Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klosi

POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE POD PACHĄ!!! TO RAK???

Polecane posty

Gość diana73
Dzisiaj byłam u ginekologa zbadał mi piersi i obejrzal pachy i guzka i stwierdzil że powinnam iść do onkologa ale najpierw zlecil mi usg na które jestem zarejestrowana na środę i zobaczy się wszystko zależy co wyjdzie na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana73
czy ktoś w ogole zagląda jeszcze na te forum?????? dzisiaj zrobilam te usg i wedlug lekarza po pachą mam cześciowo stluszczoną zmianę węzlową i ze narazie nie mam czego się obawiać ale co jakiś czas kontrolować w sumie nie wiem co mam o tym myśleć czy ktoś na forum mial może coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweinak
Od 1.5 roku mam bole lewej strony. najpierw bolala mnie tylko piers potem bol rozniosl sie po calej lewej stronie: boli i dretwieje lopatka, caly bark, miesnie szyji i odczuwam dziwne jakby ciagnienie piersi w dol (bez stanika). Okolo rok temu pojawilo sie pod lewa pacha zgrubienie, ktore boli a bol jest promieniujacy. Bylam juz u 3 lekarzy i mowia, ze to miesnie. Mialam 2 USG piersi przy czym podczas drugiego lekarz zbadal takze dol pachowy. Oba wyniki sa pozytywne dla bolacej lewej piersi!!! zgrubienie jest ciagle tej samej wielkosci ale takze ciagle boli i czuje ogromny dyskomfort po lewej stronie. Nie iwem co to moze byc i co mam dalej robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diagnozza
we wszystkich takich sprawach należy iść do lekarza , dokładnie przebadać ale jeśli wszystko w porządku to zwracać uwagę na antyprespiranty dziewczyny nagminnie stosują przeciwpotowe antyprespiranty aby się nie pocić pod pachami, a to zatyka gruczoły potowe i są problemy z powiększającymi się węzłami chłonnymi pod pachami które zaczynają chorować, można się doprowadzić do fatalnego stanu. takie antyprespiranty mozna stosować tylko na kilka godzin a potem koniecznie dokładnie zmyć gorącą wodą i szorstką gąbką, raczej stosujcie dezodoranty zapachowe na bazie alkoholu które nie zatykają porów ale i tak należy je jak najszybciej zmyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta36
witam wszystkich ja dzis ide na badanie usg i bardzo się boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta36
migotka689 dzięki jutro się odezwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta36
badanie wyszło pomyslnie niema zadnych zmian ,weły chłonne pod lewą pachą popwiekszone ale to wina chormonów i dlatego tez ręka boli ,teraz jeszcze 1 wizyta u ginekologa zeby cos dał jakies leki tak się bardzo ciesze bo naprawde bałam się strasznie -pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka689
Ciesze sie ze masz pozytywny wynik.mnie tez boli lewa reka(pod lewa pacha mam powiekszony wezel chlonny).Dwa dni temu bylam u stomatologa 1,5godz.na fotelu,ciagle poprawialam reke choc jej nie czulam,a byla taka ciezka.Ja dostalam od ginekologa krople Mastodynon*N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta36
juz mam umówioną wizyte na poniedziałek do ginekologa zobaczymy co mi przepisze a wracając do bólu ręki to naprawde jest to dokuczliwe a czy po tych kropelkach zmniejsza ci to pod pachą ?ciekawe kiedy ból tej ręki zniknie .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka689
Do Marta 36.Te kropelki to jest takie uzupelnienie hormonalne,w zaburzeniach miesiaczkowych,ja stosuje 2 lata,wezel jak mialam tak dalej jest taki sam.Natomiat mnie boli dzisiaj okropnie i piersi tez,tak jak wczesniej wspominalam -moje piersi to same torbiele-doslownie.Sa dni ,ze nic nie boli,albo taki bol lekki,ze nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta36
byłam u ginekologa on stwierdził ze z piersiami wszystko jest ok ,przepisał mi tabletki mastodynon jessli po około 2 tygodniach węzeł się nie zmniejszy to mam udac sie do internisty bo moze byc to przyczyną innej choroby powiedział iż jest to ręka lewa to moze byc od serca ,zobaczymy jak to będzie -pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
błagam opiszcie mi gdzie sa wezły pod pacha, bo źle sie ze mna dzieje a ja nie mam pojecia gdzie ich szukać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angrafa
Troche jak was tak czytam to sie uspokoilam :) 2 dni temu pojawil mi sie guzek pod pacha i strasznie bolal,nie moglam nawet swobodnie podniesc i opusic reki.Na drugi dzien guzek zrobil sie podluzny,tak jakby ksztalt jego sie zmienil gdy mialam opuszczona reke, guzek przesuna sie wzdluz lini zgiecia pod pacha.Strasznie boli.Tez sie przestraszylam ze to rak,ale przypomnilam sobnie ze rok temu milam cos podobnego pod prawa pacha i jakos mi samo przeszlo po paru dniach.Jesli mi nie minie za 2/3 dni wybiore sie do lekarza,a narazie sprubuje tak jak pisala tu jedna osoba,posmarowac spisytusem,i nie nakladac antypespirantu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalla
Boisz się lekarza??? To idź do grabarza!!! Kobiety i Kobietki wołam do was badajcie się i nie bójcie się lekarzy!!! Rak piersi jest jednym z najczęstszych powodów umieralności kobiet w Polsce!!! Notuje się ponad 12 tysięcy nowych zachorowań rocznie!!! Co roku na raka piersi umiera ponad 5 tysięcy kobiet, głównie z powodu wykrycia choroby w zbyt zaawansowanym stadium. Specjaliści zgodnie twierdzą, że najlepsze efekty w leczeniu raka piersi daje profilaktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkowa
Nie denerwuj się.Mam powiększony węzeł chłonny pod pachą od jakiś 7lat, był badany i wszystko jest o.k. ale już raczej się nie wchłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smukua
hm...boje sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa6
mi węzły chłonne powiększają się co miesiąc przed okresem, tzn. jeden pod lewą pachą, pojawia się 3-4dni przed okresem i znika gdy dostane. koleżanka powiedziała, że ma to samo i że rozmawiała z lekarzem i to normalne ale nie jestem pewna i nie wiem co mam robić, czy mam się tym przejmować, iść do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evoolka
do Ivannet! I tak trzymaj kochana! szczerze podziwiam osoby takie jak Ty, nie wiem czy umiałabym normalnie żyć z taką diagnozą, ale u mnie z psychiką raczej kiepsko..bardzo łatwo popadam w "depresję". Trzymam za Ciebie kciuki, wiem że pozytywne nastawienie bardzo pomaga w wyleczeniu. Życzę Ci może nie 100 lat (sama nie chciałabym tak długo żyć), ale tak 80-tki możesz dożyć! Napisz od czasu do czasu co u Ciebie!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavanya20
Ajeżeli ten guzek nie boli? Przed chwilą odkryłam,że mam małą kulkę pod lewą pachą,właściwie między pachą a piersią która wcale mnie nie boli...dodam jeszcze,że od jakiś 4 miesięcy zmniejsza mi się lewa pierś,lekarz rodzinny stwierdził,że to nic poważnego,że to ta druga urosła i dlatego odnoszę wrażenie,że lewa zrobiła się mniejsza...taa-w wieku 21 lat? ktos miał coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masakiera
Mi 3 dni temu powiększył się węzeł chłonny. Wydaje mi się, że jest ruchomy... I okropnie boli. Nie czekając długo poszłam wczoraj do pediatry - nie jestem pełnoletnia. On mnie wybadał i kazał przez 4 dni brać Duomox 750. Mam nadzieję, że mi przejdzie, bo ten ból jest naprawdę intensywny. Pozdrawiam i zachęcam, a nawet zalecam chodzenie do lekarza wcześniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na USG piersi (w związku z bólem pod pachą) Okazało się, że mam cytuję:\" powiększony węzeł chłonny z zachowaną zatoką\" Co to jest ta zachowana zatoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_86
Zaczne od tego ze kazda zmiana w moim ciele wywoluje kosmiczna panike. Moja babcia zmarla na raka piersi i dlatego tez za duzo mysle o najgorszym :( Mama jak narazie jest O.K ! Musze tez dodac ze mam problmey z pocenien sie , i nawet najlepszy antiperspirant mi nie pomaga ! A tylko blokuje pory :( Ok. 3 tyg. temu wyczulam bol lewej reki, czulam jakbym caly czas miala jakis zakwas. Moja reka byla ciezka i ciagle dretwiala ! Pozniej wyczulam ze mam lekki guzek, czyli powiekszony wezel chlonny ! Zaczelam mysles o najgorszym. Poszlam do lekarza ogolnego, po badaniach stwierdzil ze to infekcja wezlow i przpisal mi antybiotyk. W trakcie brania antybiotyku czulam sie swietnie, bol zniknol i w sumie wydawalo mi sie ze i wezel sie zmniejsza ! Po skonczeniu, na nastepny dzien bol powrocil ! Dzis znowu panikuje ! Wezel jaki byl taki jest to samo z bolem reki ! Dzis tj. 13 Stycznia ide do ogolnego lekarza. Jeszcze w tym tyg. ide to endokrologa aby zbadac moje gruczoly, a w sobote mam wizyte na usg. Martwie sie nieznosnie ! Mam dopiero 22 lata i pelno planow na przyszlosc ! Mam nadzieje ze wszystko bedzie GIT ! Trzymajcie kciuki ! Pozdrawiam z NY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sinaya
Witam... Przed Sylwestrem się przeziębiłam, już jest Ok. Byłam dziś u lekarza ogólnego i przepisała mi jeszcze tabletki (mam chore zatoki), wyczułam ostatnio jakieś guzki pod pachą, lekarka potwierdziła moje przypuszczenie- powiększone węzły chłonne i ją to zdziwiło(!!) bo nie mam żadnego stanu zapalnego. Kazała mi przyjść za 3tygodnie! To jakaś kpina jest! W mojej rodzinie kilka osób zmarło na raka, różnego typu, jestem więc obciążona genetycznie. Boje się. Boli mnie prawa pacha, jakoś tak kłuje i drętwieje mi cała prawa ręka, ledwo piszę na komputerze. Antyperspirant stosuje żadko, raczej dezodorant w kulce i perfumy. Dodam że te guzki czy coś, się nie ruszają. Mam 19lat. Potrzebuje pomocy! Gdzie się udać?? Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sinaya
Aha, w prawej piersi też czuje jakieś guzki czy coś.... Co robić??? Jutro ide zrobić badania krwi.... co dalej?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_86
Do Sinaya ! Mam dokladnie ten sam problem ! Rowniez w rodzinie mialam pare rakow i naprawde mnie to martwi ! Moj ogolny lekarz przepisal mi antybiotyk, ale on nie pomogl. Wczoraj bylam u niego na kolejnej wizycie i przez caly czas mi powtarzal abym sie niczym nie martwila, bo to nic powaznego ! Stwierdzil ze samo powinno zniknac ! Mimo wszystko wzielam od niego skierowanie na usg, po tym badaniu bede bardziej pewna swojego zdrowia. Bylam tez u Ginekologa, i babka stwierdzila ze to powiekszony wezel, a piersi wygladaja dobrze i nic zlego nie wyczuwa ! Tobie radze to samo, idz do innego lekarza, zbadaj sie i popros o skierowanie na usg. Badania piersi napewno Cie uspokoja ! Usmiechnij sie :) Nie jestes sama ! Wszystko bedzie GIT :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaga
pisze ponieaz jestem strasznie wystraszona dzisiaj gdy sie tylko zbudzilam poczulam niesamowity bol z lewej stronu pod pacha wiec postanowilam sprawdezic co sie tam dzije.... odchylam reke patrze a tam takji wielki goz bol niesamowity gdzies przez 2 tyg. wczesnij tez mnie z lewej i prawej pobolewaly jeszze wczesniej wyczuwalam na szyi boze modle sie zeby nic mi nie bylo chcem zyc jeszcz wspomne ze d dawna mam pieprzyka z zaczerwienion a otoczke boje sie ze to rak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wam powiem tylko tyle, że jesli macie jakiekolwiek obawy to uciekajcie jak najszybciej do lekarza. Przecież to nie zaszkodzi a napewno pomoże. Ja mam mnóstwo znamion barwnikowych, 3 tyg. temu zauważyłam że jedno jakoś dziwnie mi się zmieniło. Poleciałam szybko do dermatologa, ten wysłał mnie od razu do onkologa i decyzja onkologa była taka żeby bezwzględnie to usunąć. Usunęłam i teraz czekam na wyniki. Jestem śmiertelnie przerażona, obawiam się najgorszego, że to może by ć czerniak, tym bardziej ze żaden z lekarzy tego nie wykluczył. Teraz moje życie zamieniło się w koszmar. Cały czas tylko czytam coś w internecie, przeczytałam że czerniak daje przerzuty do węzłów chłonnych i teraz co chwile sprawdzam wszędzie czy nie mam gdzieś powiększonych. To jest chore!! W nocy nie mogę spać, a jak już zasnę to mam koszmary, muszę brać tabletki uspokajające bo nie daję już rady. Lekarz kazał mi po prostu czekać na wyniki bo bez nich nic nie może powiedzieć. I czekam....czasami myślę pozytywnie, ale to tylko przez chwilę bo zaraz znów mam czarne myśli. Jeśli moje obawy się ptwierdzą to nie wiem co zrobię...Najbardziej żal mi mamy bo widzę jak się zamartwia. Ale nie wyobrażam sobie że moglabym nie pójść z tym do lekarza. Jeśli obawiacie się że macie jakiś nowotwór to żadne forum niestety nie rozwieje waszych wątpliwości bo nawet onkolog tego nie zrobi bez wyników badań onkologicznych. Tak więc uciekajcie do lekarza jeśli cokolwiek was niepokoi. Zdrówka życzę wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_86
Do oOnNaA2377 - Kochana niemartw sie wszystko bedzie git ! Moj wezel jest powiekszony od ponad poltora miesiaca, i nie widac aby sie zmniejszal. Jest spory i ruchomy. Nie boli ! Bolala mnie tylko reka zaraz jak sie pojawil. Cala mi dretwiala. Teraz jest O.K U lekarza bylam 100x. Zrobilam USG gdzie nic pod lewa pacha nie wykazalo (wezel jest powiekszony pod lewa pacha). Kompletnie nic. Jedynie co, to znalezli dwa torbiele w prawej piersi. Ja nic sobie z tego nie robie, bo ile mozna sie zamartwiac. Natomiast moja ginekolog wyslala mnie na bardziej specifistyczne badania piersi. Przy okazji obczaja moj wezel. Teraz mam tez z deka powiekszony wezel szyji po lewej stronie. Oczywiscie na necie naczytalam sie najgorszego co przerazalo mnie przez jakies dwa dni, ale serio teraz mam to w dupie ! Co ma byc to bedzie :) Zycze sobie oraz wam wszystkim powodzenia i prosze z dobra dieta oraz zdrowym trybem zycia wszystko powinno byc OK !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedro
Słuchajcie od 3 lat mam cos w rodzaju guzka pod prawą pachą... Przez cały czas kiedy to mam urosło... Usg nie wykazało zmian rakowych.. Ale ten guzek boli i boli prawa pierś do tego stopnia, że nie mogę jej dotykać... Leczono mnie mastodynnem ale nie pomogło.. czy ktoś też ma coś podobnego?? Co dalej robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×