Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klosi

POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE POD PACHĄ!!! TO RAK???

Polecane posty

Gość tokio
Witam wszystkich. Mam problem. Otoz 2 lata temu urodzilam dziecko. Dwa mies. pozniej okazalo sie za mam zator gruczołu mlekowego. Mialam zabieg. Na badaniu kontrolnym usg okazało sie ze mam jeszcze po dwa torbiele w obu piersiach. Na szczescie nie grozne. Do tej pory w jednej piersi sie rozpłyneły i znikneły a w drugiej jeszcze sa ale na szczescie coraz mniejsze. Otoz moj problem polega na tym ze mam powiekszone wezly chlonne obu pach. maja po 12mm. W ciagu tych dwuch lat nie dostalam ani jednego leku na to mimo ze one wogole sie nie zmiejszaja. Lekarz powiedzial mi ze sa powiekszone i bola tylko dlatego ze gole pachy. no wiec raz sprobowalam. Dwa mies. sie meczyłam z włosami pod pachami ale ból nie zniknal a wynik usg byl taki jak zawsze. Czy myslicie ze to normalne ze nie dostalam leku na wezły?? Czy moze powinnam zmienic lekarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Znalazlam bardzo ciekawa stronke. Wystarczy wchodzic na strony i czytac artykuly (niektore naprawde bardzo ciekawe). Za wejscie na artykul otrzymujemy punkty, ktore mozemy pozniej wymienic na nagrody. Nagrody naprawde ekstra! Punkty uzyskujemy rowniez przez odpowiadanie na pytania konkursowe. Polecam wszystkim goraco. Oto link owej stronki: http://przeczytamwszystkich.pl/przyjmij-zaproszenie?it=9715bf3a-57c1-4f3f-a978-bb9cf8b20cd0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi 87
Ja z kolei miałam problem jakieś 8miesięcy temu z guzkiem na lewej piersi więc ginekolog zalecił badanie USG. Po wykonaniu badania lekarka stwierdziła ze nie jest to na pewno guz-taka po prostu moja natura powiększonych węzłów. To mnie bardzo uspokoiło. Z kolei raz na jakiś czas to pod prawą to pod lewą pachą pojawia się również coś ala guzek. Tydzień temu doszło do tego że po stronie piersi z powiększonym węzłem zaczęła mnie boleć cała ręka,ból coś na styl rwania... Po 2 dniach rwania ręki, doszły 3 duże wybrzuszenia które są wręcz zaczerwienione dookoła, jeden większy od drugiego i przeokropnie mnie boli...Pracuję w przedszkolu i powiem szczerze że mój cały dzień z dziećmi to kompletna nieporadność. Nie jestem w stanie nic robić tą ręką. Mam jutro badanie krwi (morfologię) i po tym się dowiem co to moęe być. Ja osobiście z moich obserwacji i sugestii mojego dawnego lekarza przypuszczam że jest to przyczyna golenia. Mikroskopijne zacięcia powodują małe bądź i duże zapalenie poprzez przedostanie się do środka bakterii... Zauważyłam ze jesli już mam te wypukłości to jest do dzień lub dwa po tym jak się golę. Nie wiem co zrobię jak lekarz zaleci odstawienie golarki-kremy do depilacji się nie nadają...:-/ Ale teraz najważniejsze aby to nie było coś poważnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weroni22
mam wezly chlonne pod pachom i sa coraz wieksze i coraz bardziej bolesne uzywalam lekow od lekarza ale nic nie pomoglo co dalej robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa6x
A co sadzicie o moim przypadku jak mam 18 lat 2 lata problemy z żoładkiem a mianowicie kucie zgaga po kazdym posiłku dziwne ewolucje w brzuchu które można opisać do wibrowania i mimo badan nic u mnie nie wykryto następnie pojawił sie guz jajnika znikną na jakis czas po braniu hormonow a teraz po 3 miesiącach znowu mam nawrót tego no i kolejna atrakcja wielki guz pod pacha... I lekarze nic nie wiedza ;/ nie wiem juz co mam robic... strasznie sie tym przejmuje i zaczynam obawiac sie najgorszych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanie, niedawno skonczylam16 lat nie mam duzych pirsi wrecz jestem bardziej plaska ale wyczulam guzka ,jakies zgrubnienie, najbardziej je czuc jak leze jest twarde. czy to moze byc cos powaznego i czy to mozliwe zeby osoba bez duzego biustu mogla miec jakiegos raka?dodam jeszcze ze mam teraz miesiaczke i nie wiem czy to przez to, a w drugiej piersi tez czuje pelno jakis zgrubnien tylko w tej innej jest ejdno bardziej twarde i jakby wybuzowane, a moze to dlatego ze jak cos zauwazylam to sie pogorszylo bo zaczelam je cochwile ciskac i macac;/ juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_86
Do Milka 16 Kochana, czy male czy tez duze piersi to niema znaczenia jesli chodzi o raka ! W Towim przypadku to bardzo malo prawdopodobne aby to byl RAK. Piersi sa pelne gruczolow ktore przy dotyku sa twarde oraz ruchome ! Czasami sa to tez cysty ktore w 99.9% sa nie szkodliwe i same po czasie znikaja i znowu sie pojawiaja. Osoby ktore pija duzo kawy maja zazwyczaja piersi wypelnione torbielami . Nie masz powodow do zmartwien, a przy ciaglym dotykaniu tylko pogorszych sprawe. Kazdy gruczol oraz wezly chlonne musza byc badane delikatnie bez niepotrzebnych naciskow poniewaz wtedy sie powiekszaja i twardnieja ! Jesli chcesz to ginekolog cos na to poradzi, on/ona bedzie wiedziec czy jest powod do zmartwien oraz wykonania wstepnych badac np. usg ! Ja tez mam gigantyczne pogrubienie w lewej piersi i po wielu zmartwieniach okazalo sie ze wszystko jest OK ! Pamietaj, piersi sa wypelnione gruczolami ktore zawsze tam beda a w trakcie miesiaczki twoje piersi sa extra twarde z powodu zmian hormonalnych !!! Badaj sie co miesiac zaraz po miesiaczce, jesli wykryjesz cos czego wczesniej nie czulas to wtedy idz sie zbadaj ! Powodzenia i glowa do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałam z mamą i ona mi powiedziała że to najprawdopodobniej te gruczoły bo po badaniu obu piersi w drugiej miałam to samo i to prawie w całej, tylko że tamta jest mniejsza i zdaje mi się że dlatego to czuć w czasie leżenia. Zreszta powiedziała mi że jakby to był rak to nie miałabym tego w takiej dużej wielkości odrazu. Dziękuje bardzo za odpowiedż i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n3791827x1n9
pyt troche z innej beczki: czy do usg wezlow chlonnych, tych pod pachami, musialyscie zdejmowac stanik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BADZMY DOBREJ MYSLI
od ok 2 miesiecy masuje piersi, masaz tan mial sprawic,ze beda wieksze no powiem, ze tak sie stalo sa bardziej pelne... ale podczas masazu wyczulam jakies dziwne zgrubienie w lewej piersi, kiedy dotykam piers to czuje dziwny bol, a czasami nawet bez dotykania boli, sama nie wiem czy moze byc to spowodowane tym masazem, mam nadzieje, ze nie jest to nic groznego... dzis dostalam miesiaczki wiec niebardzo moge isc do gin ale pojde jutro do ogolnego lekarza bo mam tez inny problem i przy okazji powiem jej tez o tym zgrubieniu- odezwe sie po wizycie u lekarza moze to nie bedzie nic zlego i moze w ten sposob kilka z was sie troszeczke uspokoi BADZMY DOBREJ MYSLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Pomogą OKŁADY ,KOMPRESY ,MASCI..........Wewnętrznie --ZIOŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też mam problem 4545
przez 12 lat miałam nieźle powiekszony węzeł pod prawą pachą pojawil sie on gdy bylam w ciąży i lekarz stwierdził, ze to na skutek zmian hormonalnych no i tak sobie był wiele lat, az sam sobie się zmniejszył było ni ma, ruski cyrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BADZMY DOBREJ MYSLI
no i po wizycie... dla przypomnienia bylam u lekarza ogolnego, zbadal moje piersi i powiedzial, ze w lewej wyczuwa guz i ze nie sa to wezly chlonne... szczerze mowiac to mnie troche wystraszyl , ze wzgledu na to ze mam teraz miesiaczke nie moge zrobic badania usg, ale jak tylko mi sie skonczy to poradzil zebym znalazla dobrego ginekologa ktory zrobi mi to badanie... juz nie wiem co myslec, nie potrafie spac w nocy strasznie sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryna ze młyna
ja robie usg piersi profilaktycznie raz w roku u dobrego radiologa , bierze 80 zł ale warto , nie potrzeba isć do ginekologa , gorzej jak trzeba robić gastroskopię albo kolonoskopię to rozumię strach , ale usg ? kiedys sama się zamartwiałam ale powiedziałam basta !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryna ze młyna
dodam że mojej koleżanki mama wykryła sobie guzka i poszła do ginekologa , ten stwierdził że to hormonalne dał leki i guz się schował , po 9 latach sie ujawnił i było za póżno , walczyła 5 lat i zmarła , dlatego dobre usg to podstawa , mówię dobre bo teraz byle lekarz kupi sprzet i robi USG ale czy się dobrze zna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryna ze młyna
DO BADZMY DOBREJ MYSLI , robiłaś usg? może masz budowę piersi gruczołową tak jak ja , wogóle palpacyjnie nie mogę stwierdzić czy tam coś jest , bo piersi są całe ze zrazików i tłuszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt do finki
finka - a na powiększone węzły chłonne pod pachami to jakie zioła, jakie okłady???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosna lato jesien zima
Ktoś wcześniej napisał, żeby stosować dezodoranty/antyperspiranty bez aluminium. Ale czy są takie? Próbowałam znaleźć w sklepie, ale każdy miał w swoim składzie aluminium. Jeśli wiecie, czy istnieją jakieś bez, to piszcie, chętnie zamienię dotychczasowy dezodorant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość są bez aluminiummm
hmhm są niby dezodoranty bez aluminium, tylko to nie są antyperspiranty. ale trzeba uważać, bo nawet dezodorant (który teoretycznie nie jest perspirantem pisze ze ma aluminium i jest super mocny. Trzdeba po prostu czytać składy. A co sądzicie o talku - np alantan - można używĆ VCZY NIE - JEst zdrowszy niż dezodoranty??? finka - napisz coś o tych ziołach, okładach jak możesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Róza%%%
Prosze o pomoc W którym miejscu dokładnie sa powiekszone wezły..pod pachami?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
Witam od kilku miesięsy max 4 -5 znalazłąm pod lewą pacha mały guzek wielkosci płytki najmniejszego palsa u ręki pokazałam go mojemu partnerowi który stwierdził ze to napewno od depilacji ( gole sie depilatorem) i ze prawdopodobnie podrazniłam sobie to miejsce albo włosek mi wrasta i dlatego takie cos mi sie zrobiło wygladało to naprawde jak krosta tak samo stwierdziłą mama ze to krosta, patrze raptem 3 dni temu a tu sie zrobił wielki guz średnica na 2 cm ani mnie nie boli ani sie nie przesuwa jest uwypuklony szczególnie go widać jak podnoszę rękę do góry na prosto na dodatek zaobserwowałam takze od 5 miesięcy ze moja lewa pierś jest odrobinę mniejsza od prawej pomyslałam ze to napewno od tego ze przytyłam i ze to pewnie normalne bo wiekszosc kobiet ma niesymetryczne piersi nastepnie wróciłam do starej wagi a piersi jak bły niesymetryczne takie nadl są zaczynam myslec ze mniejsza lewa pierś moze miec jakiś związek z guzem pod lewa pachą ... na razie nie panikuje 3mam sie twardo nie dopuszczam wiadomosci najgorszych do głowy, chce isc do lekarza ale nie wiem od jakiego zacząć jaki byłby najbardziej kompetentny ewentualnie jakie póżniej zrobic badania by wyjasnic tego guza pod pachą ??? piersi badam ze 2 razy w tygodniu o nie wyczuwam zadnych guzków i innych dziwnych zgrubień możecie mi doradzic od jakiego lekarza zacząc od ogólnego i prosic o skierowanie do ginekologa czy onkologa moze odrazu na jakies badania .. prosze doradzcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotita
Ja właśnie dzisiaj obudziłam się z bólem prawej pachy i po dotknięciu poczułam malutki, bardzo bolesny guzek-dość twardy. Już kiedyś miałam zabieg pod tą pachą, było identycznie, wtedy okazało się, że to tłuszczak dołu pachowego i wycięto go w narkozie. Dodam, że piersi też mam zazwyczaj bolesne po zewnętrznych stronach, najczęściej przed miesiączką, ale nie tylko...jak troszkę przytyję, bolą dużo bardziej. Już nie wiem co mam myśleć. Znowu wytną i znowu się zrobi?! Czy któraś z Was też ma coś podobnego? Pozdrawiam wszystkie dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka
Witam ja mam podobny problem z powiększonymi węzłami, od pół roku w pewnych odstępach czasu uaktywnia się ból węzłów chłonnych pod lewą pachą nie wiem zkąd to się bierze i czemu tylko lewa strona mnie pobolewa. Ale zauważyłam pewną prawidłowość za każdym razem kiedy czuję że ból się nasial to albo w tym samym czasie jestem chora mam np. zapalenie zatok albo innym razem ząb mi puchnie. Nie wiem może jest to reakcja organizmu na stan zapalny, ból po jakimś tygodniu mija i węzły się zmniejszają. Nie wiem o co chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE 10 MC TEMU BYŁAM NA USG PIERSI DOSTAŁAM TAKI OPIS; PIERSI GRUCZOŁOWE,NIE ZNALEZIONO OGRANICZONYCH ZMIAN W STRUKTURZE OBU PIERSI. BEZ ZMIAN ZA OTOCZKAMI.PRAWY DÓŁ PACHOWY WOLNY,W LEWYM STŁUSZCZONY WĘZEŁ CHŁONNY ŚR 8 MM. NA MOJE PYTANIE CO TO ZNACZY LEKARZ POWIEDZIAŁ, ŻE CZASEM TAK JEST PO PRZEBYTEJ CHOROBIE, A AKURAT MIESIĄC WCZESNIEJ MIAŁAM ZABIEG CHIRURGICZNY PALUCHA, BRAŁAM ANTYBIOTYK,NASTĘPSTWEM BYŁO ZAPALENIE POCHWY PO ANTYBIOTYKU STWIERDZONE PRZEZ GINEKOLOGA. TROCHĘ SIE USPOKOIŁAM ALE TERAZ MINĘŁO 10 MC OD TAMTEGO USG.BARDZO BOLI MNIE POD LEWĄ PACHĄ,BYŁAM U LEKARZA OGÓLNEGO ZALECIŁ PONOWNE USG I MAMOGRAFIĘ W AKADEMI MEDYCZNEJ W GDAŃSKU (MAM NIEDALEKO) DENERWUJĘ SIĘ ALE POJDĘ DLA WŁASNEGO SPOKOJU,TULKO NA USG TRZEBA IŚC DO 10 DNIA PO MIESIĄCZCE A JESTEM PRZED... NAPISZE PO NASTĘPNYM BADANIU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miriam45
Kobiety jak jakas ma obawy to szurujcie do onkologa najlepiej,przeszlam to w 2008 r. narazie jest ok po operacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM PONOWNIE JAK OBIECAŁAM OSTATNIO PISZĘ PO BADANIU BYŁAM DZIŚ NA MAMMOGRAFII W AKADEMI MEDYCZNEJ W GDAŃSKU.DENERWOWAŁAM SIĘ STRASZNIE,CAŁA NOC NIE SPAŁAM MYSLĄC O BADANIU,TYM BARDZIEJ ŻE BÓL NIE USTĘPOWAŁ. NA SZCZĘŚCIE BADANIE PRZEBIEGŁO BARDZO SZYBKO I PRAWIE BEZBOLEŚNIE, WYNIK JAK NAJBARDZIEJ PRAWIDŁOWY,BEZ JAKICHKOLWIEK ZMIAN. LEKARZ RADIOLOG STWIERDZIŁA,ŻE TO MOŻE BYĆ BÓL POCHODZENIA NEUROLOGICZNEGO,POCHODZĄCY NAWET OD KRĘGOSŁUPA, MOGĄ TO BYĆ TAKŻE BÓLE NERWICOWE, TRZEBA OBSERWOWAĆ SIĘ DALEJ I SKOJARZYĆ W JAKICH SYTUACJACH BÓL SIĘ POJAWIA NAJCZĘSCIEJ, W JAKIEJ FAZIE CYKLU ITP. LALECIŁA BRANIE WIT.A+E OD POŁOWY CYKLU DO MIESIĄCZKI PONOĆ NIWELUJE NAPIĘCIE PRZEDMIESIĄCZKOWE,I BOLESNOŚC PIERSI. SPRUBUJE ZOBACZYMY.NA RAZIE REZYGNUJE Z BIUSTONOSZA NA FISZBINIE I ZAMIENIAM NA SPORTOWY, POSZUKAM TEŻ DEZODORANTU BEZ ALUMINIUM... DZIEWCZYNY BADAJMY SIĘ REGULARNIE SZKODA CZASU NA STRES...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielle5
Ogolna zasada to nie bac sie pojsc do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XY 5555
NO niby prawda ja mam guzek od prawie roku po prawą pachą piersi mnie nie bola. gdy zimą byłam chora to poszłam do lekarza ogolnie gardło mnie bolało i mama powiedziała ze od jakiehos czasu mam guzka pod pachą ona mi to macała i powiedizała ze ogolnie mam przyjsc na wizyte za tydz. i okazało sie ze guzek po infekcji sie zmniejszyl .. niby .. ale dla pewnosci kazała mi przyjsc za jakis czas na badanie krwi, ale za jakis czas!! bo nie maja tych druczków do badania krwi ;/ !!! no i muszę sie kiedys wybrac.. ale to juz chyba 5 miesieicy od wizyty mineło i jak mi cos wyjdzie nie tak to nie wiem co zrobie .. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co zrobisz
co zrobisz? nic nie zrobisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×