Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

nieodpowiedzialna......Nie obniżają całkowicie, a tylko w małym %, więc nie jest tak źle!Tym bardziej, że nie doszło do wytrysku(choć w śluzie są plemniki)!Ale myśle, że powinno być okej!:) agawie...No spoko, ale musisz się zabezpieczać dodatkowo, a mnie chodzi o przyjmowanie takie, że nie trzeba, dlatego pisze, ze nie 2-5 dni! Ja zażywam Cilest, więc może dlatego nie znam zawartości Twojej ulotki! kruszynka86...Mnie isę wydaje, że najlepiej jak skonsultujesz to z lekarzem! Ara...Zobaczysz jak działają na Ciebie i zobaczysz, że to co Ci dziewczyny tutaj napiszą może byc zupełne inne niż będzie u Ciebie:) KYTI...Mnie lekarz nie robił badań(znaczy ginekolog)oprócz cytologi i badania piersi, ale ja miałam robione jakiś czas temu badania na poziom hormonów(u endokrynologa)i na cukier(mam w domu glukometr)Więc tylko to! ANA123...Jeśli o mnie chodzi to trochę zmniejszyły ból brzusia! Moja kuzynka brała diane i jej się buźka \"poprawiła\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniechaaaa
nie jestem do końca pewna, czy jestem w pierwszym dniu okresu.często mam tak, że najpierw mam brązowawe plamienia.Chcę wziąć pierwszą tabletke z opakowania, a nie wiem czy to ten konkretny dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja też biore Cilest i w mojej ulotce nic takiego nie ma pisze że w piewszy dzien miesiączki i tyle......a więc trzeba każdą ulotke czytać...jak to zawssze my powtarzamy :) a co do badań to ja mam taką lekarke jak poszłam do niej zleciła mi całą mase badań......wypytywała o wszystko itp. cytologie mialam robioną, piersi zbadane no i do tego skierowanie na badania morfologia, wątroba i hormonki oczywiście też i tam jeszcze mocz i dużo tego bylo:) co pół roku chodze na badania do niej,o czym mi przypomina jak chodze po recepty no i co najważniejsze chodze państwowo nie prywatnie :) agniechaaaa my Ci tego nie powiemy czy To pierwszy dzień @ .... jak wczoraj miałaś plamienia to dziś już powinnaś wiedzieć czy to to :D właśnie co się dzieje z jenetką??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniechaaaaaa
ok 19 00 zaczęły sie yte plamienia...wnocy nie było ich, dopiero ok 8 00 rano pojawiło sie znowu tego niewiele.Brzuch troszeczke boli.nie wiem czy brać tabletke, czy nie...na 1 z forum przeczytałam, że 1 dzień okresu,to 1. dzień krwawienia,a nie plamień,a na innym, że te plamienia to już okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
Bylam dzisiaj w aptekach bo chcialam sie dowiedziec o cenach tabletek novynette no i w jeden byly po 26 zlote w innej po 24.70 a jescze w innej po 22 zlote te ceny chyba nie maja nic do siebie??ze niby tabletki gorsze czy cos w tym stylu nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniechaaaaaa może właśnie Ci się okresior rozkręca......nie wiem nie miałam takiej sytuacji....w sumie to niby co innego jak nie okresior??? może poczekaj jeszcze do wieczora....jak nie będziesz już plamić to fałszywy alarm....nie wiem ja zawsze mam lekkie plamienie ale po godzinie dwóch już ze mnie cieknie także naprawde nie wiem.......w tej sytuacji najlepiej by Ci lekarz doadził.....chyba że któraś tu już miała coś takiego,ale nie wiem gdzie te dziewczyny wcięło...... Ara ------> cena nie ma nic do rzeczy, moje tabsy są coś ponad 20 zeta we wszystkich aptekach tylko w jednej place 15zł......i tam kupuje, i tak jest nie tylko z tabsami anty z innymi lekami też tak bywa że w niektórych aptekach są tańsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedząca...
Słyszałam, że od tabletek można dostać tzw. "plamy wątrobowe". I sie zastanawiam... Jak wątroba dobrze funkcjonuje (miałam robione badania) to raczej prawdopodobieństwo wystąpienia tych plam jest małe tak? Dobrze myślę, czy tu nie chodzi o to? Wiecie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie:)🌻 agniechaaaa...Ja myślę, że powinnaś wziąść!Ja na Twoim miejscu bym wzięła! anulka156...No ja właśnie dzisiaj byłam u mojej babeczki ginekolog i dzisiaj po roku brania tabsów dała mi skierowania na wszystkie badania te co wymieniasz(wcześniej dawałam jej wyniki badań robionych przez innych lekarzy tak jak już pisałam wcześniej)...Możesz mi napisać słońce na czym polega badanie próby wątroby, czy jak to się tam zwie!Bo ja nie wiem serio:PTylko się ze mnie nie śmiej;) Ja też właśnie chodzę państwowo i lekarza mam zajebistego(Panią) Ara...Na bank cena nie wskazuje na to, że tabletki są gorsze!!! Ja Cilest kupuję za 15 zeta, w innych są za 23, a Cilest to na serio dobre tabsy!!! niewiedząca......Ja nie słyszałam o czymś takim!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
czesc kobitki, witaj "aaaaa":) sluchaj, caly czas mam ten sam problem. zrobilam test ciazowy, tak jak wczesniej pisalam. 3 tygodnie po "ryzykownej" sytuacji i 5 dni po czasie spodziewanej miesiaczki. wyszla jedna krecha. i objawy okresu sa -wszystkie! no, a dzisiaj 27 wiec wypadaloby zeby pojawil sie 30stego-wedlug starych "zasad", ale caly czas sie martwie. ginekolog mowi, ze to za wczesnie by wykryc ciaze. no, ale klamalby test pokazujac 1 kreche? po takim czasie od naprawde malo ryzykownego stosunku? nie wiem czy to stres czy co. zaczelam sie powaznie martwic, zwlaszzca ze chcialam zaczac lykac yasmin. kurcze, czy to az takie rozregulowanie po tabletkach? podeprzesz mnie psychicznie..? nie mam teraz z kim pogadac...:( sciskam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulaPaula...Pewnie, że Cię podeprzę na duchu, bo uważam, że nie jesteś w ciąż!!!Serio tak myślę!Również ściskam i życzę spokojnych chwil:)🌻 Trzymam za Twój okres, który pojawi się wtedy, kiedy ma❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowany
Witam wszystkich. Bardzo potrzebuje porady.prosze o szybka odpowiedz,jesli mozna ;) Spotkala mnie bowiem calkiem nowa (jak dla mnie) sytuacja.Wraz z moja Pania do tej pory uzywalismy prezerwatyw i bylo wszystko w porzadku...postanowilismy jednak innego rozwiazania-w postaci tabletek.Dzis kochalem sie z moja wybrana.Ona bierze piguly jakies dwa tygodnie.Wybaczcie bezposredniosc...Bez gumy skonczylem w niej,zreszta za jej namowa.jednak nie jestem do konca pewien,czy aby napewno moge czuc sie spokojny o to,czy Ona nie zajdzie w ciaze.podejrzewam,ze bylo to ryzykowne z mojej strony i prosze o wszelkie opinie.czy moge spac spokojnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zestresowany...Moim zdaniem możesz spać spokojnie, poniewż tabletki Twoją Panią(jak ją określiłeś)zaczynają zabezpieczać już po wzięciu pierwszej, to tym bardziej po 14 sztukach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa >...aby zrobic próby wątrobowe pobiera się krew do badania tak jak np. przy morfologii, określa się poziom tzw. ALAT i ASPAT( tzw. enzymy wątrobowe)...pozd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola 13
hej, ogłaszałam już wcześniej, mam na sprzedanie dwa opakowania yasmin, nie są otwierane, termin ważności 2009 rok, moje gg: 6199065.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie aaaa jak ja też jestem to was nie ma :( dokladnie tak z badania krwi robi się próby wątrobowe,tak jak większość badań Pozdrawiam gorąco :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANA123
Wiecie co.. Moja znajoma poszła do ginekologa po tabletki a on nie zlecił żadnych badań.. Poprostu przepisał jej "na oko".. Chyba coś tu jest nie tak.. Noo i zastanawiemy się teraz czy powinna je brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
czessscccc kobitki Droga "aaaa", dostalam oresu jakies dwie godziny po tym jak sie wyzalalam na forum!:) hurra! dzieki za wsparcie:) dobrze ze istnieja takie fora, co by biedna baba poczela?:) sciskam Was wszystkie i zycze duzej regeneracji sil podczas dluuuuugasnego łikendu, a lato idzie, wiec trzeba by zadbac o siebie:) pozdrawiam wszystkie zabezpieczone!-buziak:*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele dziewczyn tak wlaśnie dostaje recepte na tabletki \"na oko\" i biorą je akurat może sie tak zdarzyć że im spasują albo nie to trzeba będzie zmieniać je na inne.......może spróbować je brać może akurat....jak bedzie się źle czula to zmieni je na inne,ale lekarz powinien zlecć te badania bo to podstawa!!!! Ale tak jak mówie wiekszość dziewczyn bierze tabletki bezzrobienia dokładnych badań........co ja tego nie popieam. tak wogóle to co tam u was?? ja wstałam nie dawno i taka zakręcona jestem...ide do mego M na kafe ;) a potem do szkoły. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodpowiedzialna...
to znowu ja. pisze bo nie moge sie pozbyc strachu. opisywalamjuz moj problem ale zrobie to jeszcze raz tak moze zeby komus sie wyzalic bo niestety nie moge opowiedziec tego mamie. Moj partner twierdzi ze ja nie mam czym sie przejmowac no ale ja tak nie uwazam. Kochalam sie z moim chlopakiem w 3 dzien przyjmowania tabletki anty (to jest moj trzeci listek). Ale ale przyjmowalam antybiotyk ktory obniza skutecznesc działania tabsów anty. Byl to juz 8 dzien zazywania tego antybiotyku no a tylko trzeci dzien zazywania tabletki. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie no ale ja jak tak siedze i sobie mysle to tabletka anty mogla w ogole nie zadzialac przeciez ten antybiotyk sobie goscil w moim organizmie juz osmy dzien. Moj chloptaś założyl prezerwatywe ale dopiero po ok 2 minutach. A wiec nie za ciekawie. I powiem wam za czasami jak czytam te wszystkie wypowiedzi na forum to raz jest mi lepiej a raz gorzej. Wiem ze nie musze wcale tego czytac. No ale te pocieszajace komentarze przynosza mi jednak jakas ulge. No ale wystarczy wypowiedz jednej dziewczyny ze wlasnie kiedy zazywala antybiotyk zaszła w ciaze no to ja juz jestem chora. Wyczytalam tez ze objawem ciazy jest uczucie tak jakby macica sie rozciagala i takie jakgdyby sciąganie do dolu. No i co? Przeczytalam i wydaje mi sie ze mam cos takiego. Nie wiem czy to moja podswiadomosc mi to robi czy rzeczywiscie cos z ta moja macica nie tak. Kluja mnie czasami jajniki. Tez nie wiem czy to nie ze strachu. A najgorszy jest fakt ze poza tym wszystkim biore jeszcze leki ktore uszkadzaja plod!! ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka88
Hejka wybieram sie do ginekologa aby zapisal mi tabletki czy zanim mi je przepisze bede musiala byc przez niego zbadana?? prosze o odp. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka88
A i jeszcze jedno pytanie czy to prawda ze w pierwszym miesiacu zazywania tabletek nie bede zabezpieczona tak dobrze jak w nastpnych. Bo gdzies czytalam ze w pierwszym miesiacu nie daja duzej skutecznisci i trzeba jeszcze zabezpieczyc sie w inny sposob. prosze wypowiedzcie sie na ten temat.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🌻 Wczoraj miałam wirusa na kompie i niestety nie weszłam na forum:oJeden dzień a ja się już za Wami stęskniłam:P agawie...Dzięki, tak właśnie myślałam:) ANA123...Ja nie miałam badań wcześniej(podałam wyniki na poziom hormonów i cukru we krwi, bo miałam robione u innych lekarzy-tak jak to wcześniej pisałam), dopiero teraz, po roku zażywania tabletek mam zlecone wszystkie badania co są potrzebne!:) Właśnie jutro się wybieram:) Więc właśnie dlatego myślę, że póki wszystko z nią okej to niech bierze te tabletki, jak się będzie coś działo to pójdzie do lekarza! PaulaPaula...No to superrr:)Pisałam, że będzie git:P Nie ma za co:) anulka156...U mnie luzik:) nieodpowiedzialna......To przecież było 3 opakowanie(3 tabsa) to jak piszesz, że to tylko 3 tabsa!? Objawy są dopiero około 3 miesiąca, więc wątpię, że to ciąża!!! A tak poza tym, to się w Ciebie nie spuścił(nie wiem czy dobrze piszę ten wyraz), więc nie powinnaś mieć obaw chyba!!! Julka88...Musi Cię chociażby zbadać!!!Jak tego nie zrobi to chujowy lekarz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka88...Jedni mówią tak drudzy inaczej!Niby tabletki działają od zażycia pierwszej z pierwszego opakowania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka88...Musi się tylko wchłonąć, co trwa około 3 godzin! No ale wiesz, niektóre dziewczyny się zabezpieczają dodatkowo jeszcze przez jakiś czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka20
Cześć dziewczyny!często czytam co tu sobie ciekawie piszecie, a teraz mam problem i mam nadzieję że mnie trochę uspokoicie..jestem w 16 dniu cyklu, od 5 dni biorę antybiotyk (Forcid 625-zawiera penicylinę)..i dopiero teraz, po stosunku z moim chłopakiem, który skończył we mnie, spojrzałam na ulotkę.No i zobaczyłam że tę nieszczęsną penicylinę zawiera, co jak wiadomo obniża skuteczność tabletek anty...biorę harmonet..proszę, powiedzcie, czy i jak duże jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży..czy mam znaczenie w którym dniu cyklu jestem?bo 16 to raczej tak niezaciekawie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jukka20...No nie powiem, bo trochę źle zrobiłaś, że na ulotkę spojrzałaś dopiero po zajściu, to z deczka za późno...No ale chyba nie powinno się nic stać, ponieważ antybiotyki obniżają skuteczność tylko o kilka %, więc nie jest tak źle!!!Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jukka20...Widzę, że mało wiesz o tabletkach antykoncepcyjnych!Nie za dobrze!Dni cyklu nie mają znaczenia, ponieważ podczas zażywania tabletek nie ma jajeczkowania, więc nie ma także różnicy kiedy co i jak, ponieważ nie ma tak, że jest zagrożenie np w środku(niby)cyklu(tak jak to bywa, gdy się tabletek nie przyjmuje)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×