Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość kamyczek18
jak dlugo trzeba brac tabletki zeby zaczely działac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczynają działać z reguły od pierwszej tabletki pod warunkiem, że rozpoczniesz w pierwszym dniu okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam tabletki ok 3lata temu przez kilka miesięcy.Potem przerwałam. Niestety podczas stosunku po odstawieniu jakiś rok nie zabezpieczyłam się z narzeczonym On doszedł we mnie...Byliśmy pewni że bedę w ciązy ale nie byłam. Po tej akcji zaczełam znów brać tabletki ale zabezpieczamy się tez dodatkowo albo on robi to na zewnątrz...bardzo chce żeby robił to we mnie ale boje sie ze pomimo stosowania tabletek wpadne!. powiedzcie mi czy jak wasz parter dochodzi w was to wy w tym samym czasie takze dochodzicie i czy robicie takie stosunki raz na miesiąc,poł roku czy nonstop od jakiegoś czasu...Dodam że biore Mercilon już poł roku. krawienia mam zawsze dopiero w 4 zdarzyło sie ze i w 5- dniu po odstawieniu tabletek. I w sumie co jakiś czas mam stany zapalne tam ale byłam u ginekologa i jest ok....proszę doradzcie mi bo bardzo bym chciala odbywac taki stosunek i sie nie martwic ze wpada bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu już nie ma nic do radzenia. jak się sama nie przekonasz do tego to i tak będziesz się bała. po to bierzesz tabletki żeby móc się kochać tak jak chcesz. ryzyko niby jest, ale minimalne. ja się nie bałam, ale to pewnie dlatego, że ciąża nie zniszczyłaby mi życia. dziecka nie chcę, ale gdyby było to bym sobie poradziła nawet bez ojca. może to jest właśnie to? nie bój się po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyczek18...A ulotke to od czego masz? Przeważnie po 4 h od zażycia pierwszej, ale tylko wtedy, kiedy przestrzegałas wszystkich zasad...I nie we wszystkich tabletkach tak jest - musisz sprawdzić w swojej ulotce... lola22..."Po tej akcji zaczełam znów brać tabletki ale zabezpieczamy się tez dodatkowo albo on robi to na zewnątrz"--->Hehe, niezłe popadnięcie w skrajność...Skoro jechaliście na maxa i nic się nie bałaś, to czemu teraz zabezpieczasz się aż 2 metodami?Przecież tabletki Ci starczą, jeśli tylko będizesz dobrze je stosowała - według ulotki...Wtedy ryzko wynosi niecały 1 %...Robienie tego na zewnątrz i tak może nic nie dać, bo nie wiesz, czy on ni ema plemników w śluzie przed wytryskiem... "bardzo chce żeby robił to we mnie ale boje sie ze pomimo stosowania tabletek wpadne!"--->A jak jechałaś bez niczego, to się nie bałaś?Teraz się boisz, jak masz najbardziej skuteczną w wszystkich ochronę anty? Dziwnie! "powiedzcie mi czy jak wasz parter dochodzi w was to wy w tym samym czasie takze dochodzicie"--->Różnie... "i czy robicie takie stosunki raz na miesiąc,poł roku czy nonstop od jakiegoś czasu"--->Nie czaje za bardzo o jakie stosunki Ci chodzi konkretnie?Bo pytanie można różnie zinterpretować? "proszę doradźcie mi bo bardzo bym chciala odbywac taki stosunek i sie nie martwic ze wpada bedzie..."--->Zawsze jest ryzyko prawie 1 %...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unimila 21
Witam, ja biorę Yasminelle już od ponad roku, oboje mamy obawy co do stosunku bez prezerwatywy,tak więc ani razu nie zrobiliśmy tego bez gumki, może to śmieszne ze i tabletki i gumki, ale strach jest ogromny, to jest mój pierwszy chłopak i jesteśmy razem od prawie 2 lat, i prawdę mówiąc oboje uczyliśmy się razem tego "wszystkiego" :) bardzo chciałabym spróbować bez prezerwatywy ale nie wiem czy się odważę, na szczęście Mój wcale nie nalega co bardzo mnie cieszy, prawdę mówiąc on chyba boi się bardziej ode mnie tego że możemy wpaść. Może kiedyś spróbujemy. Wiele moich koleżanek bierze tabletki i ani razu nie używali gumki, ale ciężko zmienić myślenie... no nic może kiedyś. Pozdrawiam. Ps. myślę ze wiele dziewczyn ma właśnie z tym problem, ze strachem i z konsekwencjami. Bo prawdę mówiąc nie ma 100% pewności przy stosowaniu jakiejkolwiek antykoncepcji. Ale chyba warto zaryzykować i się samemu przekonać :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unimila 21..."Bo prawdę mówiąc nie ma 100% pewności przy stosowaniu jakiejkolwiek antykoncepcji."--->No nie ma 100% metody antykoncepcyjnej, największą dają tabletki i jest to ponad 99%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do aaaaaaa Podziwiam Twoja wytrwalość ja tu bylam jakieś 2 latat temu i sporo sie udzielam z tym ze nie pamietam juz pod jakim nickiem .ODstawilam tabletki i teraz czekamy na nasze ukochane i upragnione malenstwo .Sedecznie pozdrawiam wszystkich .A ty aaaaaaaa nie masz palnow na dzidzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beciia
Mam do Was dziewczyny pytanie. W pierwszym tygodnia zażywania tabletek, a dokładnie siódmego dnia, po dwóch godzinach od zażycia tabletki, miałam wymioty. Niestety nie wzięłam kolejnej tabletki tak jak pisze w ulotce, gdyż bałam się następnych wymiotów, byłam wtedy dosyć chora. Opakowanie skończyłam wczoraj, tak jak zawsze i dzisiaj mam pierwszy dzień przerwy. Seks zdecydowałam się uprawiać z tego powodu dopiero teraz i zastanawiam się, czy działanie tabletek jest nadal obniżone i powinnam zabezpieczać się dodatkowo mechanicznie, czy dodatkowe zabezpieczenie było konieczne jedynie tydzień od pominiętej tabletki. Bardzo prosiłabym o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzkaKatowice
Do Becia : lepiej zabezpiecz sie dodatkowo :) co Ci szkodzi ? Nie bd przynajmniej bala sie wpadki . Treaz moje pytanka :( : Hey dziewczyny..Biore tabletki logest.17stego polknelam ostatnia tabletke 2 opakowania..dzis jest 20 a ja nadal nie mam krwawienia ktore ma wystapic w tych 7 dniach ;/.. strasznie sie denerwuje bo kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia (lecz nie konczyl we mnie..) i bralam przy tym poczatkowe antybiotyki bo bylam chora ..Dodam tez ze Przy 1 opakowaniu mialam ciagle uplawy i krwawienia lecz przy tym opakowaniu ktore wlasnie skonczylam bylo wszystko dobrze.. mimo to ze jest jeszcze 5 dni przerwy bardzo sie denerwuje.. po ilu dniach przerwy wy dostajecie krwawienia ? pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beciia...Zobacz co masz o tym w ulotce...Bo z tym jest różnie... IzkaKatowice..."dziś jest 20 a ja nadal nie mam krwawienia ktore ma wystapic w tych 7 dniach ;/"--->No właśnie, ma wystąpić w 7 dniach, a nie w 2 dni...Spokojnie, trochę cierpliwości...Minęły dopiero 2 dni (odkąd to pisałaś)... "strasznie się denerwuje bo kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia (lecz nie konczyl we mnie..)"--->Stres może opóźnić krwawnienie...W śluzie przed wytryskiem moga być plemniki... "i bralam przy tym początkowe antybiotyki bo bylam chora "--->Początkowe?A robiłaś wszystko co trzeba, jak się bierze antybiotyki?Jeśli nie, to masz problem... "mimo to ze jest jeszcze 5 dni przerwy bardzo sie denerwuje.."--->To bez sensu... "po ilu dniach przerwy wy dostajecie krwawienia ?"--->Ja po 4 dniach, ale Ty możesz dostać nawet 7 dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona159
witam Was Dziewczyny! Mam pytanie wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania o godzinie 18 ale ok 24 zrobilo mi sie nie dobrze i wymiotowalam. Jednak to bylo takie jednorazowe i szybko przeszlo- moge by pewna, że tabletka NAPEWNO się wchłonęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ;) Postanowiłam odpisać na Twoje pytanie;)ona159 ;) Tabletkę brałaś o godzinie 18 a ok 24 zwymiotowałaś upłynęło ok 6h także tabletka na pewno się wchłonęła jestem pewna w 100%%:) i wszytko jest ok;) Ps. Biorę tabletki od roku i też nie raz zdarzyło mi się zwymiotować po przyjęciu tabletki;) Też byłam spanikowana;) dla ciekawych od przyjęcia tabletki wystarczy godzina lub dwie by tabletka się wchłonęła;) Na samym początku słyszałam od koleżanek że musi upłynąć 3-4 godz by tabletka się wchłonęła ale ginekolog powiedziała mi że wystarczy godzina lub 2;) Biorę tabletki YASMINELLE;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona159
dzieqje bardzo za odpowiedz ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wonder.
hej mam pytanie. Odstawilam tabletki anty po 7 dniowej przerwie. W tej przerwie juz nie doszlo do stosunku. Jednak w 4 dniu po tej 7 przerwie mialam brązowy śluz i bolące podbrzusze. Czy mam sie martwic? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.. Biorę tabletki Yazz 5m-c. Jedynym skutkiem ubocznym jest duża ilość wody w brzuchu;/ ogólnie na ciele. Mam pytanie jeśli przy tych tabletkach biorąc je codziennie o tej samej porze,od 3 lat stosuje anty. i nigdy nie zapomnialam tabletki czy stosunek bez prezerwatywy w dojściu przezs partnera na zewnatrz może coś zrobić złego? ponieważ bardzo boli mnie podbrzusze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badusia90 moim zdaniem powinnaś iść do lekarza ponieważ nie są normalne bóle podbrzusza kiedy podczas stosunku partner dochodzi w tobie... Powinno być wszystko ok.. Najlepiej idź do lekarz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona159...No tabletka, to się wchłonęła zapewne, tylko sprawdź jeszcze dla upewnienia, co masz u siebie w ulotce...i zobacz czy musisz coś robić, żeby zabezpieczenie było pełne... EwEliNcIA***...No ja też słyszałam, że 3 - 4 h... wonder...."Jednak w 4 dniu po tej 7 przerwie miałam brązowy śluz i bolące podbrzusze. Czy mam się martwic? ..."--->Jeśli chodzi o ryzyko ciąży, to chyba wiesz, że wynosi ono prawie 1%, jeśli w czasie brania przestrzegałaś wszystkich zasad...Więc martwić się pewnie nie masz czym...Skoro odstawiłaś tabletki po przerwie, to znaczy, ze nie zaczęłaś następnego opakowania, do którego Twój organizm był przyzwyczajony, bo ile już brałaś tabletki?...Teraz po odstawieniu organizm może szaleć...Będzie się przyzwyczajał do normalności, ale to trochę potrwa:) badusia90..."od 3 lat stosuje anty"--->To nie ma znaczenia ile się bierze, ważne jak... "nigdy nie zapomniałam tabletki"--->Nie tylko to się liczy przy braniu tabletek, musisz przestrzegać wszystkich zasad, nie tylko regularności... "czy stosunek bez prezerwatywy w dojściu przez partnera na zewnątrz może coś zrobić złego?"--->Ogólnie (bez żadnego innego zabezpieczenia) może, bo w śluzie przed wytryskiem mogą być plemniki...Ale jeśli ktoś przestrzega wszystkich zasad w braniu, to ryzyko wynosi prawie 1 %, tak jak zawsze, przy zwykłym stosunku, w sensie nieprzerywanym... "ponieważ bardzo boli mnie podbrzusze"--->Może od tego zatrzymania się wody w organizmie?...Mówiłaś o tym swojemu lekarzowi, ze "rośniesz" od tabletek?...I o tym, ze boli Cię podbrzusze? On powinien o tym wiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez myslalam ze tabletka dluzej sie wchlania nawet 4-6h, nie wiem czy info ze po 2 godz sie wchlonela jest pewne?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara-anna-magda
W ulotce mam napisane, odnośnie pierwszego tygodnia brania, że jeżeli w ciągu poprzednich 7 dniu uprawiało się seks to należy przyjąć te tabletki z pierwszego tygodnia, bo inaczej wtopa. A co jeżeli drugiego dnia brania tabletek uprawiałam seks a teraz nagle, 4 dzień muszę wziąć antybiotyk, mający wpływ na skuteczność? Dodam tylko, że się nagle rozchorowałam i nie byłma w stanie tego przewidzieć. Teraz to tylko sobie w łep strzelić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara-anna-magda
W ulotce mam napisane, odnośnie pierwszego tygodnia brania, że jeżeli w ciągu poprzednich 7 dniu uprawiało się seks to należy przyjąć te tabletki z pierwszego tygodnia, bo inaczej wtopa. A co jeżeli drugiego dnia brania tabletek uprawiałam seks a teraz nagle, 4 dzień muszę wziąć antybiotyk, mający wpływ na skuteczność? Dodam tylko, że się nagle rozchorowałam i nie byłma w stanie tego przewidzieć. Teraz to tylko sobie w łep strzelić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stres-stop...Też mi tak trudno w to uwierzyć... sara-anna-magda...Nie wiem co Ci doradzić, lekarza musisz zapytać chyba tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jassy
sara-anna-magda - Ja w trakcie pierwszego tygodnia opakowania brałam antybiotyki, seks uprawiałam dopiero podczas przerwy i nie zabezpieczałam się dodatkowo. Jeśli chcesz być pewniejsza, to zabezpieczaj się prezerwatywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jassy...Jak się bierze antybiotyki, to trzeba się zabezpieczać cały czas podczas jego brania, plus jeszcze 7 dni po zakończeniu jego stosowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kelllly
Czy jeśli zażywa się tabletki uspokajające (Labofarm) które wchodzą w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi to należy postępować podobnie jak przy zażywaniu antybiotyku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak, jak nakazuje ulotka. z reguły dodatkowe zabezpieczenie podczas brania leku i tydzień po skończonej kuracji. sprawdź to jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowaarturowa
Dziewczyny! Jak to właściwie (do cholery) jest? Dziś byłam u ginekologa. Zapisał mi cilest (sa to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne - mam 21 lat) i zalecił wziąć pierwszą tabletkę w pierwszym dniu miesiączki. Powiedział też, że tabletki zaczynają pełnić swoją funkcję już po kilku godzinach od zażycia pierwszej! Wywnioskowałam, że zaraz po tej miesiączce będę mogła bezpiecznie uprawiać sex ze swoim chłopakiem. Niestety w postach na innym topicu wyczytałam, że trzeba odczekać 14 dni ... i nie ukrywam, że trochę mnie to zasmuciło i zaniepokoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowaarturowa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz w ulotce? w mojej jest wyraźnie napisane, że od pierwszego dnia (gdyby akurat podczas okresu mi się chciało). czasem to co przeczytasz na forum bardzo mija się z prawdą, bo różni ludzie tu przesiadują. najlepiej jest trzymać się ulotki i słów lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×