymiotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miruska..."Z chłopakiem stosowaliśmy stosunek przerywany, ponieważ się bałam"--->W śluzie przed wytryskiem mogą być plemniki, więc przerywany nic Ci nie pomoże, tylko chłopak się nerwicy nabawi i w ogóle co to za przyjemność czekać i czekać i nagle na szybko wszystko... "od czwartku wieczorem mam podwyższoną temperaturę. 37,2 mniej więcej"--->No i? "nie wiem czy jest możliwe ze zaszłam w ciążę?"--->No oczywiście, że jest możliwość!!Nawet jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu, to ryzyko wynosi prawie 1 %...Ulotkę czytałaś? "czy to ze stresu?"--->Stan podgorączkowy ze stresu?Nie sądzę... " czy może chora będzie?"--->Będzie?...To wyjście jest jak najbardziej trafione...Objawy ciąży nie występują kilka dni po zapłodnieniu, tylko kilka tygodni... grande 890..."jeśli ma się biegunkę to wtedy może być obniżona skuteczność"--->No zależy jeszcze od tego ile ona trwa... "ale co w przypadku gdy kilka razy na dzień ma się taki "luźny" stolec czy to tez wpływa?"--->Pewnie chodzi Ci o rozwolnienie?Jeśli nie masz nic o tym w ulotce, to znaczy, że nic Ci nie będzie...Jeśli masz, to zobacz co piszą o tym, co robić, itp... "czy to znaczy ze biegunki tyczy się cały czas jak jest, bo te 3-4 h zostały tylko napisane do wymiotów"--->Widocznie tak, skoro jest tak napisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała 222
mam problem pomóżcie! zaczęłam właśnie brać tabletki anty i za kilka dni kończy mi się opakowanie. Po ostatniej tabletce wyjeżdżam a nie chciała bym mieć okresu. czy mogę sobie pozwolić na kolejne opakowanie żeby wstrzymać okres? boję się że będą jakieś skutki tego? co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
miruska Stosunek przerywany nie jest aż tak skuteczną metodą antykoncepcji. Wskaźnik Pearla mówi o 4 % wpadek nawet przy prawidłowym jego stosowaniu. Sama kiedyś, na początku brania tabletek nie chciałam żeby mój facet we mnie kończył, ale to tak bardziej na psychikę mi pomogło, przełamać się. Pomyśl sobie, że tabletki to najskuteczniejsza metoda antykoncepcji jaka istnieje i która pozwala cieszyć się seksem w 100%. Jeśli chodzi o ten stan podgorączkowy, to sama się z tym borykałam. Pierwsze pytanie jakie zadała mi moja lekarka rodzinna po wykonaniu podstawowych badań brzmiało: czy mam ostatnio dużo stresu. Ponad to przed okresem można miec podniesiona temperaturę. mała 222 Możesz połączyć opakowania. Nie robić przerwy tylko zacząć nowy blister. Pamiętaj o tym, że w takim przypadku mogą wystapić plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel29
mam pytanko, w piątek mam wizytę u gin i chciałam wiedzieć czy duzo trzeba robic badan zanim dostane tabletki, bo chcialabym sie wyrobic do najblizszego okresu ktory przypada za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh nie wiem czy to gdzieś tu było czy nie... nie bede przecież czytać 361 stron :P a więc: Przyjmuje tabletki Yasmin od 4 miesięcy :) w sumie czuję się świetnie... nic mi nie dolega... o stosowanie też nie będe sie pytać.. bo wiem doskonale :) Ale mam.. hmm... to chyba nawet nie problem.. po prostu.. od jakiegoś czasu w ogole nie mam ochoty na seks... nawet na jakiekolwiek pieszczoty.. co wcześniej mi się nie zdarzało w ogóle... Nie mam pojęcia czy to właśnie od tabletek czy cooo ... :) no i tak sporadycznie :) po prosu pytam.. czy wie któraś z was może coś na ten własnie temat.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmk
tak, jak wcześniej napisałam, czy po 20 dniach przyjmowania tabletek (1 mi uciekła), w czasie 7-dniowej przerwy też jestem zabezpieczona jak po 21 dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×