Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co z wisniami

wiśnie - pilne

Polecane posty

Gość co z wisniami

mam pytanko odnosnie wisni - co z wisni mozna zrobic ? zaprawic ale jak sie zaprawia wisnie w sloiki , jak sie robi dzem z wisni a jak kompot zeby te zbiory na zime sobie zostawic. Wszystko co mozna zrobic z wisniami i jak to sie robi - prosze o pomoc bo nic nie wiem dzieki z gory ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kangurek1
Wydrylować (tj usunąć pestki) i dżem tak jak na żelfixie napisane, wychodzi dobrze, na jedna porcję nie dawać więcej niż 2kg bo sie źle miesza i coś nie wychodzi. Kompot - wydrylowane lub nie wiśnie w słoiki, dodać cukru lub nie (wtedy owoce są strasznie kwaśnie) dolać w słoik prawie do pełna wody i zagotować w garnku razem ze słoikiem, wg mnie wystarczy jak się zagotuje i postoi potem w gorącej wodzie ze 6 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kangurek1
I co robisz te wisnie, cos nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z wisniami
wszystko fajnie tylko ja nie chce robic dzemu na zelfixie bo zrobilam juz tak truskawki i nie jestem zadowolona - w sloikach truskawki poszly na gore a na dole zostal dzem dlatego chce zrobic to bez zelfixu tak jak sie kiedys robilo ale nie wiem jak A co do kompotu to w jakich proporcjach mam to zrobic tzn ile cukru do sloika , ile wisni, ile wody bo ja jestem nowicjusz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kangurek1
Ja też nie jestem specem ale truskawy mi wyszły i to dobrze. Tak tradycyjnie to trzeba długo gotować i sporo cukru, ale nie wiem ile. Ja ten żelfix to dawałam 3:1 (tak napisane) A kompot to jak lubisz, ja do słoika po flakach, pulpetach daję ze 3-4 duże łyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kangurek1
A wisni oczywiście tyle ile się zmieści tak do "rządków" od przykrywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z wisniami
kangurek 1 dzieki za pomoc dzisiaj jade po wisnie wiec bede probowac z tymi kompotami ;-) Jesli ktos zna 'przepis' na dzem z wisni ale bez zelfizu to prosze sie podzielic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśniowiec
Jeśli chodzi o dżemy z wiśni i podobnie z truskawek to ja robie tak ze najpierw długo gotuje aż woda odparuje troszke i zostanie sam sok i owoce. Bo wiśnie i truskawki to owoce bardzo soczyste i zawieraja dużo wody. Kiedy się jednak odparuje i doda żelfix to wychodzi jak trzeba samo gęste :) mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wiśni najlepsze są konfitury,ale po pierwsze duzo pracy,po drugie dużo cukru.Rzadko kto teraz się w to bawi. Ja robię co roku jak będziesz zainteresowana podam przepis. Zimą fajnie jeść ze spodeczka z herbatnikiem. Nie trzeba kupować słodyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tereklo! DFokładnie tak samo robię konfiturę z wiśni :) Uwielbiam zimową świeżo zaparzoną herbatę z czajniczka z dodatkiem konfitur właśnie... Tylko do drylowania nie używam juz agrafki, jak moja Babcia, tylko sprytnej drylownicy, która co prawda czasem jakąś pesteczke przeoczy, ale generalnie przyśpiesza robotę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nastepnaaaa
pyszna jest nalewka wisniowa:):):) to tak zeby byc oryginalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooo.... a te wiśnie potem z tej nalewki do lodów.... A ja zaraz będę kleić pierogi z wiśniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blawisnia
Zapodajcie kobitki przepis na nalewke z wisni-bardzo proszę.....:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anisu
a ja robię knedle z wiśniami. Pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×