Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Diaria
GosiaQ Miałam tak i także nie był to początek brania. Strasznie mnie bolało nie wspominając już o plamieniach. Zadzwoniłam do lekarza i kazała mi zaraz przyjść. Okazało się, że mój jajnik zupełnie się zbuntował, dostałam inne tabletki i wszystko ok. Nie wkręcaj sobie ciąży, bo to co opisujesz to nie typowe objawy;) Głowa do góry i idz to ginekologa!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria Dzięki za pocieszenie,panikara ze mnie diabelna :P Wkurza mnie to,bo ledwo co odzyskuję siły po ósemkach to mam jaja z tabletkami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa Mam wizytę o 16 15,ale i tak wolałam się troche uspokoić przy Was :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginka mi powiedziała,że jej zdaniem nie mam co się martwić wpadką i zmieniła mi tabletki na yasmin. Aha i dowiedziałam się,że wg. niej jak się łyka pyralginę parę dni należy się dodatkowo zabezpieczać potem tydzień jak przy antybiotykach :P W ulotkach nic o tym nie ma... ale wolę jej słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łolki
czy szczepionka przciwko grypie o której teraz tak głośno ma jakiś wpływ na zdrowie jeśli biorę tabletki antykoncepcyjne takie jak yasminelle?? bo od 3 dni- od kiedy się zaszczepiłam mam niby to biegunke, zastanawiam się czy to w końcu przejdzie i czy to miało jakiś wpływ że się zaszczepiłam czy to chwilowe zmiany... proszę o szybką odpowiedź jeśli ktoś się w tym orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łolki
czy szczepionka przciwko grypie o której teraz tak głośno ma jakiś wpływ na zdrowie jeśli biorę tabletki antykoncepcyjne takie jak yasminelle?? bo od 3 dni- od kiedy się zaszczepiłam mam niby to biegunke, zastanawiam się czy to w końcu przejdzie i czy to miało jakiś wpływ że się zaszczepiłam czy to chwilowe zmiany... proszę o szybką odpowiedź jeśli ktoś się w tym orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vixenne
Biore 5 opakowanie Diane ale tym razem nie udalo mi sie zrealizowac na czas recepty i wzielam pierwsza tabletke po 9-dniowej a nie 7-dniowej przerwie. Zastanawiam sie na ile jestem zabezpieczona po 10 tabletkach z tego opakowania? Nie mialam stosunku, no ale zabawy, dotyk itp.. Moze ktos pomóc rozwiac moje watpliwosci?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie, biorę micrognygon 21 i pokusiło mnie, żeby w 7 dniu brania tych tabsów pozwolić sobie na pełen odpał. bez gumki i facet skończył we mnie. teraz widzę, że ponoć tabsy działają juz od 1 dnia, to pełna ochrona jest po jakimś czasie. myslicie, że jest prawdopodobieństwo, że zaszłam? dodam, że tabsy biorę regularnie, co do 5 minut. no i w tym dniu wzięłam normalnie w zwykłej porze tabs i potem po godzinie nam się zdarzył wyskok z wytryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie, biorę micrognygon 21 i pokusiło mnie, żeby w 7 dniu brania tych tabsów pozwolić sobie na pełen odpał. bez gumki i facet skończył we mnie. teraz widzę, że ponoć tabsy działają juz od 1 dnia, to pełna ochrona jest po jakimś czasie. myslicie, że jest prawdopodobieństwo, że zaszłam? dodam, że tabsy biorę regularnie, co do 5 minut. no i w tym dniu wzięłam normalnie w zwykłej porze tabs i potem po godzinie nam się zdarzył wyskok z wytryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekontrolowana1544
Byłam u ginka i zmienił mi tabletki. do tej pory brałam cilest ale mi nie pasował wiec lekarz przepisał mi teraz Mercilon. Mam zacząć brać je od pierwszego dnia krwawienia, czy skuteczność będzie zachowana jeśli wcześniej brałam tabsy o większym stężeniu hormonów(cilest) a teraz o mniejszym (Mercilon) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Aha...Ja na szczęście nie używam pyralginy... łolki..."czy szczepionka przeciwko grypie o której teraz tak głośno ma jakiś wpływ na zdrowie jeśli biorę tabletki antykoncepcyjne takie jak yasminelle??"--->O to musisz zapytać lekarza, bo wątpliwe to, ze ktoś tutaj ci na to odpowie... "bo od 3 dni- od kiedy się zaszczepiłam mam niby to biegunkę, zastanawiam się czy to w końcu przejdzie i czy to miało jakiś wpływ że się zaszczepiłam czy to chwilowe zmiany..."--->No tak, biegunka ma wpływ, masz o tym w ulotce...Sama w sobie szczepionka pewnie nie ma znaczenia, ale jej skutki uboczne - właśnie ta biegunka... vixenne..."Zastanawiam się na ile jestem zabezpieczona po 10 tabletkach z tego opakowania? "--->Ulotka...najprawdopodobniej po 7 dniach jest już okej, ale nie wiem co masz o tym u siebie...Sprawdź! "Nie miałam stosunku, no ale zabawy, dotyk itp.."--->Mam Cię uświadamiać, ze przez dotyk nie zachodzi się w ciążę?Bo nie czaje...Skoro nie było stosunku to o co Ty się boisz? biednamala..."teraz widzę, że ponoć tabsy działają już od 1 dnia, to pełna ochrona jest po jakimś czasie"--->Nie czaje...Skoro piszesz, ze działają już od 1 dnia, to po co dalej piszesz, że pełna ochrona jest po jakimś czasie?Na moje oko to się wyklucza...Jeśli 1-sza tabletkę wzięłaś w 1-szy dzień okresu i w ulotce masz napisane, ze tabletka działa od 1-szego dnia, to tak jest... "myślicie, że jest prawdopodobieństwo, że zaszłam?"--->Zawsze istnieje takie prawdopodobieństwo - ulotka!! Zawsze masz prawie 1 % ryzyka, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu...Jeśli olejesz chociaż jedna z nich, skuteczność spada, czyli ryzyko z tego prawie 1 % idzie w górę... "dodam, że tabsy biorę regularnie, co do 5 minut"--->Nie tylko regularność ma tu znaczenie, masz przestrzegać wszystkich zasad w braniu!! "no i w tym dniu wzięłam normalnie w zwykłej porze tabs i potem po godzinie nam się zdarzył wyskok z wytryskiem."--->Najpierw powinnaś się pytać, potem działać, nie sadzisz?Skoro nie czytałaś ulotki, to nic nie wiesz co i jak, a to nie dobrze... Przeczytaj w końcu ulotkę, to się dowiesz wszystkiego... niekontrolowana1544...Będzie zachowana, jeśli taką informację masz na ten temat w swojej ulotce, lub lekarz udzielił Ci takiej informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej znowu mam problem :P. Wczoraj miałam ostatni dzień yazu i wzięłam 2 tabletki,bo dostałam rozwolnienia,a wolę dmuchać na zimne. Dzisiaj zaczynam yasmin. W przeciągu godziny od zażycia tabletki 2 razy miałam lekkie rozwolnienie i zwróciłam wypitą herbatę-zatrułam się pizzą chyba. Jak mniemam mam wziąć kolejną tabletkę. Teraz pytanie...skoro w przeciągu dwóch dni wzięłam podwójną dawkę reszta tabletek będzie działać prawidłowo i nie muszę się zabezpieczać dodatkowo,czy może to jednak wpłynąć na skuteczność? :P Dodam,że one różnią się jedynie ilością estrogenów-yaz ma 0,02mg,a yasmin 0,03mg Btw. zrobiłam w końcu test dla świętego spokoju-negatywny :D Pytałam się farmaceutki o tą pyralginę-wg mądrej książki nie wpływa. Trzeba by ją żreć w dużej ilości przez dość długo,żeby mogła zaszkodzić tabletkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola55
cezść dziewczyny mam do was takie nietpyowa sprawe . Z chlopakiem dopiero mamy zamiar zacac wsplozyc regularnie i ostatnio wlozyl mi tylko na chwile penisa i sie potem prezestraszayłam bo sie w internecie naczytałam ze on jednego wlozenia tez mozna zajsc w ciaze .. ale po 9 dniach kupilm test w aptece taki soecjalny ktory wykrywa ciaze juz po 4,5 niach i wyszedl negatywny .... myslcie ze byla jakas mozliwosc ze zaszlam w ciaze bo panikuje :(:(????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apololitenkia
MAM PYTANIE . . Biorę tabletki od 6 dni ale 2 razy się pomyliłam z godziną. Nie miałam jak wziąć o 17 . Wczoraj wzięłam o 18 30 dzisiaj o 18 . Nie przekracza to 12 godzin , ale daje zabezpieczenie ? I tak używamy narzazie prezerwatyw , nie wiem czy w ogolę kiedyś z nich zrezygnujemy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coletteeeeee
nie powinno to robić zbyt dużej różnicy , ale nastepnym razem uważaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Ja Ci nic na temat tych tabletek nie doradzę, bo ich nie znam:) jola55..."on jednego włożenia tez można zajść w ciążę"--->No teoretycznie można... A czemu się kochacie bez zabezpieczenia?Może tak trochę odpowiedzialności? apololitenkia..."Nie przekracza to 12 godzin , ale daje zabezpieczenie ?"--->No skoro masz napisane w ulotce, że jak nie przekroczy 12 h, to daje zabezpieczenie, to po co to pytanie, skoro nie przekroczyłaś 12 h?Nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy jak? "I tak używamy narzazie prezerwatyw"--->No i w czym problem? Jeśli gumka nie pęknie, nie ma ani ciupki możliwości zajścia w ciążę, bo przez lateks plemnik nie przejdzie, choćby nie wiem co... coletteeeeee...Na co ma uważać?1 godzina, czy 1,5 nie ma absolutnie żadnego znaczenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.. a ja mam pytanie zupełnie z innej beczki.. czy stosowanie diety może wpływać na działanie tabletek antylkoncepcyjnych?? dla przykładu.. jest taka dieta kopenhaska, którą sie stosuje przez 2 tyg i jest bardzo skuteczna, ale mało sie je i strasznie oczyszcza organizm również z wszelkich minerałów, także wszelkie witaminy trzeba uzupełniać najlepiej w postaci tabletek.. czy taka zmiana metabolizmu może wpłynąć na tabletki antykoncepcyjne, że ich skuteczność będzie obniżona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monaaa1987...Nikt Ci tego nie powie, poza lekarzem, w ulotkach tego nie ma zapewne, a nie sądzę, nie ujmując nikomu, że ktoś wie takie rzeczy, bo tu lekarzy nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam pytanie! Bo jestem zielona. Byłam u ginekologa wczoraj ponieważ od 3 miesiecy mam tak że okres przesuwa mi sie zakazdym razem o ok.3 tyg. Ginekolog powiedział ze bardzo dobrze ze z tym przyszłam i wypisał mi Novynette. Jeszcze nigdy nie prałam tabsów. I zapytał mnie kiedy spodziewam sie miesiaczki odpalilam ze za tydzien. Wiec powiedział abym brała je teraz przez tydzien i na dzien spodziewanej miesiaczki odstawiła na tydzien.Ale nie wiem kiedy tak naprawde mi wypada bo mam tak nieregularna. Na ulotce pisze aby zaczac brac w pierwszym dniu miesiączki. Wiec dlaczego ginekolog powiedział abym zaczela brac teraz tydzien , odstawila na tydzien i znów zaczeła brac.. Nie wiem czy poczekać na tą miesiaczke która pewnie jak zwykle sie spozni i zacząc brać dopiero. Czy zrobic jak powiedzial ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lakiska nie wiem czym kierowała się ta lekarka bo to postępowanie jest zupełnie sprzeczne z zaleceniami ulotki. antykoncepcji nie będzie wcale, ale o to chyba Ci nie chodzi. co do działania "regulującego" to też mi to nie pasuje bo tydzień brania w sam raz wystarcza na rozstrojenie cyklu. może spróbuj u innego lekarza poszukać rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekontrolowana1544
Byłam u ginekologa i zmienił mi tabletki. Do tej pory brałam cilest ale mi nie pasował wiec lekarz przepisał mi Mercilon. Mam zacząć brać go od pierwszego dnia krwawienia. Do końca opakowania Cilestu zostało mi 4 tabletki. Potem dwa dni przerwy i na trzeci dzień powinnam dostać okres i tego dnia mam zacząć brać Mercilon. Teraz jestem chora i biorę antybiotyk Novamox (w jego ulotce napisane jest że obniża on skuteczność tabsów, dzisiaj biorę go ostatni dzień).Wiec z tego co mówi ulotka powinnam w ciągu brania antybiotyku dodatkowo się zabezpieczać + 7 dni po jego zakończeniu. I teraz moje pytanie czy jak zacznę brać nowe tabletki pierwszego dnia okresu to skuteczność będzie od pierwszego dnia ich stosowania czy po 7 dniach i czy jakoś zmieni się to pod wpływem antybiotyku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samasobie a więc kupiłam juz te tabletki. Wiec jak radzisz jesli wydaje mi sie ze za tydzien powinnam miec miesiaczke o ile sie jak zwykle nie opózoni to powinnam w pierwszym dniu miesiaczki wziasc pierwsza tabletke? Bo niestety nie mam kiedy teraz wybrac sie do lekarza znów:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lakiska nie odpowiem Ci jednoznacznie bo nie jestem lekarzem, nie mam wykształcenia związanego z medycyną i ciężko mi podważać słowa lekarza. Z drugiej strony ulotka przygotowana przez producenta to nie jest bezwartościowy świstek tylko "przewodnik" brania tabletek. spróbuj może telefonicznie się czegoś dowiedzieć, nie wiem jak lekarze reagują na takie zapytania obcych pacjentek, ale może się dowiesz czy takie tygodniowe branie ma jakikolwiek sens i czy można je uzasadnić. gdyby chodziło o mnie to tak właśnie bym się dowiadywała, ewentualnie jeszcze u mojej rodzinnej, ale z nią mam b. dobry kontakt i wiem że mnie nie zbędzie. ostatecznie trzymałabym się ulotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lakiska..."Na ulotce pisze aby zacząć brać w pierwszym dniu miesiączki"--->Dokładnie, tak jest zawsze:) "Wiec dlaczego ginekolog powiedział abym zaczęła brać teraz tydzień, odstawiła na tydzień i znów zaczęła brać.."--->Ja nie wiem, to jest takie trochę chore właśnie... "Nie wiem czy poczekać na tą miesiączkę, która pewnie jak zwykle się spóźni i zacząć brać dopiero. Czy zrobić jak powiedział ginekolog"--->Szczerze Ci powiem, że jakieś to dziwne i nie wiem co bym zrobiła...Bo tu lekarz, a tu ulotka, lekarz gada jak jakiś naćpany:P Poszłabym do innego lekarza... "powinnam w pierwszym dniu miesiączki wziąć pierwsza tabletkę?"--->Tak, przeczytaj ulotkę! P.S. Wziąć, a nie wziąść :) niekontrolowana1544..."Wiec z tego co mówi ulotka powinnam w ciągu brania antybiotyku dodatkowo się zabezpieczać + 7 dni po jego zakończeniu"--->Tak:) "czy jak zacznę brać nowe tabletki pierwszego dnia okresu to skuteczność będzie od pierwszego dnia ich stosowania czy po 7 dniach i czy jakoś zmieni się to pod wpływem antybiotyku??"--->Pomyśl, że to ciąg Cilest...Czyli 8 dnia po skończeniu antybiotyku nowe tabletki będą działać...Niezależnie czy będzie to 1-szy dzień och brania, czy kolejny...W tym przypadku będą działały po 4 h od zażycia tylko wtedy, kiedy będzie to już co najmniej 8 dzień po odstawieniu antybiotyku... samasobie..."ale może się dowiesz czy takie tygodniowe branie ma jakikolwiek sens i czy można je uzasadnić."--->Pewnie tylko namącą jej w organizmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agussssssssm
witam mam problem, okres zawsze mam bardzo obfity trwa z 5dni, w tym miesiacu nie dosc ze sie spoznil 4dni to trwał tylko LEDWO 2, miesiac wczesniej podobnie.. biore tablrtki anty regularnie.. czy to mozliwe aby byla ciaza? nie wiem 4lata okres tak samo podczas brania tabletek a tu nagle takie spoznienia i tylko 2 dni jest:/ mialam grzybice pochwy czy to moze miec jakis wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No oczywiscie czytałam ulotkę i dlatego mam wątpliwości. Ale mysle teraż ,że może chodziło mu o to ,że skoro mi się za kazdym razem okres spoznia o 3 tygodnie to może chciał zebym brała je tydzien i odstawiła w dniu spodziewanej miesiaczki, żeby ją usilnie wywołac. Postanowilam sie jednak dostosować do wskazań ulotki. Mam nadzieje,że dobrze nie chce zrobic nic zle bo troszke mnie nastraszył jak powiedzialam ,że tak mi sie przesuwa okres to on na to,że bardzo nie dobrze,ze nie produkuje teraz jajników i ze mam brac tabletki przez pół roku a potem je odstawimy żeby zobaczyć czy okres będzie chodził w zegarku jak powinien.Planuje miec duzo dzieci, wiec mam nadzieje, ze ten rozregulowany cykl to nic strasznego i ze po tabletkach wszytstko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agussssssssm..."mam problem, okres zawsze mam bardzo obfity trwa z 5dni, w tym miesiącu nie dość ze się spóźnił 4dni to trwał tylko LEDWO 2, miesiąc wcześniej podobnie"--->Które to opakowanie? Mam rozumieć, ze bierzesz już 4 lata, tak? "biorę tabletki anty regularnie"--->Nie tylko regularność ma znaczenie! - Ulotka - są różne zasady, których trzeba przestrzegać... "czy to możliwe aby była ciąża?'--->Zawsze jest możliwe, bo zawsze jest prawie 1 % ryzyka - ulotka... To krwawienie co trwało 2 dni jakie było?Obfite? Spóźnienie jest możliwe zawsze, nawet po 10 latach brania... "miałam grzybice pochwy czy to może mieć jakiś wpływ?"--->Nie wiem, zapytaj lekarza:) Lakiska..."ze mam brać tabletki przez pół roku a potem je odstawimy żeby zobaczyć czy okres będzie chodził w zegarku jak powinien"--->No z tym może być różnie, ponieważ po odstawieniu na okres nie raz trzeba czekać i czekać, nawet 2 miesiące się zdarza u niektórych kobiet...Więc ten naturalny okres możesz dostać na przykład po 50 dniach, a przy kolejnych dopiero sprawdzisz czy jest regularny... "Planuje mieć dużo dzieci, wiec mam nadzieje, ze ten rozregulowany cykl to nic strasznego i ze po tabletkach wszystko wróci do normy."--->Jak nie po tabletkach to pewnie naturalnie będzie okej, nie martw się na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka1234
witam, wybieram sie w tym tygodniu do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. jeszcze ich nie zażywałam nigdy i mam pytanie mianowicie kiedy nalezy wziac pierwsza tabletke? bo coś mi sie obilo o uszy ze 1 dnia okresu albo po okresie bodajże i po ilu dniach tabletki zaczynają działać, tzn kiedy bede mogla sie kochać juz bez gumki? i czy nalogi tj. kawa i papierosy mogą jakoś oddziaływać źle na skuteczność tabletek? proszę o odpowiedzi, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×