Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

pyśka....nie wiem dokładnie jak to jest - ale jutro tak jak sobie załozyłam będę wiedzieć .Podobno na jakiś czas przed upływem 182 dni zwolnienia musisz sie starac . wiedząc rzecz jasna,że dalej nie możesz chodzić do pracy / o tzw. zasiłek rehabilitacyjny - gdzie to trzeba si e starac ,co i jak - nic nie wiem- ale wiem na pewno....dłużej nie można. Co do tych dwóch tygodni to nie chcę sie pozbywac ich przed porodem,zdecydowanie wolę je po porodzie :) ale to da się obejść ostatnie zwolnienie wystarczy miec od intenisty na przykład czy innego specjalisty byleby nie od swojego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O własnie !!!! Lubię mojego ginekologa,jest super - ufam mu - wszystko ok. 3 moje szwagierki u niego rodziły - więc \" sprawdzony\" :) Ale ja bym chciała jednak zrobić sobie dokładniejsze usg - nie wiecie jakie jest najlepsze 3d , 4d.....pod względem czy dziecko wszystko ma zdrowe - wszystko dobrze rozwiniete itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z nieba mi agunia spadłaś :) zaraz wrócę to dopytam Cię co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem .... Powiedz mi agunia jak możesz co nalezy do moich obowiązków ? Czy to ja mam pamietac o tym / a co najważniejsze to ja mam wiedzieć że nie powinnam być dłużej niż 182 dni / czy to pilnuje lekarza aby mi nie dał ani dnia dłużej zwolnienia ? Czy w sumie zwolnienie nie może miec więcej niż 182 dni ? Czy ja mam sobie to przypilnować a jesli tak to co mam robić ? Napisz jak możesz i bedziesz miała chwilkę.Tego typu sprawy to dla mnie czarna magia.W zyciu nie była na żadnym zwolnieniu. Chcę uniknąć sytuacji ,że zaniedbam i coś i nagle zostaję bez kasy. Z innej beczki : nie wiecie czy to usg 3d daje rzeczywiście pewność,że wszystko ok ? Idę placę i wiem na 100% że nic dziecku nie jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to nam sie Julka rozgadała!!! no i dobrze, dobrze!!! ja sie uporałam ze sprzątaniem i nastawiłam kanały w telewizorze - nowy mam hehe, od mikołaja.troche tych p;programów jest - koło 60, wiec musiałam trocghe poukładac tematycznie itd - ale sie zrobiłam zorganizowana..hehe - ale lepiej mi od razu , czysciej i moge bez wyrzutów poleżec ... ale jeszcze obiad - o wiem śledz w smietance, ziemiaczki w mundurkach - puchaQ!!! ale podpowiadajcie co tam gotujecie, bo serio juz wymiekam - pomysłów brak. pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amadzia .... Z gotowaniem to ja miewam problem : sama jadłabym tylko zupy bez żadnych smietan itp. woda,ziemniaczki,marchewka,seler, itd... lub rosół lub zupa czosnkowa lub zupa cebulowa/ a nie lubiłam zup / Córka moja lat 8 jada jedynie pomidorówkę ,rosół - mięsożerna jest i owszem oraz ziemniaczki,kopytka,kluseczki .Nie jadła poza jabłkami żadnego owocu / raz się skusiła i ugryzła banana - raz wyssała sok z mandarynki / Dziwne bo my z mężem jestesmy owocożerni. Nie jadła nigdy rzeczy typu pomidor,sałata ,ogórek - nic....komplenie nic !!!! Raz ugryzła jeden plasterek ogórka i raz ,może dwa zjadła mikroskopijną część sałaty - o czym potem dowiedziała się cała rodzina jak co najmniej o wydarzeniu na skalę kontynetu. Mąż osobisty został rozpieszczony przeze mnie kulinarnymi eksperymentami / zupa chinska przepis od chińczyka :),prawdziwa włoska pizza na włoskim cieście ,placki z cukinii ,spagetti z sosem robionym w domu ,zupy przecierane,zapiekanki itp./ Wszystkie te dania rzecz jasna nie są drogie i nie jadalismy tego codziennie ponieważ ja byłam bardzo zaangazowana głownie czasowo w pracę więc weekendy mielismy właśnie takie smakowite. Obiecałam sobie,że jak juz zajdę w ciążę będę robiła obiadki o stałej porze,urozmaicone surówkami itp. Sęk w tym,ze ja nie bywam głodna w ciąży ...przez kilkanaście tygodni nic mi się nie chciało robić,sił zero,bóle brzucha.mdłości. I teraz jak mam cos ugotowć....o luuuudzie ...i w dodatku zadowolić każdego. Choc mąż nie wybrzydza nawet jak zdarzy mi się nie ugotować / bo zdarza mi się / Ale kilka przepisów mogę rzucić :) Luuuuuuuuuuuuuudzie jaki ja mam słowotok dzisiaj rzeczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juulka póxniej Ci napiszę co i jak z tym Zusem bo ja mam to już za sobą, papierki wszystkie złożyłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no i dobrze Juulka tak trzymać a co w końcu mamy do roboty ja to dzisiaj takiego lenia dostałam że nic mi się poprostu nie chce no nic za grosz a tyle sobie obiecywałam co ja nie zrobię jak będę na chorobowym no ale to dopiero pierwszy dzień jutro bardziej się zmobilizuję aha mritta i aga 26 ja też jestem z krosna do kogo chodzicie chodzi mi o gina bo ja do Pelca pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Juulcia to już Ci skrobię co i jak:) Dziewczyny mają rację pieniążków nas pozbawić nie mogą, tylko bez sensu ta biurokracja. ZUS faktycznie przez 182 dni wypłaca zasiłek chorobowy a póxniej coś co nazywa się świadczeniem rehabilitacjnym. Żeby je otrzymać musisz najpierw dostarczyć lekarzowi prowadzącemu zaświadczenie N-9 o stanie zdrowia (na stronkach Zusu) on je wypełnia. mój nie był zachwycony, bo to 2 strony a-4, nastepnie musisz wypełnić Wniosek o świadczenie Rehabilitacyjne druk N-7 i to wszystko w zasadzie. Mi to wszystko do Zusu przesłała firma ale zatrudniamy ponad 20 osób, nie wiem czy przy mniejszej liczbie nie trzeba samemu dostarczyć. Najważniejsze jest to żebyś się pośpieszyła bo ZUS takie paiery długo rozpatruje, wzywa na komisję lekarską i wszystko trwa. Mi chorobowe kończy się 18 styczni a kadrowa moja już moje papiery tydzień temy wysłała. A więc do dzieła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooooooo..... Słonko dziekuję ,że Ci się chciało to opisać wszystko..... rozjasniłaś mi trochę w głowie,mam nadzieję,że lekarz zrobi mi to od ręki. Mam jednak kilka pytań ,u mnie pewnie tez zakład pracy to wyśle.Dziwna sytuacja jest bo ja pracuję w Rzeszowie a kadry mamy w Krakowie.Z Zusu z Krakowa przychodzą mi pieniądze i rozumiem,że tam wysyła firma te papiery....tak... ? Byłam już wzywana na komisję do Opatowa / dla urozmaicenia / bo jestem z Sandomierza..../ tam mieszkam / pomieszane co ? I co teraz robisz,powiedz mi jeszcze - bo terminy nam się mniej więcej pokrywają ,czy bierzesz do 18-stego stycznia zwolnienie....? Jeszcze tego nie wiem - jak bedziesz miała chwilkę to Cię proszę napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co za dzień - spiacy i leniwy. mam nadzieje , że nie bede miała problemów - kochana buda wszystko za mnie załatwia i kochani są bo mam serio wiecej niż gdybym do pracy chodziła - kochany dyro jeszcze dodatek motywacyjny dorzucił, hehe. zycze powiodzenia w załatwianiu sporaw! trzeba wiedzieć - bo inaczej to jakby tylko czekali, zeby człowieka pominąć i nie płacić , tak tak. dawajcie przepisy - potrzebuje kulinarnych inspiracji. buźka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana25
NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię agniecha_79..16.02.2006......29............9-10.......Rzeszów..............?... amadzia.....01.03.2006.......28............8,5..........Tczew......córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......28............7..........Konin........synek....Filip.?.... Aurelia22....01.03.2006.......28............8..........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......28.............12.........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......28.............9..........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006....27..............9...........Jaworzno......synek Niunia_77....05.03.2006......27.............5........Lublin.........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......25.............8..........Poznań.......córa Wiktoria Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Słonko1335..16.03.2006. .....26............2 .......Szczecin.......córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......25............8..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......25............7...........Dublin.............synus......Alan Jagoda73.....18.03.2006........25............7........Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......25...........8...........Poznań......wstydniś/a..........? mritta28.......19.03.2006......25...........5.........Krosno.............córa....??? mi28 ..........20.03.2006.......25............9..........Lublin............synek .....? Mysz_31.......20.03.2006......22..............9....warszawa........córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......24............5..........Lublin..............?...........? ILLELI........21.03.2006.......24.............2.?.....pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76......22.03.2006.......25............7........Rzeszówsynuś Michał......? Asia26..........22.03.2006......19............2.......Legnica..............??? Dana25.........22.03.2006......24............8..........Kraków.......... ?? Sabcia.........24.03.2006.......24............5..........Krosno............?..........? Iwi30..........26.03.2006.......24............4.......płd.Anglia..........synuś......? Agunia1.........27.03.2006.......25.........4........Kutno.... ..córeczka... Kamila albo Karolina Witam Was kobietki po krótkiej przerwie! Ale dzisiaj leniwie!ja właśnie wstałam i znowu zastanawiam się co tu począć z moją zgagą, która po prostu nie daje mi normalnie funkcjonować...Przez całą ciążę do początku 6 mc przytyłam w sumie 4 kg, dlatego tym większe było moje zdziwienie jak dziś stanęłam na wagę...Kolejne 4 kg gdzieś się przyplątało - w ciągu zaledwie tygodnia...a tak mnie moja pani doktor chwaliła że się dobrze trzymam, że to nie ja tyję tylko dzidziuś rośnie a tu masz!Jestem w rezultacie na plus 8. Podejrzewam że to przez mleko którymi się zalewam żeby zneutralizować zgagę - piję około litra dziennie.... Dziewczyny co z naszą Myszą? Prawdopodobnie jest po tym nieszczęśliwym zdarzeniu w autobusie w szpitalu, choć mam nadzieję, że to raczej komputer jej się zepsuł. Czemu Aurelka i Magda się nie odzywacie?napiszcie coś!! No nic kobietki idę się napić mleka....Bo zgaga pali jak cholera. Podobno urodzę dziecko z burzą włosów na głowie..Jakbyscie mialy jakieś rady na moją dolegliwość to proszę o rady. Acha - Rennie też pomaga tylko na chwilkę a poza tym nie chcę z nim przesadzać. Biorę go tylko w nocy jak już spać przez to nie mogę. Pozdrawiam Was wszystkie buziaki pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Juulka ależ masz zamieszanie z tymi miastami ale masz racje pewnie do Krakowa to wyśłą, a oni już sobie między oddziałami przekażą jakby Cię na komisję znowu wzywali, podobno wzywają teraz prawie zawsze, przynajmniej u mnie w Szczecinie. Ja będę miała zwolnienie już do rozwiązania na pewno ale to przez to zagrożenie porodem przedwczesnym. Muszę cały czas leżeć. Dana moja Mała za to chyba będzie zupełnie łysa, nie mam pojęcia co to zgaga, na szczęscie. Ja się łysolem urodziłam więc Ala pewnie po mamusi. Wiecie co zdenerwowałam się dziś strasznie, robiłam rano morfologię i wstrętną glukozę i wyniki kiepskie. Cukier wysoki, nawet bardzo, a ja po ojcu obciążona cukrzycą genetycznie. Zadzwoniłam do doktorka i kazał mi jutro do siebie na dyżur do szpitala przyjechać .Chce jeszcze raz zrobić Małej usg żeby sprawdzić te komory. Trzymajcie kciuki, bo ja już starsznie panikuję i z tym cukrem i z wynikami i z usg, pewnie dziś mam nocke z głowy a do doktorka dopiero na 20:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko dzięki :) Dzisiaj jadę choć połowę pozałatwiać co do zgagi to w pierwszej ciąży miałam okropną zgagę a Weronika była łysa. Teraz mam też zgagę ale one chyba te dzieci moje do tatusia swojego się wdały ,tatusia z włosami nie widziałam dobrych kilka lat - najdłuższe jakie sobie \"zapuścił\" to miały może z 1 cm :) Słonko co do cukrzycy ,dowiem sie dzisiaj - bo teraz jest za wcześnie żeby jej zawracać głowę - bo podobno paradoksalnie miód obniża cukier z tego co pamiętam kiedys z lekko kontrowersyjnej dyskusji w rodzinie.A to przez to ,że mam cukrzyków natomiast ja sama mam bardzo niski cukier i jest to równie groźnie jak wysoki a przy tym mam niskie cisnienie - a do flegamtycznych nie należę. Dziwne to wszystko,dowiem Ci się wszystkiego i napiszę jeszcze dzisiaj. W naszą ciążę wpisany jest strach ,ja sie poknęłam kilka razy,raz mnie Weronika we snie kopnęła w brzuch ,boli mnie ząb kilka miesięcy a ja nie poszłam do dentysty - wiem wiem wiem wiem - powinnam ale się boję i już.Boli sporadycznie więc to bagatetlizuję. Brzmi jak banał ale będzie ok - zobaczysz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jullka - przepraszam że nie odpisałam, ale internet mam tylko w pracy. Wczoraj wyszłam koło 16 - tej i już poprostu nie miałam jak. Ale widzę że Słonko ładnie ci to wszystko opisała. Ja to swoim dziewczynom w firmie daję te wnioski do wypełnienia przez lekarza i to ja pilnuję kiedy kończy im się 182 dni. Zawsze 1 m-c przed terminem wszystko zaczynam załatwiać bo z ZUS\'em to nie tak szybko. Oni mają też swoje terminy na rozpatrzenie i wezwanie na komisję i jak zrobi się to za późno to potrafią wypłacać pieniądze z opóźnieniem. Powodzenia w załatwianiu tych papierków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię agniecha_79..16.02.2006......29............9-10.......Rzeszów..............?... amadzia.....01.03.2006.......28............8,5..........Tczew......córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......28............7..........Konin........synek....Filip.?.... Aurelia22....01.03.2006.......28............8..........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......28.............12.........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......28.............9..........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006....27..............9...........Jaworzno......synek Niunia_77....05.03.2006......27.............5........Lublin.........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......25.............8..........Poznań.......córa Wiktoria Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Słonko1335..16.03.2006. .....26............2 .......Szczecin.......córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......25............8..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......25............7...........Dublin.............synus......Alan Jagoda73.....18.03.2006........25............7........Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......25...........8...........Poznań......wstydniś/a..........? mritta28.......19.03.2006......25...........5.........Krosno.............córa....??? mi28 ..........20.03.2006.......26............9..........Lublin............synek .....? Mysz_31.......20.03.2006......22..............9....warszawa........córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......24............5..........Lublin..............?...........? ILLELI........21.03.2006.......24.............2.?.....pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76......22.03.2006.......25............7........Rzeszówsynuś Michał......? Asia26..........22.03.2006......19............2.......Legnica..............??? Dana25.........22.03.2006......24............8..........Kraków.......... ?? Sabcia.........24.03.2006.......24............5..........Krosno............?..........? Iwi30..........26.03.2006.......24............4.......płd.Anglia..........synuś......? Agunia1.........27.03.2006.......25.........4........Kutno.... ..córeczka... Kamila albo Karolina Ja tylko na chwilę, bo wychodzę już do pracy, zajrzę wieczorkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko nie martw sie! :) wiem , ze łatwo mi mówić, ale bedzie ok. jak morfologia słaba (ja tez mam kiepską) to podwyzszy Ci dawke żelaza pewnie, albo nawet da kroplóweczke - pij sok z buraczków - ponoć bardzo zdrowy, ja sie staram, choć niechetnie pije, bo mam zgage. co do cukru - to moze sie ostatnio objadałas słodyczami co? ja też miałam podwyższony, ale słodycze odstawiłam, jadłam żytni chleb, grepefruita, kiwi i na drugiej próbie (obciązenie glukozy tym razem 75) wyszła norma - ale przyznaje, też sie martwiłam, bo tata mój ma cukrzyce. ale teraz , nawet gdyby to juz nie taki problem, dietka!!! ale lekarz sam zadecyduje. na zgage to renni stosuje, odpukać ostatnio nie miałam. mleko neutralizuje, ale tylko na chwilke. współczuje, bo wiem co to znaczy...:( a serio serio - gdzie sie podziały: Niunia, Aurelia, Magdy, Myszka??? Mi Ty tez ostatnio nas zaniedbujesz :( :( :( pozdrawiam wszystkie - mam naszieje, że to wina swiątecznego zamieszania - wciagnał Was wir zakupów świątecznych??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia26
Witajcie marcóweczki! NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię agniecha_79..16.02.2006......29............9-10.......Rzeszów..............?... amadzia.....01.03.2006.......28............8,5..........Tczew......córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......28............7..........Konin........synek....Filip.?.... Aurelia22....01.03.2006.......28............8..........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......28.............12.........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......28.............9..........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006....27..............9...........Jaworzno......synek Niunia_77....05.03.2006......27.............5........Lublin.........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......25.............8..........Poznań.......córa Wiktoria Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Słonko1335..16.03.2006. .....26............2 .......Szczecin.......córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......25............8..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......25............7...........Dublin.............synus......Alan Jagoda73.....18.03.2006........25............7........Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......25...........8...........Poznań......wstydniś/a..........? mritta28.......19.03.2006......25...........5.........Krosno.............córa....??? mi28 ..........20.03.2006.......26............9..........Lublin............synek .....? Mysz_31.......20.03.2006......22..............9....warszawa........córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......24............5..........Lublin..............?...........? ILLELI........21.03.2006.......24.............2.?.....pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76......22.03.2006.......25............7........Rzeszówsynuś Michał......? Asia26..........22.03.2006......25............3.......Legnica..............??? Dana25.........22.03.2006......24............8..........Kraków.......... ?? Sabcia.........24.03.2006.......24............5..........Krosno............?..........? Iwi30..........26.03.2006.......24............4.......płd.Anglia..........synuś......? Agunia1.........27.03.2006.......25.........4........Kutno.... ..córeczka... Kamila albo Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek mamusie :) wczoraj zima a dzisiaj jesien...normalnie pada deszcz od wczoraj wieczor... wczoraj wykorzystalam ze nie bylo mojego meza i pojechalam kupic mu prezent swiateczny... w markecie w ciau tygodnia jak sie okazuje jest bardzo cicho i spokojnie, o dziwo nikt sobie nie wyrywal towarow z raka ;P slonko - tylko spokoj nas uratuje :) nie martw sie na zapas bo przynosi wiecej szkody niz dobrego... na pewno wszystko bedzie ok :) ja na morfologie pije tak jak amadzia sok z burakow ktory jest okropny ale na pewno pomocny i naturalny ;) ja kupuje taki z dodatkiem jablka i da sie go jakos przelknac... co do zgagi to chwilowo (odpukac) mam spokoj a tez mnie dreczyla... ja generalnie ja zalewalam napojami... niestety teraz jak zoladek jest coraz bardziej scisniety zgaga bedzie nam towarzyszyc czesciej...brrr... mam pytanko czy ktorejs z was pojawila sie juz moze siara...bo mi z jednego cycuszka czasami cos sie uroni??? no i drugie pytanko: piszemy czesto o wyprawce dla malucha a myslalyscie co musicie sobie kupic na porod i na czas pologu?? cieplutko pozdrawiamy w taki deszczowy dzionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia26
Praktycznie w ogóle się nie odzywałam, ale z wielkim zainteresowaniem czytałam na bieżąco Wasze wypowiedzi. Cieszę się, że koleżanka pokazała mi tą stronkę :-) Czasami dobrze jest się wygadać osobom, które najbardziej nas rozumieją. Ja wystarczy, że poczytam i też od razu mam lepsze samopoczucie. Chociaż sa też rzeczy zasmucające (patrz historia z autobusem czy "głupim" facetem). Ale najważniejsze, że jesteście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witam wszystkie marcóweczki Ja na zgagę jem migdały i jak na razie nawet mi pomaga tylko muszę pilnować męża bo wiecznie wyjada mi te migdały, a poza tym u nas też jesień w pełnej krasie szaro buro i nieprzyjemnie no i jak tu mieć dobry nastrój??? Moja morfologia na szczęście jest super no i test obciążenia glukozą też wyszedł w porządku, tylko mnie mój lekarz przestrzegał, że za dużo prztybyłam na wadze no i muszę pilnować się z piciem bo piję baaaaardzo dużo i to też zabronione za mało źle ale za dużo też źle ot taki los mąż się śmieje że będzie mi wydzielał picie he he Poza tym na szczęście wszelkie skurcze minęły i bóle to chyba dlatego że odprężona siedzę sobie w domku no ale podejrzewam , że jeszcze dwa trzy dni i to siedzenie zacznie mi wychodzić bokiem no ale pożyjemy zobaczymy no a co do zakupów dla siebie to najważniejszy jest biustonosz do karmienia i koszulka z rozcięciami no i jednorazowe majteczki poporodowe i wkłady brr jak sobie przypomnę jakie to wszystko miłe to aż strach no ale jakoś trzeba to przeżyć tylko, że za pierwszym razem nie było jeszcze takich specjalnych majteczek normalne majtki były zakazane i dawali tylko jakąś wstrętną ligninę i chodź sobie z czymś takim człowieku między nogami jak wogóle ledwo co się chodzi no ale a szczęście czasy się zmieniły i są inne rozwiązania no ale się rozgadałam niczym juulka wczoraj pozdrawiam wszystkie coraz większe brzucholki na mnie córka mówi wielorybek no cóż ciekawe dlaczego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyśka - ja wyprawkę dla dziecka mam spisaną, ale narazie myślę głównie o sobie, bo gin chce mnie na trochę wziąć do siebie na oddział i zrobić dokładniejsze badania. Jakoś nie udało mu się mnie przekonać żebym poszła na zwolnienie więc myśli że tak mnie przynajmniej na tydzień usadzi na tyłku. A ja nawet szlafroka nie mam, ani koszuli nocnej (w domu śpię w piżamie, ale już mnie trochę uciska). Na allegro znalazłam fajny, puchaty, welurowy szlafrok z długimi włosami. Jest tak jasno niebieski że prawie biały i ma wyhaftowane żółte pszczółki. Fajniutki i długi. Będzie mi ciepło jak w nocy będę do dzidzi wstawać. Koszulki nocne też znalazłam na allegro, ale nie chcę takich z wycięciami dla karmiącej bo mam duży biust i boję się że będzie mi się to otwierać. Chcę kupić takie rozpinane na piersiach i żeby przed kolano były, bo nie chcę wyglądać jak ciotka-klotka. Majtek takich jednorazowych narazie nie kupuję bo jeszcze nie zapadła decyzja czy urodzę naturalnie (mam astmę) więc może się nie przydadzą. Na sam poród to chcę kupić ogromną podkoszulkę bawełnianą. Taką żeby mi trochę pupę zakrywała i żebym mogła ją wyrzucić gdyby bardzo się krwią ubrudziła. Tak żeby mi nie było szkoda ze zniszczyłam koszulkę nocną. Nie bardzo wiem co jest jeszcze potrzebne kobiecie w szpitalu i zaraz po, tak żeby Jarek ni musiał po sklepach latać.Może któraś co już rodziła się wypowie co jeszcze trzeba dla siebie kupić. Zakupy dla dziecka zaczniemy może jeszcze przed świętami, albo narazie pozamawiamy na allegro a potem w styczniu i lutym dokupimy co będzie brakowało. Nie mam w rodzinie żadnych małych dzieci więc nic od nikogo nie dostanę. Na moją matkę też liczyć nie mogę bo nie odzywała się do mnie ani razu już 8 m-cy, odkąd wyprowadziłam się z domu. A jak u Was z zakupami wyprawki. Może któraś też coś praktycznego podpowie. Ja np. zrezygnowałam całkowicie z zakupu baldachimu bo porozmawiałam z paroma koleżankami które miały i praktycznie wcale nie używały bo to siedlisko kurzu i musiały ciągle prać i pracować. Kupię 1 komplet pościeli z ochraniaczem, a jeszcze 2 sobie na wzór uszyję bo śliczny materiał pościelkowy widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
aha i jeszcze te moje nieszczęsne kilogramy pozdrawiam NICK.........TERMIN.......TYDZ.CIĄŻY....KG+........MIASTO..........Płeć..........Imię agniecha_79..16.02.2006......29............9-10.......Rzeszów..............?... amadzia.....01.03.2006.......28............8,5..........Tczew......córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......28............7..........Konin........synek....Filip.?.... Aurelia22....01.03.2006.......28............8..........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......28.............12.........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......28.............9..........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006....27..............9...........Jaworzno......synek Niunia_77....05.03.2006......27.............5........Lublin.........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......17.............4..........Gdańsk............?...........? Juulka........05.03.2006.......22.............2......Sandomierz...........?..........? Pyśka25......10.03.2006......25.............8..........Poznań.......córa Wiktoria Evi83.........10.03.2006........21............2..........Malbork...........?...........? Ania26 .......10.03.2006........14............3..........Rzeszów..........?.........? Słonko1335..16.03.2006. .....26............2 .......Szczecin.......córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......25............8..........Kraków............?...........? Ola25.........18.03.2006.......25............7...........Dublin.............synus......Alan Jagoda73.....18.03.2006........25............7........Zielona Góra........?..........? renacia.......19.03.2006.......25...........8...........Poznań......wstydniś/a..........? mritta28.......19.03.2006......25...........5.........Krosno.............córa....??? mi28 ..........20.03.2006.......26............9..........Lublin............synek .....? Mysz_31.......20.03.2006......22..............9....warszawa........córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......24............5..........Lublin..............?...........? ILLELI........21.03.2006.......24.............2.?.....pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76......22.03.2006.......25............7........Rzeszówsynuś Michał......? Asia26..........22.03.2006......25............3.......Legnica..............??? Dana25.........22.03.2006......24............8..........Kraków.......... ?? Sabcia.........24.03.2006.......24............8..........Krosno............?..........? Iwi30..........26.03.2006.......24............4.......płd.Anglia..........synuś......? Agunia1.........27.03.2006.......25.........4........Kutno.... ..córeczka... Kamila albo Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga__26
Witam serdecznie! Dzięki za wszystkie miłe słowa. Byłam u lekarza (Sabcia pytałaś do kogo chodze, też do pelca) zapisał mi hydroxyzynę, ale zabronił brać więcej niż 2 dziennie. Staram się jak najmniej tego brać.Ale przynajmniej coś zjeść mogę. Bo na początku miałam żołądek w węzeł związany i nie mogłam sięzmusić do jedzenia. Najgorsze są poranki, nie mogę się wtedy pozbierać. W dzień może być. Wieczorm też. Tylko jak się obudzę w nocy to jest nie do zniesienia. Ale może z czasem jakośminie. Zbliża się weekend, niestety. Nie mam pomysłu jak go przeżyć. Zwłaszcza niedzieli. Przepraszam że piszę tyle o sobie. Wiem że wy też macie mnóstwo problemów, ale ja nie mogę myśleć o niczym innym. Pozdrawiam Was serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga 26 - no wiesz!!! pisz kochanie, a po co jestesmy my!!! a co do weekendu to mówie Ci najlepiej do przyjaciół wyjsc!! a stan przygnebienia minie!!! zobaczysz - dziecko daje niesamowitą siłe, bedzie coraz lepiej - czas leczy...i przyzwyczaisz sie dop sytuacji. a ja tak przegladam pościel ostatnio - piekne sa- sa wieksze i miejsze, ale wieksza praktyczniejsza. a i leżaczki to suuppeerr sprawa - wiem bo doswiadczone mamy mi polecały. popatrzecie ten na allegro - niezły co? wózek mam od przyjaciółki, wiec teściowa - która wózek chciała kupic - niech leżaczk fundnie - no nie, a co?! jak chce niechj da!!!hehe, ale wyrafinowana jestem :) :) :) ; i piszcie, bo topik nam pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga 26 - no wiesz!!! pisz kochanie, a po co jestesmy my!!! a co do weekendu to mówie Ci najlepiej do przyjaciół wyjsc!! a stan przygnebienia minie!!! zobaczysz - dziecko daje niesamowitą siłe, bedzie coraz lepiej - czas leczy...i przyzwyczaisz sie dop sytuacji. a ja tak przegladam pościel ostatnio - piekne sa- sa wieksze i miejsze, ale wieksza praktyczniejsza. a i leżaczki to suuppeerr sprawa - wiem bo doswiadczone mamy mi polecały. popatrzecie ten na allegro - niezły co? wózek mam od przyjaciółki, wiec teściowa - która wózek chciała kupic - niech leżaczk fundnie - no nie, a co?! jak chce niechj da!!!hehe, ale wyrafinowana jestem :) :) :) ; i piszcie, bo topik nam pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amadzia- faktycznie ostatnio rzadziej coś piszę, ale to z braku czasu. Jednak nigdy mi go nie zabraknie, żeby Was poczytać ;) zaglądam tu na bieżąco i jestem z Wami :) Aga 26 - jestem z Tobą myślami, trzymaj się i bądź dzielna. Zaglądaj tu często, to Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amadzia- faktycznie ostatnio rzadziej coś piszę, ale to z braku czasu. Jednak nigdy mi go nie zabraknie, żeby Was poczytać ;) zaglądam tu na bieżąco i jestem z Wami :) Aga 26 - jestem z Tobą myślami, trzymaj się i bądź dzielna. Zaglądaj tu często, to Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej brzucholki A u nas śniegiem coś prószy od rana i szaro buro jak zwykle brr Aga pisz jak najczęściej bo jak człowiek nie ma się do kogo wyżalić to zbiera to wszystko w sobie, a to na pewno nie jest dobre ani dla Ciebie ani dla dziecka trzymam za Ciebie kciuki choć wiem że łatwo mówić ale.... mam nadzieję że choć troszkę pomoże Ci to że wszystkie jesteśmy z Tobą amandzia leżaczek jest suuper i z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest przydatny. Przy pierwszym dziecku leżaczek dostałam w spadku od siostry ale chyba trzeciego dziecka nie przeżyje zwłaszcza że jak tylko moja Weronika gdzieś go dojrzy na strychu to zaraz odchodzi zabawa z lalkami oczywiście no a tak wogóle to p[obudka dziewczynki bo nasz topik spada na drugą stronę gorące pozdrowienia papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×