Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość kariki1989
Mam pewien problem i mam nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony mi pomoże tutaj. Otóż biorę tabletki od 2 miesięcy regularnie, teraz mam akurat 7 dniową przerwę, powinnam zacząć brać następne opakowanie w poniedziałek. I tu jest problem, moja Pani ginekolog przyjmuje dopiero w środę i nie mam jak wcześniej załatwić recepty:/. Czy jeśli zacznę brać tabletki w środę zamiast w poniedziałek stanie się coś złego i czy one wtedy w ogóle będą działać?Proszę o szybka odpowiedź...Pozdrawiam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przedłużenie przerwy to zawsze obniżenie zabezpieczenia. będziesz musiała się dodatkowo zabezpieczać przez tydzień (dopytaj lekarza lub sprawdź w ulotce). proponuję żebyś poszła do lekarza rodzinnego, wyjaśnij sytuację, powinien dać receptę chociaż na jedno opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kariki1989
Dziękuję za odpowiedź:) Właśnie chodzi o to, że nie mam jak się wyrwać do lekarza przed środą:/(tyle pracy). No nic chyba będę musiała użyć dodatkowo prezerwatyw przez ten pierwszy tydzień tak jak mówisz:/. Jakoś przeżyję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kariki1989
Chciałam jeszcze zapytać co sądzicie o tabletkach Novynette, bo takie właśnie zażywam. Chodzi głównie o skutki uboczne jakie są po nich, bo u mnie tylko nudności i powiększone piersi ( ale to akurat plus:)). I jeśli ktoś zażywał to czy mają jakieś działanie na cerę, czy komuś pomogły? :):):)Będę wdzięczna za wszelkie informacje:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jassy
aaaaaaa - podczas zażywania antybiotyku w tym pierwszym tygodniu i tydzień po odstawieniu nie współżyłam w ogóle. Pierwszy raz uprawiałam seks dopiero podczas przerwy tego opakowania i wtedy nie zabezpieczałam się dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelllly...Tak...Musisz działać tak, jak wskazuje ulotka... królowaarturowa..."sa to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne"--->Ja też je stosowałam jako pierwsze... "Niestety w postach na innym topicu wyczytałam, że trzeba odczekać 14 dni... i nie ukrywam, że trochę mnie to zasmuciło i zaniepokoiło."--->Powodzenia, że wierzysz w topiki, a nie w to co mówi lekarz…Ulotkę sobie przeczytaj... kariki1989..."moja Pani ginekolog przyjmuje dopiero w środę i nie mam jak wcześniej załatwić recepty:/"--->A może masz jakąś zaprzyjaźnioną aptekę...Powiedz, że doniesiesz receptę, ja tak kiedyś zrobiłam... "Czy jeśli zacznę brać tabletki w środę zamiast w poniedziałek stanie się coś złego i czy one wtedy w ogóle będą działać?"--->A widziałaś ulotkę na oczy??...Stanie się coś złego...Nie, nie będą działać...Nie można wydłużać przerwy!! Musisz zobaczyć, czy czasem nie więcej niż tydzień zabezpieczania się dodatkowo... Skutki uboczne są wypisane w ulotce, każda może mieć inne, niektóre nie maja w ogolę...Piersi się powiększają tylko na okres zażywania tabletek...Potem, po odstawieniu powracają do normalności...Jednemu pomogą na cerę innemu nie, każda jest inna i inaczej reaguje... Jassy...Luz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia85
Czesc dziewczyny. Mam pewien problem i zastanawiam się, czy prawdopodobieństwo ciąży wzrosło w moim przypadku. Pierwszą tabletke opakowania wzięłam 29 listopada w niedzielę, lecz brałam wtedy antybiotyk z powodu choroby, który przyjmowałam przez cały tydzień aż do następnej niedzieli. W międzyczasie stosowania antybiotyku, a dokładniej w sobotę po dwóch godzinach od połknięcia tabletki, zwymiotowałam. W tym czasie nie uprawiałam seksu ze względu na moją chorobę. Przerwę rozpoczęłam 20 grudnia w niedzielę, a krwawienia dostałam 22. W ostatnim dniu krwawienia, czyli w sobotę 26. uprawiałam seks bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wzrosło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia85..."W międzyczasie stosowania antybiotyku, a dokładniej w sobotę po dwóch godzinach od połknięcia tabletki, zwymiotowałam."--->Wtedy na bank skuteczność była bardzo marna, bo antybiotyk swoje, plus niewchłonięcie się tabletki swoje...Wzięłaś drugą po zwymiotowaniu?Czy tam to co miałaś zrobić, według ulotki? "Czy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wzrosło?"--->To znaczy kiedy wzrosło?...Wcześniej brałaś antybiotyk, przy którym musisz się dodatkowo zabezpieczać plus jeszcze 7 dni po zakończeniu jego stosowania, chyba, że Twoja ulotka mówi coś innego, musisz działać według swojej, ja Ci piszę to co ja wiem po sobie...Poza tym jak się zapomina tabletki to się coś robi, najczęściej trzeba wziąć "zastępczą"...Czytałaś ulotkę, zrobiłaś to trzeba?...Teraz się pytasz, już po kochaniu, czy zabezpieczenie zmalało?Musisz czytać ulotkę!...Myślę, że tego 26 już się wszystko "wyrównało" i nie powinno być niespodzianki, ale miałaś okres w tym czasie, że zabezpieczenie było bardzo malutkie i nie wiem dokładnie kiedy powróciło do normy, przelicz sobie według ulotki albo tego co Ci napisałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia85
aaaaaaa... w mojej ulotce nie pisze nic na temat stosowania antybiotyków, a co do pominiętej tabletki wg ulotki powinnam zabrać zastępczą, ale ze względu na to, że dużo wymiotowałam i od razu zwróciłabym i tą kolejną, nie zabrałam drugiej. Biorąc pod uwagę ulotkę przy tej pominiętej tabletce powinnam zabezpieczać się przez dodatkowy tydzień, ale seksu nie uprawiałam ani podczas stosowania antybiotyku, ani tydzień po. Dopiero tego 26 w ostatnim dniu okresu. Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabbbika
mam takie pytanie biore juz bardzo dlugo tabletki... dostalam takie znikomego krwawienia w dniu brania ostatniej tabletki i od 3 dni ttak mam troszeczke tylko krwi... okres powinna dostac prawidlowo dostac jak zwykle mam sobota niedziela... ale martwi mnie to krwawienie male czy moge byc w ciazy?? musze isc do lekarza wiem ale dopiero w pon bedzie a ja sie denerwuje :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia85...No to widzisz, wszystko wiesz:) sabbbika..."ale martwi mnie to krwawienie male czy moge byc w ciazy??"--->Ryzyko jest zawsze, wynosi prawie 1 %, ale to wtedy, jak przestrzegasz wszystkich zasad w braniu, jak coś "olejesz", to ryzyko wzrasta...Nie wiem co Ty "wyprawiałaś" i czy działałaś zawsze według ulotki...To, że masz tak krwawienie - ja też tak miałam (4 tabletki mi zostały i już pojawiło się plamienie, które trwało 2 dni, potem w 4 dniu przerwy miałam normalnie okres, jak zawsze - zdarzyło się tak dwa razy, jeden miesiąc po drugim) i byłam u ginekolożki i okazało się, że to nietolerancja organizmu, brałam Cilest, zmieniła mi wtedy na Regulon... Dla wszystkich Pań przesyłam coś do poczytania :) http://dzieci.pl/pgid,11882014,title,10-objawow-ciazy,fototemat_ciaza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minissssssssssiston
czy wiecie dlaczego minisistonu nie ma w aptekach juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
podobno jest wycofywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
podobno jest wycofywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minissssssssssiston
farmaceuci nie wiedza dlaczego, nie maja info od producenta, mowia tylko ze w hurtowniach brakuje!:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unimila, mam taką samą sytuację jak Ty z tym, że jakiś kawałek czasu kochamy się bez gumki, a kiedy jest bliski to zakłada gumkę :) Stosuję tabletki 3 miesiące i w ciąży nie jestem..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minissssssssssiston...A jakiś numer infolinii masz na opakowaniu albo na recepcie, zadzwoń i zapytaj :) Asioolek...Macie z tego pełną przyjemność? Chyba nie...I po pierwsze - "jakiś kawałek czasu kochamy się bez gumki"--->W śluzie przed wytryskiem mogą być plemniki, który mogą Cię normalnie zapłodnić...A po drugie - "a kiedy jest bliski to zakłada gumkę"--->Wtedy to już nie jest do niczego potrzebne...Czy tak czy siak możesz zajść w ciążę, chyba, że Twój partner zrobi badania i będzie wiedział, że w śluzie nie ma plemników, wtedy będzie to bezpieczne w 100 %...Poza tym chłopak może się nabawić jakiejś nerwicy - cały czas musi mieć na uwadze to, że nie może się spuścić, poza tym nie zawsze się wyczuje, to się tylko tak mówi, dopóki to się nie dzieje, jeden koleś czuł 5 lat, aż trafił się jeden raz, którego nie wyczuł...I teraz sprawa tez - kochasz się kochasz, jest fajnie, nagle trzeba przerwać, żeby założyć gumkę - przyjemność w pełni? "Stosuję tabletki 3 miesiące i w ciąży nie jestem"--->Nie tak łatwo jest zajść w ciążę, nie raz trzeba się starać...Oczywiście nie chce Cię straszyć, bo absolutnie nie, tylko uświadomić, ze tabletki to najlepszy sposób i albo od razu z gumką, albo ją sobie darujcie w ogóle, bo sensu to co robicie nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anko90
Witam was. Mam pytanie odnośnie antykoncepcji. Mam nadzieje,ze ktos uraczy mnie szybką odpowiedzią A mianowicie. 1 tabletke anty powinno sie wziać w 1 dzien okresu,zeby ochrona przed ciąza od razu zadziałała. I tu pada moje pytanie. Czy jesli okres pojawił sie dopiero ok. 21 wieczorem,to czy dobrze sie stało ze nawet o tej godzinie wzielam 1 tabletke pomimo tego,ze nastepne brałam juz regularnie o 19?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anko90
Witam was. Mam pytanie odnośnie antykoncepcji. Mam nadzieje,ze ktos uraczy mnie szybką odpowiedzią A mianowicie. 1 tabletke anty powinno sie wziać w 1 dzien okresu,zeby ochrona przed ciąza od razu zadziałała. I tu pada moje pytanie. Czy jesli okres pojawił sie dopiero ok. 21 wieczorem,to czy dobrze sie stało ze nawet o tej godzinie wzielam 1 tabletke pomimo tego,ze nastepne brałam juz regularnie o 19?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lampka wina lub nocna
tak, wszystko zrobiłaś dobrze wziełaś tabletke w 1 dzien okresu czyli prawidłowo, o godz 21, a w kolejne dni reguralnie o 19, wszystko w jak najlepszym porządko, te 3 godziny w te czy we wte to żadna różnica, organizm nawet nie "zauważył"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anko90..."tabletke anty powinno sie wziać w 1 dzien okresu,zeby ochrona przed ciąza od razu zadziałała"--->Jeśli tak masz napisane w ulotce...Nie raz jest tak, że działają po kilku dniach - info daje ulotka... Tak, dobrze zrobiłaś...Pierwszą wzięłaś o 21, na następny dzień już o 19...To tylko 3 godziny różnicy, które nie mają znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 06mika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 06mika
Witam. mam pytanie, pierwszy raz biorę tabletki diane 35 i pierwszą wzięłam po krwawieniu (czyli 5 dnia cyklu) wg wskazań lekarza. Teraz wiem, że powinnam wziąć 1 dnia cyklu. Czy w związku z tym nie będę wystarczająco zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 06mika
Witam. mam pytanie, pierwszy raz biorę tabletki diane 35 i pierwszą wzięłam po krwawieniu (czyli 5 dnia cyklu) wg wskazań lekarza. Teraz wiem, że powinnam wziąć 1 dnia cyklu. Czy w związku z tym nie będę wystarczająco zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maluszekZZZ
no tak niezbyt przez ten miesiac skoro nie wzielas 1 dnia okresu! ale pelne zabezpieczenie bedzie od kolejnego opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobacz co masz na ten temat w ulotce. w mojej było, że wzięcie w 2-5 dniu okresu wymaga dodatkowego zabezpieczenia przez tydzień. z dianą nie miałam do czynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×