Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

Gość magda78
Jeszcze kliogramy :) NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....31......9-10.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......29.......8,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......29........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......29.........8........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......29.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......29........12........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29........9........Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......29........7........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......29.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Słonko1335..16.03.2006. .....27....... 2 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......27........7..........Kraków..........?......? Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......27.........7.........Zielona Góra......?.....? renacia.......19.03.2006......27.........8..........Poznań....wstydniś/a...? mritta28......19.03.2006......27........5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......27........9..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......27........9..........warszawa....córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin.........?........? ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Asia26..........22.03.2006......26..........3.......Legnica...............? Dana25.........22.03.2006......26..........8.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......26..........8........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......26..........4.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......26..........4.......Kutno...córeczka Kamila albo Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mgda!!! jak miło Cię ..czytac!!! wiesz co - leń z Ciebie, czytasz a nic nie napiszesz - to nie fair chociaz cześc bys stuknęła....:) u nnie ok. jakos nawet pogoda mnie nie rysz. ostatnio jeż ciagle myślę i przegladam o ciuszkach, łózeczkach, wózkach i lezaczkach. oj ciuszków juz mam - sporo sporo!!! od przyjaciółki Izy - którą znacie, od niej tez wózek - chcie.lismy nowy(tesciowie chcieli kupić)ale jak Izka zaoferowała, to pomyślelismy z mężem że warto skorzystac - ostatecznie wydatki to dopiero sie zaczną. a tesciowie jak chca to lezaczek kupią i łózeczko - wyjdzie tyle co wózek no nie?! ale jeszcze wanienka...mama już kupiła jakies reczniczki, i rozek chce kupić i kocyk... a jeszcze kosmetyki, nożyczki, tetrowych kilka pieluszek, paampersy - na poczatek , potem może jakieś inne, tańsze. ale uwielbiam oglądać i patrzeć na te cuda - a ceny są zróznicowane strasznie - co do allegro, to mam mieszane uczycia - ceny - nic szalenie taniego - a jeszcze nie wiem jak w dotyku.... no wiecie, tu chodzi nie tylko o wyglad ale o jakośc, no nie?! ok spadam , bo głóg mnie przycisnął - a dzis ulubione sledziki w smietanie, o nie, dziś w jigurcie! a co! 👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Miałam dzisiaj to wstrętne badanie na poziom glukozy. Myślałam, że zwymiotuję. Siedziałam tam godzinę i cały czas mi się odbijało i kilka razy podeszło do gardła, ale jakoś przeżyłam uff... Jeszcze po zjedzeniu śniadania i obiadu czułam smak tego.... Jutro mam wizytę u gina, ciekawa jestem jakie wyjdą wyniki, bo w pierwszej ciąży po tym badaniu miałm dietę, bo przekroczyłam normę. Tabelkę zmienię jutro po wizycie, bo zacznie mi się 27 tydzień. Ale ten czas leci... A powiedzcie mi, po tym usg połówkowym to kiedy Wy robicie kolejne , w którym tygodniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i przepraszam za tą ciszę ostatnio.Ząb mnie boli i nie wiem czy iśc do dentysty czy nie bo teraz święta i na dodatek znieczulenia nie dostane i zdjęcia zęba też nie zrobie.Później może być śnieg zimno i z większym brzuchem ani tyle i co ja mam robić. W tamtym tyg. przerażona dzwoniłam do mojego gine że chyba mi odpływają wody albo takie wodniste upławy. Byłam tak zdenerwowana że nic nie jadłam i nie spałam aż do wizyty. Zrobił mi test i ....spoko to nie wody na USG też wyszło że jest ich sporo.Boże mama moja twierdzi że zanim urodze to coś napewno jeszcze wymyśle i wykończe siebie i cała rodzinę...:-)) Taka już jestem panikara. Test na glukoze sama sobie zrobie bo mój lekarz nie widzi powodu bo cukier w badaniu krwi w 15 tyg wyszedł dobrze.Uzupełniam tabelkę i wagę tak na oko. Acha SABCIA ja chodzę do Jurenki ale znam Pelca i gdybym drugi raz wybierała to właśnie jego bym wybrała lub Węklara NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....31......9-10.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......29.......8,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......29........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......29.........8........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......29.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......29........12........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29........9........Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......29........7........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......29.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Słonko1335..16.03.2006. .....27....... 2 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......27........7..........Kraków..........?......? Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......27.........7.........Zielona Góra......?.....? renacia.......19.03.2006......27.........8..........Poznań....wstydniś/a...? mritta28......19.03.2006......27........5,5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......27........9..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......27........9..........warszawa....córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin.........?........? ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Asia26..........22.03.2006......26..........3.......Legnica...............? Dana25.........22.03.2006......26..........8.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......26..........8........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......26..........4.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......26..........4.......Kutno...córeczka Kamila albo Karolina OOOooo ktoś mi uzupełnił trochę tabelkę ...bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda78
Witam, Mi28 - -mój lekarz chce mi zrobić takie porządne USG w 32 tyg.Połówkowe miałam w 22 tyg. Ja nic jeszcze dla dzidzi nie mam, ale w styczniu zaczniemy cos kupować. Strasznie dużo trzeba, najpierw musze zrobić listę. poza oczywistymi rzeczami potrzebna jest masa drobiazgów o których nawet nie mam jeszcze pojęcia :) Ale jakoś to bedzie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
hej :) ale pogoda...brrr moim zdaniem na alegro opłaca się kupować, nie wiem jakie są u was ceny ale w Krakowie zwykła wyprawka (śpioszki,kaftanik, czapeczka i rękawiczki niedrapki) kosztuje 48zł-taka sama na allegro można kupić za 30zł, nawet doliczając 6zł za przesyłkę to moim zdaniem się opłaca, tak samo kocyki polarowe. Na butelki i inne rzeczy typu pieluszki jeszcze nie patrzyłam (nie mam porównania), ale ciuszki prawie wszystkie mam z allegro (jedno body ze sklepu i skarpetusie)-i jak na razie jestem ze wszystkiego zadowolona, aha, ciuszki kupiłam na 68 (wolę podwijać rękawki :) albo dokupić jedną mniejszą wyprawkę) Mam jednak problem z wózkiem, chcę kupić uniwersalny, lekki i w miarę tani, myślę o Breakerze albo Polaku-ale jeszcze jest trochę czasu :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie.....mam szybkie pytanie - czy Wam twardnieje brzuch ,skraca się szyjka itp.... ? Bo mój chce mnie położyc \" jak tak dalej pójdzie\" do szpitala. Nic nie czytałam,musze teraz wyjśc - będę za kilka godzin ,wtedy poczytam i popiszę .Ale chciałam tylko zapytac o ten brzuch.Nastraszył mnie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni271
julka, nie pamiętam dokładnie ale chyba ok.20 tyg miałam twardnienia brzucha, lekarz ze szpitala kazał zażywać nospę 3x1-i tak też zrobiłam, po tygodniu wszystko przeszło i przestałam zażywać nospę, teraz sporadycznie mi się to zdaża. Ale szyjka mimo braku skurczów jest cały czas miekką i muszę większość czasu spędzać w łóżku. Wiem że lekarze zapisują również Fenoterol na skurcze-moja siostra miała do końca ciąży. Oczywiście do pracy już nie chodziła-musiała leżeć,ale dzidziuś przyszedł na świat w odpowiednim czasie-a chyba to najważniejsz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej hej brzucholki Unas dzisiaj mało optymistyczna pogoda, ale i tak przejdę się troszkę, żeby się ruszać no i jakoś doładować pozytywnie. Juulka mój brzuch od kilku dni nie tyle twardnieje, co łapią mnie takie dziwne skórcze po bokach nagłe, krótkie i bolesne, ale dzieje się to bardz żadko, więc na razie nie wpadam w panikę, a co do twardnienia to ja również polecam nospę tak mi zalecał mój lekarz na początku ciąży ale wiesz najlepiej to wszystko skonsultować chociaż nospa jest bezpieczna. Umnie z szyjką wszystko w porządku, ale w pierwszej ciąży miałam skróconą i cały cas normalnie chodziłam i wszystko , bo lekarz stwierdził , że nie mam powodu do obaw. Tak więc głowa do góry na pewno wszystko będzie dobrze pozdrawiam pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ładnie, zostałam ochrzaniona przez sabcię :D więc się poprawiam. u mnie wszystko raczej oki, tylko dzidizuś ułozony pośladkowo, więc \"szansa\" na cesarkę. miewam napadu płaczu, a raczej ryczenia jak bóbr, jak mawia mój mąż, z niczego :) nie pisałam tak długo nic, bo byłam na wolnym - przeprowadziliśmy się i miałam kupę roboty na mieszkaniu. między innymi umyłam okna, za co dostałam opitol od połowy rodziny :) ale nic mi nie dolegało i nie dolega, wszystko poza tym w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no agniecha poprawa przyjęta Swoją drogą podziwiam, że miałaś siły na przeprowadzkę, bo wiem co to znaczy po prostu koszmar kurzowy brrrr No ale z drugiej strony lepiej teraz niż jeszcze później pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabcia - to niesamowite uczucie mieszskać samemu na swoim bez trucia teściowej nad głową ;) ostatnio wpadła na pomysł, żebym zaczęła regularnie masować piersi i pocierać brogawki ręcznikiem, żeby je zahartować, bo mi dziecko porani :o cos mi to pachnie średniowieczem, nie wspominając o fakcie, że pierci nie powinno sie masować, żeby nie wywołać wcześniejszego porodu, ale trudno, już jej nie ma koło mnie :D a na dodatek z racji że to nowe i nowoczesne osiedle, zamontowali nam.... wideodomofony, więc zawsze mogę udawać, że mnie nie ma w domu jak wpadnie z niezapowiedziana wizytą :D hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha z tymi brodawkami to teściowa ma rację, trafiło się jej :), tylko jeszcze nie teraz, chyba od 34 tyg. dopiero można, tak na szkole rodzenia mówią, tylko najłatwiej jest wszyć sobie kawałek szorstkiego materiału w stanik i on już te brodawki zahartuje. Moja szwagierka tego nie robiła bo nie wiedziała, i jak jej brodawki popękały i karmić nie mogła już pierwszego dnia to ochrzan od położnej dostała, że nie przygotowana. Pewnie, że najlepiej na swoim, ale za teokna to od nas też oberwiesz, nu, nu, nu..... Juulka nie załamuj się od razu i idź grzecznie na kilka dni do szpitala jak doktorek każe pewnie Ci kroplóweczkę z magnezem dadzą i wypiszą jak wszytko się poprawi, przynajmiej u mnie tak było. A ja jestem dziś po wizycie i z moją szyjką nie jest źle, nawet troszkę lepiej, dostałam nawet pozwolenie na krókie spacerki. Dostałam też skierowanie do poradni cukrzycowej, gdzie zaopatrzono mmnie w glukometri muszę sobie teraz sprawdzać poziom cukru 4x dziennie i za tydzień przyjśc z pomiarami. Zrobili też jakieś dodatkowe badania. Ach i przypomniało mi się, że jak chodzicie do dentysty, to żeby Wam pieczątkę lub jakiś opis w karcie ciąży zrobiła, bo mi dziś położna powiedziała, że potem na porodówce krzyczą, że zęby nie były całą ciążę sprawdzane. Ja chodzę do stomatologa grzecznie co trzy tygodnie ale karty faktycznie ani razu jej nie dałam i nie mam żadnego wpisu, ale jutro akurat mam wizytę to nadrobię. Miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! colera coś mi sie stało z kompem czy siecia - rano wysłałam wypowiedz i jej nie ma ale w poniedziałaek beda nowe \"flaki\' do kompa - mam nadzieje, ze bedzie chodził jak brzytwa!!!ten juz ma z 5 latek - ale kiedys to był wypas!!hehe tak temat teściowe, hhihi, moja też wspaniałomyślna!!! dzwoniła kilka dni temu i pytała jak sie czuje itp., a i że jak przyjada - oby nie!!! - w lutym to wózek kupi jak obiecała - tylko soiobie wybierzemy. ja jej oznajmiam, że wózek mamy od przyjaciółki mojej - piekny , jak nowy, i niech sie wstrzyma z tym wózkiem, moze cos innego, np. LOzeczko i lezaczk - na to samo jej wyjdzie no nie??/!!! a p[o kilku dniach z mężem rozmawia i dalej o wózku nawija - on na to, że wózek juz mamy praktycznie, a ona oburzona!!! bez sensu!!! bedzie tyle wydatków, że jak ja do sklepu zaprowadzimy to niech sie za kieszen trzyma - a co!!!no nie? dziadkowie z niemczech kasą rzucają to niech szaleja, hehehehe, a ciekawe jak to będzie w rzeczywistości - 1 spioszki, 1 kocyk...hehehe byłam dzis w fajnym komisie - piękne rzeczy, lezaczki, hustawki - lezaczek w oko mi wpadł za 95 zł, ale piekny, masywny, ale lekki , z zabaweczkami na pałaku - fajny, na allegro za 200 takie widziałam - i nie wiem czy kupić czy na teściowa czekac - jak ona zobaczy, że mamy juz wszystko to na kocyku sie skonczy - a jak chce kupić niech kupi, co?! pozdrawiam, i Adunia tez, właśnie rusza sie mój motylek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko w zwiazku z cukrem masz jakaś specjalna dietke? powiedz co wskazane jesc, a co nie? orzeszki słone mozna, a pistacje? no jeszcze jakie pieczywo - ja jem razowe - ale czasem zgaga pali, albo zytnie...biało ponoć nie za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam najmocniej! Wróciłam wlasnie od dentysty no ale co ząb ten o ktorym mysle ze to ten mnie boli byl calkiem niedawno robiony jest w ogole martwy a rentgen nie można robić zeby sprawdzic ktory to i co sie dzieje . Znieczulenia też nie tabl. przeciwból. nie bede brac i tak miejmy nadzieje. ze sie uspokoi ajak nie to dopiero po porodzie.Koszmar. Moj maż przyjeżdza juz w poniedz. z Londynu na poczat. stycznia bede chodzic do szkoly rodzenia.. Dziewczyny teraz dopiero zaczynam sie martwić bo na poczat ciąży jak jeszcze nie wiedzialam miałam impreze z koleżankami i troche sie upilam i wlaśnie na kacu dowiedzialam sie ze jestem w ciaży ....mam nadz. ze ten moj wypad jakos źle nie wplynął Sabcia odezwij sie wyżej napisalam ci do jakiego lekarza chodze napisz czy bedziesz chodzic do szpitala do szkoly rodzenia. Pozdrawiam wszystkie...acha zakupy wyprawkę i łóżeczka bedziemy robić z mężem jak przyjedzie....troche z niego to forsy wydusi ale wiem ze bedzie sie cieszyć tak samo jak ja...Boże jak ja to dziecko bardzo kocham!!!!!Najmocniej na świecie to naprawde dar Boży. 3-maj cie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amadziu, ja przez ten tydzień mam jeść normalnie tak jak do tej pory z wyjątkiem słodyczy, dopiero po pomiarach cukru mamy skorygować mój jadłospis ale dostałam już wytyczne na przyszłość, mam też dietkę cukrzycowa dla ciężarnnych którą dostałam od dziewczyny z jakiegoś forum. Przypomnij mi swój adresik (chyba mam na poczcie zapisany ale nie jestem pewna) to Ci to wszystko wyśłę. Jesli ktoś jest też zainteresowany to dajcie znać. Mam też książkę taką do wydrukowania Helen Hogg (chyba tak to się pisze) tej Zaklinaczki Dzieci pt\" Jeżyk Niemowląt więc jak któraś lubi czytać z komputera to mogę podesłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Byłam dzisiaj u lekarza. No i niestety poziom glukozy mam podwyższony (wyszło w badaniu, które wczoraj robiłam). Dostałam skierowanie na to samo badanie, ale z 75 g. glukozy i po 2 godzinach. Lekarz powiedział, że jak to źle wyjdzie to da mi skierowanie do szpitala na obserwację. Mówiłam mu o twardnieniu brzucha. Mam dalej brać nospę, a w razie gdyby po niej nasiliły się to też mam przyjść po skierowanie. A badał mnie i stwierdził, że pomimo tych twardnień szyjka macicy jest w porządku. Zauważył, że mam wydzielinę \"grzybiczną\", więc zapisał mi clotrimazolum. Jak mnie badał to stwierdził, że macica jest jeden palec nad pępkiem tak jak w 24-25 tyg., a mnie się kończy dzisiaj 26 tydz. Ale mówił, że tydzień różnicy to nie powód do zmartwień, żeby się nie przejmować. Słyszałam bicie serduszka i tu wszystko w porządku. A jeszcze jedno, w moczu wyszło mi za dużo leukocytów 10-15 i mam skierowanie na posiew. To chyba tyle... Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, bo dzisiaj trochę się zestresowałam tą wizytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze poprawię tabelkę, jutro zacznie mi się 27 tydz., ale już dziś zmienię:) NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię agniecha_79..16.02.2006....31......9-10.......Rzeszów..............? amadzia......01.03.2006......29.......8,5.......Tczew.....córeczka Adrianna(Ada) enka76......01.03.2006.......29........7.........Konin........synek Filip Aurelia22....01.03.2006......29.........8........Gorzów......synuś Patryk Magda77.....01.03.2006......29.......12........Warszawa...synuś Mateuszek Magda78.....02.03.2006......29........12........Gdynia.......córcia Paula Kijaneczka...03.03.2006.....29........9........Jaworzno....synek Niunia_77....05.03.2006......29........7........Lublin........synuś Maksymilian Kamilla79.....05.03.2006......29.......4.........Gdańsk............?......? Juulka........05.03.2006.......29.......2.........Sandomierz.......?.....? Pyśka25.....10.03.2006.......28......9,5........Poznań.....córa Wiktoria Evi83........10.03.2006........28.......2.........Malbork...........?.....? Ania26.......10.03.2006.......28........3.........Rzeszów..........?.....? Słonko1335..16.03.2006. .....27....... 2 ........Szczecin....córeczka Alicja moni271......18.03.2006.......27........7..........Kraków..........?......? Ola25.........18.03.2006.......27........7..........Dublin......synus Alan Jagoda73.....18.03.2006......27.........7.........Zielona Góra......?.....? renacia.......19.03.2006......27.........8..........Poznań....wstydniś/a...? mritta28......19.03.2006......27........5,5..........Krosno......córa......? mi28...........20.03.2006......27........10..........Lublin.......synek .....? Mysz_31......20.03.2006......27........9..........warszawa....córeczka Emilka moni78........21.03.2006.......26........5..........Lublin.........?........? ILLELI.........21.03.2006.......26.......2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......26.........7.......Rzeszów...synuś Michał Asia26..........22.03.2006......26..........3.......Legnica...............? Dana25.........22.03.2006......26..........8.......Kraków.......... ....? Sabcia..........24.03.2006.......26..........8........Krosno...............? Iwi30...........26.03.2006.......26..........4.......płd.Anglia...synuś....? Agunia1........27.03.2006.......26..........4.......Kutno...córeczka Kamila albo Karolina O... widzę, że ktoś już zmienił za mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć marcóweczki , Julka, co do twardnień - ja miałam, poleżałam parę dni w szpitalu, pobrałam fenoterol, teraz mam go w tabletkach i jest zupełnie dobrze. Myślę, że jeśli lekarz radzi byś poleżała w szpitalu, to zgódz się. Poleżysz parę dni, pomierzą Ci wszystko, będziesz codziennie słyszała puls maluszka, to takie fajne...szpital da się przeżyć, a będziesz spokojniejsza ❤️ Słonko, super, że jest lepiej z szyjką:-) a co z tym usg, na które miałaś iść by dokładnie obejrzeć serduszko małej? Mritta, co do zębów, mam ten sam problem. W czasie tej ciąży zrobiły mi się martwice dwóch dotychczas zdrowych zębów...mówią, że jak coś boli, to lepiej wyleczyć, by ognisk zapalnych nie było. Ja juz nie mam siły, średnio co 10 dni jestem po coś u dentysty:-( A co u mnie? Zdjęcie Maksymilianka, którym się wam chwaliłam stronkę temu zrobiliśmy podczas usg3d. Było super. Najpierw długo się wahaliśmy, czy zapłacić 200zł za taką przyjemność (w Lublinie nie ma konkurencji i przez to tyle koszą), już chcieliśmy odpuścić, ale potem doszliśmy do wniosku, że taka okazja się już nie powtórzy i to tak samo, jakbyśmy nie zrobili zdjęć np na ślubie....Nie żałuję teraz, że wydaliśmy te pieniądze... Wrażenia niesamowite....nie mogę.... że on jest tak blisko, a ja nie jestem w stanie go dotknąć, przytulić...Mam tak jak ty Mritta, kocham tego Malucha nad życie:-) Generelnie samo usg wyszło dobrze, Pan profesor powiedział, że na obecnym etapie jest wszystko ok, że wprawdzie mały jest o 6 dni mniejszy niż to wynika z OM, ale to wszystko jest jak najbardziej w normie. Poza tym jest zdrowy i ma wszystko jak trzeba, nadal potwierdza, że to chłopiec, mimo, że jajeczka jeszcze nie zstąpiły (podobno dopiero po 30tc). Na początku trochę sie przestraszyłam, bo powiedział, że mały ma pępowinę przy buzi (dokładnie mówiąc spał na niej jak na poduszce, a potem ją ssał:-)...ale wyjaśnił mi, że nie ma jej na szyjce...Oczywiście to już wystarczyło bym się potem zamatrwiać co będzie jak mały sie jednak owinie, ale doszłam do wniosku, ze to walka z wiatrakami na którą nie mamy wpływu. Zreszta jak doktor mówi, takie dziecko może 100razy się zawinąć i odwinąć i wszystko jest ok...więc dałam spokój...Poza tym maluszek przecierał oczko, brał stopkę do buzi, ziewał...fajnie jak kopał i ja to właśnie czułam:-) Maksymilianek ważył 865g a to było dokładnie w 26t5d, więc teraz na pewno już ma ponad kilo, mój chłopczyk.... Jak tylko ktoś ma pieniążki naprawdę polecam taką przyjemność 🌻 dobra uciekam na kolacyjkę, cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, lekarz kazał mi liczyć ruchy codziennie po posiłkach przez godzinę (zresztą w szpitalu też kazali wypełniać kartę ruchów codziennie), czy wy liczycie ruchy? jeśli tak to jakim sposobem i czy rzeczywiście codziennie w tych samych godzinach wychodzi wam to samo, bo u mnie jest różnie, mimo, że mały powinien być już dość regularny... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Marcóweczki:) Niunia to usg to dzisiaj wieczorkiem i będziemy sprawdzzać komory boczne ale nie w serduszku tylko w mózgu, bo niestety tam coś się doktorkowi mojemy nie podobało. Ja oczywiście już mam stresa, boję się jak diabli, na szczęscie dziś mam trochę zajęć, bo jadę do dentysty i później do Castoramy i szybciej mi dzień zleci. Mi położna mówiła że ruchy liczyć będziemy od 28 tyg. ale ma mi dokładnie wszytsko wytłumaczyć na wizycie za tydzień. Ja już po pierwszym badaniu glukometrem, nie jest to specjalnie skomplikowane nawet dla blondynki:) jakoś sobie poradziłam. Pozadrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek kobietki :) niunia - co do liczenia ruchow to mi lekarz powiedzial zeby robic to rano jak dziecko jest malo ruchliwe i wieczorkiem kiedy jest bardziej aktywne. powinno sie naliczyc 10 ruchow ( kopniec, szmerow, przewrotow zwal jak zwal ;)) i zanotowac czas w jakim to nastapilo - najczesciej jest to okolo 10 min. jezeli nie naliczysz 10 ruchow na 1h to polecaja wypic troche mleka albo cos zjesc i polozyc i znowu policzyc ;) liczenie bedzie wazne blizej porodu aczkolwiek lekarze zalecaja liczenie juz od 28 tygodnia. slonko kochanie - nie panikujemy - na pewno wszystko bedzie dobrze!!!! no i powinnas sie cieszyc ze masz lekarza prowadzacego ktory potrafi powiedziec ze nie jest czegos pewien i odsyla cie do \"swojego kolegi\" i dobrze ze dmucha na zimne :) a Ty sie nie denerwuj bo to szkodzi nie tylko tobie ale i bobasowi ;) dziewczyny mam takie nietypowe pytanko jak wygladaja te jaderka na usg...bo nam lekarz powiedzial ze widzi 3 kreski wiec na pewno jest dziewczynka a przeciez rownie dobrze 3 kreski to moga byc 2 jajka i penisek. w sumie jutro idziemy znowu na wspolne usg to lekarz na pewno potwierdzi plec - bo ostatnio byla ustawiona miedniocowo i nie mozna bylo za bardzo dojsc do jej narzadow i dlatego nie jestem taka przekonana na 100% ze mam core w brzuszku, aczkolwiek juz sie do tej mysli przyzwyczailismy. Tylko moja siostra caly czas powtarza ze ona rodzila core a wyszedl syn a przy drugim to do 7 m-ca byla corka ;)... hmmm... i co o tym myslec?? cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.... zatem leże,choc lekarz nie kazał...brzuch jakby mi rzadziej twardnieje ale ja i tak nie chce iść do szpitala. W pierwszej ciąży - ok. Ale teraz nie,nie chcę żeby Weronika tęskniła ,ja nie chce tęsknic za nią.Mam ostatnio nerwowe wybuchy,choć sie kontroluję...ale za długo pracowałam nad soba,żeby teraz moje dziecko pomyslało że sie denerwuję na nią i dziwnie to kojarzyło z moją ciąża i \"nowym\" dzieckiem. Mój mąż jest cudownym ojcem / mężem zresztą też - po 15 latach ,bardzo młodo wyszłam za mąż - nauczyłam sie małżeństwa i nie jestem już czepialska - w dodatku umiem docenić co mam / ale wolałabym być w domu. Przecież ona ma tylko 8 lat.....głupia jestem co ? :) Na każdym kroku widzę jak starsze dzieci zostają wyraźnie odstawione bo pojawiło się małe dziecko.Wymaga się od nich zrozumienia,samodzielności ,ciszy,bezawaryjności ...niby wszystko jest ok,ale przecież te maluchy to przezywają. I tak juz nie możemy pospac razem bo Weronika bardzo kopie w nocy,na ręce jej nie moge wziąść a lubimy się przytulac... O takie mam własnie dylematy. Co do zakupów...prawie nic nie mam i w dodtaku nie ciągniemnie do kupowania.Mam tak falami,przeplataja mi się fazy euforii i dołka.A wydwałao mi się,ze jak juz zajde drugi raz w ciąże to będzie to pełnia szczęścia ...no i jest ale nie doceniałam siły hormonów. Boje się teraz robic cokolwiek z tą szyjka co to sie mojemu panu doktorowi nie podoba....bałagan twórczy mnie otacza a ja tak nie lubię bałaganu. Bywam znowu spiąca - tak jak w pierwszym trymestrze. Kiwam sie jak chodzę :) Pozdrawiam...dla odmiany napiszę coś jak będzie faza euforii. Idę czytac dalej i lezeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marcówki! 🖐️ :) Mam dziś dzień wolny od zajęć na uczelni, więc odpoczywam (choć byłam już w bibliotece i przytachałam ze sobą stos Bardzo Ważnych Książek) i zaglądam tutaj, czekając aż ugotuje się zupa grochowa. ;) Jeśli chodzi o ruchy, to ja póki co nie liczę- choć w szpitalu musiałam i odbywało się to na zasadzie: od 9:00 do 21:00 musisz naliczyć dziesięć ruchów (seria kopnięć czy kilka obrotów pod rząd to jeden ruch), i notujesz godzinę ostatniego, dziesiątego ruchu. A ta godzina u każdej ciężarnej może być różna. Może być 12:00 albo 18:00 na przykład. w każdym razie ja liczyłam na tej zasadzie. Wasze sposoby też mi się podobają, więc może zacznę wypróbowywać. Choć w szpitalu było łatwiej, bo tylko leżałam, nudziłam się i skupiałam na Maleństwie. teraz zajęcia na uczelni, robota w domu, ciągle w biegu- nie mam czasu się koncentrować na brzuszku. Gdy zbyt długo moim zdaniem nie czuję ruchów- próbuję obstukać, opukać brzuch i kładę się na wznak. To mojego synka pobudza, a ja staję się spokojniejsza. :) Niunia -Maksymilian jest taki słodki, że jej! ❤️:) Ja bardzo chętnie poszłabym na to 3D (u nas kosztuje 150zł), ale nie mam pieniędzy. Ojciec mojego dziecka nie dość, że nic mi nie daje, to od miesiąca w ogóle się nie odzywa. Zaczęłam sie godzić z losem samotnej matki. :( Ja na połówkowym usg byłam w 22tc, a teraz w 29tc. Pewnie później pójdę na jeszcze jedno (szkoda, że nie na 3D, choć nadziei nie tracę). juulka leż, leż i odpoczywaj. Lepiej dmuchać na zimne. Kiedy ja miałam skurcze to lekarz zalecił no-spe forte i leżenie na boku przez 2-3h. Na lewym najlepiej. A ja do szpitala też wolałabym więcej nie trafić, bo to nic przyjemnego. Dlatego oszczędzaj się w domu,żadnych wygibasów czy sprzątania. Słonko trzymamy kciuki za Twoje dzisiejsze usg. Jestem pewna, że komory już zdązyły się zmniejszyc proporcjonalnie do wzrostu główki. Także nie martw się na zapas, a potem wszystko nam opowiedz. :) Aha, i bardzo bym prosiła o ten \'Język niemowląt\'. Mail na górze przy nicku. Pozdrawiam cały wątek i jeszcze zapytam: MYSZ, MAGDA77- GDZIE JESTEŚCIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mritta28 biedactwo, to może jednak zadzwoń do dentysty, może doraźnie Ci choć pomoże, nie wiem. A co do upławów, to ja nie mogę nic konkretnego powiedzieć narazie, bo jestem na etapie leczenia infekcji (tak, znowu) globulkami Clotrimazolum. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć !!! słoneczko dziś przyswieca, a ja jakaś zdechła jestem, ale to nic!!! przejdzie. w piątek ide do lekarza wiec mi cos na temat ruchów pewnie powie, bo szczerze mówiąc to ich nie licze. Słonko wyśli mi prosze te materiały, bede wdzięczna - to mój mail - imikus1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maritta - najlepiej zadzwon do stomatologa niech Ci cos poleci na ten nieszczesny bol zeba - nawiasem mowiac nie gorszego bolu niz bolacy zab... wiec serdecznie wspolczuje... a co do uplawow to musze powidziec ze u mnie sa bez zmian nawet zaryzykowalabym stwierdzenie ze sie troche zmniejszyly :) ... julka - mi tez wraca okres ciaglego zmeczenia ale to jest normalne ze w 3 trymestrze znowu robimy sie ospale... aurelko - Twoj chlop mnie normalnie zadziwia... kiedy my juz tu wszystkie myslimy ze wszystko jest ok, on znowu znika!! nie rozumiem go... ale ma jeszcze troche czasu zeby ustosunkowac sie do bycia ojcem. mam nadzieje ze do marca mu sie odmieni i ze bedziecie tworzyc cudowna rodzine :) cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×