Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Diaria
ola90 Bierzesz tabletki? Jeśli tak, to ryzyko ciąży nawet przy stosunku z wytryskiem w Tobie jest maleńkie od 0.1% do 1%. Nawet przy stosunku przerywanym można zajśc w ciążę, choć szansa jest niewielka. Jeżeli już podawać jakieś dane to jest 4%. Zerknij sobie tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Preejakulat Jeżli Twój facet "włożył Ci" (sory za określenie) raz to moim zdaniem jest znikome prawdopodobieństwo, że wpadłaś. Musiałabyś mieć koszmarnego życiowego pecha. GosiaQ Rozumiem, że jesteś przebadana, bierzesz tabletki prawidłowo i nie jest to początek ich stosowania, a ten zabieg to nic ginekologicznego itd... Sama swego czasu przerobiłam źle dobrane hormony. Miałam tak przedziwne krwawienia i plamienia, że już mnie nic nie zdziwi. Może w Twoim przypadku to też kwestia nie trafienia przez lekarza z rodzajem tabletek? O tym Yazie słyszałam różne opinie. Moja ginekolog uważa, że to jakiś niewypał. Może i niektórym kobietom one odpowiadają, ale moja pani doktor twierdzi, że do tej pory nie spotkała się z tak dużą liczbą pacjenetek, które by źle reagowały na konkretny rodzaj hormonów. Tak sobie snuję przypuszczenia, co to by mogło być w Twoim przypadku... Głowa do góry!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria One mają tyle estrogenu co moje poprzednie,a tamte zaczynały być za słabe,miałam krwawienio-plamienia trwające do 8-9 dni,ale teraz to już łapię poważne schizy,a na test z krwi za wcześnie. Wszystkie brałam regularnie,rano tabletka,a potem jeszcze nyny na 2 godzinki,a nie sądzę bym w tym czasie dostała mega biegunki,czy wymiotów i o tym nie wiedziała... Podbrzusze mnie boli,nie wiem czy to z nerwów,czy z czego... Ten zabieg to usuwanie ósemek pod narkozą i to wszystkich na raz,więc będę nie do życia potem. Tak się boję... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palinkaaa
mam takie pytanko. Biorę anty - cilest. I 9 dnia zapomniałam tabletki (pije je o 22), 10 dnia brania tabletek rano się kochałam a wieczorem wzięłam 1 tabletkę cilestu o stałej porze. Czy mogę być w ciąży? Proszę pomóżcie. 1 tabletka to był 5 dzień cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ ciąży chyba nie musisz się obawiać, po prostu chyba powinnaś jednak zmienić tabletki, skoro te tak Ci dają popalić. moja przyjaciółka chodzi do tej samej lekarki co ja i poprosiła ją o zmianę tabletek, zapytała o yaz. pani doktor nie zapisała jej ich bo jednak dużo kobiet ma po nich plamienia, więc coś jest na rzeczy. na stronie producenta pigułek ta moja lekarka jest "przyjaznym gabinetem", więc jakiś układ z nimi ma ;) a jednak odradziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona191817
mam takie pytanko. Biorę anty - cilest. I 9 dnia zapomniałam tabletki (pije je o 22), 10 dnia brania tabletek rano się kochałam a wieczorem wzięłam 1 tabletkę cilestu o stałej porze. Czy mogę być w ciąży? Proszę pomóżcie. 1 tabletka to był 5 dzień cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny,trochę mnie uspokoiłyście... już zaczęłam panikować,że jakiejś tablety nie wzięłam,ale przecież bym jej nie wyrzuciła :P. Poza tym jestem taka panikara,że po wzięciu każdą sobie odhaczam,a potem i tak nie pamiętam,czy łyknęłam. Może faktycznie są za słabe dla mnie... za tydzień będzie 15 dni od stosunku to machnę test z krwi i pójde do gina z wynikami... Zresztą SAMASOBIE też mówiłaś,że masz plamienia,ale pod koniec opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marokanski sklep
Zachecamy do zapoznania sie z marokanskim rekodzielem ... niepowtarzalne elementy wystroju wnetrz i ogrodów ... www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puskaa...A jakbyś załóżmy usunęła, to nie myślałabyś potem, że mogłabyś (powinnaś) mieć 3 szczęścia, a masz 2? Mogłabyś z tym żyć, że jednemu odebrałaś życie? samasobie..."właśnie tu chyba dopytywałam i ktoś powiedział, że koło 1000 a na pewno kilka stów"--->No właśnie ja to pisałam, że słyszałam, że jakoś 1000 zł:) "w Cilest może być 1 na 100 ale nadal upieram się, że 0,1% to 1 na 1000 i tylko o to mi chodziło"--->Luz, ja mam napisane prawie 1 %, a nie 0,1 %, dlatego też ta różnica jest... Diaria..."Ja tu o nikim nie wyrażam żadnych sądów, nie dogryzam nikomu, bo się w ogóle nie znamy"--->Ja też nie wyrażam sądów, po protu piszę co ja o czymś sądzę, bo jestem szczera i piszę co myślę... "Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, wyluzuj trochę i się tak nie unoś"--->Oczywiście, że ma prawo, nie muszę luzować, bo wcale nie jestem spięta i również się nie unoszę, bo nie mam powodów, to tylko forum...I wydaje mi się, że nawet jakbym bardzo chciała, to Waszego (jak dla mnie strasznego, ale to moja sprawa) zdania nie zmienię, więc nie ma co gadać o tym... "Wiele jest ludzi, którzy myślą inaczej niż Ty w różnych istotnych kwestiach i nie musisz zaraz po nich jechać"--->Gdzie ja po kimś jadę? "O żadne rady Cię nie prosiłam, więc się nie dziw, że mnie to zdenerwowało."--->Wiem, że mnie o rady nie prosiłaś, ale ja odpisuje na wszystko, bo tak mi się nie podoba, Ty najwyżej nie musisz tego czytać, co piszę...Nie dziwię się, ale Ty nie dziw się, że mnie zdenerwowało to co Ty piszesz...Dla mnie to jest okropne, bo mam inne zdanie, dla Ciebie nie, bo masz przeciwne, ale mam prawo pisać co chce... "Koniec tematu."--->No to się jeszcze okaże... Bo pewnie po mnie jeszcze niejedna się wypowie... ginger_333...Przeczytaj ulotkę dziewczyno! Na okres masz 7 dni, a nie 3!! Pierwsze 3 opakowania = różne rzeczy = brak okresu, różny okres, same plamienia, itp... " Podczas brania pierwszego opakowania tab. miałam okres, plamienie prwie miesiac"--->Tak się działo, bo tak mogło się dziać - ulotka... Ryzyko wynosi zawsze przy idealnym stosowaniu prawie 1 %, więc jest minimalne... martekk...Podobno może tak być, ale ponoć to krwawienie jest inne niż zawsze... ola90..."Mam okres ale była to już bardzo skąpa końcówka"--->Cykl już się zaczął, więc były to dni płodne (o ile oczywiście nie bierzesz tabletek?)... "I chłopak wsadził mi raz penisa do pochwy na chwile i na pewno nie doszedł! "--->W śluzie przed wytryskiem mogą być plemniki... "Czy jest jakaś możliwość zajścia w ciążę ?"--->Bierzesz tabletki?Jeśli nie to jest możliwość, jeśli w śluzie były plemniki i jeśli ten śluz w ogóle był, bo nie każdy ma, ale przeważnie jest z tego co wyczytałam... GosiaQ...Może to dalszy ciąg plamień? Które to opakowanie? "a nie sądzę bym w tym czasie dostała mega biegunki,czy wymiotów i o tym nie wiedziała"--->No przecież to jest nie możliwe, żeby nie czuć biegunki czy wymiotów... "Ten zabieg to usuwanie ósemek pod narkozą i to wszystkich na raz,więc będę nie do życia potem."--->O jeju, czemu wszystkich na raz, nie powinno się tak, bo to za duże "obciążenie" znieczuleniem, powinno się usuwać po dwie, po tej samej stronie raz, potem 2-ga strona drugi raz...Wiem, bo moja siostra pracuje u stomatologa:) Zamęczysz się bidulko... Pampejek..."czy miałam zabezpieczenie po 1 tabletce?"--->Jakiej 1-szej?Przecież Ty masz teraz ciąg cały czas...Tabletki działają non stop, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu i działają ciągiem, bez przerw, to jaka 1-sza tabletka...W przerwie też działają normalnie - przeczytaj ulotkę lepiej... "czy została zachowana ''ciągłość'' miedzy opakowaniami ?"--->A czemu niby nie?;) "w czasie tej 7 dniowej przerwy w czwartek wymiotowałam, ale chyba to nie ma znaczenia , nie? "--->Podobno nie:) "ale i tak pewni będę się martwic.. i schizować"--->Pamiętaj, że stres może opóźnić okres... Palinkaaa...ona191817..."Biorę anty - Cilest. I 9 dnia zapomniałam tabletki (pije je o 22), 10 dnia brania tabletek rano się kochałam a wieczorem wzięłam 1 tabletkę Cilestu o stałej porze"--->Oczywiście tabletki zastępczej nie wzięłaś, a czemu, bo pewnie nie czytałaś ulotki?Powinnaś wieczorem wziąć dwie na raz, lub w ciągu dnia, jeśli sobie przypomniałaś wcześniej (to wtedy od razu i potem wieczorem o stałej porze)... "Czy mogę być w ciąży?"--->Zawsze możesz być w ciąży - ulotka...A w Twoim przypadku ryzyko się zwiększyło - ulotka...Wiem, ze w tej akurat ulotce jest WSZYSTKO, bo brałam Cilest ok. dwa lata i wiem, wiec może tak trochę samodzielności i przeczytasz ulotkę?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewix
witam wszystkich :) tak sobie czytam na tym forum i musze powiedziec ze jest bardzo ciekawe... ja tez zaczełam brac tabletki cilest pierwsze opakowanie 11 tab. tylko najlepsze jest to ze sie nimi szpikuje a mam obawy przed stosunkiem z moim chłopakiem zeby to robić bez prezerwatywy, on z reszta sam powiedział ze sie boi skonczyć we mnie ;/ boje sie ze moge wpaść, ale biore te tab. regularnie, ginekolog pow. ze działają już od pierwszej tabletki, najgorsze ze nie umiem jakos przełamać tego lęku, choć chciałabym to robić bez prezerwatywy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Z tym,że ja muszę na gwałt i natychmiast-słowa ortodontki,bo mi zęby krzywią cholery jedne :P. Kumpel miał robione wszystkie pod narkozą i dał radę,może mi też się uda ;). A co do plamień...2 dni nie było nic i nagle znowu? Poza tym one sa takie bardziej delikatne,nawet nie brązowe już... Nic z tego nie rozumiem :( W końcu to już 4 opakowanie...Jutro mam to telefonicznie obgadac z lekarką,a wizyta na 10-bo chcę się wypytać o antybiotyki,które mi zapiszą po tych hecach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewix..."tylko najlepsze jest to ze się nimi szpikuje a mam obawy przed stosunkiem z moim chłopakiem żeby to robić bez prezerwatywy, on z reszta sam powiedział ze się boi skończyć we mnie ;/"--->Przeważnie tak jest... "boje się ze mogę wpaść, ale biorę te tab. regularnie"--->Zawsze jest ryzyko, nawet jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu, ale jest ono minimalne = Prawie 1 %...I pamiętaj, że nie tylko regularne branie jest tą zasadą, bo jest ich kilka, a masz je w ulotce... "ginekolog pow. ze działają już od pierwszej tabletki"--->No tak właśnie jest... "najgorsze ze nie umiem jakoś przełamać tego lęku, choć chciałabym to robić bez prezerwatywy.."--->Pewnie minie Ci z czasem, ja też tak miałam... GosiaQ...No to nieźle z tymi zębami...Widziałam moja koleżankę po wyrwaniu jednej, to ja już nie wiem jak Ty będziesz miała z 4 na raz...Ona brała antybiotyk kilka dni na to... "A co do plamień...2 dni nie było nic i nagle znowu?"--->Miałam tak dwa razy, tyle, że jeden dzień miałam "czysty" i w następny plamiłam (tylko jeden dzień), po tym dniu już okej do następnego krwawienia...Pytałam mojej ginekolog i powiedziała, że okresu się kurkiem nie zakręca, więc po tym 1 dniu "przerwy" może jeszcz coś skapnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Będę wyglądać jak poturbowany chomik z 10 letnimi zapasami żarcia :D Ja i tak 'przedłużyłam' sobie okres przez ten seks w ostatnim dniu plamienia,bo hmmm popuściło ;). Teraz znowu nic nie mam i brzuszek mniej boli,ale dla pewności zrobię sobie test za tydzień ;) I tak muszę zmienić tabletki,bo 9dni krwawienia i plamienia + 2 bonusowe to za dużo jak dla mnie :P Ale raczej się stresować,czy nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa moglabym z tym zyc, bo dla mnie parotygodniowy zarodek, to nie dziecko. Mam jeszcze pytanie. Lekarz zalecil polaczyc opakowania i nie robic 7dniowej przerwy. Dla wiekszego bezpieczenstwa. Ale po tamtym zapomnieniu tabletki, dalej juz bralam wszystkie ok i zabezpieczalam sie dodatkowo prezerwatywa. Myslicie, ze moge nie laczyc opakowan i jednak zrobic ta przerwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Będę wyglądać jak poturbowany chomik z 10 letnimi zapasami żarcia :D Ja i tak 'przedłużyłam' sobie okres przez ten seks w ostatnim dniu plamienia,bo hmmm popuściło ;). Teraz znowu nic nie mam i brzuszek mniej boli,ale dla pewności zrobię sobie test za tydzień ;) I tak muszę zmienić tabletki,bo 9dni krwawienia i plamienia + 2 bonusowe to za dużo jak dla mnie :P Ale raczej się stresować,czy nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ współczuję problemów z zębami; miałam usuwany 1 rok temu i 3 tygodnie żyłam na mieszance przeciwbólowych i antybiotykach a i tak skończyło się u chirurga szczękowego :( wg mnie ciąży nie musisz się obawiać w stopniu wyższym niż zwyczajny. tutaj dziewczyny wariują bo okres im się pojawia w 6 dniu a Ty znowu w stresie bo za często masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie Może to wynik stresu...od ostatnich paru tygodni jestem cały czas w nerwach,albo po prostu nie trzymają cyklu...w sumie są słabiutkie Wkręciłam sobie plamienie implantacyjne już :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1235671+7
mam do was takie pytanie. Jesli ostatnią tabletkę z opakowania biorę w piatek to mogę dostać krwawienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweix
12345671+7 krwawienie powinno wystapic w ciagu 7 dniowej przerwy, też za bardzo nie czaje o co Ci chodzi.. jakby co to na ulotce masz napisane co i jak dokładniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyyyynyyyy Dzwoniłam do ginki,opisałam sytuacje. Kobita stwierdziła,że tak się może dziać,bo te tabletki mają niską zawartość hormonów i,że mam nie panikować :D. Oby to była prawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) no to już spokojnie możesz czekać na tortury ;) będziesz je jednak zmieniać czy jeszcze czekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola90
nie nie biore tabletek ! ... a jak rozmawiałam z chlopakiem to mi mowil ze naprawde nie mam sie czym przejmowac bo on wie kiedy dochodzi i nie doszedl i nie nam sie czym przejmowac ... ale ja sie nadal martwie mozecie mi pomoc ? czy jest moziwosc zajscia w ciaze ? jezli to byl ostatni dzien okresu i wlozyl mi tylko na chwile ? bo bardzo sie martwie ? :(:(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola90 możliwość jest, mała ale zawsze. na przyszłość- GUMA! nie wierz facetowi w tym temacie, mało odpowiedzialny jest skoro tak mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola90
dziękuje. a kiedy moge zrobic test ciazowy zeby miec pewnosc ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
test możesz zrobić w dniu spodziewanej miesiączki, tylko jak się teraz ponakręcasz (niepotrzebnie) to na bank się spóźni. spokojnie, tylko na przyszłość zainwestujcie w bezpieczeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie Niby tak,ale dalej mam lekkiego schiza...oj za dużo coś tych nerwów...plamienia,wielkie problemy z chłopem i to jutrzejsze krojenie mnie. Aż się wczoraj z nerwów żołądek zbuntował i pół nocy na klopie siedziałam :( Zmieniam je...przy 4op. krwawienie i plamienie trwające 9 dni + bonusowe 2 to lekka przesada...spróbuję z yasminem,mocniejsze są ;) a mają drospirenon,który baaaardzo dobrze na mnie działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Ale czemu chcesz się stresować? puskaa..."Myślicie, że mogę nie łączyć opakowań i jednak zrobić ta przerwę?"--->No skoro lekarz powiedział tak, ot tak powinnaś zrobić jak powiedział, nic na własną rękę...Jakie bierzesz tabletki?Co masz o tym w ulotce? 1235671+7...Ale krwawienia kiedy?W piątek?W piątek to nie, najwcześniej w sobotę... ola90..."a jak rozmawiałam z chłopakiem to mi mówił ze naprawdę nie mam się czym przejmować bo on wie kiedy dochodzi i nie doszedł"--->Oj kochana, to nie jest zawsze takie pewne, można nie wyczuć wytrysku...To się zdarzyło nie raz, czytałam o tym :) Poza tym w śluzie przed wytryskiem mogą być plemniki! "ale ja się nadal martwię możecie mi pomoc ?"--->No chyba nie mamy jak...Musisz poczekać do krwawienia i zobaczysz jakie będzie... "czy jest możliwość zajścia w ciążę ?"--->No możliwość jest... "jeśli to był ostatni dzień okresu i włożył mi tylko na chwile?"--->Ostatni dzień okresu, to już któryś z kolei dzień cyklu (1-szy dzień cyklu = 1-szy dzień okresu), czyli są to dni płodne...Jeśli włożył na chwilę i na penisie miał śluz, to możliwość jest, no taka prawda...Tak to jest jak się ktoś kocha bez zabezpieczenia!Stosunek przerywany to żadna metoda - pamiętaj o tym!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola90
a dlacezgo niepotrzebie? to znaczy ze naprawde nie mam sie czym martwic ? a moge zrobic test po upływie ponad tygodnia ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×