Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość chce się dowiedzieć
Majka, świetnie Cię rozumiem. Co za szczęscie, że mam cudownego chłopaka. Ostatnio wykryto u mnie wirusa HPV :( :( :( który rozwija sie w masakrycznym tempie. Teraz nie to ze zarośnięta to jeszcze muszę to zarośle przełożyć, bo wyleczyć trzeba tego wirusa, a że jestem w grupie ryzyka zachorowania na raka, to już w ogóle... "szczęście" na całego. Dlaczego my tak dostajemy po dupie? Nie dość tych włosów??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest najgorsze.. jest sie ładnym i z tego nie korzystac przez te cholerne problemy... ;/ ale normalnie zawsze cos jest.. nigdy sie nie jest do konca szczesliwym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
Dziewczyny wiecie na jak długo tak naprawdę starcza woskowanie u kosmetyczki? Czy faktycznie lepiej działa niż wyrywanie pęsetą? Jeśli tak to dlaczego tak jest? Czy faktycznie woskowanie u kosmetyczki daje lepsze efekty niż jakbym sama to robiła? Czy ona ma jakiś lepszy wosk niż ten co sprzedają w sklepach? Wiadomo że u kosmetyczki jest dużo drożej , chciałam wiedzieć czy to się opłaca, czy włosy odrastają słabsze niż po wyrywaniu pęsetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
nie lubię się ciapać w wosku bo sie pozniej klei, ale dzis nie wytrzymalam i pojechałam woskiem po szyi... nie wiem czy bardziej sobie zaszkodziłam czy nie, ale teraz mam gładzieńką szyję pod brodą... ciekawe na jak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierść kota, to zalezy... czasem 2 tyg. , czasem tylko tydzien. polecam Ci depilacje po 15tym wrzesnia...moje czynnosci sa tylko i wylacznie zwiazane z tym, co sie dzieje w naturze, wychodze na tym calkiem niezle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.l.e.x.a.n.d.r.a
Papryczko nie moglam wczesniej..ja wlasnie o to chodzi,ze sobie z ta twarza nie radze..tzn zalezy.jest kilka dni w miesiacu kiedy nie odczuwam tego swedzenia.ale ogolnie moja twarz jest wtedy zaczerwieniona tworza mi sie takie szorstkie place i okropnie swedza.to jest straszne.a z ta waga to u Ciebie kochana jeszczew miare a ja przytylam 10kilo i waga ani mysli pojsc w dol:-(masakra.najgorzej jest z tym brzuchem..wygladam jak bym byla w 7 miesiacu ciazy.bez kitu.tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą wagą to ja mam akurat super, przy 176 cm ważyć 59 kg to moje marzenie było. Bo wcześniej byłam strasznie chuda, a i teraz czasem słyszę, że mogłabym przytyć. Jednak patrząc z boku skok wagi zaczął się razem z chorobą i choć wygląda to dobrze, boję się kiedyś by znowu w drugą stronę nie przesadzić. Na hormony mamy marny wpływ. No ja wydaję krocie na skórę. Z różnymi efektami, ale w porównaniu z tym co było wyglądam super. Planuję to wyleczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.l.e.x.a.n.d.r.a
a te swedzenie twarzy jest dla mnie nie do zniesienia :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.l.e.x.a.n.d.r.a
a bierzesz pigulki??? bo podobno w naszej przypadlosci (pco) to jedyny ratunek ale ja w to nie wierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.l.e.x.a.n.d.r.a
jeszcze do tego wszystkiego tak strasznie mnie boli ten jajnik..juz nie moge z tego bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam, że mnie też bardzo bolał jajnik w środku cyklu i tak bardzo, że czasem nie mogłam usiąść z bólu.Bolał mnie tak przez wiele cykli. Teraz mniej.Może to oznaka płodności? Nie wiem.Jak byłam młodsza to nie miałam takich bóli.Ale myślę. że to raczej normalne i trzeba przeczekać, ale jeśli Cię to bardzo niepokoi to powiedz o tym lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.l.e.x.a.n.d.r.a
nie wiem co jest...moze masz racje ze to owulacja po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
dziś sie dowiedziałam od endokrynologa, że moge mieć PCO. mam zrobic badania wszystkich hormonów... tylko ze TSH jest w normie :/ nie rozumiem tego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co dostanę od lekarza, wizytę mam 22. Jeszcze dwa tygodnie i dostanę pełną diagnozę. Ja z plamami radzę sobie tak: Łykam gdy mnie coś uczuli tabletki na alergię, amertil, alertec. Twarzy nie myję wodą, tylko mleczkiem physiogel. Do tego kremy tylko lipidowe. Z taką skórą jak nasza potrzebujemy czystych lipidów, których brakuje cerze. Ja mam krem lipidowy z iwostinu, 40% lipidów i La squalane, czyste lipidy w postaci squalanu z jakiejś ryby głębinowej. Do tego krem barierowy z emolium i czasem specjalny też z tej firmy, tłusty. To przy atakach, gdy skóra robi się porowata. Zamiast podkładu mam puder mineralny, nie podrażnia. I koniecznie mineralny filtr na większe słońce. Ja stosuję avene. Od czasu do czasu peeling kawitacyjny u kosmetyczki i póki co wyglądam jako tako. Ale za jakiś czas planuję mocniej złuszczyć skórę i ją zaleczyć, zobaczymy. Tylko gdy zacznę się leczyć będę mogła liczyć na jakiś efekt. Dobra jest też maść elidel, na receptę, droga, skuteczna, ale nie wolno jej długo stosować:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ostatni weekend byłam na działce na wsi, przyszła do naas moja 13- letnia kuzynka, a to taka mała plotkara. Mokja mama slyszała jak mówiła mojemu tacie że chodzi z nią do klasy (pierwsza gimnazjum) koleżanka która ma na całym ciele pełno ciemnych włosów, że wygląda to okropnie , ma je też na twarzy i wszyscy na nią patrzą ale ona chyba nic sobie z tego nie robi... na razie. Mieszka na wsi więc tam wydaje mi się że nie ma takiej presji, ale to i tak straszne bo jednak moja kuzynka to zauważyła. Dobrze że nie powiedziała tego przy mnie bo poczułabym się nieswojo zwłaszcza że nie miałam wydepilowanych nóg , bo przed okresem to nie ma sensu. Wydaje mi się że patrzyła na moje nogi chociaż to były tylko odrosty ale jednak nie jak u typowej kobiety. Ona ma dwie siostry i żadna nie ma takiego problemu, ona jest z typu biała skóra i gładziutkie jak u niemowlęcia ciało. Nie wiem skąd to się bierze u tak młodych dziewczyn ona pewnie dopiero dostała pierwszy okres a już jest tak zarośnięta..to co będzie później ,a nikt się nią pewnie nie przejmie, nie zaprowadzi do lekarza, bo matka pewnie ,zacofana powie że taka uroda i że każda potwora znajdzie swego amatora. To może być PCO, choć w tak młodym wieku? Ja myśle że to wszystko przez to przetwarzane żarcie którym się trujemy, na jednych to nie ma wpływu na innych ogromny, jak alergen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja też myślę, że to min.przez jedzenie tyle kobiet ma teraz problemy z włoskami. Kiedyś czytam, że leki na alergię też mogą nasilać owłosienie a wręcz nawet je wywołać, więc może tez trzeba uważać na tego typu leki.Pamiętam, że jaks kobietka kiedyś pisała, że była leczona lekami antyalergicznymi i pojawiło sie u niej nadmierne owłosienie. Ale może to przypadek? Nie wiem, ale chyba jednak lepiej uważać, często leki takie zawieraja sterydy, lub pochodne sterydu i one sa nam nie wskazane. Najlepiej wpisac składniki leku w internet i o nich poczytac a dopiero potem używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych leków na alergie, kiedyś mojemu psu podawałam pewien lek który zawierał sterydy czego nie ukrywała weterynarz, był to lek dla ludzi. W ulotce w skutkach ubocznych wyczytałam m.in hirsutyzm więc coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam problem z plecami, może nie są zbyt ciemne i grube, ale i nie jest to meszek. Odkąd używam pasty cukrowej jest to mniejszy problem , oby działała tak na inne miejsca ale u mnie najlepiej sprawdza się na plecach i w miejscach intymnych. Mój opis przygotowania pasty jest na 121 stronie topiku. Jeśli się zdecydujesz gotować ją sama najlepiej żebyś to robiła na kuchence gazowej, i nie wolno przykręcać ognia bo się nie zgęstnieje. Ja próbowałam tydzień, poparzyłam się że do dziś mam bliznę na kciuku ale się opłaciło i załapalam o co chodzi. Teraz też czasem mi się nie udaje ale wiem dlaczego i następna jest już dobra. Dzięki paście chociaż na plecy mam sposób, bo wcześniej nie miałam pojęcia co z nimi zrobić, golenie nie wchodziło w grę bo strasznie kłuło. Także spróbuj ugotować albo kup, bo przecież można też kupić, chociaż ja takiej nie próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czytałam opinie dziewczyn, które bardzo zachwalały pastę cukrową.Niestety nie udaje mi sie jej zrobić a także nie mam za bardzo czasu na robienie jej.Dzień mam teraz praktycznie cały wypełniony, a na depilacje musze zawsze znaleźć czas. Depressif, wierzbownicę faktycznie trzeba pic systematycznie.Sama wiem, że gdy zaniedbałam picie moja cera sie pogorszyła. U mnie też bardzo dobrze działa przede wszystkim na cerę.I gdybym to wiedziała 10 lat temu tez nie zażywałabym za nic diany. A na włoski depilacja i żel zostaje. Plecy tez depiluję depilatorem, jakoś daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie są włoski po paście...? Chyba takie jak po wosku czy depilatorze, w każdym razie nie kłują, ja je czuję po dwóch tygodniach , takie malutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydnaca dziewczyna
dziewczyny , macie problem z wloosami na glowie? mi sie strasznie przerzedziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacaaaaa...
Hej dziewczyny;) Czytalam Wasz topic i ogolnie bardzo ostaotnio interesuje sie ta malo mimo wszystko znana choroba. Ciezko znalelzc w internecie prawdziwe i rzetelne informacje, wiem ze wlasnie Wy, ktore radzicie sobie i walczycie z tym, macie momentami wieksza wiedze niz lekarze. Po pierwsze Czy h. obajwia sie typowo meskim owlosieniem tzn. czarnymi, mocniejszymi wloskami w miejscach typu, broda, warga, brzuch, plecy etc, czy np juz meszek jasne wloski w jakis miejscach "zakazanych" moga byc obajwem? Wiem ze to kwestia bardzo indywidualna, ale nie ufam lekarzom w naszym pieknym kraju. interesuje mnie ta granica miedzy lekko wiekszym owlosieniem krore jest w normie a juz hirsutyzmem... No i jeszcze jedno, z takich podejrzanych wloskow, mam jasne co prawda ale 0,5- 1 cm wloski na stopach, Nie spotkalam chyba kobiety kotra mialaby cos takiego, a nawet jesli spotkalam to o tym nie wie, bo Ona je mogla przeciez wydepilowac...Wiecie cos moze na ten temat? Jak juz pisalam sa to jasne wloski kotre widac tlyko pod swiatlo, no ale miejsce dosc specyficzne- stopy... Bardzo prosze o odpowiedz i nie lamcie sie, ta chroba jest coraz bardziej powszechna i coraz mniej ludzi reaguje na nia negatywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
kilka stron temu wkleiłam link z takim "testem" na sprawdzenie czy ktos ma h. czy nie. Sprawdz, a wszystkiego się dowiesz. Ogólnie, deprasja, załamania, krosty, nieciekawe stany emocjonalne itd itd - to skutki h. eh... o fizycznych wiecej pisac nie bede... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehhh wkurzyłam się, wszystko coraz gorzej mi się sypie, z obroną studiami,chyba bede mieć rok w plecy przez mojego poj***nego promotora :( , mój obiekt westchnień ostatnio wogóle sie do mnie nie odzywa bo chyba nie ma za bardzo czasu i jeszcze do tego przegapiłam z tego wszystkiego aukcje na allegro a miałam sobie kupic fajny zestaw z woskiem za malą cenę..ehh jak się wali to z każdej strony :(:( Już mnie najmniejsze problemy nawet dobijają:( Załamuję sie z byle powodu.. i jeszcze te wlosy.. :-/ nie mam już siły..nawet nie mam się komu pożalić :( to chociaż tu.., chciałabym zeby mnie ktoś przytulił,powiedział,że bedzie dobrze i że mi pomoże,będzie przy mnie zawsze.. :( Dlaczego nie możemy być szczęsliwe :( Za co mnie tak Bóg pokarał, całe życie tylko cierpie,już mam dość :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacaaaaa...
do chce sie dowiedziec ----. szukam linka ale tu jest tyyyle podstron:( No nic, kiedys znajde ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacaaaaa...
do chce sie dowiedziec---> jesli mgolabys mi podac podstrone chociaz mniej wiecej gdzie wkleilas ten test lub wyslac jeszcze raz linka to bede bardxzo wdzieczna, pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupię to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=430268293&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0D%0A++++%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0D%0A++++%3Ci%3EMoje+Allegro+%3E+Aukcje+%3E+%3Ca+href%3D%22%2Fmy_allegro.php%3Fpage%3Dauctions%26type%3Dwatch%22%3EObserwuj%C4%99%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E Link trochę przesadny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś zauważyłam czarnego włoska na brodzie, na szczęście od spodu. Gorzej, ze widziała go pewnie babka w drogerii, która dobierała mi podkład. Ja się tam swoimi długimi włoskami na brodzie nie przejmuję, są pod spodem, płaskie i rozjaśniam je na blond. Ale jak mi zaczną rosnąć czarne, to się wkurzę. Te zdjęcia depressif obrzydziły mnie :o wręcz... A przecież to jakaś towarzyszka niedoli... Czytając jak się całe depilujecie sama myślę, że może mam ogromne włosiska i nic z nimi nie robię, a ludzie to widzą.Sama nie wiem, ale to nie jest mech. No nic, dobranoc dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieweczyny.. moja kumpela jest blondynka.. opaloną... i ma blond włoski na twarzy widoczne w sloncu.. ma je i na plecach... a jawczoraj zauwazryłam odłuzszego włosa w okolicy kosci zuchwowej... ja ogoonie mam takie male włoski na twarzy, ktore widac jak sie przyjrze... ;((((( zaczyna sie... Boze ja jako dziecko w zyciu bym nie poomyslała, ze takie rzezy mnie czekaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×