Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość nieodpowiedzialna...
Jukka20 wiec Twoja sytuacja jest podobna do mojej. Tylko u mnie byl 8 dzien zazywania antybiotyku a dopiero trzeci dzien zazywania tabletki anty. Z tym ze moj chlopak zalozyl prezerwatywe ale dopiero po jakims czasie. a wiadomo ze przed wytryskiem rowniez wydostaja sie plemniki a wiec nie za ciekawie u mnie. Ty jestes po 16 tabletce anty a wiec teoretycznie jest wieksze prawdobodobienstwo ze u Ciebie hormony z tabletki anty wchlonely sie i przez to tabletka zachowala skutecznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
Jestem wsciekla ze moja pani ginekolog przepisujac mi antybiotyk amoksiklav nie zechciala mnie poinformowac ze obnicza on skutecznosc tych tabletek. A wiec ja w ogole nie wzielam tej opcji pod uwage!! no i teraz zamiast uczyc sie do matury siedze i placze zamartwiam sie i to wszystko na przemian z rozwiazywaniem zad z fizyki a wiec z tej nauki niczego nie mam przez ten brzydko sie wyraze zasrany stres!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka88
aaaaa...gdy ty po raz pierwszy zaczelas brac taletki zabezpieczalas sie innymi srodkami oprocz tego??? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
nieodpowiedzialna: to chyba nie ma znaczenia ktory dzień bierzesz tabletki bo działają one od pierwszej wziętej pigułki ..biorę już trzecie opakowanie i to też nie ma zadnegio zanczenia..ja jak narazie nie martwię sie na zapas, Ty też sie nie martw..jednak była ta prezerwatywa, a do preejakulacji ( to ten mini-wytrysk ) nie zawsze dochodzi..no cóz poprostu jutro pójdę do ginekologa i wszystkiego dokladnie się dowiem..3maj się i nie bądź wiecej nieodpowiedzialna tak jak ja;] aaaaaaa: to przecież ma znaczenie ktory dzień przyjmuję tabletki, pierwszy i trzeci tydzien sa najbardziej ryzykowne...czy pierwszy i drugi...no nie wiem dokladnie bo nigdy nie zwracałam na to uwagi, ale wydaje mi sie że to ma znacznie...no chyba że przez 2 lata żyłam w błedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
Julka88 : tabletki anty zaczynają działaś o dpierwszej wziętej pigulki więc nie potrzeba innych zabezpieczeń, no chyba że dla świetego spokoju dla wyjątkowo panikujących;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
Od dzisiaj cokolwiek wezm do reki a bedzie do tego dolaczona jakakolwiek informacja przeczytam od pierwszej do ostatniej litery! Jukka20 Jezeli wrocisz on ginekologa moze napisz coz on/ ona Ci poradzil. Moze nie poradzil bo na rady juz za pozno ale co powiedzial. Bo ja zamiast myslec o maturze mysle wylacznie o tym nieodpowiedzialnym stosunku. Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka88
Mam jeszcze pytanie czy na pierwszej wizycie u ginekologa musze byc badana czy bez problemu mi zapisze tabletki wim ze to dziwne ale dla mnie conajmniej krepujace:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goodthings
mam takie pytania.jestem w ostatnim 7 dniu przerwy normalnie biore tabletke o 20.i mam taki problem bo mialam dzisiaj kupic nowe opoakowanie tabletek ale nie mieli ich w jedynej otwartej w niedziele aptece w moim miescie i zastanawiam czy stanie sie cos jak wezme jutro ta tabletke z dzisiejszego dnia np. o 8 rano a ta nastepna normalnie o 20???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Mam do Was pytanko. Biorę tabletki, to moje pierwsze opakowanie (dziś będzie 11 tabletka). Niby wszystko jest w porządku: żadnych plamień, bólów różnych- fizycznie nic mi nie jest... Ale psychika... Bardzo często zbiera mi się na płacz z naprawdę błahych powodów:( Jak myślicie to jest podstawa do zmiany tabletek? Dodam że biorę diane35, wiem że mają dużo hormonów, ale fizycznie jest ok. A może te moje \"humorki\" znikną? Jak myślicie? Do gina mam iść dopiero pod koniec 2 opakowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
Julka88: to czy lekarz Cie zbada i tak nie ma wpływu na to jakie tabletki Ci dobierze.do tego potrzebne sa specjalistyczne badania, które wykonuje malo z nas niestety. Ale ogolnie radzę Ci się zbadać, zawsze musi być ten pierwszy raz a im wczesniej tym lpeiej.pamiętaj że 90% kobiet, nawet w naszym wieku ma nadżerkę. przełamiesz strach a potem pojdzie już z górki. Mówię Ci nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
goodthinks : myślę że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
monika2222 : to normalne, podobno organizm musi sie przyzwyczaic do tabletek, ja tak miałam z każdymi nowymi tabsami ( logest, harmonet, cilest), inne kumpele nie miały..wszystko zalezy od organizmu.no ale jak Cię beda straszne deprechy nachodziły i rodzinie bedzie z Toba trudno to lepiej pomysl o zmianie.Ja kiedyś omal nie zerwałam z chłopakiem przez takie hormonowe humory. Tabsów nie zmieniłam, bo mysle ze duzo tez siedzi w naszej głowie i trzeba poprostu czsami nad soba zapanować, powiedzieć sobie "to wcale nie od tabletek, tlumacze tylko tym swoję humory" - mi pomogło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was:) Właśnie dzisiaj byłam sobie na badaniach, ale po wyniki idę dopiero 8:05 z wiadomych przyczyn - dłuuugi weekend;) nieodpowiedzialna......Dziewczyno nie zamartwiaj się!!! Życzę powodzenia na maturze🌻 Julka88...Ja na początku brałam też inne leki, dlatego się zabezpieczłam dodatkowo!Trwało to jakieś 3 mieszki, więc wiesz...:) Ja już Ci pisałam wcześniej - chyba nie zauważyłaś, że musi Cię zbadać przed wypisaniem recepty!!!Jak tego nie zrobi to lipny lekarz!!! jukka20...Ale powiedz mi to, czemu myślisz, że to ma jakieś znaczenie!?Ze względu na co niby!?Bo ja nie kumam o co Ci chodzi!I jeszcze do tego piszesz, że 1 i 3 tydzień!!!Nie kumam serio;o Napisz mi o co chodzi, bo ja może Cię po prostu nie skumałam Ciebie! goodthings...Ja myślałam, że będę mieć taką samą sytuację, ale na szczęście mogłam kupić tabsy w czwartek a w piątek donieść receptę:) Ale miałam zrobić tak jak Ty piszesz, tyle, że zabezpieczałabym się dodatkowo! monika2222...Jesteś na początku brania tabletek, a różne rzeczy mogą się dziać w czasie pierwszty\\ych 3 miechów, więc radzę poczekać jeszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo aaaaa 👄 jukka20 ja tez nie wiem o co Ci chodzi.......przeciez jak bierze się pigułki to nie ma żadnego znaczenia czy bierzesz pierwszą czy ze środka opakowania każda chroni nas tak samo.....każdy lekarz to powie.....jedyne co to może przez pierwszy tydzień z pierwszego opakowania można mieć jakieś wątpliwości....i dla świętego spokoju się zabezpieczać :) ale takto naprawde........nie ma znaczenia którą każda chroni nas tak samo.......bo przy braniu tabsow nie majejczkowania itp......że tak powiem każdy dzien z pigułką jest taki sam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj aniu👄 anulka jej chodzi o to chyba, że nie wie czy może 16 dzień cyklu być niebezpieczny!A to przecież nie ważne, bo jajeczkowanie nie występuje!Mogłaby się obawiać jakby nie brała tabsów!Ja myślę, że o to jej chodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za rozwianie wątpliwości... Poczekam jeszcze trochę i wtedy się zobaczy. Pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=101925 przeczytajcie sobie to. chodzi mi o informacje z końca strony o pominięciu(przedostatni temat) tabletki w poszczególnych tygodniach..jezeli pomineło się tabletkę w pierwszym lub trzecim tygodniu to nalezy sie dodatkowo zabezpieczać..to chyba ma znaczenie w którym tygodniu zażywania tabletek jestem. czy dalej mnie nie rozumiesz aaaaaaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
aaaaa: napisz mi czy już mnie kumasz...bo może jestem jakaś niedoinformowana, a zawsze dbam o to żeby wiedzieć jak najwięcej jeśli o takie rzeczy chodzi:) i jeśli się ze mną zgadzasz to spróbuj się zastanowić razem ze mną, czy zażywanie antybiotyku i tabletek oraz wspołzycie w tym czasie można porównać do pominięcia tabletki...bo jestem akurat w tym drugim, bezpiecznym tygodniu ....a tak w ogóle to miałam iść do ginekologa, ale te konowały w mojej dziurze zrobili sobie już dłuuugi weekend...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maluszka
mam pytanie ostatnio zapomnialam wziac tabletke o okreslonej porze, wzielam ja dopiero godzine pozniej. czy przy braniu tabletek bardzo jest wazny scisle okreslony czas? moglo dojsc do zaplodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godzina to nic...można się 1h spóźnić........poza tym nalezy j brac o tej samej porze a nie o tej samej godzinie,choć ja tak robie,ale wiesz godzina spóźnienia nie robi żadnego problemu także bez obaw jukka20 jak już mówilam nie ma znaczenia którą tabletke bierzesz każda chroni tak samo!!!! ten tekst tyczy sie jeśli zapomnisz o tabletce....wiadomo że w pierwszym misiącu jak się zapomni o tabletce to może byc nie ciekawie....a poza tym bzdury piszą na tj stronce....nie czytaj tego.....przeczytaj swoją ulotke......w mojej pisze jak się zapomni dwoch tabletek w drugim tygodniu lub trzecim co należy zrobić......ale nie ma żadnego znaczenia co i jak, to jest wszystko po to żeby nam organizm nie zwariował!!!!!!Nie umiem Ci tego jaśniej wytlumaczyc......no nie ma znaczenia i juz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam mialo byc że można się 12h spóżnić :) nie 1h poza tym antybiotyk zawsze obniża skuteczność nie ważne czy się bierze je miesiąc cz rok.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
aaaaaaa : nie dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pezwpraszam ze sie wtrace, ale niektore posty normalnie sa komiczne... moim zdaniem 80 % pan zarzywajacych tabletki antykoncepcyjne w ogole nie powinno rozpoczynac wspolzycia nie mowiac juz o takim zabezpieczeniu... niby dorosli jestesmy a jak sie czyta takie wypowiedzi to az wstyd... dziewczyny czy wy kiedykolwiek czytalyscie cos na temat antykoncepcji?? nie wspomne juz o ulotce, najlepiej jest wszystko na lekarza zwalic, a pzoneij placz lament, bo dziecko w drodze... zastanowcie sie same co robicie??? w zyciu nie licza sie tylko same przyjemnosci ale odpowiedialnosc za nas samych i naszych bliskich.... a niestety nie mozna czesto o odpowiedzialnosci nic wspomniec, co z tego ze w taki sposb sie zabezpieczacie skoro nawet nie macie pojecia na jakiej zasadzie dzialaja tabletki czy jakiekolwiek inne zabezpieczenia... szkoda slow... nie uwazam sie za wszechwiedzaca czy cos takiego, nic z tych rzeczy.... ale naprawde nie przypominam sobie abym kiedykolwiek zadala pyatnie na forum w kwestii czy jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki lub czy ten antybiotyk moze spowodowac zmniejszenie skutecznosci, takich rzeczy dowiadujemy sie u lekarza a jelsi lekarz nie poinformuje to od tego jest jeszcze farmaceuta czy ulotka chocby, po to jest z lekiem aby sie dowiedziec o czyms co sie bierze... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do spoznienia, jesli mama malucha bierze tabletki cerazette ktore monza brac podczas karmienia, to przy takich nie mozna sie spozniac, najwyzej 3 h, poniewaz te tabletki maja mala zawartosc hormonow wlasnie slatego aby kobieta mogla spokojnie karmic dziecko bez szkody dla maluszka... Tabletki antykoncepcyjne muszą być stosowane regularnie - codziennie o tej samej porze. Jeśli zwymiotowałaś pigułkę przed upływem 4 godzin od jej połknięcia, musisz przyjąć kolejną. Gdy zapomnisz wziąć pigułkę i przerwa między kolejnymi tabletkami będzie dłuższa niż 36 godzin, to do końca cyklu powinnaś zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez następnych 7 dni, by na pewno uniknąć ciąży. Jeżeli w opakowaniu pozostało mniej niż 7 tabletek, a zapomniałaś wziąć pigułki, kolejne opakowanie powinnaś przyjąć bez 7 dniowej przerwy. Jeśli w opakowaniu pozostało więcej niż 7 tabletek, kolejne opakowanie zaczynasz po zwykłej 7-dniowej przerwie. Termin wystąpienia miesiączki możesz przesunąć przyjmując kolejne opakowania dwuskładnikowych tabletek bez przerwy. Jednak nie zaleca się tej metody pacjentkom, które dopiero zaczęły stosować pigułki antykoncepcyjne, gdyż w takiej sytuacji często pojawiają się nieprawidłowe plamienia lub krwawienia. Hormony zawarte w pigułce podlegają przemianie metabolicznej w wątrobie, sama pigułka wchłaniana jest w jelicie. Dlatego, jeśli stosujesz doustne leki wpływające na aktywność enzymów wątrobowych, (np.: preparaty przeciwpadaczkowe, uspokajające, przeciwdepresyjne czy przeciwgrzybicze) może dojść do osłabienia działania antykoncepcyjnego pigułek. Wówczas zalecane jest dodatkowe zabezpieczenie. Możliwe jest gorsze wchłanianie zawartych w pigułce hormonów podczas stosowania niektórych antybiotyków. Dlatego podczas kuracji i do 7 dni od jej zakończenia powinnaś się dodatkowo zabezpieczać. Niektóre ziołowe leki, jak np. dziurawiec czy preparaty przeczyszczające mogą obniżać skuteczność antykoncepcyjną pigułek. W sytuacji gdy zmieniasz tabletkę na inną, powinnaś nowy preparat przyjąć bez 7-dniowej przerwy. Jeżeli masz nowego partnera lub dopiero rozpoczynasz współżycie, pomyśl o podwójnym zabezpieczeniu: pigułka plus prezerwatywa. Pigułka zabezpieczy Cię przed \"niepożądaną ciążą\", prezerwatywa pomoże uchronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. http://www.maluchy.pl/artykul/119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
dobra dziewczynki..nie będę juz tutaj do was pisać, bo każda z nas ma inne SPRAWDZONE informacje..anulka- nie mowiłam nigdy nic o tym, że kazda tabletka chroni inaczej..i zadnych głupot w tej ulotce, do ktorej link podałam nie ma..i nigdy w zyciu nie zgodzę się z tym że ma znaczenie to ile miesięcy ( tak jak Ty napsiałaś powyzej) bierze sie tabsy..tabletka działa od pierwszego jej polknięcia, nawet pierwszego w zyciu..także nie róbze mnie żoltodzioba, skoro sama nie zbyt mądrze to napisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
nie to żebym miała jakieś pretensje..poprostu moj ginekolog mi powiedział że pominiecie tabletki w 1 lub 3 tygodniu moze mieć jakis wpływ..i tyle.i ze wtedy trzeba dodatkowego zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juka \"czy mam znaczenie w którym dniu cyklu jestem?bo 16 to raczej tak niezaciekawie..\" to jest z Twojego postu i jeszcze to \" to przecież ma znaczenie ktory dzień przyjmuję tabletki, pierwszy i trzeci tydzien sa najbardziej ryzykowne...czy pierwszy i drugi...no nie wiem dokladnie bo nigdy nie zwracałam na to uwagi, ale wydaje mi sie że to ma znacznie...no chyba że przez 2 lata żyłam w błedzie..\" jak to pierwszy i trzeci najbardziej ryzykowny????? mi chodzilo tylko o to że nie ma znaczenia którą tabletke bierzesz każda chroni tak samo od pierwszej wziętej....tylko o to mi chodzilo.... aha zapomnianej tabletki nie można porownać do brania antybiotyków to są dwa rózne przypadki. Pozdro. A i Nikt Cie nie zmusza żebyś tkwiła na naszym forum.... w drugim tygodniu czy 62 tez sie będziesz musiala dodatkowo zabezpieczać jak zapomnisz o pigulce lub weźmiesz antybiotyki,także....... Widze że jednak masz pretensje,no ale mnie to lotto......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesolutka nie przepraszaj za wtrącanie się, tutaj każdy może napisać a w szczegolności coś mądrego :) także dzięki za mądre slowa przydadzą się nam napewno,my powtarzałysmy dosyć często niektore rzeczy,ale....no nic ja może czasem też coś głupiego napisałam,albo ktoś mnie nie zrozumiał......no ale..... spadam też stąd......nic tu po mnie. buźka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
no to widac Ty tez mnie źle zrozumiałaś..miałam na myśli ten "niby"cykl, to chyba TY to tak nazwalaś, bo chyba trzeba nazwać jakoś ten "cykl jednego opakowania"..i nie chodzi mi o 1 albo 3tydzień brania pigułek ogolnie, bo ja biorę od ponad roku. tylko o tygodnie w jednym opakowaniu.teraz mnie rozumiesz?szkoda , że Cie to lotto bo kłócić sie nie miałam zamiaru, bo chyba nie od tego to forum, tylko od tego zeby się wyminiac poglądami...i nikt nie jest najmądrzejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×