Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Cześ
Mam pytanko;) sa jakies tabletki ktore nie wymagaja recepty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piturynka89
Witam mam problem rok temu urodziłam dziecko brałam różne metody anty ale od 6mies nic już nie stosuje od jakiś 2 miesięcy mam skrzepy dość obfite są koloru czarnego czy jest możliwe ze zostałam żle wyczyszczona ?? ale przecież miałam cesarskie cię proszę pomóżcie nie wiem co mam robić ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Nie ma!! i bardzo dobrze ze nie ma bo hormony to nie witaminy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
Piturynka89 idz z tym do lekarza a nie nas sie pytasz, najlepiej podczas okresu, podejrzewam ze gdybys zostala zle wyczyszczona to ujawniloby Ci sie to znacznie wczesniej a nie po 10 miesiacach od porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... ewusek...Dziewczyno!!Jeśli masz w ulotce napisane, ze skuteczność jest zachowana do 12 h to po cholerę się pytasz o 3 godziny...Robisz tylko głupią z siebie...Jak 3 godziny mogą mieć wpływ, skoro 12h nie ma??No zastanów się bo się ośmieszasz...Następna, która sobie problem na siłę wymyśla... Inga... i tyle...No właśnie, dokładnie o Clotrimozolum mi chodziło:)...No a rozmawiałaś o tym z lekarzem?Co Ci doradził? Cześ...Nie, nie ma takich tabletek... Piturynka89...Po roku miało by być coś jeszcze w Tobie?Nie wiem co Ci napisać, bo nie byłam w ciąży i nie znam się na takich sprawach...Idź z tym do ginekologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh a mi natura zrobiła prezent na urodziny, zalało mnie z samego rana .. i nie wiem czy mam się cieszyć czy płakać...... w tamtym miesiącu tez dostałam 16 :P:P:P ciesze sie że za bardzo mi po odstawieniu organizm nie oszalał. Inga... i tyle z grzybica już tak jest, nawroty są i ciężko jest ją wyleczyć. I albo równocześnie z braniem leków na grzybicy lub po zakończeniu kuracji powinno sie brac jakieś tam leki na odbudowanie flory bakteryjnej czy jakoś tak nie wiem czy dobrze piszę, ale wiem że leki na grzybice niszcza ta nasza naturalna ochrone przed bakteriami i należy ją wzmocnić......namieszałam, ale jestem nie wyspana i nie funkcjonuje jeszcze za dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawa89
Dzięki... A teraz mi powedzcie czy jak brałam w tamtym miesiącu tabletki o godz. 18 to czy teraz mogę się przeżucić na godzinę np 12:30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym na waszym miejscu uważała z tymi tabletakami... Właśnie wczoraj sie dowiedzialam, że moja ciotka zaszła w ciąże. Mówiła, że poszla do lekarza bo sie zaczeła źle czuć i jakis czas nie miala normalnej miesiączki tylko po troche plamiła. Zachodzi do gina a tu bach 3 miesiąc. Narmalnie w szoku była bo tabletki brała regularnie. Tylko, że w tym wypadku nie nie jest żadna wielka tragedia, bo ona jest zamężna i ma 30 lat. Ale jakby tak miała z 17 lat to juz by nie bylo tak wesoło... Pamietajcie nigdy nie ma 100% pewności!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...Najlepszego :* :* Mnie nie z samego rana, a teraz właśnie dostałam:)Jak w zegarku(to przerwa między 2 a 3 opakowaniem przy nowych - po zmianie)... nawa89...Wydaje mi się, że od nowego opakowania możesz, ale pewna nie jestem...Niech ktoś sie jeszcze wypowie może, bo nie chce Cię wprowadzić w błąd, ale na pewno nie zmieniaj godziny z dnia na dzień w czasie brania tabletek, bo różnica wyniesie więcej niż 12h i zmieniasz porę przyjmowania tabletek z wieczora na południe, więc skuteczność może być nieco niższa...Od 18 jednego dnia do 12:30 drugiego dnia różnica wynosi 18, 5 h... rossis...Przecież my o tym bardzo dobrze wiemy!!Ryzyko 1 % istnieje zawsze, przy przestrzeganiu wszystkich zasad...Nic nowego nie napisałaś...Dla nas(na pewno dla mnie i anulki, bo nawet piszemy o tym...Anulka jak brała tabletki oczywiście, bo teraz nie bierze:))sprawa wygląda tak, że jesteśmy świadome tego 1 % ryzyka...A reszta dziewczyn jeśli czyta dokładnie ulotkę to też wie i powinna być odpowiedzialna w razie czego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa dzięki 👄 no właśnie tak jak aaaa napisała my wiemy że nie ma 100% zabezpieczenia i liczymy się z tym, także spokojnie o nas proszę się nie martwić. Ja już tabl nie biorę ale jakbym nawet wpadła na tabletkach to powiem szczerze że nie była bym wielce zaskoczona. I nie dochodziła do tego jak to sie mogło stać. nawa89 możesz zmienić godzinę po tej 7dniowej przerwie :) Z tym jest tylko najważniejsze żeby przerwa trwała 7 dni i ani dnia dłużej. Można ją skracać,ale nigdy nie wydłużać. Dlatego jak masz ochote na zmiane godziny to prosze bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko mam........
czy moge skonczyc opakowanie po 18 tabletkach? bede normalnie zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka156...:)👄 pytanko mam...........Ale jak to chcesz zrobić dalej??Wziąć 18 zamiast 21 i potem 7 dni przerwy i potem normalnie 21?Czy jak, 18 i odstawić??Napisz coś więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłam u ginekologa i zmieniłam tabletki ze względu na cenę na Novynette. Czy ktoś z Was bierze lub brał kiedyś te tabletki? Jeżeli tak to proszę o wypowiedzenie się na ich temat. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko mam........
teraz 18+ 7 dni przerwy, pozniej juz normalnie czyli 8 dnia kolejna tabletka i wezme 21. moge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i byłam u ginekologa i aż się zdziwił że tak szybko złapałam znowu grzyba... przepisał gynaqlgin...i mój chłopak ma się zbadać czy nic nie ma... mimo że się leczył to i tak może być np nosicielem... Co do moich obaw z tabletkami to chyba ich nie odstawie jeszcze... zobacze jak będzie dalej... w końcu badania są dobre a nic mi się konkretnego nie dzieje :-) może grzybica już nie wróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akinomka
Dziękuję Wam za odpowiedź. Dobrze jest znaleźć takie forum, na którym można zapytać o wszystko w tym temacie w razie wątpliwości. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniecka
dziewczyny powiedzcie mi czy jak wyjezdzam do innego kraju z roznic czasu 6 godz to biore tabl wg nowego czsu czy polskiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
aniecka odlicz sobie godziny, po 24 godzinach od tej godziny o ktorej bralas poprzednia tabletke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanko mam...........Wydaje mi się, że możesz, bo to w sumie tylko 3 tabletki... Inga... i tyle...To czy wróci to się okaże...Przecież tego Ci nikt tu teraz nie napisze, bo skąd ma to wiedzieć?... Twoja_królewna...A po co Ci ta opinia? aniecka...No właśnie, zrobiłabym tak samo jak pisze solidnykopniak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniecka
tez tak myslalam, czyli wychodzi na to ze wedlug polskiego. dzieki dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja wiem o tym:-) ale próbuje jakoś wpłynąć siłąwoli żeby nie wróciła... podobno to pomaga:-) A może któraś z was zna jakiś dobry, wypróbowany sposób na zapobieganie grzybicom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga... i tyle...Ja nie miałam grzybicy, tylko jakąś maleńką bakterię, którą wyleczyłam właśnie tą maścią, o której pisałam...Smarowałam nią pipkę codziennie 3 razy przez chyba miesiąc i minęło + potem przez jakieś 2-3 tygodnie miałam się jeszcze smarować po każdym stosunku...Już mi nic od tamtego czasu nie było i nie jest do dzisiaj...Ale z grzybicą zapewnie jest inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nio pewnie że innaczej... :-) a żeby było śmieszniej ostatnio się uczuliłam na maść clotrimozolum... chociaż na tabletki nie... wiesz... podobno bakterie można wybić i jest dobrze a grzyby jakoś głupie nie chcą zginąć...zawsze się coś przyczai i wylezie w niajmniej oczekiwanym momencie...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga... i tyle...No, niestety tak już jest...Tym bardziej przy stałych stosunkach, bo Ty masz inne ph skóry, a Twój facet inne...A jak on się czegoś nabawił, to już w ogóle lipka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniula2022
czesc dziewczyny. mam mały problem mam nadzieje ze mi pomozecie bo sie tu wykanczam psychicznie ;/ a wiec : biore tabletki Yasminelle od miesiaca i ostatnio zdazyło mi sie uprawiac stosunek pare razy na dzien na dodatek za kazdym razem moj chłopak konczył we mnie a moj problem to taki czy za kazdym razem jak on konczy we mnie i stosunek jest uprawiany co chwile to one ( te tabletki ) beda działały??????????? prosze pomozcie doradzcie mi ??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo... aniula2022...Nie, tabletki działają wybiórczo co 2 godziny dziennie od 10 do 18:o...A my bierzemy te tabletki, trujemy się tylko po to, żeby one działały tylko przy jednym stosunku dziennie i to jeszcze musisz się kochać w określonym czasie, bo inaczej lipa:o No masakra!Co Ty wymyśliłaś?Zaznaczam Ci, że to co napisałam to oczywiście z ironią, bo widzę, że nie jesteś zbyt...(przemilczę) i jeszcze uwierzysz w to co piszę...Dziewczyno, weź się puknij w łeb i powiedz kuku:o...Ręce opadają i śmiać się chce zarazem jak się czyta takie, nie wiem na jakiej podstawie wymyślone pytania...No takiego czegoś to ja jeszcze nie słyszałam...Skąd u Ciebie takie pytanie...Taka ciemna jesteś, że nie idzie się domyśleć jak działają tabletki??Po co ten cały cykl 21 tabletek, brany o tej samej porze?Nic o nich nie wiesz a się za nie wzięłaś, normalne żenada...Poczytaj najpierw o nich coś i dopiero się bierz za seks z tym zabezpieczeniem... Poza tym Twoja odpowiedzialność jest trochę niska...Nie lepiej się pytać przed stosunkiem jeśli się ma jakieś wątpliwości?...Poza Twoim pytaniem, bo tego pewnie nie wiesz...Tabletki dają 99% zabezpieczenia, więc pamiętaj, że istnieje przy nich ryzyko wpadki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnykopniak
hahahahahaha ale sie usmialam :d aaaaaaa masz racje tabletki dzialaja wybiorczo codwie godziny! :d pamietajcie dziewczyny o stalej porze kochania! o kuuurna hahahahahaha :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniula2022
sorki dziewczyny za bardzo sie tym wszystkim przejełam dla was to wszystko za pewne wydaje sie proste i takie normalne to czyli mozna nawet co 5 minut sie kochac tak????????? prosze napiszcie mi jasno??????? bo moze jestem troche ciemna ;/ z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×