Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Najpierw leczylam sie w Przemyslu (poniekad stad pochodze),bylam u jednej kobiety potem u jej sasiada zza sciany:) W przeciwienstywie do niej nie olal mnie, tylko byl bardzo rozchwytywany, na wizyte czekalam czasem 2 miesiace(nieprywatnie). Potem leczylam sie w Krakowie, i tu skladam naprawde wielkie pochwaly. Lekarz byl jak najbardziej otwarty na moje pomysly zaciagnietre z m. niekonwencjonalnej. jego slowa sa mobilizujace : " zaobaczy pani, wyleczymy to"! jesli twoje okolice, jak najbardziej podam namiary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
dziewczyny a Wy sie leczycie w dobrych szpitalach czy takich zwyklych?:-) ja jestem z mniejszego miasta i sie zastanawialam ze moze tutejsi lekarze nie bardzo sie znają na tych sprawach, potrafią tylko przepisac diane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
moje okolice to Olsztyn, ewentualnie moge sie przejechac do Warszawy jesli ktos mi mi dal namiar na dobrego lekarza ale raczej panstwowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
mam wlosy na brodzie ale nie takie jak u mezczyzny ze jeden przy drugim, raczej jest tego ja wiem moze 1/4 alejak podrosną to jak u kozy wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
jeśli jesteście z okolic Lublina to mogę polecić jednego. bylam u niego raz prywatnie ale juz po pierwszym spotkaniu powiedział mi wszystko. powiedział mi ze nie widzi policystycznych jajników, ale wystarczy ze są objawy zewnętrzne i juz mozna mowić o PCO. inni to olali... nie ma policystycznych nie ma PCO i taka moja natura. on jeden powiedział mi wszystko, co kilku innych lekarzy i kazdy stwierdzał co innego. Miły, sympatyczny i normalny... w każdym znaczeniu tego słowa (po prostu ludzki). nie chce też nad wyrost zachwalać, ale teraz jakoś trochę mi się polepszylo mimo, ze mam ten 3 stopień z cytologii, bo wiem, że wyleczę wszystko, a przynajmniej wierzę, że wyleczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
do czy ktoś mi może powiedziec, mi też w mojej malej miejscowości przepisali Diane i bralam przez jakies 8 miesięcy i żałuję... jasmin tez nie pomogł. teraz mialam zacząc brać Syndi, ale odstawilma narazie. zobaczymy co w szpitalu powiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
kurcze ja mam dobre usg, lh i fsh, tylko objawy androgenizacji i jeden lekarz mowi ze jest pco drugi ze nie ma i jak za nimi nadązyc:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
moja miejscowosc to nie taka mała, miasto wojewodzkie Olsztyn, kilka szpitali w tym jeden kliniczny, lekarze z doktoratami, ale moze trzeba ruszyc do Warszawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, ja dyskusja od rana. Muszę zebrać parę informacji do kupy, ale czekam na swoją kurację, przynajmniej diagnozę i propozycję leczenia być coś zacząć z sobą robić. Niemniej zacznę zapisywać, żeby się nie pogubić:P. Ta babka z Zabrza ma renomę, nie mogę się doczekać jak się do nie dostanę. Przyjmuje też prywatnie w Żywcu, wizyta coś ok 200 zł. Jestem gotowa zapłacić każdą cenę, bo mnie bardziej niż włosy męczy moja skóra. A to przez to cholerne PCO. Ja mam policystyczne jajniki na pewno, ale chociaż moja koleżanka ze szpitala (poznałam na sali super dziewczynę), ma tylko nieregularne okresy i lekki trądzik (nie ma włosów), to u niej także podejrzewają PCO. To taka dziwna choroba... Ja zrobię tak jak poleciła zwała. Dopiero gdy rozpocznę leczenie, wybiorę się na laser i zacznę walczyć z włosami także tą drogą. Chcę żeby mi też mnie włosów na głowie wypadało no i tak skóra... Że ziemista i cienka to jedno (niedobór estrogenów), gorzej te plamy (na pewno od testosteronu), które rujnują mi życie. Nie kłócić mi się tutaj piękne panie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
ja po kilku latach leczenia diane, bromergonem zdecydowalam sie na laser i nic nie pomogl, wlosy jak rosly tak rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
no moja "mała" miejscowosc tez nie jest taka mała, tylko specjalisci tacy, ze na wszystko przepisują Diane. Ja też tak zrobię... najpierw normowanie hormonów a pożniej laser. teraz sobie kupię wierzbowicę i będę uzywać jak depresif. oby pomogło. Ale ja ze swojej strony mogę doradzić na poprawę cery bratka w tabletkach... mam dalej swiecącą twarz ale mniej i syfów jakoś mniej. opakowanie kosztuje 9 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja głównie chce wąsik usunąć, troszkę z brwi, a potem pachy i bikini, na końcu nogi i ręce w jakiejś przyszłości. Jednym pomaga, innym nie. Ja wiem, że moje włosy to nie uroda a wynik nadmiernej produkcji testosteronu, który 3 krotnie przekroczył u mnie normę. To i tak sukces, że nie mam takiego owłosienia jak tu depressif pokazała raz. Moje owłosienie po zachorowaniu na PCO zmieniło się tylko na nogach, bikini, wąsy mam grubsze i jasne włoski na brodzie i szyji. Nadzieja to dobra rzecz, może najlepsze z rzeczy. I ja ja mam. Uważam za rozsądne usuwanie włosów nie po, lecz w trakcie leczenia, gdy poziom hormonów maleje. Bo jeżeli stare się nie usuną, to nowe przynajmniej nie będą wtedy rosnąć i jest zawsze szansa. Ja mam też niedobór estrogenów i to muszę załatwić, bo moje cera cierpi na tym niezmiernie. Skóra to nasz największy organ jak powtarzam i każdy problem hormonalny odbija się na niej jak w lustrze. Piję tak dla próby wierzbownicę, dwie filiżanki dziennie od ja wiem 4 lub 5 dni i już mam lepszą skórę o 50%. Ja wierzę w leczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
depressif, tylko ze u mnie to już nie tylko o pco chodzi a o inne choroby, wiec tak przy okazji mam nadzieję, że pozbędę się h. Własnie umyłam włosy. Ostatnio strasznie mi się zniszczyły. kupiłam head&shoulders na poprawę, ale one mi na grzebieniu tonami zostają :( od jakiś 2 tygodni już :/ pisał już ktoś tu o wypadaniu włosów... jezu, czy ja umieram??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie mam pryszczy, jeżeli już to jeden sporadycznie :P Bratek mi nie pomaga, bo mój problem jest gorszy. Soyfem mnie uczula, ale herbatka pomaga. Jednak to za mało, bo moja skóra jest sucha jak wiór i samą dietą jej nie wyleczę. Ja ufam niektórym lekarzom. Też byłam u dermatologów kretynów, a teraz mam lekarkę cud-miód. I moja endokrynolog także mnie dobrze pokierowała, w dwa miesiące zdążyłam być już w szpitalu od rozpoczęcia u niej leczenia i teraz czekam na konsultacje ze sztabem specjalistów, przy czym mam zamiar leczyć się w Zabrzu. Z lekarzami bywa jak kapłanami. Albo są to ludzie z powołania, albo rzemieślnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do na włosy łykałam takie tabletki z żelazem, drogie, ale trochę pomogły. Ja używam tylko preparatów profesjonalnych, dla fryzjerów. Kupuję niedrogo na allegro i mam piękne włoski, wzmacniam skręt trwałą i oprócz wypadania są super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
no dobrze , czy w sklepie zielarskim dostane te wierzbownice? czy mozna ją pic obok lekow obnizajacych androgeny i ile tego pic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale prawdę powiedziawszy, mnie zawsze włosy wypadały. Wierzbownicę kupić można w każdym zielarskim, natomiast czy można ją przyjmować z lekami, tego nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
ee wydaje mi sie ze w tych profesjonalnych szamponach jest duzo chemii, w ogole juz nie wim co stosowac czy zwykle polskie ziolowe czy te marketowe, tam pewnie tez sama chemia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
najlepiej to chyba brac te z apteki a nie z półek supermarketów. ja uciekam. bede wieczorem jeszcze. Jutro zaczynam naukę na "reklamie i multimediach"... robic depilację czy nie?? nie chce mi się, ale chyba nie mam wyjscia. Pozdrawiam. Mam dzis jakiś gorszy dzień :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz w jednym jajniku mam 15 pęcherzyków, w drugim bodajże 12. Mam policystyczne jajniki jak nic, na własne oczy widziałam. Ja mam rzecz gorszą niż trądzik. Nie wiem czy czytałaś, ile kosmetyków używam by wyjść na ulicę. Nie mogę twarzy myć twarzy nawet najbardziej czystą wodą jaką uda mi się dostać. W najgorszym stadium choroby, przed leczeniem, która pochłania miesięcznie ok 300 zł, miałam na twarzy istną ranę. Ogromne ogniska zapalne, czerwona niczym nie dająca się uspokoić skóra o grudkowatej powierzchni, nie dało się nawet rozsmarować czegokolwiek, bo żaden preparat się nie wchłaniał. Wyglądałam jak monstrum. Nie przesadzając, bo nie mam skłonności do przesady. Nie wyolbrzymiam swojej choroby, raczej Ty to robisz. Mnie po prostu włosy w pewnych miejscach tak nie przeszkadzają chociaż mam naprawdę duże włosy na przedramionach na przykład. Ale żyję z tym wiele lat i to najmniejszy problem. Ważniejsze są te włosy, które są już czarne, nie dają się depilować, cera w stanie agonalnym i zwyczajnie zdrowie. Mam przewlekłe zapalenia pochwy, skórę zniszczoną chorobą, złe samopoczucie i rosną mi nowe włoski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, chemia jest wszędzie, ale nie każda chemia jest zła. Ja słucham fryzjerów, pielęgnuję włosy należycie i dzięki temu są super. Inaczej miałabym siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo o włosach czarnych na cyckach nawet nie mówię, wyrywam grube pęsetą po kąpieli, a reszty nie widać tak bardzo. No i z brzucha usuwam czasem. W liceum dziewczyny się czasem dziwiły, że mam takie włoski, ale żadna złego słowa nie powiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
a z tych profesjonalnych jakie polecasz? mam słabe, matowe przetluszczjace sie sianowate wlosy na twarz stosuje isotrexin i raz na jakis czas peeling migdalowy ale i tak wychodzi cholerstwo i to zawsze na brodzie i bokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszło. Włosiska na ręce wyszły super, ale są takie siwe, choć duże. jednak żyję z tym całkowicie normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego warto zapytać fryzjera. Mi zaufana fryzjerka z podobnymi włosami do mnie dobrała zestaw specjalnie do kręconych włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepa jest dobra. U mnie w liceum odważne dziewczyny robiły maseczkę z prawdziwej rzepy. Kupowałaby na bazarze, ścierały, potem na umyte włosy, trzymały pod folią i ręcznikiem przez godzinkę lub dwie i zmywały. Trudno wymyć, ale włosy niektóre miały śliczne. Ampułki z rzepa Joanna są świetne do tłustych włosów, moje się przetłuszczają, ale także suche, ja swoje muszę nawilżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
a mi rzepa strasznie popaliła wlosy i chyba jeszczewiecej wypadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No te łapska to mam dziedziczne, jestem brunetką, ojciec także, czarny i w dodatku karnacja ciemna. Moja siostra ma jeszcze czarniejsze, ale się opala na solarium, ja nie mogę. Ale się to kiedyś usunie :) No takie rzadkie mam te włosy na tym ciele właśnie, ale są dłuższe niż przeciętnie. Ważne są także nogi, a raczej grubość włosów. Damy radę! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×