Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość badzia85
Cześć dziewczyny! mam pytanko: biore Novynette już ponad rok. Zanim zaczęłąm je brać miałam małe problemy z cerą, które trwały jeszcze jakies 3 miesiące w czasie brania tabletek. Później przez jakies 10 miesięcy cera była bardzo ładna ale do czasu, bo od ponad miesiąca nie moge sobie z nią pradzić... moje czoło wygląda strasznie. Myśle że to wina tabletek... NIe wiem czy to nie znak że powinnam je zmienic? jęsli któraś z was też ma lub miala takie problemy prosze napiszcie! pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam myślec123
Od ponad roku biore tabletki antykoncepcyjne(yasmin) dwa miesiące temu zmieniłam je na yaz. W przerwie z odstawienia wystąpiło krwawienie. Tabletki zawsze brałam regularnie żadnej nigdy nie zapomniałam. Dziś byłam u ginekologa i w trakcie badania (gdy przyciskała dłonią na brzuch) odczułam ból. Ginekolog stwierdziła ze mam zrobić sobie test. Czy to możliwe abym zaszła w ciaze stosując regularnie tabletki i dodam ze chlopak nigdy nie skonczył we mnie. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonaaMAXana
do poprzedniczki, ale masz pierdolnietego ginekologa!!!! nie wiedzial czy jestes w ciazy!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zastanawiam sie nad wizyta u ginekologa, by mi przepisal odpowiednie tabletki anty. Mam 2 pytania. Mam 17 lat, wspolzyje z chlopakiem od 5 miesiecy, czy z tego wzgledu, ze jestem niepelnoletnia ginekolog bez zadnych problemow mi wypisze recepte i czy potrzebna jest wizyta z rodzicem? I czy to prawda, ze mozna od przyjmowania tabletek utyc ? Bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka sa rozni ginekolodzy, ja majac 17 lat poszlam do ginekologa(kobiety akurat w przychodni na nfz) a ona powiedziala ze jestem za mloda i mi nie przepisala!! wiec poszlam do innej przychodni do faceta i on do mnie z takim tekstem "mlodsze biorą, wiec czemu mam nie przepisac?" teraz do tego obecnego co chodze( a mam juz 25 lat) to wiem ze tez nie jest przeciwnikiem przepisywania tabletek anty, po prostu mysle ze jak trafisz dobrze to na pewno ci przepisze:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy111
Czesc. Czy moglby ktos mi odpowiedziec na pytanie czy podczas zażywania Novynettezdarza sie ze jest miesiączka a jest sie w ciąży. Od jakiegos czsu czuje sie senna, mam mdłości, czuje zmęcznie. Robilam test ciążowy i wyszedl negatywnie ale nadal sie obawiam. Prosze o odpowidz czy tez rade. Do lekarza wybieram sie w najblizszych dniach ale mimo to prosze o wasze zdania. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy111
Czesc. Czy moglby ktos mi odpowiedziec na pytanie czy podczas zażywania Novynettezdarza sie ze jest miesiączka a jest sie w ciąży. Od jakiegos czsu czuje sie senna, mam mdłości, czuje zmęcznie. Robilam test ciążowy i wyszedl negatywnie ale nadal sie obawiam. Prosze o odpowidz czy tez rade. Do lekarza wybieram sie w najblizszych dniach ale mimo to prosze o wasze zdania. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Czy moglby ktos mi odpowiedziec na pytanie czy podczas zażywania Novynettezdarza sie ze jest miesiączka a jest sie w ciąży. Od jakiegos czsu czuje sie senna, mam mdłości, czuje zmęcznie. Robilam test ciążowy i wyszedl negatywnie ale nadal sie obawiam. Prosze o odpowidz czy tez rade. Do lekarza wybieram sie w najblizszych dniach ale mimo to prosze o wasze zdania. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Czy moglby ktos mi odpowiedziec na pytanie czy podczas zażywania Novynettezdarza sie ze jest miesiączka a jest sie w ciąży. Od jakiegos czsu czuje sie senna, mam mdłości, czuje zmęcznie. Robilam test ciążowy i wyszedl negatywnie ale nadal sie obawiam. Prosze o odpowidz czy tez rade. Do lekarza wybieram sie w najblizszych dniach ale mimo to prosze o wasze zdania. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Czy moglby ktos mi odpowiedziec na pytanie czy podczas zażywania Novynettezdarza sie ze jest miesiączka a jest sie w ciąży. Od jakiegos czsu czuje sie senna, mam mdłości, czuje zmęcznie. Robilam test ciążowy i wyszedl negatywnie ale nadal sie obawiam. Prosze o odpowidz czy tez rade. Do lekarza wybieram sie w najblizszych dniach ale mimo to prosze o wasze zdania. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Czy moglby ktos mi odpowiedziec na pytanie czy podczas zażywania Novynette zdarza sie ze jest miesiączka a jest sie w ciąży. Od jakiegos czasu czuje sie senna, mam mdłości, czuje zmęcznie. Robilam test ciążowy i wyszedl negatywnie ale nadal sie obawiam. Prosze o odpowidz czy tez rade. Do lekarza wybieram sie w najblizszych dniach ale mimo to prosze o wasze zdania. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Czy moglby ktos mi odpowiedziec na pytanie czy podczas zażywania Novynette zdarza sie ze jest miesiączka a jest sie w ciąży. Od jakiegos czasu czuje sie senna, mam mdłości, czuje zmęcznie. Robilam test ciążowy i wyszedl negatywnie ale nadal sie obawiam. Prosze o odpowidz czy tez rade. Do lekarza wybieram sie w najblizszych dniach ale mimo to prosze o wasze zdania. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
06mika..."Czy w związku z tym nie będę wystarczająco zabezpieczona?"--->Tak, nie będziesz, musisz się zabezpieczać dodatkowo - ULOTKA!! badzia85...Idź do lekarz!Tu nikt Ci nie powie niczego konkretnego...Tabletki się bierze jako antykoncepcje, a nie na cerę, na cerę są inne środki... nie wiem co mam myślec123..."Tabletki zawsze brałam regularnie żadnej nigdy nie zapomniałam"--->Nie tylko regularność jest istotna!!...W wchodził w Ciebie?W śluzie przed wytryskiem mogą być pleminiki...W ciąże można zajść, bo ryzyko istnieje prawie 1 % - ULOTKA!! myszka-sss...A skąd my mamy wiedzieć na jakiego lekarza trafisz?Niby powinien wypisać,a le wiadomo czy nie trafisz na jakiegoś debila?... Można utyć... daisy111...To nie jest zależne od rodzaju tabletek...Po prostu może tak być i już, nawet bez tabletek... "Od jakiegos czsu czuje sie senna, mam mdłości, czuje zmęczenie."--->Które to opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowitkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
werty glupie pytanie!!!! masz mdlosci i jestes senna bo twoj organizm zle akceptuje akurat novynette!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Biore tabletki już przeszło poltora roku, najpierw Yasminelle, a teraz biore 7 opakowanie Yaz. no i, wczoraj dostalam krwawienie, ktore utrzymuje sie aż do dziś.... boli mnie brzuch, nie wiem co sie dzieje, szukalam pomocy w ulotce, ale sama nie wiem, wole troszke posluchac doswiadczen innych. Dodam, ze jestem w polowie opakowania.. Zawsze krwawienie dostawalam prawidlowo, nigdy nie mialam zadnych skutkow ubocznych, prosze Was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvinek...Ty nie możesz się kierować doświadczeniem innych, tylko ulotką od swoich tabletek...To może być nietolerancja organizmu, ja miałam podobnie i zmieniła mi na lżejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co robicccccccccccccccccccc
hej. przez 1,5 roku bralam tabletki nowinette. Postanowilam zrobic sobie przerwe. od pol roku od odstawienia tabletek nie mam okresu. Mialam robione usg, badanie krwi czy nie jestem w ciazy ale ciazy nie wykrylo. Przepisała mi lekarka luteine na wywolanie okresu, ale to tez nie pomoglo. Jak myslicie dlaczego tak sie dzieje? Myslicie ze gdybym mocniejsze dostala to by wystapil okrec? Jak myslicie czemu az tyle czasu i nadal nie mam okresu? Martwie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co robicccccccccccccccccccc
hej. przez 1,5 roku bralam tabletki nowinette. Postanowilam zrobic sobie przerwe. od pol roku od odstawienia tabletek nie mam okresu. Mialam robione usg, badanie krwi czy nie jestem w ciazy ale ciazy nie wykrylo. Przepisała mi lekarka luteine na wywolanie okresu, ale to tez nie pomoglo. Jak myslicie dlaczego tak sie dzieje? Myslicie ze gdybym mocniejsze dostala to by wystapil okrec? Jak myslicie czemu az tyle czasu i nadal nie mam okresu? Martwie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, wiem, wiem, po prostu spytalam, lubie posluchac opinii innych, ulotke zarowno tych jak i tamtych tabletek znam na pamiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfgfg
hej. przez 1,5 roku bralam tabletki nowinette. Postanowilam zrobic sobie przerwe. od pol roku od odstawienia tabletek nie mam okresu. Mialam robione usg, badanie krwi czy nie jestem w ciazy ale ciazy nie wykrylo. Przepisała mi lekarka luteine na wywolanie okresu, ale to tez nie pomoglo. Jak myslicie dlaczego tak sie dzieje? Myslicie ze gdybym mocniejsze dostala to by wystapil okrec? Jak myslicie czemu az tyle czasu i nadal nie mam okresu? Martwie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, wiem, wiem, po prostu spytalam, lubie posluchac opinii innych, ulotke zarowno tych jak i tamtych tabletek znam na pamiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to sie stalo ale machnelam sie o 1 dzien i tabletke zamiast wziasc 8 dnia wzielam 7 dnia przerwy teraz koncze blister i powinnam skoczyc w piatek a zostaly mi 3 tabletki ... skoncze brac tabletki w czwartek a zawsze bralam ostatnia w paitek.. jak teraz mam postepowac cyz w tym miesiacu bylam zabezpieczona? czy powinnam sie teraz zabezpieczac? mam zrobic normlanie 7dniowa przerwe i wziac 8 dnia tabletke? czy cos sie rozlegulowallo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to sie stalo ale machnelam sie o 1 dzien i tabletke zamiast wziasc 8 dnia wzielam 7 dnia przerwy teraz koncze blister i powinnam skoczyc w piatek a zostaly mi 3 tabletki ... skoncze brac tabletki w czwartek a zawsze bralam ostatnia w paitek.. jak teraz mam postepowac cyz w tym miesiacu bylam zabezpieczona? czy powinnam sie teraz zabezpieczac? mam zrobic normlanie 7dniowa przerwe i wziac 8 dnia tabletke? czy cos sie rozlegulowallo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam następujący problem: Zapomniałam wziąć tabletkę w pierwszym dniu trzeciego tygodnia. niestety nie poczytalam nic na ten temat i wzielam dopiero kolejna taletke.i teraz zastanawiam sie, czy jak skoncze to opakowanie, to czy powinnam zrobic normalna przerwe 7 dni i nie przejmowac sie ta pominieta tabletka, czy moze zaczac brac od razu kolejne opakowanie? pomozcie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy jakie tabletki bierzesz, niektóre ulotki radzą, żeby zażywać kolejne opakowanie bez przerwy. to nic nie kosztuje, ominie cię jeden okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToJaMamPytanko
czy biorac tabletki antykoncepcyjne jest sens zrobic badania na poziom hormonow? tzn estrogenow? Chce zmienic tabletki bo mi obecne nie pasuja a nie chce dostac kolejnych w ciemno:(moze takie badania hormonow by pomogły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co robicccccccccccccccccccc..."Jak myslicie dlaczego tak sie dzieje?"--->Lekarz nie wie? Jeśli nie, to my mamy wiedzieć? Jeśli wie, to po co nas pytasz? My takich rzeczy nie wiemy... "Myslicie ze gdybym mocniejsze dostała to by wystapil okres?"--->Ale co mocniejsze? "Jak myslicie czemu az tyle czasu i nadal nie mam okresu? "--->Nie mam pojęcia...Wiem, że okres może być w cały świat, ale żeby aż tak...Zapytaj lekarza może, co? fdfgfg...Po co piszesz to samo pod innym nikiem? Info dojdzie, nawet mimo wystąpienia błędu... Alvinek...To samo - Info dojdzie, nawet mimo wystąpienia błędu... ah..."jak teraz mam postepowac cyz w tym miesiacu bylam zabezpieczona?"--->Normalnie dalej tak samo, można skracać przerwę, nie można jej wydłużać...Byłaś normalnie zabezpieczona, jeśli przestrzegałaś wszystkiego... "czy powinnam się teraz zabezpieczać?"--->A ulotka to co? "mam zrobic normlanie 7dniowa przerwe i wziac 8 dnia tabletkę?"--->Tak, masz dalej robić to samo, tylko z różnicą 1 dnia...Przesunie Ci się to wszystko po prostu o jeden dzień... "czy cos sie rozregulowało?"--->No jedynie różnica tego 1 dnia, ale to nie wpłynęło na nic...Teraz zmieniłaś sobie cykl o jeden dzień wstecz i tak masz już działać z tą zmianą, ale prawidłowo - 21 + 7 dni przerwy + 8 dnia następne opakowanie... klamka26...Dziewczyno!Od takich pytań to Ty masz ulotkę, bo na to są różne odpowiedzi i zależą od rodzaju tabletek... ToJaMamPytanko..."czy biorac tabletki antykoncepcyjne jest sens zrobic badania na poziom hormonow? tzn estrogenow?"--->Jak już się bierze, to na moje oko nie ma to sensu, bo już nie ma naturalnego poziomu hormonów, tylko już "tabletkowy"... "Chce zmienic tabletki bo mi obecne nie pasuja a nie chce dostac kolejnych w ciemno"--->To odstaw je na jakieś 3 miesiące i wtedy zrób badania hormonalne... "moze takie badania hormonow by pomogły?"--->W czystym organizmie by pomogły...I nie wiem czy wiesz, ale te badania podobno kosztują około 1000 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudaona
powiedzcie mi drogie panie, czy jesli pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania wezmę 7-8h pozniej niz powinnam, to skutecznosc tabletek będzie zachowana czy trzeba sie dodatkowo zabezpieczac ? (wiem, że jest zachowana jesli się taka sytuacja zdarzy gdzies w sodku albo pod koniec opakowania, ale te pierwsze tabletki są najważniejsze więc już sama nie wiem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×