Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Diaria
Zapomniałam dodać, że post jest do: GosiaQ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria poniżej 1,a nie 0,100,ale masz rację,lepiej się nie nakręcać ;) Bo kiedyś w końcu zwariuję od tego :P Na siłę sobie szukam problemów tak jak z tymi podwójnymi tabletkami...jakby miało osłabiać to by napisali o tym przecież... Uspokoiłaś mnie kochana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
GosiaQ O kurcze, faktycznie, źle przeczytałam. Teraz to już zupełnie nie wiem, czym sie martwisz:) Mam nadzieję, że Ci te schizy miną, tak jak mi swego czasu. Głowa do góry:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinka18
Witam, mam do was pytanie i byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź. Czy tabletki antykoncepcyjne mogą wpłynąć na długość miesiączki?? a konkretnie czy może ją wydłużyć. od ostatniego cyklu miesiączkowego zaczęłam brać tabletki anty (w pierwszy dzień okresu), od tego czasu minęło 12 dni a ja nadal mam lekkie krwawienia-plamienia. Czy to normalne?? Proszę was o zdanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria 3 lata z hakiem biorę tabsy,a stresuję się bardziej niż na początku przygody z nimi :P. Musi przejść panika ;) Mam tylko nadzieję,że w tym cyklu nie będę musiała już brać dodatkowych,bo piersi mi wybuchną :P Alinka18 Ulotkę przeczytaj!! Wszystko tam jest. To są normalne skutki uboczne i mogą występować przez ok. 3 pierwsze opakowania. Jeśli nie ustąpią,bądź po tym czasie pojawią się nowe,to trza iść do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Dziewczyny mam pytanie, może troche absurdalne, ale martwię się. Ostatni seks uprawiałam 19 sierpnia w środę, nie jestem już z tym chłopakiem. 3 dni później skończyłam opakowanie, a okres dostałam tak jak zawsze - we wtorek do południa. W zeszłym tygodniu byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa, powiedział, że wszystko jest w porządku i przepisał mi tabletki na koleje pół roku. Niestety czekam na okres, a jego jak nie było, tak nie ma... Czy to możliwe, że mogłabym być w ciąży i lekarz podczas badania mógłby jej nie zauważyć? Nie wiem, czy jest to możliwe, żeby po normalnej miesiączce i braku współżycia była możliwość ciąży. Ale mimo wszystko się martwię. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perelkaa rozumiem,że po tym krwawieniu tabletkowym już nie brałaś nowego opakowania... Jeśli krwawienie było takie jest zawsze,to moim zdaniem ciąży z tego nie ma,a na okres po odstawieniu tabletek można czekać nawet bardzo długo,bo organizm się przyzwyczaja do nowej sytuacji :) Zresztą po takim czasie lekarz by ją wykrył. Nie martw się i czekaj spokojnie,a jeśli będzie Ci lepiej,to zrób teścik dla pewności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perelkaa
Nie, zaczęłam nowe opakowanie, żeby sobie nie mieszać w organizmie, bo miałam problemy z regularnym okresem. Dlatego się wystraszyłam, ale dziękuję za odpowiedź i dobre słowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perelkaa To wytłumacz mi to jeszcze raz na chłopski rozum.... Brałaś tabletki dalej,dostałaś krwawienia w przerwie po tamtym stosunku,a przy następnym opakowaniu już nie? Masz teraz przerwę pomiędzy opakowaniami? Jeśli tak,to który dzień. W ogóle ich nie odstawiałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuzaM
Hej :) brałam juz tabletki jakies rok temu, i chce do nich wrócic, lekarz dał mi tylko recepty, mysląc ze mam wspaniala pamiec :P powiedzcie mi, mam zaczac w pierwszym dniu cyklu i od tego czasu jestem juz zabezpieczona tak? Biore cilest :) dziekuje za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZuzaM
ulotke przeczytałam od dechy do dechy :) nie mam ani słowa o tym od kiedy jestem zabezpieczona :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 tabletka w 1 dzień okresu-zabezpieczenie od początku (jeśli nic innego nie napisali w ulotce) tabletka wzięta w każdy inny dzień-trzeba zabezpieczać się dodatkowo przez tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alinka18..."Czy tabletki antykoncepcyjne mogą wpłynąć na długość miesiączki?? a konkretnie czy może ją wydłużyć"--->Tak, mogą, przy 3 pierwszych opakowaniach, o czym masz napisane w ulotce...Czytałaś ją chociaż raz? Perelkaa..."Niestety czekam na okres, a jego jak nie było, tak nie ma..."--->Czyli to ma być 2-gi okres po odstawieniu? To możesz na niego czekać trochę... Bo organizm musi "ochłonąć" po hormonach... "Czy to możliwe, że mogłabym być w ciąży i lekarz podczas badania mógłby jej nie zauważyć? "--->Nie wiem, ale raczej nie sądzę... "Nie wiem, czy jest to możliwe, żeby po normalnej miesiączce i braku współżycia była możliwość ciąży."--->Po zapłodnieniu ponoć można mieć okres, ale jest on iny niż zwykle... "Nie, zaczęłam nowe opakowanie, żeby sobie nie mieszać w organizmie, bo miałam problemy z regularnym okresem."--->To znaczy, że teraz jesteś w przerwie? Czy jak?Bo j anie czaje... To ja pytam o to samo co GosiaQ :) ZuzaM..."powiedzcie mi, mam zacząć w pierwszym dniu cyklu i od tego czasu jestem już zabezpieczona tak?"--->Tak, 1-szego dnia okresu...Po 4 h od zażycia pierwszej, jeśli nie ma przygód (łamania zasad)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem. To jest moj pierwszy post na tym forum więc błagam bądźcie wyrozumiali. Otóż od roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Po tym roku zrobiłam sobie przerwę. Normalnie w czasie zażywania tabletek cykl trwał 28 dni, jednak w czasie przerwy dostałam okres 22 dnia cyklu. W tym czasie całkowicie zapomniałam wziać tabletkę i wzięłam ją 5 dnia cyklu. Dzisiaj kochaliśmy się z moim chłopakiem i niestety ale pękła nam prezerwatywa, a on się sie spuścił do środka. Teraz obawiamy się, że mogę być w nieplanowanej ciąży. Proszę pomóżcie mi i powiedzcie, czy to możliwe? Dodam tylko, że biorę Novynette. Znalazłam także w internecie stronę, gdzie można przypuszczalnie ocenić dni płodne. Wyszło mi, że owulację będe miała 9 pażdziernika. Jednak z tego, co wiem, to często zdarza się tak, że 3 dni przed owulacją i 3 dni po trzeba się zabezpieczyć. Oto ta strona: http://zdrowie.onet.pl/1208858,2413,,,,kiedy_zajsc_w_ciaze,kalkulator.html Rozmawiałam nawet kiedyś z pielęgniarką (jak chciałam zrobić przerwę w tabletkach) i mówiła, że po roku czasu przyjmowania tabletek organizm przez miesiac "wariuje" i nie przystosuje się do normalnego jajeczkowania. Jednak dalej mam obawy. Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PANDA22 Po co zrobiłaś przerwę w tabletkach???? i przy której tabletce pękła wam gumka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogar
Jesteś pojebana . Weź znajdź jakąś ścianę i jeżeli już znalazłaś to wystarczy wziąć szybki rozpęd i w 1/3 drogi pochylasz głowe , eksponujesz czoło , przykładasz sile i problemy znikają :D Pozdrowionka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przerwe zrobiłam dlatego,bo wyjechalam za granice no i moje tabletki, ktre wyslalam sobie z Polski nie doszly mi do tego czasu kiedy mialam zaczac. Dzwonilam jednak do pielegniarki tutaj i powiedziala, ze po pol roku brania tabletek moge zrobic sobie przerwe miesieczna, organizm nie powinien sie wyregulowac, bo przez miesiac po zazywaniu tabletek przez tamten czas nie zdazy. dlatego.... A Ty ogar wez sie odp*****, zwal sobie ko***, bo na pewno jestes tak zaje**** ze zadna Ci nie da! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przerwe zrobiłam dlatego,bo wyjechalam za granice no i moje tabletki, ktre wyslalam sobie z Polski nie doszly mi do tego czasu kiedy mialam zaczac. Dzwonilam jednak do pielegniarki tutaj i powiedziala, ze po pol roku brania tabletek moge zrobic sobie przerwe miesieczna, organizm nie powinien sie wyregulowac, bo przez miesiac po zazywaniu tabletek przez tamten czas nie zdazy. dlatego.... A Ty ogar wez sie odp*****, zwal sobie ko***, bo na pewno jestes tak zaje**** ze zadna Ci nie da! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...1 dnia tabletki mielismy seks (czyli 4 dnia cyklu) no i 5 dna cyklu, czyli 2 dzien tabletki. wtedy pekla nam prezerwatywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci,że takie krótkie przerwy są złe i niepotrzebne,bo jednak mieszają w organizmie...przerwy mają trwać podobno min. 3 miesiące. I są robione tylko jeśli lekarz tak zaleci,bo nie ma takiej potrzeby nawet jak się tabletki bierze 3 lata. Na twoim miejscu leciałabym po tym zdarzeniu po escapelle,ale już za późno...teraz możesz tylko błagać los,żebyś nie wpadła. Czemu nie wzięłaś tego?? No nic,obliczanie dni płodnych nic Ci nie da,bo owulacja w Twoim przypadku mogła nastąpić przy pierwszych 7 tabletkach. po 14 dniach od stosunku możesz zrobić z krwi test bhcg,będzie wiarygodny już. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PANDA22..."W tym czasie całkowicie zapomniałam wziąć tabletkę i wzięłam ją 5 dnia cyklu"--->Ale które to było opakowanie? "Proszę pomóżcie mi i powiedzcie, czy to możliwe?"--->Zawsze jest 1 % ryzyka, jeśli nie wzięłaś kolejno 5 tabletek to ryzyko jest bardzo duże...Można by rzec, że nie byłaś w ogóle zabezpieczona, chyba, że ja to źle rozumiem... "Znalazłam także w internecie stronę, gdzie można przypuszczalnie ocenić dni płodne. "--->Jak się bierze tabletki, to nie ma dni płodnych!!!!!!! "ze po pól roku brania tabletek mogę zrobić sobie przerwę miesięczną, organizm nie powinien się wyregulować, bo przez miesiąc po zażywaniu tabletek przez tamten czas nie zdąży"--->Jak dla mnie to totalna brednia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja26
dawno mnie tu nie było, ale pewnie dlatego, że u mnie ok:) pozdrawiam aaaaaaa i GosieQ.. widzę nadal dzielnie walczycie na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzięłam tabletkę 4 dnia cyklu i było to pierwsze opakowanie po miesięcznej przerwie.... Jednak zaraz po tym zdarzeniu jak pękła nam prezerwatywa (5 dnia cyklu) wzięłam postinor, tutaj nazywa się to "after day" ... Po zazyciu tego nic mi jednak nie było, żadnych bóli brzucha ani wymiotowania...strasznie bolala mnie głowa. Nie wiem...mam juz metlik w glowie co i jak...Chce zrobic test ale narazie nie bedzie wiarygodny bo nie minal nawet tydzien. Cały czas jednak zazywam pierwsze opakowanie tabletek po miesiecznej przerwie,....No zobaczymy, co z tego bedzie ale prosze Was trzymajcie kciuki! Dziekuje za opowiedzi! Jesli macie jeszcze jakies sugestie prosze piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowatorka89
hej dziewczyny:) Jako że jestem nowatarką w braniu tabletek mam do was kilka pytań. Przeczytałam kilka razy ulotkę i wydaje mi się że dobrze ją rozumie ale mimo wszytsko chciałabym się jeszcze was poradzić:) W ulotce pisze że pierwszą tabletkę należy wziąść 1 dnia cyklu, brać przez 21 dni, następnie zrobić 7-dniową przerwę i po niej zacząć kolejne opakowanie (czyli rozumie tak jakby 8 dnia-1 dzien z tabletka) jeśli: 1tabl -sb - ndz -pn -wt - sr - czw 7tabl -pt -sb - ndz -pn -wt - sr - czw 14 tabl -pt -sb - ndz -pn -wt - sr - czw 21tabl -pt 1 dzien przerwy-sb 2 dzien przerwy- ndz 3 dzien przerwy -pn 4 dzien przerwy -wt 5 dzien przerwy- sr 6 dzien przerwy- czw 7 dzien przerwy-pt to 8 dniem przerwy (ktorego nie robie) jest sobota i wtedy powinnam wziasc 1 tabletke ze nowego opakowania? Oprócz tego chciałam jeszcze spytac czy jeśli teraz biore tabl o godz 17 to zawsze musze tak brac od nowego opakowania? bo teoretycznie moglam bym wziasc wczesniej ale czy np pozniej tez bo to chyba moglo by byc jakies opoznienie? No i jeszcze jedno jeśli współżyłam teraz w czwartek (piatek byl 21 dniem brania tabletki) to jesli wezne tabletke w przyszła sobote o godz 17 to czy jestem w pełni abezpieczona tzn chodzi mi o te 99%:) czyli stosowanie sie do ulotki:) bardzo wam dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam dziewczyny, które najpierw czytają ulotkę a potem przychodzą na forum :) super ! :) 1. jeśli chodzi o przerwę to dobrze zrozumiałaś- 7 dni w ogóle ma być bez tabletek, 7 dni nie bierzesz i ósmego dnia łykasz pierwszą tabletke z nowego opakowania, w Twoim przypadku bedziesz rozpoczynała opakowanie zawsze w sobotę 2. tabletki należy brac o tej samej porze czyli np. rano lub wieczorem, nie koniecznie co do godziny, spokojnie możesz brać np. o 20 i nie bedzie żadnego problemu 3. jeśli po przerwie zaczniesz nowe opakowanie to jesteś zabezpieczona cały czas :) w trakcie brania i w trakcie przerwy :) tylko pamietaj- przerwy nie mozna nigdy wydłużyć, ma być max 7 dni :) wtedy bedziesz mogła kochać sie na okrągło bez obaw ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam dzisiaj od ginekologa i przepisał mi yasminelle. Nigdy wcześniej nie brałam hormonów, jestem 2 tygodnie po okresie, czy mogę sobie zacząć to opakowanie kiedy chce, czy naprawde musze czekać jak w ulotce do pierwszego dnia miesiaczki by zaczac je brac? Jak Wasz organizm zareagował na nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie mozesz zacząć kiedy chcesz, ale 1. zabezpieczona bedziesz dopiero przy drugim opakowaniu, 2. może Ci sie rozregulować wszystko, mozesz dostać plamień, krwawień i innych niefajnych rzeczy wiec lepiej zaczekaj do okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olencja26...Dzięki i nawzajem:) No walczymy, walczymy :) :P PANDA22..." Wzięłam tabletkę 4 dnia cyklu i było to pierwsze opakowanie po miesięcznej przerwie...."--->Jak się zażyje w inny dzień niż 1-szy, ale do 5, to trzeba się dodatkowo zabezpieczać przez 7 kolejnych dni, chyba, że ulotka mówi coś innego... "Jednak zaraz po tym zdarzeniu jak pękła nam prezerwatywa (5 dnia cyklu) wzięłam postinor, tutaj nazywa się to "after day""--->Nie można mieszać tabletek anty z innymi hormonami!!Przecież to kolosalna dawka hormonów, to może bardzo źle wpłynąć na Twoje zdrowie i samopoczucie... "Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie proszę piszcie!"--->Główna sugestia - przeczytaj ulotkę i działaj według niej i będzie okej... nowatorka89..."rozumie"--->Rozumiem :) Sorki, ale zawsze się czepiam ortografii... "ale mimo wszystko chciałabym się jeszcze was poradzić"--->Ale jaki to ma sens?Nikt Ci nie powie nic mądrzejszego niż ulotka, to jej masz się trzymać, a nie słuchać nas!! "czyli rozumie tak jakby 8 dnia-1 dzień z tabletka"--->Nie tak jakby, tylko tak, masz zacząć 8 dnia kolejne opakowanie...Skoro masz zrobić 7 dni przerwy, to ani mniej ani więcej, tylko 7 dni... "to 8 dniem przerwy (ktorego nie robie) jest sobota i wtedy powinnam wziasc 1 tabletke ze nowego opakowania??"--->No tak, jak można to jeszcze inaczej zinterpretować?Przeicez jest w ulotce cxzarno na białym - 7 dni przerwy, co oznacza, ze 8 dnia zaczyna się na nowo...Nie musiałaś tego tak dokładnie rozpisywać:)... Jeśli nie będziesz nic kombinować, to zawsze będziesz zaczynała opakowanie w ten sam dzień, co wzięłaś 1-szą tabletkę w pierwszym opakowaniu... "czy jeśli teraz biorę tabl o godz 17 to zawsze muszę tak brać od nowego opakowania?"--->Nie, możesz sobie zmieniać porę dnia z nowym opakowaniem... "bo teoretycznie mogłam bym wziasc wczesniej ale czy np pozniej tez bo to chyba moglo by byc jakies opoznienie? "--->Jeśli zmieścisz się w 12 h, to będzie okej... Nie wziasc, tylko wziąć :)... "jeśli współżyłam teraz w czwartek (piątek był 21 dniem brania tabletki) to jeśli wezne tabletkę w przyszła sobotę o godz 17 to czy jestem w pełni zabezpieczona"--->Tak... Nie wezne, tylko wezmę :) moniak...No niby luz, ale ja nie czaje za bardzo, po co przychodzą, skoro mają wszystko w ulotce... "w Twoim przypadku będziesz rozpoczynała opakowanie zawsze w sobotę"--->Jeśli nie będzie kombinowała... "wtedy będziesz mogła kochać się na okrągło bez obaw ;D"--->Oczywiście mając na uwadze prawie 1 % ryzyka :) _nosferatu_..."czy mogę sobie zacząć to opakowanie kiedy chce"--->No nie mów mi, że lekarz Ci nic nie powiedział? Poza tym, nawet jesli, to od czego masz ulotkę? Przeczytaj ją, w niej masz odpowiediz na te pytania...Nie, nie możesz zacząć kiedy chcesz!Musisz zacząć w 1-szy dzień okresu, co najwyżej w 5, ale wtedy musisz się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni, jeśli Twoja ulotka nie mówi inaczej... "czy naprawdę muszę czekać jak w ulotce do pierwszego dnia miesiączki by zacząć je brać?"--->No oczywiście, ze tak, przecież w ulotce nie ma rzeczy pisanych ot tak sobie... "Jak Wasz organizm zareagował na nie?"--->Mój normalnie, nie miałam żadnych skutków ubocznych, ani po Cilest, ani po Regulon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×