Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

NICK........WIEK...IMIĘ DZ........DATA UR(g/cm)...WAGA/WZROST(mies.)..MIASTO amadzia.................Oliwia..............19.02.06.... .................7600/67............... emi25.....................Kacper.............03.03.06... ..................5400/65............... Niunia_77.....29.....Maksymilian...03.03.06(3200/57).... ..7280/70(6m).......Lublin Izka-1.....................Krystianek.......03.03.06(450 0/60)...11700/80 Magda78.......28.....Paula...............04.03.06(3340/5 3)......7650/70(6,5).......Gdynia Pyśka25.................Wiktoria.........06.03.06(3640/5 7).............Poznań izabela833.....23.....Mateusz..........08.03.06(3250/53) ......8500/?(10m3t.)....Sosnowiec mi28..............29.....Jakub..............12.03.06(320 0/53)......7630/64(5m)........Lublin achsonik................Bartosz............12.03.06(3355 /58)......1050/81................. Renacia.........30.....Maja...............13.03.06(3050/ 55).......9000/74(11m)......Poznan moni271.......30......Kamil.............14.03.06(3400/58 ).......7400/71...............Kraków Słonko1335...29....Alicja..............15.03.06(3550/54) .......6875 /69(6)..........Szczecin Agunia1.........29.....Julia...............15.03.06(3060 /50).......7500/72(6)...........Kutno Karol_ina......26.....Hania..............17.03.06(3150/5 3).......1050/81(11m)......B-B Sabcia........?....Lena.............18.03.06(3500/55)... ........?Krosno Dana25...................Bartosz...........19.03.06..... ..................6930/66............... kijaneczka.....33.....Szymon...........21.03.06(3320/59) .......7070/73...............Jaworzno Pirania27..........?..............?..........21.03.06... ............?................? Illeli...............26.....Jonathan..........25.03.06(3 700/53).......9100/73.............. manika74......33......Maja................26.03.06(3400/ 53)..... .8500/72(10m)....Golczewo Ola26............26......Alan................27.03.06(32 60/52).......8300/68............. Agutka_30.........30............Kacper..........03.04.2006..........ok 12,5/77 Iwi30......................Michaś............04.04.06(46 20/55 )......8600/70..............Anglia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki wszystkiego dobrego z okazji naszego dnia. Dziś świętuje Mateuszek, sto lat kawalerze!!!! Illeli co się dzieje, dawno się nie odzywałaś, mam nadzieję, że Meduza nie wykręciła kolejnego numeru i stąd to zniknięcie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serdeczne urodzinowe życzenia dla Mateuszka- dużo zdrówka, samych szczęśliwych dni i wora prezentów👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo Dużo zdrówka Mateuszku , samych radosnych , słonecznych , beztroskich dni , wora prezentów , wspaniałych przyjaciół i rośni na potęgę Rodzicom - życzy Krystianek i jego mama Iza.👄 👄 👄 miłego słonecznego ciepłego dzionka . Przesyłam kilka zdjęć http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c677d1b07a0ee526.ht http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d903e7f6f0756b0b.htm http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e32a72d5796ce3f1.htm http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/278b5dc5827fea0b.ht

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka fajny Twój bąbel:D dziewczyny, czekam na zdjęcia z imprezek urodzinowych, nie ociagać się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika dzięki , Twoją córę oglądam bardzo często jest bajeczna a te oczka nie wiem po kim bo chyba nie po Tobie . Powiedz a jak Twój synek reaguje na Małą nie jest zazdrosny a może chorobliwie zakochany w siostrzyczce . ja planuje rodzeństwo dla Krystiana ale może za dwa lata , tak sobie marze o trójce hi hi zobaczymy . A TY myślałaś o trzecim dziecku . Moni daj relacje z rozwoju fasolki , byłaś już u gina . Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza ,dzięki za komplementy;) fakt, Maja jest wykapany tata, chociaż on nie jest aż tak urodziwy:P Kamil mój starszy syn przepada za siostrą, to już nastolatek (12lat) i trochę mu hormony zaczynają szaleć. Twierdzi że spacer z wózkiem to najlepszy sposób na dziewczyny. Same podchodzą zobaczyć dziecko. Bardzo chcemy mieć jeszcze jedno dziecko, najlepiej chłopca(żartujemy sobie w rodzinie, że musimy dać Mai Gucia), ale zaczynamy budowę ato wielka skarbonka.... spłata kredytu...ja nie pracuję.. więc finansowo się obawiamy...odkładamy w czasie... z drugiej strony...lata lecą a nie chcę rodzić po 35 roku życia... i takie się zaczynają rozterki. Najlepiej było by wpadka.. i stało sie, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dziekujemy za zyczonka:) Imprezka jednak bedzie 18.3 jak pisalam wczesniej wiec zdjatek jeszcze nie mamy, ale wieczorkiem wkleje cos na gazee i przesle linka. Pozdrowionka dla tych bylych juz i przyszlych roczniakow:) Iza masz slicznego synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja tak myślę o trzecim dziecku nawet po 40- ce , patrze na pediatrę Małego ona urodziła mając 42 cz 43 lata różnica między rodzeństwem jest chyba 16 lat Babka wygląda młodo mały jest cudowny a rodzeństwo uwielbia braciszka . Mój najdroższy chciałby już dziecko ale jego nie ma całymi dniami przychodzi jest 22 .00 cz 21.00 z pracy mały prawie już śpi , dla mojego męża opieka nad dzieckiem to sama przyjemność ma rację,ale to też obowiązek . Jacek jak sie pojawiają kłopoty od razu krzyczy mama- Mały jest marudny pewnie jest głodny lub chce spać . Jak bym się tak tylko opiekowała Małym to mogę mieć co rok prorok . Ale jest ogólnie OK . Tak myślę , że chyba jesteśmy rówieśniczkami nie chce Cię urazić ale ja mam prawie 32 lata ( w kwietniu skończę) i chyba mam jeszcze czas na rodzenie tak myślę , medycyna idzie do przodu 75- cio latki rodzą jest dobrze. dzisiaj się napisałam Jacek w pracy nie chodzi mi za plecami , bo my pracujemy razem ja w księgowości a on jest szefem hi hi mówię Ci mam przekichane. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w listopadzie skończę 33 lata zanim Maja skończy 2 latka pewnie się postaramy o kolejne bobo, odkładam wszelkie ubranka i akcesoria dziecięce dla Gucia. Mąż bardzo chce. Pracuje całymi dniami ale wieczorem zdąży jeszcze pomęczyć Majkę bo ona zasypia koło22.00 . Znikam o 21.00 z domu na godzinkę( zwykle biegam z koleżanką ), a jak wracam to niunia już śpi. W ten sposób zasypia bez cyca, nie może mnie widzieć, wtedy nie ma problemu. W nocy też tata wstaje do córci. tu mam dobrze.Robimy małe kroczki w kierunku odstawienia od cyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabela dzięki , a tak poza tym wybrałaś śliczną datę na rodzenie . My już po roczku zdjęcia będą ale wykasowują się czerwone oczy . Monika co do budowy to wiem o czym mówisz my budowaliśmy się ponad 5 lat dla tego Mały tak późno bo mieszkaliśmy w kawalerce z moją babcią nie było warunków a i babcia leciwa bo ponad 80 lat nie zniosła by małego dziecka 24 h. Co do budowy to ciągła się i ciągła i ciągle nie było pieniędzy na nic, teraz w końcu od ponad roku odpoczywam finansowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do cyca Mały w nocy ciągle szarpie mleko Dziś Babcie będą na dyżurze Mąż zaprosił mnie gdzieś wieczorem i zobaczymy jak Babciom pójdzie usypianie bez cyca - to będzie po raz pierwszy . Mój mąż zaczyna strajkować ,że nigdzie nie wychodzimy tylko siedzimy w domu lub jak wyjdziemy to tylko do 21.00 rozumie Go ale jakoś nie przyjmuję do wiadomości, jakaś zaślepiona jestem i boję się skrzywdzić Małego jakieś to chore . Błędne koło . Wiem , że to muszę przerwać ale boję się płaczu i nie przespanych nocy poświęconych ciągłemu bujaniu , bo już to próbowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, mam to samo:( jak nie dam cyca w nocy to awantura! ale sprawdziłam, że mała bestia jak mnie nie widzi, tzn. jest z tatusiem lub babcia to nie ma problemu! Zasypia normalnie. :P niektórzy moi znajomi podpowiadają mi ,żeby dać dziecko do babci na parę dni i cyc pójdzie w zapomnienie. Cóż począć kiedy babcia pracuje a drugiej nie ma już na tym świecie? Przeżyjemy, później nam będzie brakować tego szarpania cyca bardziej niż naszym pociechom. W stopce mam aktualne zdjęcia Majki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirania27
Witam ponownie. Cieszę się, że mnie przyjełyście do swego grona. Uzupełniam tabelkę. NICK........WIEK...IMIĘ DZ........DATA UR(g/cm)...WAGA/WZROST(mies.)..MIASTO amadzia.................Oliwia..............19.02.06.... .................7600/67............... emi25.....................Kacper.............03.03.06... ..................5400/65............... Niunia_77.....29.....Maksymilian...03.03.06(3200/57).... ..7280/70(6m).......Lublin Izka-1.....................Krystianek.......03.03.06(450 0/60)...11700/80 Magda78.......28.....Paula...............04.03.06(3340/5 3)......7650/70(6,5).......Gdynia Pyśka25.................Wiktoria.........06.03.06(3640/5 7).............Poznań izabela833.....23.....Mateusz..........08.03.06(3250/53) ......8500/?(10m3t.)....Sosnowiec mi28..............29.....Jakub..............12.03.06(320 0/53)......7630/64(5m)........Lublin achsonik................Bartosz............12.03.06(3355 /58)......1050/81................. Renacia.........30.....Maja...............13.03.06(3050/ 55).......9000/74(11m)......Poznan moni271.......30......Kamil.............14.03.06(3400/58 ).......7400/71...............Kraków Słonko1335...29....Alicja..............15.03.06(3550/54) .......6875 /69(6)..........Szczecin Agunia1.........29.....Julia...............15.03.06(3060 /50).......7500/72(6)...........Kutno Karol_ina......26.....Hania..............17.03.06(3150/5 3).......1050/81(11m)......B-B Sabcia........?....Lena.............18.03.06(3500/55)... ........?Krosno Dana25...................Bartosz...........19.03.06..... ..................6930/66............... kijaneczka.....33.....Szymon...........21.03.06(3320/59) .......7070/73...............Jaworzno Pirania27..........26..............Karolina-Benedykta..........21.03.06... ............3140/53................Rzeszów Illeli...............26.....Jonathan..........25.03.06(3 700/53).......9100/73.............. manika74......33......Maja................26.03.06(3400/ 53)..... .8500/72(10m)....Golczewo Ola26............26......Alan................27.03.06(32 60/52).......8300/68............. Iwi30......................Michaś............04.04.06(46 20/55 )......8600/70..............Anglia Karolinę karmiłam do 7 miesiąca ale już od czwartego dokarmiałam bo brakowało mi pokarmu miał zminę w życiu tzn. przeprowadziliśmy się do swojego domu i doszły nowe obowiązki jakich wcześniej nie miałam bo mieszkałam z rodzicami.Od września pracuję w szkole. Od grudnia muszę radzić sobie sama z wychowaniem córeczki bo mąż jest na półrocznym szkoleniu i wróci na początku lipca , czasem jest na sobotę i niedzielę jak ma zajęcia na uczelni bo kończy studia.Ja z moją Karoliną miałam wiele problemów zdrowotnych już od początku. Miesiąc po urodzeniu w czasie badania kontrolnego lekarka zauważyła, że zadużo urosła jej główko bo aż o 5 cm. Zrobiliśmy usg przezciemiążkowe ale na szczęście okazało się, że wszystko jest w porządku i to tylko taki jej urok jak oceniła lekarka. Jednak główkę zaczeła trzymać późno bo około 5 miesiąca , od samego początku także jak leżała to odginała się łukowato do tyłu robiąc mostek. Lekarka stwierdziła, że jej to przejdzie. Może wy możecie mi coś doradzić w tej kwestii, miałyście z czymś takim do czynienia lub ktoś z waszego otoczenia. Obecnie Karolina jest na etapie chodzenia ale boi się bo kilka razy sie przewróciła. Mówi tata, papa, da. Trochę się rozpisałam ale myślę, że w ten sposób możecie mnie lepiej poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku Kobitki:) Pirania pisz, pisz śmiało jak najwięcej, lubimy tu czytać o naszych wiosennych szczęściach. Prosimy też o jakieś fotki. Co do Twojej Małej to byłaś z nią u neurologa? Jeśli tak i nic nie widział niepokojącego to myślę że wszystko w porządku, jeśli nie to powinnaś się wybrać na taką wizytę. U nas ok, Alka jest okropna, tzn. słodka, kochana i wogóle ale oczywiście sprawdza nas co jej wolno co nie i wszystko wrzaskiem i krzykiem wymusza, poza tym te nieszczęsne zęby znowu idą....Dalej nie chodzi, ba nawet nie stoi :( Mąż na urlopie więc troszkę mnie odciąża chociaż i buntuje się co to za urlop, eh te chłopyyy................ Byłam wczoraj u ortopedy z bolącym nadgarstkiem, oczywiście coś z chrząstką i ze stawem od noszenia Alki się porobiło. Dostałam leki, przy których nie mogę karmić więc z dniem wczorajszym koniec cyca. Cieszę się z tego powodu, bo ja sama cbhyba bym jeszcze długo tak ścimniała a tak nie wolno i tyle..... Lecę na śniadanko:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Pirania poprosimy o jakieś zdjątka:) Słonko, a jak reaguje Alusia na definitywny ciach od cycusia? Bez protestu? U nas postęp idzie małymi kroczkami. W nocy Majka daje się oszukać piciem, więc karmię już tylko rano i wieczorem. W dzień też przetrzymuję ją żeby padła ze zmęczenia bez miętolenia cyca. Czy Wasze dzieci też śpią jeszcze dwa razy w dzień? Maja ucina sobie popołudniem jeszcze jedną drzemkę i chyba przez to wieczorem zasypia dopiero o 22-23.00. Jak to wygląda u Was? Jeszcze jedna sprawa, czy słyszałyście coś niepochlebnego na temat Biseptolu? Po moich 4-dniowych wojażach po Bydgoszczy i Toruniu Maja się podziębiła i lekarka mi przepisała Biseptol. Kamil nigdy tego nie brał, a słyszałam ,że mieli to wycofać bo była jakaś afera. Tylko nie wiem dokładnie o co chodzi? Majka ma po tym rozwolnienie, ale ogólnie to pomaga jej, bo się lepiej czuje. Do dziewczyn ktore się budują, jak postępy , pozwolenia już są? Ruszacie na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika nie jest najgorzej, ona już od jakiegoś czasu dostawała cycka raz dziennie a jak nie było czasu czy okazjii bo gdzieś na zewnątrz akurat byłyśmy to wcale. Ostatnio tylko jak już dopadła to ciumkała i wypuścić nie chciała. Co do Biseptolu to faktycznie jakaś zawierucha była jakiś czas temu ale szczegółów żadnych nie pamiętam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam o spaniu, u nas z tym tragedia. Alka śpi pól godziny, czasami 45 minut przed południem, po południu czasem w wózku przyśnie ale raczej rzadko. Pozłożenie jej w ciągu dnia to koszmar a potem całe popołudnie przerąbane bo jest zmęczona i marudzi. Chcemy juz ją przestawić na drzemkę w południe ale cięzko nam idzie bo moja mama za grosz nie ma cierpiwości i konsekwencjii.. Nocki na szzcęście przesypia ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IZKA-1, byłam u gina w zeszłym tygodniu, z fasolka wszystko wtedy było w pożądku, ale teraz to nie wiem, mój mały zrzucił sobie na głowę żelazko dwa dni temu-straszne nerwy-kilka godzin na ostrym dyżurze, na szczęście okazało się że ranka i guz...ale nie wiem jak to wpłynie na moją ciąże :( co ma byc to będzie... manika74, też chcemy się budowac ale czekamy na działkę-sprawa się strasznie ciągnie bo chodzi o spadek, ale mam nadzieje że w przyszłym roku będzie już stał domek :) co do drzemek mojego synka to ma nadal dwie, jedna rano koło 11-godzinną i drugą między 3-6 (ok.dwóch godzin-tzn.3-5 lub 4-6) póxniej zasypia 20-21 i śpi do 6-6:30. pirania27, skopiowałas stara tabelkę, ale trudno...zdaża się, co do twojej dzidzi to ja podobnie jak Słonko radziłabym ci iść do neurologa tak dla sprawdzenia żeby czegoś nie przeoczyć. Słonko, czyli koniec cyca na dobre? Jak to znosi Ala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w lekkim szoku, właśnie ddostałam propozycję awansu w swojej firmie. Niestety z powodu cudzego nieszczęścia. Zwolniono wczoraj dyscyplinarnie naszą kadrówkę (nie wiem o co chodzi dokładnie ale nie wierzę, że robiła jakieś machlojki a to jej zarzucajaą) mam nadzieje, że jeszcze coś się w tej sprawie wyjaśni, chociaż szefostwo nie dpuszcza już takiej ewentualności i chcą podzielić jej obowiązki żeby nie zatrudniać nowej osoby, ja miałabym dostać większą ich częśc, ło matko......, nie wiem co robić, pomijając że nie mam pojęcia o kadrach, ale co tam wszystkiego można się nauczyć, nie mniej jednak jakoś tak głupio wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czejść Kobietki Moni na pewno wszystko będzie dobrze z bobo , a jak twoje Maleństwo się czuje , co z główką . Musiałaś przeżyć horror . My za to po pierwszym usypiani przez dziadków , udało im się uśpić po 1,5 godzinnej walce najpierw poszły na front babcie po kolei ,jednej się nie udało wkroczyła do akcji druga bo pierwsza wymiękła , druga lulała wiecie mostki rozciąganie ciałka krzyk , płacz po jakimś czasie i ona skapitulowała, wkroczył do akcji dziadek no i jemu sie udało . Podejrzewam , że do był wynik zmęczenia Małego ale się udało . Mały za to obudził się z takim histerycznym płaczem w nocy , że uspakajałam Go z 20 minut i zasnął przy cycu, i nie puścił go przez całą noc do rana . Ja Go chyba nie oduczę cyca jestem za miękka On tak strasznie płacze w nocy jak cyca nie dostanie a oszukać się nie da , teraz jestem na etapie prób mleka modyfikowanego zobaczymy . Wczoraj na Dzień Kobiet Jacek zaprosił mnie do kina na Testosteron wg mnie, ale to jest moje subiektywne odczucie trochę przereklamowany i zrobiony przez jakiegoś oszukanego zdradzonego nienawidzącego kobiety faceta. Film przypomina wieczór kawalerski gdzie tylko się pije , przeklina i oczernia kobiety wyzywając je a wybiela facetów . Jak bym tylko opierała sie na tym filmie nie znając ani jednego gościa to uważałabym , że ród męski to same Anioły. Mam prośbę, może znacie jakieś mleko modyfikowane , które raczej dzieciom smakuje , bo te które ja próbowałam to wszystkie wywołują u niego efekt wymiotny , nie wiecie czy można już podawać kakao chyba jeszcze nie ja na razie wprowadziłam danonki bardzo mu smakują A sie rozpisałam uciekam Pa Pa Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się uspokoiłam w kwestii spania w dzień. Widocznie nasze dzieci nie są jeszcze gotowe by spać raz a porządnie w południe. Słonko no to gratulacje, tylko się cieszyc. Niech z awansem będzie też podwyżka! Powodzenia!:D Moni tabelka jest aktualna, to ja podałam ją Pirani, Renacia zaproponowała ją na 209 stronie. Ja jestem nową mamą na tym forum i kilka nas przybyło. Wpisałyśmy się już do niej, a dziewczyn , które przestały pisać to już chyba w niej nie ma. W tabelce którą Ty podałaś jest cała stara gwardia, ale nie ma nas - nówek. Z tym żelazkiem to horror przeżyłaś. Współczuję, oby na fasolce to się nie odbiło. Trzymaj się ciepło i zdrówka życzę! Co do naszej budowy, to my czekamy już tylko na pozwolenie na budowę i ruszamy, ale to podobno może długo potrwać za nim wydadzą, a chcielibyśmy w tym sezonie postawić stan surowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko gratulacje bierz jak dają ale nie tylko obowiązki ale aby za tym szły gratyfikacje finansowe . Kadry to pryszcz ja prowadziłam ale do 20 osób dasz sobie radę. Przy większej ilości to nie mam pojęcia ale do 20 to spoko I jeszcze raz gratulację, babki szkoda ale takie jest życie . Pisz co z Alusią jak raczkowanie, po całym domu chodzi szafki otwiera . I jak Mama ze zdrowiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni sorki to Dana wkleiła tą tabelkę starej gwardii dwie strony wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka, Kamiś chyba już dawno zapomniał o całym zdarzeniu, chociaz jak widzi jakies kable to odrazu woła NU NU Mój synio pije tylko Bebiko zwykłe lub Bebiko GR-to mu daję na noc żeby spał do rana :) dobrze, że napisałas o tym filmie bo własnie chciałam na niego się wybrać... manika74, no trudno z ta tabelką-musze ją znowu uaktualnić, bo Kamiś waży juz 10,8kh i mierzy 80cm :) Myslałam że z tymi pozwoleniami na budowe to szybciutko idzie...cholerwka, nastepny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratyfikacje finansowe oczywiście będą, ile to jeszcze zależy jak obowiązki będą rozdzielone. A kadry u nas to bagatelka 165 osób więc jest trochę, ja poza tym mam całe fakturowanie (wystawiam ok. 300 faktur miesięcznie), rozilczam nasze stacje paliw (mamy dwie) i robię wszelkie zestawienia do GUSU, robotę mam na początku miesiąca, potem nie bardzo, najgorsze, że płace czasowo będą się nakładać z moim gorącym okresem ale najwyżej będę zostawać dłużej wtedy a jak będzie luźniej to wcześniej wychodzić. Zobaczymy trzeba wszystko dogadać. Poza tym moja praca zahaczałaby o dwa działy u mnie w firmie a nie bardzo chciałabym mieć dwóch kierowaników nad sobą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×